Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?
(Zaključana tema (lock), by momsab)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 272905 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357
Via: [es] mailing liste



+2922 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?12.04.2005. u 15:28 - pre 231 meseci
A sta ce ti adresa ako si ga video uzivo?


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 09:54 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Mirko_C
Sistem Administrator
Beograd

Član broj: 46232
Poruke: 10
213.240.54.*



+5 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?13.04.2005. u 09:58 - pre 231 meseci
Stvar je u tome sto ja nikad ranije nisam cuo za tu marku (Nakamura), pa sam hteo da vidim da li su "svetski poznati i priznati" ili ne. Da li stvarno vredi toliko? Ovo pitam zato sto se ne razumem puno u MTB-kove, a nebi hteo da me oderu bez razloga pri kupovini.


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 09:54 GMT+1]

`·.¸.·´¯`·.¸.·´¯`·.¸.····><((((º>

 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357
Via: [es] mailing liste



+2922 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?13.04.2005. u 16:16 - pre 231 meseci
Pa meni se cini da vredi, ja sam ranije pomenuo Nakamuru kao brand koji
ima da se kupi kod nas (od kvalitetnijih naravno) i koji bih ja kupio kada
bi kupovao, jer kod nas i nema nesto puno svetski priznati proizvodjaca
bajkova koji se ovde prodaju u prodavnicama, vec ih morate traziti po raznim
podrimima ili preko oglasa...Da li vredi? To ne znam, jer ne znam koji model
im je ostao, ali u principu su bili izlozeni dosta dobri modeli sa odlicnom
opremom (detalje sam zaboravio, nazalost...).
Malo sam potrazio po netu za Nakamura brand, i nasao sam samo na jednom
sajtu nesto malo, ja sam ih vidjao (bajkove) ranije kod nas, tako da to nije
neka marka od juce, e sad sto nema na netu, to stvarno ne znam. Ali recimo
kada bi ti sastavljao bajk iz delova, on isto nebi bio svetski priznat, ali
sam siguran da bi ti bio vrlo zadovoljan...


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 09:54 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

introitus
Srbija

Član broj: 9252
Poruke: 324
*.vdial.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?13.04.2005. u 21:23 - pre 231 meseci
Citat:
crus: mala galerija offroad avale
http://nevenb.fotopic.net/c497454.html

:-)
Nije blo lose, a?
Hocemo li skoro ponovo?
Nesto me sediste vise ne zulja ;-)

Pozdrav za Bogija!

 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
213.244.197.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?14.04.2005. u 00:25 - pre 231 meseci
Citat:
Zoran Dobrin


Imaš lepe rukavice!!!

Inače Fruška Gora za Uskrs&1.Maj.
 
0

sandjama
EFG Eurobank
Beograd

Član broj: 5854
Poruke: 19
*.efgpropertyservices.co.yu.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?14.04.2005. u 09:04 - pre 231 meseci
Moje licno misljenje je da je bolje da se kupi polovan bike za te pare, koji ce sigurno biti bolji nego ta nakamura. To i nije neki bike za inforamciju.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 09:55 GMT+1]
 
0

crus
Bijelić Neven
Bg

Član broj: 15763
Poruke: 69
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.transmute.co.yu


Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?14.04.2005. u 10:05 - pre 231 meseci
Citat:
introitus: :-)
Nije blo lose, a?
Hocemo li skoro ponovo?
Nesto me sediste vise ne zulja ;-)

Pozdrav za Bogija!

Ta jbt ima li foruma na kom te nema :))))))..
Ma bilo je odlicno, ali bice jos bolje!!!

 
0

Troublemaker
Kingston

Član broj: 19337
Poruke: 71
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?14.04.2005. u 13:07 - pre 231 meseci
@sharpshooter

Za Sram-ov powerlink nije potreban nikakav alat, u tome i jeste poenta.. samo je zeznuto ako ga izgubis, sto je kod mene bio slucaj.
 
0

introitus
Srbija

Član broj: 9252
Poruke: 324
*.vdial.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?14.04.2005. u 13:21 - pre 231 meseci
Citat:
crus: Ta jbt ima li foruma na kom te nema )))))..
Ma bilo je odlicno, ali bice jos bolje!!!

