Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gojaznost kod savremenih muškaraca kao posledica neaktivnosti

[es] :: Nauka :: Gojaznost kod savremenih muškaraca kao posledica neaktivnosti

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6957 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Gojaznost kod savremenih muškaraca kao posledica neaktivnosti18.03.2005. u 22:44 - pre 232 meseci
Generalno muskarci sve vise vremena provode sedeci. Njima se sve donosi i servira,a oni se tove. Primetio sam da su se svi moji ozenjeni prijatelji ugojili,i ponosno "neguju" i glade svoje stomacine. Sa nekima od njih sam proredio druzenje jer su postali pravi tovljenici. Samo sede i jedu!

Ja nisam programer,ali kao vlasnik sajta,po prirodi posla,druzim se sa njima. Primetio sam da su neki programeri deformisani od debljine. Sede po 15.sati dnevno,ali i vikendom,za kompjuterima,i zderu li zderu!

Moj najbolji prijatelj programer je primetio da danas debeli muskarci,daleko bilo,umiru izmedju 48.-52.godine,jer ne vode racuna o svom zdravlju.

Zanima me sta vi preduzimate po tom pitanju,i da li se setate? Cime se bavite u slobodno vreme? Da li se izlezavate ispred TV,ili izvodite devojke i zene u setnju? Da li igrate sa ortacima kosarku,ili stoni tenis? Kako izgleda vas zivot?

[Ovu poruku je menjao flylord dana 19.03.2005. u 00:15 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao secret dana 27.03.2005. u 15:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti18.03.2005. u 23:46 - pre 232 meseci
Gojaznost po mom misljenju nije ni posledica nacina zivota i ishrane, vec je predodredjena genima. Ja sa preko 190 cm visine ne prelazim 80 kg, a zivim na ne moze biti nezdraviji nacin. Jedem "kilo 'leba dnevno" :-), slatkise, torte, kolace, krompir, testenine i peciva u neogranicenim kolicinama, pijem po 2l gaziranih sokova dnevno, ne bavim se sportom... Nasuprot meni, vecina mojih prijatelja vecito drzi neke dijete, idu na trcanje, rade vezbe, i uzalud, stomak je uvek tu. Deluje smesno kad negde jedemo zajedno, ja redovno jedem kao trojica najdebljih u drustvu. Razgovarao sam sa mnogim ljudima koliko jedu i koliko se krecu, i situacija je uvek ista - mrsavi uvek jedu vise od debelih.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
194.106.171.*



+1349 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti19.03.2005. u 00:00 - pre 232 meseci
Malo grubo receno, ali vise nego tacno
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.178.eunet.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti19.03.2005. u 00:05 - pre 232 meseci
Pa moj dan izgleda prilicno jadno...

ustanem > dorucak > [es] ( na brzinu ) > skola > rucak > [es] > vecera > [es] ( temeljno ) > krevet...

Bez pauza...
Znaci da se krecem jedino od kuce do skole i od stola do kompa...

Naravno tu je i cips, grisine, i ostale stvari....

i da, TOLKO sam mrsav da je to strasno...
Dakle, mozda to sa aktivnoscu nije tacno u svim slucajevima....

Eto i pctel je primer....

I definitivno mrsavi jedu vise od debelih !
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti19.03.2005. u 00:25 - pre 232 meseci
pctel, mozda trenutno imas dosta brzi metabolizam. Za jedno dvadesetak godina, kad malo uspori, jedi iste stvari i opisi rezultat na es (ako ova tema prezivi do tada).

Malkice mi je smijesna Pandorino pitanje: da li ti gojazni muskarci izvode svoje djevojke/zene u setnju...pa gledajuci situaciju, zar ne bi bilo logicno da NJIH te iste djevojke/zene izvode u setnju? Ono, strogo rezimski...

Pandora, zasto npr. pikiras na programere? U naslovu teme si postavio pitanje koje se tice 'savremenih muskaraca'...sta ako neko kaze da je brdjanin...njemu se prasta sto je gojazan? :)

Hm...mozda si samo navodio primjere iz svog okruzenja. Da i ja navedem koji.

Sjedim u avionu, taman se vezem, kad se pored mene parkira dasa koji je kao 'tri ja'. Dok se vezem, njegova malekost od guze prelazi standardne mjere sjedista, i krene da mi pravi guzvu na MOM sjedistu. Pa ljudi, jel' to normalno?

Meni uopste ne smeta ako neko ima medicinski problem, ili je npr. odlucio sebe da truje, ili da uzgaja salo...njihova licna stvar...ali zasto da meni narusava MOJ prostor?

