Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?
(Zaključana tema (lock), by momsab)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 273246 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gazza

Član broj: 47796
Poruke: 88
*.b92.net.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?11.08.2005. u 13:44 - pre 227 meseci
Moram da kazem da sam u subotu u Bubanj potoku kupio fenomenalan bajk za dosta razumnu cifru od oko 17.000 din. U pitanju je tzv touring-trekking bajk nemacke firme BERGAMONT model vagonda elite koji je jedna od najboljih opcija za gradsku voznju. ima zadnji menjac XT prednji LX ostalo je sve Deore, kocnice tektro, branike, korpu, prednju viljusku suntour, odlican alu ram, velike tockove sa tanjim touring gumama, fanasticno udobno selle royal ergo sediste sa gelom i federima, amortizer ispod sedista, dinamo, svetla napred i nazad i sve radi. Nije lagan, ima 16kg ali je fantastican u voznji!

Jedino sto mi je sada MTB GENESIS koji sam kupio pre mesec i po dana vise ne treba pa bih ga ustupio po nabavnoj ceni od 150E, koga zanima neka me kontaktira na PM.
 
0

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?11.08.2005. u 16:14 - pre 227 meseci
Vidim zanimljiva tema a ne bih da otvaram novu.
Pa bih ,i ako sam offtopic, da pitam nekog iskusnijeg da li zna na koju foru se kod brzinaca ili planinaca(kod mene) skidaju zubcanici sa zadnjeg tocka.

Razmontirao sam bajs nesto, dotezem sajle itd..
ali ne mogu te zubcanike da skinem a nesto me koce dok vozim
pa bih da vidim u cemu je frka..

hvala unapred na odgovoru
 
0

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?12.08.2005. u 02:21 - pre 227 meseci
Drbogi,
To da ce KTM verovatno kupiti Intersport i njegove marke Genesis i Nakamura i ja sam procitao negde na netu, ali se ne secam gde... (ne ovde :))
Inace sam pazario onaj KTM i zadovoljan sam... To je, zapravo, treking bajk (28") i imam utisak da mu "Shimano Nexave" oprema (menjaci, rucice menjaca, zupcanici i lanac) odlicno pristaje po funkcionalnosti i kvalitetu. Kocnice su "Tektro" (sa onim dodacima na sajlama koji sluze za finiju kontrolu jaceg kocenja), tockovi "Zac" (sa onim nitnama koje ne znam cemu sluze), sve tri glave su "Shimano" ali ne znam oznaku, "Aera" korman i lula istog proizvodjaca. Sediste "Selle Royall", "CatEye" kilometar sat itd... Ima neke nemacke gume koje mogu jos da izdrze, ali sam narucio "Continental" pa se nadam da ce ovaj bajk biti OK za malo duze rekreativne ture (50-100km).
Do sada sam ga isprobao na kratkim voznjama (do 30 km "iz cuga" po asfaltu, kaldrmi i zemljanim putevima i puticima). Pokazao se sasvim solidno...
Zanima me misljenje dobrih poznavalaca bicikala o kvalitetu ovakvog bajka (narocito "Nexave" menjaca i rucica menjaca) i da li je pouzdano upustati se sa njim u duze ture ili ne.
Hvala unapred...

[Ovu poruku je menjao Klio dana 12.08.2005. u 03:28 GMT+1]
 
0

mali varvar
Neverland

Član broj: 20317
Poruke: 11
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?12.08.2005. u 22:11 - pre 227 meseci
Citat:
drbogi: Jel znaš nešto, ili bi ti voleo da se to dogodi??

Pa shuska se vec neko vrijeme, da, kako je KTM u expanziji, a Intersportu ne cvijetaju bas ruze, da ce im KTM vjerovatno ponuditi preuzimanje biciklistickog segmenta tj. Genesisa i Nakamure...
A licno, i ne bih bas nesto volio da se to desi... nisam bas pristalica generalizacije... i vise mi se svidja veci izbor brand-ova...
Citat:
Klio: Drbogi,
To da ce KTM verovatno kupiti Intersport i njegove marke Genesis i Nakamura i ja sam procitao negde na netu, ali se ne secam gde... (ne ovde ) ...... Zanima me misljenje dobrih poznavalaca bicikala o kvalitetu ovakvog bajka (narocito "Nexave" menjaca i rucica menjaca) i da li je pouzdano upustati se sa njim u duze ture ili ne.
Hvala unapred...

