Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?
(Zaključana tema (lock), by momsab)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 272897 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?17.07.2005. u 03:50 - pre 228 meseci
Izvinjavam se svima koji se zaista dobro razumeju u biciklizam jer zelim da postavim jednostavno pitanje (doduse u skladu sa naslovom topic-a). Zna li neko karakteristike naseg bicikla "ALPINA Everest"? Na sajtu ***nema detaljnih tehnickih karakteristika, a nisam nigde nasao ni nezvanicne ocene tog bicikla.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 10:05 GMT+1]
 
0

camisa10
Beograd

Član broj: 57419
Poruke: 15
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?17.07.2005. u 10:28 - pre 228 meseci
Pa meni se cini da je vrlo ruzan! :)))
Ne ,zaista...mislim da spada u jeftinije i losije bicikle...gvozdeni ram,kruta viljuska..verovatno je oprema shimano SIS sto je najniza klasa....
Ako su ti finansije glavni faktor-za upola manje para mozes da kupis polovni bicikl istog kvaliteta preko oglasa,a za preostale pare da ga malo sredis i "unapredis "u nekom servisu..npr stavis alu pedale umesto plasticnih koje ce se raspasti posle par meseci,bolje i udobnije sediste,bolje paknove za kocnice ...itd..mozda se nadje para i za neki "ozbiljniji " upgrade opreme...pogon ili sl.
pozdrav
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8347
*.panet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?17.07.2005. u 17:47 - pre 228 meseci
Ako se neko od "poznavalaca" i onih koji se tako osecaju, slaze sa ovim sto sam procitao ne freebiking forumu, neka objasni

Citat:


Kod hidraulicnih diskova najmanje jednom godisnje moras da menjas ulje u instalaciji,
kako voda koja se nakupi u sistemu ne bi ostetila unutrasnjost.
A to ti je oko 10-ak evra za ulje.
Mozda neces imati neki vecih kvarova sa njima,
osim naravno u slucaju da ih ostetis,pokidas crevo,ostetis rucicu i sl.
Ali imaces cesto sitnih malih "za'ebancija" kao na primer,
"cesanje" plocica o disk tokom voznje,skripanje i cvilenje i sl.

A mozes i da imas ozbiljnije za'ebancije tipa:
Curenje ulja i ulazak vazduha u instalaciju ako su dihtunzi neispravni
(narocito moguce kod starih polovnih diskova)
a ulazak vazduha ili gubitak ulja rezultira totalnim i iznenadnim
otkazivanjem citavog sistema-u prevodu: jednu sekundu si imao kocnice,
a drugu ih vec nemas,sto slozices se ume ponekad da bude nezgodno!

A u slucaju da su ti takvi "sitni" delovi potrebni,
ajd probaj da ih nabavis ovde,u srbiji !
Celu kocnicu moze,ali delovi - tesko..


I nakon toga sledi neverovatan zakljucak:

Citat:


Mehanicki diskovi, po mom misljenju su bacanje para.


Dakle, nisam video NI JEDAN argument protiv dobrih (a relativno jeftinih) mehanickih diskova, a slazem se sa ovima protiv hidraulicnih, jer je sigurnost voznje (a ne par grama tezine gore-dole) apsolutni prioritet.

Juce sam video Polar Viper i njegove V-brake kocnice koje su jednako neprecizne kao i obicne V-brake (jedna pakna dodiruje tocak, a druga je jako udaljena od njega), sto me navodi na zakljucak da je mehanicki disk DALEKO iznad tog resenja, jer je on, uz vec poznate prednosti diska (voda, neidealno balansiran tocak, izgled itd.), i mnogo precizniji.

Napominjem da samu silu kocenja (odnosno da li je za kocenje potreban jedan ili jedan i po prst), ne treba razmatrati, jer je u pitanju amaterska, ali kvalitetna i sigurma voznja.
 
