Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CNC glodalicaaaaaaaaa

elitemadzone.org :: TechZone :: CNC glodalicaaaaaaaaa

[ Pregleda: 4027 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

legija86
milorad ulemek

legija86
Član broj: 52955
Poruke: 1
*.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon CNC glodalicaaaaaaaaa30.03.2005. u 16:15 - pre 231 meseci
E ljudi imam problem! IV sr.skole i ne znam josh da odredim startnu tacku B na masini direktno!!!jer ne koristimo mnogo masinu,a profa to ne primecuje! Jednostavno nam da taj zadatak i to je to!!!Ja tangiram po Z osi,tangiram i po X i Y i sve unulim na masini,i dovedem glodalo na zadate koordinate(-20 -20 +30).
ali kad odvedem alat po tim koordinatama,on kaze da je sve to OK,ali nisam uzeo u obzir "fi"glodala!!!ne znam zasto to kaze!!! kaze:uzmes "fi"20 i onda je to na tvoju koordinatu josh 10 upisujes u program! pojma nemam! hvala puno! prijatno!!!


[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 30.03.2005. u 17:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: CNC glodalicaaaaaaaaa30.03.2005. u 16:33 - pre 231 meseci
ja jesam posetilac ovoga sajta pa cu ti zato odgovoriti ovde, a ne mailom LOL :

profesor ti je ustvari rekao da kada ti tangiras po X-y ti netreba za kordinate glodalice u toj tacki da postavis 0 nego 0+Fi/2 glodala (ti moras da postavis da su kordinate glodala 0 kada je centar glodala na ivici materijala, a ne kada je ivica glodala tamo tako da moras da oduzmes/dodas poluprecnik glodala po x i y kordinatama)

predlazem da zamolis nekog prijatelja iz odeljenja da ti ovo objasni, posto se geometrija najbolje objasnjava uzivo (crtanjem)




So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: CNC glodalicaaaaaaaaa

[ Pregleda: 4027 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.