Pa vidis ima par foruma koje ne posecujem... lol

@bogi
Cuo sam za voznju. Mozda vam se i pridruzim

 
0

crus
Bijelić Neven
Bg

Član broj: 15763
Poruke: 69
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.transmute.co.yu


Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?14.04.2005. u 14:25 - pre 231 meseci
Netacno :) ima nas i tamo :)
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.verat.net.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?17.04.2005. u 05:27 - pre 231 meseci
sveza od juce informacija za one koji kupuju bajs a nemaju vremena za vijanje oglasa

Pijaca u Bubanj potoku, obavezno subota, ne nedalja, doci sto ranije: vec u 7 ujutru kao da je podne... Ima najvise polovnih bajsova a nadje se poneki i novi; vredi kupiti za relativno male pare i posle doPuniti, doRaditi novog clana porodice :) u recimo *** Tim putem se dobija najvise za najmanje pare...

Ne zaboravite planiranje prevoza nazad kuci... :)

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 09:56 GMT+1]
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

Tom^Cat
BG

Član broj: 53661
Poruke: 77
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?28.04.2005. u 23:25 - pre 230 meseci
Da li je neko nekada cuo za marku Nishiki ?

Na netu nema skoro nista o njima (ili ja ne umem da nadjem), spominju se samo na par sajtova, a iz toga sto se spominje mi deluju kao krajnje jeftina klasa, za aposlutne pocetnike.
Neki tip mi nudi taj bike za 220 eura, sa Shimano Acera menjacem, polovan, pa me zanima da li je to OK.
Inace za te pare moze da se uzme neki nov Polar (video sam danas jedan u gradu za 200 eura, alu ram,sasvim pristojno deluje.)
 
0

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?29.04.2005. u 01:19 - pre 230 meseci
da li može kod ans da se kupi Giant Boulder SE ili Giant Boulder Men's? razlika u ceni je oko $50, ja bih da uzmem skuplji model.
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
0

introitus
Srbija

Član broj: 9252
Poruke: 324
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?29.04.2005. u 10:15 - pre 230 meseci
Citat:
Tom^Cat: Da li je neko nekada cuo za marku Nishiki ?

Na netu nema skoro nista o njima (ili ja ne umem da nadjem), spominju se samo na par sajtova, a iz toga sto se spominje mi deluju kao krajnje jeftina klasa, za aposlutne pocetnike.
Neki tip mi nudi taj bike za 220 eura, sa Shimano Acera menjacem, polovan, pa me zanima da li je to OK.
Inace za te pare moze da se uzme neki nov Polar (video sam danas jedan u gradu za 200 eura, alu ram,sasvim pristojno deluje.)


Posto po drugi put pisem poruku jer sam zaboravio da se ulogujem, sad cu samo ukratko.
Taj bajs ne vredi toliko para, a jedini Polar koji nesto vredi je Viper, ali ima losu suspenziju...

Koliko si visok tj. koliki ti ram treba?

 
0

Tom^Cat
BG

Član broj: 53661
Poruke: 77
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?29.04.2005. u 12:38 - pre 230 meseci
Sta ne vredi te pare - Nishiki ili Polar ???

Visok sam 2,0 (mozda i 2-3 cm vise), tesko je naci veliki ram za neke manje pare, znaci da bude za rekreaciju.

Ovaj Nishiki je 23,5", deluje dobro ali kao sto rekoh nigde skoro nista nema o njima.
A i malo mi je Acera slaba kategorija za te pare (ne znam tacno posto je Deore) ali mislim da su neki ljudi kupovali za oko 250 eura.
 
0

introitus
Srbija

Član broj: 9252
Poruke: 324
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?29.04.2005. u 15:11 - pre 230 meseci
Citat:
Tom^Cat: Sta ne vredi te pare - Nishiki ili Polar ???

Mislim da ni jedan ni drugi ne vrede tih para.
220eu puno za taj Nishiki, a vec sam ti za Polar napisao di bi morao da menjas suspenziju jer je njegova skroz bezveze.
Meni se cini da je ram ok ali se moj jedan drugar ni sa tim ne slaze.
Citat:

Visok sam 2,0 (mozda i 2-3 cm vise), tesko je naci veliki ram za neke manje pare, znaci da bude za rekreaciju.

