Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

filtriranje tabele po vise kriterijuma

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: filtriranje tabele po vise kriterijuma

[ Pregleda: 2563 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hertz
Milan Mirkovic
Nis

Član broj: 47663
Poruke: 16
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon filtriranje tabele po vise kriterijuma09.03.2005. u 19:51 - pre 233 meseci
Imam tabelu sa sledecim poljima:Rbr - autoincrement,Datum-string,Proizvod-string,Bar kod - string,Plu kod - string,Pgrupa - string,Kolicina - Number,Cena - currency.

E sad bih da napravim 4 editboxova za filtriranje ove tabele.Napravio sam filter za svaku posebno i to mi odradjuje...table.filter := 'Polje = ' + quotedstr(edit1.text);Znaci radi mi za svaku posebno s tim sto mi filtrira samo po tom polju.A ja bih hteo da mi filtrira po malo vise polja ako napisem datum da mi filtrira po njemu ali i po nekom drugom polju,znaci da mi filtrira po vise kriterijuma.

Ako napisem onaj kod sa "and" nece da se pokrene izbaci mi onu gresku koju sam vec napisao.
Znaci nece ovako: TABLE.FILTER := 'Datum = ' +QUOTEDSTR(EDIT1.TEXT) AND 'Proizvod = ' + QUOTEDSTR(EDIT2.TEXT);
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
195.246.3.*



Profil

icon Re: filtriranje tabele po vise kriterijuma09.03.2005. u 20:28 - pre 233 meseci
Trebalo bi da radi. Samo i to 'and' stavi pod navodnike:

TABLE.FILTER := 'Datum = ' +QUOTEDSTR(EDIT1.TEXT) + ' AND Proizvod = ' + QUOTEDSTR(EDIT2.TEXT);

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

Bojan Kopanja
Bojan Kopanja
Senior Web Developer, ZeusSoftware
Stara Pazova

Član broj: 6155
Poruke: 507
80.93.231.*

ICQ: 346697685
Sajt: www.zeussoftware.rs


Profil

icon Re: filtriranje tabele po vise kriterijuma10.03.2005. u 06:53 - pre 232 meseci
Upravo tako, greška je baš u tom AND-u, pošto nije i on pod apostrofima, a i on se mora proslediti kao string Filter properti-ju tabele!
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: filtriranje tabele po vise kriterijuma

[ Pregleda: 2563 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.