Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MALI problem - potreban mi je savet

[es] :: Grafički dizajn :: MALI problem - potreban mi je savet

[ Pregleda: 1597 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MACTEPx

Član broj: 47593
Poruke: 341
*.ptt.yu.



+5 Profil

icon MALI problem - potreban mi je savet25.03.2005. u 18:46 - pre 232 meseci
Pravim program koji ce da meri vreme provedeno na internetu, a moze jos i sledece stvari: da prikaze ip adresu, naziv konekcije, windows up time ( vreme koliko dugo je upaljen kompjuter ), korisnicko ime, naziv kompjutera i verziju windowsa. Pitate se zasto sam onda ovo stavio u ovaj forum? Pa naisao sam na problem oko dizajna tj. izgleda programa. Pogledajte fajl uz poruku. Prvo sam hteo da se prikazuju svi podaci odjednom, ali sam shvatio da to zauzima previse prostora na ekranu pa sam odustao od toga. Posle sam samo prikazivao vreme na internetu, ali sam hteo i da prikazem winUPtime pa sam da ne bi doslo do zabune hteo da promenim boju, ali nisam znao koju a da se slaze sa plavom (opet pogledajte fajl uz poruku). Sad sam zbunjen pa ne znam sta da prikazujem, sta ne, i kako uopste da izgleda ovaj program. Dajte neke vase predloge i pomognite da ovaj program doceka konacnu verziju. Ako sam pogresio forum neka moderatori prebace temu u odgovarajuci. Hvala
#include <iostream.h>
void main()
{
cout << "Pozdrav...";
}
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: MALI problem - potreban mi je savet26.03.2005. u 09:57 - pre 232 meseci
Ne nisi pogrešio forum, čak tema mi se sviđa.

Međutim :)
Meni ovaj tvoj attachment nikako nije jasan. Koliko sam uspio da shvatim tvoja aplikacija bi trebala biti jako uska :) svi podaci bi se trebali prikazivati na ovaj plavoj traci? Tadj dio mi je jasan ali ovaj drugi psd fajl... šta on treba da predstavlja?

Enivej, moj predlog ti je da promjeniš samo boje ovog plavog na ovoj liniji i na njoj upišeš vrednosti. Takođe ne bi možda bilo loše da samo menjaš boje fonta. Uplodovo sam primjer, pa ako imaš još nekih sugestija.

(Stavio sam bezveze odmjereno dve boje samo da vidiš kako izgleda)
tu nema kašike....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MACTEPx

Član broj: 47593
Poruke: 341
*.com
Via: [es] mailing liste



+5 Profil

icon Re: MALI problem - potreban mi je savet26.03.2005. u 19:33 - pre 232 meseci
pa planirao sam da tekst moze da se pomera. mislim da se to zove kajron -
kao na vestima, a onaj psd mislim da je bolji zato sto zauzima manje
prostora na ekranu. to sa bojama na uskoj traci nije lose ali kako si to
ubojio? mozda bi mogao da dodje u obzir i neki drugi skin - ovo sam stavio
vise kao primer.
#include <iostream.h>
void main()
{
cout << "Pozdrav...";
}
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: MALI problem - potreban mi je savet

[ Pregleda: 1597 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.