Sva sreca da je let trajao manje od sat vremena i da je ovo bio balkanski primjer, ali svakog sljedeceg puta diskretno skrecem paznju na rezervacijama...da zelim da imam neometan pristup CITAVOM sjedistu, i da ne zelim da mi neko ugrozava tu prostornu slobodu. Ako je meni economy seat dovoljan da se baskarim, a ako je tom dasi guzva...zasto covjek ne ode u business class, i da prestane da ugnjetava i sebe i mene? Po meni je to krajnje sebicno.


 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti19.03.2005. u 12:07 - pre 232 meseci
bazen, setnja, yoga

Da je cesce i redovnije i rezultati bi bili bolji

Miloje
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti20.03.2005. u 14:19 - pre 232 meseci
Pajaja vidis da je ES dobar za dijetu :)
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti20.03.2005. u 14:24 - pre 232 meseci
Najjaci su mi oni likovi Ameri sto ih na kraju dizalicom izvlace iz kuce da bi ih odveli do bolnice...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.233.EUnet.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti20.03.2005. u 14:42 - pre 232 meseci
@su27killeryu

[es] je dobar za sve !!!

P.S.
Samo za skolu nije... Stalno visim ovde a skola nista....
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti20.03.2005. u 15:00 - pre 232 meseci
Citat:
Gojaznost po mom misljenju nije ni posledica nacina zivota i ishrane, vec je predodredjena genima

Cista glupost! Bez uvrede...
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti20.03.2005. u 15:35 - pre 232 meseci
Pa nije bas cista glupost. Brzina metabolizma je ipak uslovljena genima.
Naravno genetika definitivno nije presudna. Jer znas kako kazu,u Ausvicu nije bilo debelih.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti20.03.2005. u 15:46 - pre 232 meseci
ot: Fuzz..bilo je debelih...a strazari? :)
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.183.EUnet.yu.



+3 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti20.03.2005. u 17:23 - pre 232 meseci
Citat:
_djevojka_: ot: Fuzz..bilo je debelih...a strazari? :)
:D
Citat:
Fuzz: Pa nije bas cista glupost. Brzina metabolizma je ipak uslovljena genima.
Naravno genetika definitivno nije presudna. Jer znas kako kazu,u Ausvicu nije bilo debelih.
Ima svega tu ali najviše je posledica slabe pokretljivosti a geni su tu negde sa strane.
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti20.03.2005. u 17:28 - pre 232 meseci

Ja sam bez previse napora i odricanja uspeo da smrsam, a potom i da za mesec dana zadrzim istu kilazu, a uspem da udjem u pantalone koje sam jos pre par godina spremio za crveni krst...

Isto tako, pre par godina uspeo sam za 3 meseca sedenja za kompjuterom da nabijem 20kg zderuci kikiriki i kolu ceo dan.

Sta sam ustanovio:

- Izbacis colu, pepsi, sinalko i druga gazirana zasecerena pica. Vrlo lako se popije 1-2L dnevno (izracunas koliko je to cokolada od 100g dnevno) dok sedis za kompjuterom ceo dan ne primetis kako ode flasa. Isto tako lako prestanes da ih pijes, a umesto toga pijes obicnu vodu ili neke od sokova ili mleko.

- Izbacis kikiriki, cips i ostale masne grickalice.

- Izbacis veceru, tipa, odes u grad pa pojedes burek ili pljeskavicu u 10 uvece i sl.

- Krenes u teretanu, 2 ili 3 puta nedeljno po sat vremena cine cudo.

- Sitne stvari... ne ides liftom na 3.sprat ili dole, posle nekog vremena postanu navika.

Sve ostalo, cokolada, jaja, slanina, pivo, burek, rostilj, pizza, cigarete, kafa... niceg se ne moras odricati, ali umereno. Jedes da se zasitis, a ne da se prezderes i/ili ispraznis tanjir.
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.83.EUnet.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti20.03.2005. u 17:54 - pre 232 meseci
Aj posto tako lepo dajete savete za mrsavljenje da vidim kako da se ugojim ??

- Pijem kokakolu, i tako to...

- Jedem kikiriki ( przeni ) , cips, smoki, grisine

- REDOVNO pojedem 400g cevapa za veceru... oko 9 sati

- Teretana - sta je to ??