0

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?17.07.2005. u 22:11 - pre 228 meseci
Kakvi bre diskovi.? Foliranje. Još su i opasni jer pri padu mogu ozbiljno da povrede vozača.
Dobri paknovi su efikasni skoro kao i diskovi čak i kad su vlažni i zaprljani.

Moj saveti za kupovinu bicikle za rekreativca su:
- ne kupovati jeftinu biciklu
- kupiti bajs sa ramom čija veličina je adekvatna visini vozača
- obavezno kupiti i dobro sedište
- kupiti kilometar sat

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8347
*.bisinter.net.



+1344 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?17.07.2005. u 22:57 - pre 228 meseci
...i dalje ne cuh argumente protiv, a ZA diskove gore sam nabrojao nekoliko, kojima mogu uz visoku sposobnost stelovanja, neosetljivost na eventualno blato i vodu, dodati i trajnost
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.komgrap.co.yu.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?18.07.2005. u 09:31 - pre 228 meseci
posle x vijanja sa raznoraznim dzukelama, pala mi je na pamet ideja kako da se od njih branim...

Na volan bicikla se montira nekoliko plasticnih spriceva prigodne velicine, u koje se stavi - pogodite sta... ;) ... akumulatorska kiselina koja moze svugde da se nabavi

Primenu, nadam se, da ne treba da objasnjavam, sem sto izlazni deo mlaza treba montirati tako da iz sprica slucajno ne kapne, dakle spric ukoso na gore...

postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

operic
Beograd

Član broj: 2901
Poruke: 261
195.252.89.*



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?18.07.2005. u 10:23 - pre 228 meseci
tako je, zasto jednostavno kad moze komplikovano?
samo se zaustavi ili uspori i pokazi im da se ne plasis. sto brze bezis to ce brze da te jure...

a i kakve to ima veze sa kupovinom bajsa?
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.komgrap.co.yu.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?18.07.2005. u 11:23 - pre 228 meseci
veza je prvo bajs kao opsta tema, a zatim - isti ovaj post mi stalno brisu iz MadZone, pa racunam da ga ovde "zaturim" :)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

camisa10
Beograd

Član broj: 57419
Poruke: 15
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?18.07.2005. u 21:44 - pre 228 meseci
au brate mili...na sta tvoj bicikl lici sa svim tim spricevima(ako si stvarno to namestio)!!??
..mora da te svi cudno gledaju :))
..i dal si razmisljao sta se desi sa tim jadnim zivotinjama kad ih poprskas time,a?
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.komgrap.co.yu.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?21.07.2005. u 07:09 - pre 228 meseci
>au brate mili...na sta tvoj bicikl lici sa svim tim spricevima(ako si stvarno to namestio)!!?? ..mora da te svi cudno gledaju :))

ne bi ti bio bitan izgled da su te gricnula dva psa, a bajs je toliko nakrcan svacim da se ti "dodaci" ni ne primete

>..i dal si razmisljao sta se desi sa tim jadnim zivotinjama kad ih poprskas time, a?

a dal si ti razmisljao za sve one preplasene i izujedane gradjane samo u Beogradu? ... vidim da nisi, inace bi sve razumeo

ja te zivotinje ne provociram nisacim, a one, ako mene shvataju kao svoju tekucu razonodu, pa - neka uzivaju onda u razonodi koju cu im zaista priredim; ako me drzava ne brani od napasti sta treba da radim? ... da cekam jos koji ujed?



postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

skora
Bijeljina

Član broj: 32397
Poruke: 112
62.108.114.*



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?22.07.2005. u 22:39 - pre 228 meseci
evo razmisljam o kupovini novog bicikla, koji mi sluzi za rekreativnu voznju, e sad me interesuje sta mislite o kvalitetu bicikala? Da li valja to kupiti?

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 10:07 GMT+1]
 
0

crus
Bijelić Neven
Bg

Član broj: 15763
Poruke: 69
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.transmute.co.yu


Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?25.07.2005. u 10:51 - pre 228 meseci
Ne valja :).. (

A drugo, slazem se da je kupovina mehanickih diskova bacanje para..


