Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Photostock - fotografije visoke rezolucije

[es] :: Grafički dizajn :: Photostock - fotografije visoke rezolucije

[ Pregleda: 3836 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Promo

Član broj: 51243
Poruke: 4
213.244.197.*



Profil

icon Photostock - fotografije visoke rezolucije11.03.2005. u 02:18 - pre 232 meseci
Posedujem oko 15.000 fotografija visoke rezolucije spremnih za pripremu za stampu. Fotografije su kupljene od najpoznatijih svetskih photostock agencija (Corbis, Ablestock, Digitalvision, Eyewire...) i tematski podeljene. Razmenjivao bih moje kolekcije sa kolegama koji poseduju nesto slicno i voljni su za ovaj vid saradnje. Svi zainteresovani se mogu javiti na mail: **************.

[Ovu poruku je menjao Corey dana 11.03.2005. u 22:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Photostock - fotografije visoke rezolucije11.03.2005. u 02:23 - pre 232 meseci
Ovo je kradja i piraterija.

Molio bih moderatore da obrisu ovo.

Ako hocete da razmenjujete svoje fotografije visoke rezolucije, idite na odlican http://www.sxc.hu/ i uradite to legalno.
 
Odgovor na temu

Promo

Član broj: 51243
Poruke: 4
213.244.197.*



Profil

icon Re: Photostock - fotografije visoke rezolucije11.03.2005. u 02:29 - pre 232 meseci
Ovo nije kradja i piraterija, u pitanju su "Royalty Free" fotografije sa kojima ja mogu raditi sta hocu, gde hocu i kada hocu. Ja ih ovim putem cak i ne prodajem vec pokusavam da ih trampim za druge.
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Photostock - fotografije visoke rezolucije11.03.2005. u 02:42 - pre 232 meseci
Pa, nije baš tako.

Royalty free fotografija je ona koju možeš da upotrebljavaš koliko puta i gde hoćeš za svoje dizajne. Takođe, nemaš problema sa osobama koje su na fotografiji, pošto su model released, tj. potpisale su da se njihovi likovi mogu pojavljivati na reklamama bez njihovog dodatnog dopuštenja (ali zato ne i u nemoralnim i obscenim sadržajima!).

Ali zato nije dopušteno:

Citat:
Put the imagery in a downloadable format anywhere (above 72dpi).

Use backup copies for anything other than to replace an original copy.

The licence is non-transferable and all rights are retained by the organisation that purchased the image/s or CD/s. This also means that the purchaser is not allowed to sell, sublicense, distribute or otherwise grant rights for use of the imagery.


Pazi: no offense, no hard feelings, slučajno radimo za jednu kompaniju koja prodaje isključivo royalty free fotografije, pa znam koliku muku muči sa piratima.

Takođe znam koliko su Corbis agresivni što se tiče tužbi i ostalih metoda ubeđivanja da nije lepo prodavati ili menjati njihove fotografije. Niko ne želi da mu Corbis diše za vratom, veruj mi.

A i polako je vreme, makar koliko to bilo teško, da se i mi edukujemo šta znači copyright, čak i za tako nešto kao što su obične fotografije, makar to bile velikog formata.

Postoje besplatna rešenja za naše prilike, predložio sam divan sajt koji mnogo njih sa ovog foruma koristi.
 
Odgovor na temu

Promo

Član broj: 51243
Poruke: 4
213.244.197.*



Profil

icon Re: Photostock - fotografije visoke rezolucije11.03.2005. u 02:59 - pre 232 meseci
Dobro, ako stvari tako stoje neka moderator obrise ovu temu. Dakle malo je trebalo da postanem pirat.
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.89.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Photostock - fotografije visoke rezolucije11.03.2005. u 21:07 - pre 232 meseci
Temu neću da brišem da bude nauk za ubuduće,samo ću je zaključati.
Poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Photostock - fotografije visoke rezolucije

[ Pregleda: 3836 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.