Pazi imas par mesta u BG-u za koje sam cuo ali ne znam cene,

U Sapcu ima dobar izbor biciklala po ko cenama...
Citat:

Ovaj Nishiki je 23,5", deluje dobro ali kao sto rekoh nigde skoro nista nema o njima.
A i malo mi je Acera slaba kategorija za te pare (ne znam tacno posto je Deore) ali mislim da su neki ljudi kupovali za oko 250 eura.

Napisi sve o biciklu pa da vidimo koliko stvarno vredi...
Jel mozes da saznas koje je godiste?
Pretpostavljam da je u dobrom stanju...

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 09:57 GMT+1]

 
0

Tom^Cat
BG

Član broj: 53661
Poruke: 77
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?29.04.2005. u 19:38 - pre 230 meseci
Bike je marke Nishiki, velicina rama 23,5”.
Ram je aluminijusmski ( aluminijum 7005, T4, T6 - oznake sa njega, ovaj kaze da je to odlican kvalitet), sticna je nova, isto aluminijumska, bajs je stvarno lagan.
Menjac je Shimanano Acera napred (tj. rucice), a Altus onaj mehanizam dole, 21 brzina.
Nema amortizere. Gume su Schwalbe light (znam da je debilno sto pisem marku guma ali covek ih je hvalio samo tako i rekao da su neka ultra poznata marka i da kostaju prilicno…..)
Cak mi je rekao i marku felni - Zak 2000 (i pise stvarno na njima)
Znam da su Altus i Acera slabija klasa opreme ali bajs deluje izuzetno kvalitetno, odlicno ocuvan, nema nikakve nalepnice, nije farbano nista koliko sam primetio, menjac prebacuje savreseno.
Inace tip kaze da daje garanciju godinu dana a ako bajs ne bude odgovarao u bilo kom smislu ili imamo neke primedbe da mozemo da ga vratimo u roku od nekoliko dana i da ce on da vrati pare (mada je pitanje koliko ce se toga drzati)

Godiste nema teorije da saznam, verujem da ni on ne zna tacno.

Cena 220 eura (+ 1000 din za brzinomer koji je juce ugradio).
 
0

FlashGrounder
Flash Grounder
Google

Član broj: 10776
Poruke: 344
212.62.58.*



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?02.05.2005. u 20:17 - pre 230 meseci
sutra bi trebalo da skoknem do lika da sklopimo sledeci bajs

-ram gary fisher (ne znam tacno naziv modela) iz serije platinum sa genesis geometrijom velicina 17.5'

-prednja suspenzija rock shox PILOT

-menjaci i shifteri kombinacija shimano deore XT

-posto hoce da zadrzi trenutne XT tockove uzecu neke nove slabije od xt

-trenutno bajk nema rogove na upravljacu ali sam se dogovorio da u sklopu cene dobijem i rogove sa strane i onaj deo za nadlakcivanje (ono kada se totalno nagnes u napred )

-dodatna dobra stvar sto je lik uvek tu i garantuje mi za kvalitet bajka
...

moja visina je 185 a ram je 17.5, ali posto je genesis geometrija ram je dugacak kao polar avalanche od 20.0' (merio sam)

bicikl je izuzetno lagan, upravljac je mislim od magnezijuma itd.. vozio ga je lik koji se profesionalno bavi biciklizmom sto znaci da je odrzavan, ali verovatno je imao i profesionalna naprezanja

cena je 350e pa me zanima vase misljenje vredi li toliko dati, dosta vremena provodim na bajsu pa bih odvojio toliko za to, samo me interesuje da li ovo navedeno vredi toliko?

hvala
 
0

codec-M
NS

Član broj: 33989
Poruke: 109
*.panline.net.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?02.05.2005. u 23:44 - pre 230 meseci
E momci jel to sklapanje bajsa zeznuto , mislim je l ima neki delovi da nepasu jedni na druge i tako to ? Na sta treba obratiti paznju pri sklapanju ? Jel ima nekih sajt gde ima objasnjeno sve oko sklapanja bajsa od nule? Aj plz odgovor , tnx unapred :)
...
 
0

FlashGrounder
Flash Grounder
Google

Član broj: 10776
Poruke: 344
212.62.58.*



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?03.05.2005. u 09:10 - pre 230 meseci
ma uglavnom bi trebalo da je sve standardizovano, sem ako ti ne padne na pamet da stavis tocak od trkacke na montericu ;)
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?
(Zaključana tema (lock), by momsab)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 272905 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.