Citat:
gojava: Kakvi bre diskovi.? Foliranje. Još su i opasni jer pri padu mogu ozbiljno da povrede vozača.
Dobri paknovi su efikasni skoro kao i diskovi čak i kad su vlažni i zaprljani.

Objasni molim te kako to mogu da povrede vozaca pri padu..
A za dobre paknove si u pravu, ali imaj na umu da su SKORO efikasni kao diskovi.
I nije nikakvo foliranje, ne znam zasto smatras da je to tako..

Anyway, dok se vi prepucavate (a i ja zajedno sa vama uletim ponekad) ja i ekipa malo vozali po Tari pa evo ako nekog zanima kako je bilo..
http://nevenb.fotopic.net/c626539.html
Sve u svemu, manje forumujte i vise vozite, ode leto polako...


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 10:07 GMT+1]
 
0

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
213.244.197.*



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?26.07.2005. u 21:08 - pre 227 meseci
Evo par meseci kasnije da javim sta sam uradio sa onim starim ROG-om. Sredio sam ga!

Odneo sam na peskiranje (500 dinara) pa zatim na plastifikaciju (500 din + kupio sam pivo i kafu jer sam mislio da ce biti skuplje).

I onda dok sam je sklapao u jednom trenutku je onako celom duzinom (zaboravih ime vodoravne) sipke klizila po metalnom stoku garaznih vrata.

Taman sam pomislio - ode boja! Kad ono nista ... da absolutno nista. Dakle zaboravite na autolakove i rucni rad a verujem da bi vam auto lakirer uzeo vise para a nema sanse da ovako ispadne.

Jos sam dodao para za neke delove (srednji pogon - dakle lezajevi, sonjice, osovina, zupcanici, pedale, kurble ... menjac je ostao stari, trake za volan, kocnice, sediste i sl.). Sve to me je izaslo ~ 3000 din. Ali moze se reci da imam potpuno novu biciklu.

PS Kad ima neka tura < 50 KM ali da nije za MTB - dakle on-road. :)

 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8347
*.panet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?26.07.2005. u 23:50 - pre 227 meseci
Citat:
crus

slazem se da je kupovina mehanickih diskova bacanje para..



...ali i dalje nisi rekao ZASTO??

P. S. Kolika je bila ukupna tura i koliko kilometara dnevno prelazite?
 
0

crus
Bijelić Neven
Bg

Član broj: 15763
Poruke: 69
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.transmute.co.yu


Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?27.07.2005. u 00:03 - pre 227 meseci
Zato jer dobri mehanicki diskovi nisu mnogo jeftiniji od hidro diskova koji su u svakom slucaju bolje resenje, a ima tu jos i puno razloga, malo iscitaj postove prethodne...

Sto se duzine i prelazenja tice.
Pa to sve zavisi, recimo sada na tari se preslo jako malo kada se sve uzme u obzir, nekih 300km, od toga je bilo dana kada se prelazilo po 15km a nekad po 60, i ako je to tezak ili relativno tezak planinski teren sa dosta penjanja ipak je to nista.. Ali sve zavisi od ekipe i celokupne fizicke kondicije iste... U biti prelazilo se malo, ali uzivanje nije izostalo.

Dok recimo za prvi maj kada smo isli, smo presli dosta i sa oko 60ak km dnevno aposlutno minimalne kilometraze po terenu koji je dosta tezi u smislu penjanja od Tare..

Ja sam na taru isao da se pripremim za torturu na durmitoru na koji idem uskoro ako sve bude ok...
 