[Ovu poruku je menjao Klio dana 12.08.2005. u 03:28 GMT+1]

Zasto se ne upustati u duze ture? Ma slobodno vozi... Pa nisi pazario bajk da ga gledas i mjerkas Inace, Nexave je Shimanova comfort serija opreme. Nazalost ne mogu ti reci nista vise o mijenjacu i rucicama jer nisi naveo koja je serija Nexave u pitanju (c500, c530, c600...)
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
212.200.67.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?12.08.2005. u 22:38 - pre 227 meseci
Citat:
da li je pouzdano upustati se sa njim u duze ture ili ne.?


Noge kako!!

Ja sam od 16-23 jula vozio 700Km sa BSV, (ono Rumunija- Mađarska- Srbija), kakvih je sve tu bajkova bilo da te bog sačuva, pa ljudi prevezli sve to. Ja sa mojim KTM om sa praistorijskim LX-opremom sam bio onako zlatna sredina, i uz jednu puklu žbicu lagano prošao. Dakle javi se dogodine, vozi se Slovačka pa da vidimo mogućnosti makine. Inače i meni se sviđa KTM imam nekako poverenje u tu firmu, iako nemaju nikakve veze sa motociklima, slično kao i puch, osim imena naravno, ali mi se čini da umeju da pogode i osete bajk. Ja bih to vozio i sasvim polako i opušteno dodavao nešto što baš prroceniš da treba i ako treba, ili što jeftino možeš da kupiš od opreme.

Hvala za tračeve o Genesisu i Nakamuri svima, ali ja bih to pre protumačio da će Intersport prodavati KTM a u svojim merkatorimai ostalim prodavnicama.



[Ovu poruku je menjao drbogi dana 13.08.2005. u 00:19 GMT+1]
 
0

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?13.08.2005. u 02:55 - pre 227 meseci
"Inace, Nexave je Shimanova comfort serija opreme."

Sta to, konkretno, znaci..? Zgodna za koriscenje, ali nezna, ili drugacije nesto... Takodje ne znam gde da procitam oznaku c500 ili c600...

Hvala na razumevanju za moju nestrucnost...
 
0

mali varvar
Neverland

Član broj: 20317
Poruke: 11
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?14.08.2005. u 12:33 - pre 227 meseci
Citat:
Klio: "Inace, Nexave je Shimanova comfort serija opreme."

Sta to, konkretno, znaci..? Zgodna za koriscenje, ali nezna, ili drugacije nesto... Takodje ne znam gde da procitam oznaku c500 ili c600...

Hvala na razumevanju za moju nestrucnost...

Ma ok je...
Vidi, ovako ukratko... Shimano sve pravi po nekim serijama i kategorijama
Road serija - klasicna trkacka bicikla, kod nas popularno zvana desetobrzinci
MTB serija - i samo ti ime kaze da je u pitanju planinski biciklizam
Comfort serija - kombinacija predhodna dva namjenjena udobnoj voznji kroz grad ali i van grada, samo ne na profesionalnom nivou (trke, takmicenja i ostalo) Znaci nesto vise kao rekreatvni sadrzaj.. Prema tome vozi dok traje ovo ljeto i zajebi shimanove podjele i kategorizacije... E da znas sa kakvim sve krsevima ljudi voze....
A da li je NEXUS C500 ili neka druga serija u pitanju, doista to i nije tako vazno ali ako te bas zanima pogledaj na shimanov sajt pa uporedi sa tvojim komponentama... tako ces najsigurnije znati koja je oprema u pitanju.
Pozdrav
 