I tako dalje... i nisam debeo.... Cak sam mrsav....

dakle...
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti20.03.2005. u 17:59 - pre 232 meseci
imate vec mali milion tema na ovom forum o gojaznosti, dijetama i ... hint ... search
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti20.03.2005. u 19:51 - pre 232 meseci
@pajaja
Stvarno se nezdravo hranis. Mozda imas sada malo brzi metabolizam od ostalih ali bolest ne dolazi odjednom vec polako. A kad se osvestis onda je kasno. Ima kod mene u gradu setaliste pored Dunava, bent tacnije. Dva kilometra. Svaki dan setaju ljudi a pogotovo zadnjih par godina. Ali ne setaju zato sto hoce(ima i tih ali su retki) vec zato sto im je lekar preporucio(srce, pritisak..). A vecinea je tu oko 50-tak godina. A sve to je od losih zivotnih navika, nepravilne ishrane, manjka kretanja. Ako hoces da se ugojis moras jesti cesce. Nemoguce da jedes ko lud a da se nista ne primeti. Jedan moj drug je mrsav ko stap, vetar samo sto ga ne oduva a ovamo kaze da jede ko blesav. Kad sam otisao kod njega jednom i video kakav mu je obrok onda mi je bilo jasno. Ono sto je za njega rucak za neke je uzinica. Posle nisam hteo da se raspravljam vise o tezini. Idi na plivanje triput nedeljno pa ces videti kako apetit raste...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.83.EUnet.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti20.03.2005. u 19:53 - pre 232 meseci
Dobro ajde...
Ja setam 2.5 KM od kuce do skole i nazad.....
Ne zalim se ja sto sam mrsav... extra je to...
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti21.03.2005. u 01:36 - pre 232 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Cista glupost! Bez uvrede...

Dobro, ako cemo tako da razgovaramo, onda cu i ja da kazem da je dovodjenje telesne tezine u vezu sa nacinom zivota, vrstom i kolicinom hrane cista glupost, takodje bez uvrede... Ja svoje tvrdnje u svakom trenutku i da dokazem - dovedem ti jednog mrsavog i jednog debelog pa sam vidi koliko ko od njih jede i na koji nacin zivi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Gojaznost kod savremenih muskaraca kao posledica neaktivnosti21.03.2005. u 02:47 - pre 232 meseci
Citat:
glupost

O'ladite bre ljudi, pa "nashi" smo svi! :-) Dakle, glupost je kad je neko glup, a ovo o cemu vi govorite - razlicita misljenja, tumacenje cinjenica na svoj nacin itd., to je nesto drugo. Neko to zove predrasudama, neko drugacije ... U mojoj najuzoj porodici ima primera da su ljudi jeli solidno do mnogo, nisu se kretali ni malo i umrli mrsavi ko cackalica u 10-toj odnosno 9-toj deceniji zivota. Nisu setali ni 5 minuta dnevno, bazen su videli samo na TV, ama bash nista. Jednostavno jeli, spavali, citali po malo, muvali se po kuci i to je sve. Nista tesko nisu radili - neko kopanje, testerisanje, nosenje tereta, ama nista, bas nista!

Sa druge strane, ja sam se rasturao od sporta i fizicke aktivnosti i uvek bio po malo okruglast. Prevezao sam na hiljade km biciklom, vise puta se biciklom peo na Avalu, radio teske zanatske poslove, sve golim rukama - nisam znao ni za kakvu elektricnu alatku osim busilice, pa i to sam nabavio vrlo, vrlo kasno. Sve je bilo gola mehanika i na misice. Sto je najgore, ne radi se samo o gojaznosti ili mrsavosti. Ljudi se rode sa odredjenom konstitucijom i to ne moze da se menja. Uprkos svoj toj dugotrajnoj, ravnomernoj, sistematskoj, intenzivnoj, cesto puta organizovanoj i kontrolisanoj od strane strucnih trenera, sportskoj i fizickoj aktivnosti meni su ostala vrlo uzana ramena i sa uzanim ramenima cu i umreti. Pa recimo visina glasa. Kojom dijetom se menja visina glasa? Treca osoba iz mog najblizeg okruzenja ima dva puta dublji glas od mene, stomak kao daska, a sportom se bavi samo za sankom - dize casu. Takodje ima bitnih razlika i u nizu drugih fizickih osobina izmedju te osobe i mene, da ne davim.

Jednostavno, neko se rodi plav, neko crn, neko mrsav, neko debeo. E, tu je pocetak problema. Jer, ako je hrana i zivot u Americi totalno bez veze, kako onda uopste imaju mrsave ljude? Odgovor je u promeni genetske slike kompletnog stanovnistva redovnim vakcinisanjem, pa time i smanjenjem smrtnosti i nizom slicnih zahvata, poboljsanjem opstih zivotnih uslova pa tako oni koji su ranije umirali u ranoj mladosti sada zive i razboljevaju se od novih i novih bolesti. Prirodnu selekciju smo zeznuli na jednom cosku, a ona se vraca na drugom. Ranije se umiralo od gladi, sada od sitosti. Rezultat je isti... Eno ga Klinton - trcao, trcao i dotrcao do baj-pasa! Odlican "dokaz" za teoriju da aktivnost potpomaze vitkost i vitalnost!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Gojaznost kod savremenih muškaraca kao posledica neaktivnosti

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6957 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.