0

mali varvar
Neverland

Član broj: 20317
Poruke: 11
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?28.07.2005. u 00:10 - pre 227 meseci




Citat:
camisa 10: Ajd jos jedan predlog,pogledas kod PlanetBike-a ..imaju i Scott-ove u ponudi...mozda mozes da nadjes nesto ...nadam se da nisu preskupi.
Uostalom ..ako ti se taj Polar svidja -pa kupi ga!!Nisam imao prilike da ga vidim uzivo i vozim ali cenim da nije nista losiji od onih "fantomskih" bicikala poput Genesis,Nakamura i sl kojima je preplavljen grad...a Deore je vec sasvim pristojna oprema..samo mi se cini da je viljuska prilicno slaba.
(Kazem fantomskih -ne zbog kvaliteta vec zbog totalno nepoznatog porekla-probaj da im nadjes websajt ili bilo kakav podatak o proizvodjacu na internetu?Nema sanse...inace sami bicikli su sasvim pristojni,mislim daleko je to od bicikala kao Cannondale, Klein ili Trek ali za prosecnog rekreativca je sasvim ok)
Ako je vec i nacin placanja bitan u prici-pogledaj i kod Boniteta na B.Brdu..mislim da oni prodaju na rate...

pozdrav


I Genesis i Nakamura su INTERSPORT-ov brand tj. robna marka, zato nista nisi mogao naci o njima na net-u. Ako te bas oni zanimaju, imas katalog u .pdf-u na www.intersport.si ili ti mogu poslati na mail. Prave se u Njemackoj i Austriji i sasvim su solidna bicikla koja se kupuju razumom a ne na brzaka pa sto bude - da bude... Ionako ce sve to uskoro kupiti KTM...
Nemanja, ako ti se viper toliko svidja i sjeda ti, tj. odgovara nacinu voznje kupuj ga, naravno, ukoliko to vec nisi uradio; sledece godine mu stavi neki pristojan amortizer i jos poneku sitnicu i uzivaj...
Pozdrav,
 
0

Vele_PG
Podgorica

Član broj: 63709
Poruke: 1
*.telekomcg.com.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?30.07.2005. u 22:26 - pre 227 meseci
Kako se bash i ne razumijem u bicikle, zamolio bih komentar o ovom biciklu - kako ne znam bash precizan naziv pojedinih dijelova, opisno cu ih karakterisati:

ram Genesis Mephisto
ruchice za brzine kombinovane sa kochnicama LX Deore
kocnice V - Tektro Quartz MT14
prednji amortizeri SR SUNTOUR XCP 75
zadnji mjenjach XT Deore
zadnji pogon C201
prednji Deore
tochkovi ZAC 19
gume Cheng Shin

Par komentara o kvalitetu gore nabrojanog. Htio bih da kupim taj bike, pa me interesuje koliko to vrijedi. Radi se o (bar na prvi pogled) novom biciklu. Unaprijed zahvaljujem.
 
0

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?01.08.2005. u 01:24 - pre 227 meseci
OK, shvatio sam da Alpina Everest nije bicikl za mene i da mojim afinitetima vise odgovara neki city bike (eventualno, sa malo robusnijim gumama). Molim poznavaoce da mi kazu koju rec o KTM-u ciju fotku saljem. To je neki city model sa alu ramom i Nexave opremom (21 brzina). Ima prednju suspenziju i suspenziju ispod sedista. Vidi se da je vozen dve-tri sezone (po sitnim ogrebotinama, gumama i drugim sitnicama). Cena je 160 Evra. Isplati li se?
Prikačeni fajlovi
 
0

mojickamala
Marija Mojic
Beograd

Član broj: 64743
Poruke: 22
195.252.86.*



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?01.08.2005. u 11:08 - pre 227 meseci
Bitne stvari po meni:
Shimano menjac;
min 18 brzina;
prednji amortizer (ako znas da ga koristis kako valja);
za tebe udobno sediste;
da ti neko kvalitetno odradi nulti servis;
dobro podesene kocnice.
Ja sam izuzetno zadovoljna sa Silver Arrow modelom CAPRIJOLO (2003 bio oko 150 evrica sa ful opremom)
... pa ti vidi...

UPUCAJTE MARFIJA
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
213.244.197.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?01.08.2005. u 16:18 - pre 227 meseci
Citat:
Ionako ce sve to uskoro kupiti KTM...


Jel znaš nešto, ili bi ti voleo da se to dogodi??
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?
(Zaključana tema (lock), by momsab)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 272897 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.