0

mali varvar
Neverland

Član broj: 20317
Poruke: 11
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?14.08.2005. u 12:37 - pre 227 meseci
Citat:
drbogi: Noge kako!!
Hvala za tračeve o Genesisu i Nakamuri svima, ali ja bih to pre protumačio da će Intersport prodavati KTM a u svojim merkatorimai ostalim prodavnicama.
[Ovu poruku je menjao drbogi dana 13.08.2005. u 00:19 GMT+1]


Hehe... Tu si potpuno u pravu... sto vise, vec su poceli da prodaju KTM-a, cujem u Sloveniji je jako popularan
 
0

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?17.08.2005. u 02:30 - pre 227 meseci
I ja od juce na odmoru i mogu da se vozam od jutra do sutra... Sta mi vredi kad je kisa odabrala isti termin za svoju razonodu i kondicionu pripremu za novembarske dane!? Pada , brate, ovde ko` luda od juce... Eto, ja necu da se mazoh(isticem) u biciklizmu, a ne sumnjam da ima i onih kojima to dodje kao "zanimljiv zacin" za istrajnu voznju... Mozda bi bilo zanimljivo cuti i neke od njih... Recimo da ovaj topic ostane vise tehnicki, a da takve i slicne storije postavimo u neki buduci "Ciklopis" topic...
Da li se slazete?
 
0

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?17.08.2005. u 02:47 - pre 227 meseci
Eto... Nisam bio lenj, pa sam postavio topic u okviru MadZone foruma... Topik se naravno zove "Biciklizam i ciklopisi"...
Tako ce ovde ostati mesta za tehnicke detalje u vezi sa biciklima i biciklizmom, a tamo cemo moci da postujemo sve ostalo u vezi sa voznjom... Naravno ako se i ostali slazu...
Evo i linka... http://www.elitesecurity.org/tema/130406

[Ovu poruku je menjao Klio dana 17.08.2005. u 03:51 GMT+1]
 
0

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
*.cg.ac.yu.



+32 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?25.08.2005. u 01:12 - pre 227 meseci
Recite mi sta mislite o sledecem biciklu...

Scott Voltage YZ 1

Frame
Super stiff Octagon mainframe
Hydroformed chainstays
6061 alloy
Disc dropouts
Kickstand adapter

Fork
Suntour XC-60 with preload
75 mm travel

Derailleur
Shimano Acera

Derailleur
Shimano Alivio 24 Speed

Shifters
Shimano Alivio Rapidfire plus

Brake Levers
Scott Comp

Brakes
Disc: Shimano BR-M46 Mechanical or
V-style brake: Scott Comp

Crankset
Shimano Alivio 22x32x42 T

Handlebar
HL MTB-152 / Hi-Ten / Uprise 600 mm / 20 mm rise

H'stem
HL TDS-C41-8 Ahead / 1 1/8" / 10� rise

Pedals
Wellgo LU-987 BMX-type, alloy

Seatpost
HL SP-233

Seat
Scott Voltage

Hub (Front)
Disc: Shimano HB-M495
V-style: Formula CO-31

Hub (Rear)
Disc: Shimano FH-M495
V-style: Shimano Alivio MC-18

Cassette
Shimano Alivio 11-30 T

Spokes
14 Gauge, stainless

Rims
Alex Dm-18 D-Wall, CNC sidewall, black

Tires
Scott Voltage 26x2.1, full black

Features
Available with disc or V-brakes

Sto se tice kocnica, mislio sam da stavim V-brakes.
Komentari?
Vidi bako, DžEDAJ!
 
0

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+105 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?25.08.2005. u 16:02 - pre 227 meseci
Vidim da mu je cena ( na netu oko 500 evra),
oprema je solidna ( za rekreativca),
v-break kocnice vec ima,
jedino mi se ne svidja geometrija rama ( uvek sam se pitao zasta se takvi modeli koriste, pretpostavljam za vratolomije slicno BMX-u - ako je to ono sto hoces , onda OK)
 
0

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
*.cg.ac.yu.



+32 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?25.08.2005. u 16:45 - pre 227 meseci
Opa! Cekaj, cekaj. Idemo iz pocetka.
500 evra? Gdje si to vidio. To mi je malo previse.
Na sajtu *** pise sledece:

Naziv artikla: BIC.SCOTT VOLTAGE YZ-1 XL
Cena: 20123.17 dinara
Šifra proizvoda: SC-BIC-020-XL

Dakle, nekih 240-250 evra. Jeli tako?

Inace, rekreativac sam. Tj. postacu, ako Bog da, ako budem skupio te pare.
Potrebno mi je biciklo za duze staze, kako za offroad tako i za i onroad, ako se to tako zove. Hoce li ovaj biti dobar za te stvari?

p.s. Zasto ti se ne svidja geometrija rama?

Ajmo, jos komentara...

Pozdrav i hvala.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 10:09 GMT+1]
Vidi bako, DžEDAJ!
 
0

camisa10
Beograd

Član broj: 57419
Poruke: 15
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?26.08.2005. u 10:12 - pre 227 meseci
Pa onda ti ovaj bike nije bas dobar izbor..jer kako mi se cini ,ovo je bicikl za freeride tj skakanje i vratolomije.
Ako ti treba nesto , kako si rekao za "offroad i onroad", a zelis da to bas bude SCOTT,i finansije ti dopustaju da odvojis 20-ak hiljada -onda gledaj nesto iz njihove serije PERFORMANCE..tj modele Montana,Yecora,Tampico..vidim da ih u *** imaju(konkretno ,Tampico imaju za vrlo slicne pare kao sto je i model za koji si spreman da se odlucis ,mada treba proveriti opremu jer nista ne pise na *** sajtu,a sudeci po websajtu proizvodjaca-Tampico bi trebalo da je full deore-sto je sasvim OK).
Mada ja bih uvek pre uzeo nesto polovno,servisirano i dobro ocuvano ..

pozdrav

[Ovu poruku je menjao camisa10 dana 26.08.2005. u 11:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 10:10 GMT+1]
 
0

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+105 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?26.08.2005. u 16:33 - pre 227 meseci
Citat:
MixMaster: Opa! Cekaj, cekaj. Idemo iz pocetka.
500 evra? Gdje si to vidio. To mi je malo previse.
Na sajtu *** pise sledece:

Naziv artikla: BIC.SCOTT VOLTAGE YZ-1 XL
Cena: 20123.17 dinara
Šifra proizvoda: SC-BIC-020-XL

Dakle, nekih 240-250 evra. Jeli tako?



Cene na sajtu *** su prosto neverovatne, garantovano su bez PDV-a, a ko zna i koliko su stare.Proveri ti to na licu mesta.Evo vidim da bajk koji sam svojevremeno platio 650DM, kod njih kosta 15000 din?!

http://www.cyclesuperstore.ie/...mp;resultCnt=30&IDBrand=18

[Ovu poruku je menjao ironman dana 26.08.2005. u 17:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 10:11 GMT+1]
 
0

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
195.66.174.*



+32 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?26.08.2005. u 23:31 - pre 227 meseci
Pazi, ja sam iz Podgorice. Prije nekih par mjeseci otvoreno je, kako sam ja shvatio, njihovo predstavnistvo ovdje. Bio sam prije par dana, cijene su, koliko se meni cini, dosta slicne (naravno malo visocije zbog prevoza, zarade i sl.) cijenama na pomenutom sajtu. Evo nekoliko bicikala koji su mi bili interesantni:
Scott Tampico 280 Eura
Scott Mambo 280 Eura
Scott Voltage YZ 240 Eura
Gledao sam jos neka od Polar-a, ali cu ipak uzeti Scott, izgleda.

camisa10, hvala i tebi na savjetima. Inace, ovdje nisam primijetio da iko prodaje polovne bicikle. Tek sada postoje dvije prodavnice bicikala u gradu.

p.s. Koji si uzeo bicikl ironman?
p.p.s. Moracu da provjerim to za PDV, mada mislim da je to puna cijena. Nigdje ne pse drugacije (hm...ali opet, nigdje ne pise ni da je i sa PDVom)
p.p.p.s. Slao sam par e-mail-ova(ako se tako kaze) ovima na *** ali niko ne odgovara. Ne znam sta je u pitanju?!

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 10:11 GMT+1]
Vidi bako, DžEDAJ!
 
0

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
*.cg.ac.yu.



+32 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?27.08.2005. u 00:37 - pre 227 meseci
Na [url]www.scottusa.com[/url] ima vise detalja.

[Ovu poruku je menjao MixMaster dana 27.08.2125. u 01:38 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao MixMaster dana 27.08.2005. u 21:50 GMT+1]
Vidi bako, DžEDAJ!
 
0

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?27.08.2005. u 02:40 - pre 227 meseci
Pogledao sam cene Scott modela u *** i cini mi se da je vic sa niskom cenom modela Tampico u tome sto nude dve najmanje velicine rama (xs i s) i sto je oprema tog modela "osrednja"... Ovo "osrednja" shvati uslovno jer je to, verovatno, zadovoljavajuca oprema za prosecnog korisnika bajsa, ali mozes za te pare dobiti daleko bolju na nekom ocuvanom polovnjaku... Ako ti nije najbitnije na svetu da ti bicikl bude nov-novcijat bolje kupi neki mnogo bolji polovnjak za iste ili manje pare ("visak" mozes da ulozis u extra gume, nov lanac, ciklokompjuter, pakne itd.) i videces da takav bicikl i izgleda i funkcionise mnogo bolje nego neka osiromasena verzija Scott-a. Druga bitna stvar je sto ce taj polovnjak da zadrzi vrednost i sledece sezone, a taj nov Scott (sa tom opremom) od 280 Evra pada na 200-220 Evra cim izadjes iz radnje (toliko sada kosta polovan Scott sa primetno boljom opremom)... Evo i detalja o opremi modela Tampico, pa mogu da te posavetuju i bolji poznavaoci od mene:

Rear Derailleur Shimano Deore 27 speed

Front Derailleur Shimano Deore

Shifters Shimano Deore

Chainset Shimano FC-MC440-L, 22x32x44 T

Freewheel Shimano Deore 11-32 T

Stem Scott Expert 10° rise

Handlebars Scott Comp 1 600 mm, low rise

Front Brake Scott Comp

Rear Brake Scott Comp

Rims Alesa ZAC-19 Alloy balck D-Wall UP

Front Hub Scott Comp

Rear Hub Shimano Deore

Spokes DT black

Tyres IRC Mythos 26x1.95, 30TPI

Saddle Scott Performance

Seatpost Scott Elite

Pedals LU-998-S

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 10:12 GMT+1]
 
0

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
*.cg.ac.yu.



+32 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?27.08.2005. u 20:56 - pre 227 meseci
Pa i nije mi BAS toliko vazno da to bude "nov-novcijat" bicikl. Jednostavno, ovdje nema polovnih bicikala, bar ja nisam primijetio da toga ima u Podgorici. Opet, ne shvatam, kako jedan polovan bicikl moze biti toliko bolji, koliko ih hvalite, od nekog novog bicikla, narocito ako je ovakve marke? Cuo sam da je Scott jedan od boljih, rekose mi i da je Shimano Deore oprema jedna od najboljih, ovaj bicikl (ScottTampico) sve to ima. Dakle, zasto je to "osrednji" bicikl, konkretno? Sta se tu kvari brzo, sta se lomi, koje to mogucnosti nema?

Hvala.
Vidi bako, DžEDAJ!
 
0

operic
Beograd

Član broj: 2901
Poruke: 261
195.252.89.*



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?27.08.2005. u 22:42 - pre 227 meseci
Citat:
MixMaster:Cuo sam da je Scott jedan od boljih, rekose mi i da je Shimano Deore oprema jedna od najboljih, ovaj bicikl (ScottTampico) sve to ima. Dakle, zasto je to "osrednji" bicikl, konkretno?

Deore jeste jedna od boljih ali ne od najboljih. iznad nje je LX, pa XT pa XTR

Koliko je realno da se trazi za KTM sa full XT opremom?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?
(Zaključana tema (lock), by momsab)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 273246 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.