Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO

elitemadzone.org :: MadZone :: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19815 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji zivimo!?31.03.2005. u 09:59 - pre 231 meseci
Zastita potrosaca je stvarno na jadnom nivou kod nas. I to ne samo kada kupite zeleni tost i crvljivu cokoladu,sto se meni desavalo,vec i kod racunarske opreme,pa i svega ostalog. U zadnje vreme su se stvari malo promenile,pa se inspekcije ipak odazovu pozivu kada prijavite nekog zbog nepostivanja prava potrosaca. Osim ovakvih slucajeva prodaje defektnog proizvoda,dodao bi i primer velike kompanije kao sto je Coca Cola,koja recimo vec dve sezone za redom reklamira nagradnu igru srebrni izazov,a da na kraju nigde ne objavi rezultate. Na sajtu ih necete naci posto Cola.co.yu ne postoji. Pa onda likovi iz poste koji nabijaju racune na starim centralama,a vi im ne mozete nista. A tu su i...Ma mogao bih tako do ujutro.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

__Marko__
Beograd

Član broj: 47349
Poruke: 48
*.pioz.org.yu.

Sajt: www.clubotheque.com


Profil

icon Re: U kakvoj zemlji zivimo!?31.03.2005. u 11:49 - pre 231 meseci

Shto se ove teme tiche mislim da nema opravdanja... Niko me ne mozhe ubediti da su Vladi i gradu, ko god da je nadlezhan, potrebni milioni evra da oforme inspekcije koje RADE SVOJ POSAO.

Ja sam jednom prilikom bio u Kikindi 2 dana... u hotelu. Pansion je koshtao preko 2 soma dindzi! EJ! Ruchak nije mogao da se jede nikako, na vecheru nisam ni ishao... Ujutru sam bio gladan kao vuk, nije bilo ili nisam video nishta u blizini hotela shto bi ponudilo neshto kvalitetno za jelo... tako da sam se iscimao na doruchak. Izabrao sam samo ono shto mi se chinilo da ne mozhe biti bajato.

Epilog je bio da sam se otrovao i to GADNO. Dva dana nisam znao za sebe od bolova. Zvao sam inspekciju u Kikindi... gospodja mi je rekla da moram doci, doneti papire od lekara, zatim da dam izjavu i josh sto k*raca da bi oni digli svoje dupe i otshetali tamo... verovatno sa namerom da se ogrebu za dzabe espreso.

U zemlji mojih snova se, posle obavljenog telefonskog, pojavljuju trojica ljudi u odelima sa sve kravatama... Uzimaju uzorak hrane ili gledaju datume. Iz torbe se vade papiri, na licu mesta pechatiraju... Gazdina deca ostaju gladna, zhuto i dalje trepce na semaforu... pravda...
 
Odgovor na temu

:o)

Član broj: 38609
Poruke: 201
82.208.201.*



+2 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO31.03.2005. u 12:12 - pre 231 meseci
Citat:
Ujutru sam bio gladan kao vuk, nije bilo ili nisam video nishta u blizini hotela shto bi ponudilo neshto kvalitetno za jelo...

Nisi video...
Sto se tice trovanaj, NARVIK je jedini hotel u Kikindi, a kako je Kikinda mali grad, i kako se nalazi u Srbiji, sanse nema da ga provere (kamoli zatvore)zbog telefonskog poziva. Sta da ti kazem, prijatelju, sledeci put se meni javi, pa neces imati problema :)))
Machina improba! Vel mihi ede potum vel mihi redde nummos meos!
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.54.EUnet.yu.



+2 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO31.03.2005. u 13:21 - pre 231 meseci
Citat:
Beltrammi: Ne znam samo g. uobrazenkovicu sta ti je sad zemlja kriva ?! -:(



A nego ko je kriv,majke ti?
 
Odgovor na temu

Dragan_v
Dragan Vasic
\Telekom\It\
batocina

Član broj: 9084
Poruke: 131
*.dialup.neobee.net.

Jabber: Vaske@elitesecurity.org
ICQ: 48390397
Sajt: www.bestcentar.com


Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO31.03.2005. u 14:47 - pre 231 meseci
Citat:

A nego ko je kriv,majke ti?

Pa nisu valjda krive one tete sto tako marljivo , čak acetonom, ribaju kese od mleka , posebno u najprljavijem donjem delu kese, gde su, o slučajnosti, štampali datum....

 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO31.03.2005. u 14:58 - pre 231 meseci
Citat:
Pa zar svaki debil sme da prodaje namirnice ciji je rok istekao pre pola godine?Smeju da truju narod kako ko hoce? Po meni bi trebalo sve takve radnje pozatvarati...Ili mozda preterujem?


Da li si se ikad sjetio da pogledas rok namirnicama PRIJE nego sto ih kupis?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.81.*



+896 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO31.03.2005. u 15:10 - pre 231 meseci
Citat:
_djevojka_: Da li si se ikad sjetio da pogledas rok namirnicama PRIJE nego sto ih kupis?


To nije poenta. Poenta je da je ZABRANJENO po zakonu prodavati namirnice kojima je istekao rok trajanja. Neko ima naviku da gleda (kao ja), neko nema. Ali sta to treba da interesuje potrosaca? Zakon postoji, trgovina NE SME da prodaje robu kojoj je istekao rok trajanja i tacka.

Postoji tu jos jedna stvar - suhomesnati proizvodi ili meso. C-Market je ubedljivo najgori po tom pitanju. Hvataju sve prljavim rukama, uvaljuju krajeve kobasica i sunki, ako ne pogledas sta rade, sve ti smuljaju (upropaste ti sunku ili kobasicu, a zamisli da si to kupio na vise zbog recimo nekih gostiju koji dolaze, kako im staviti izmuljanu, napola secenu pecenicu?). U Maxiju i Rodicu je malo bolja situacija. Vero je los, Merkator onako. O lokalnim prodavnicama da ne pricam - neispravni frizideri, suhomesnato i virsle IZVAN frizidera (isto kao i mlecni proizvodi). Jedino gde je sveze su neke proverene mesare koje su dugo u kraju i kojima je do ugleda medju kupcima. Mega Rodic isto ima svezu robu (pocevsi od koka-kole do pecenice) jer tamo se uvek trosi i kupuje na veliko, zalihe im krace stoje i uglavnom je roba tek na pocetku roka trajanja. Nikad tamo nisam kupio neispravni, pokvaren proizvod, niti sam video. U Super Veru i pored datuma, belo meso je bilo pokvareno (smrdelo katastrofa). Kakvo li je tek ostalo. Izgled suhomesnatih stvari u C-marketu je ocajan.

Nekoliko puta sam prisustvovao svadjama u lokalnom c-marketu, bas zbog tih stvari. I nikom nista. Mozda ako se neko, ne daj boze, debelo otruje pa zaglavi komu, mozda onda neko uradi nesto...
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO31.03.2005. u 15:20 - pre 231 meseci
cozmo_im:

Ako ti se nesto ne svidja, izvoli, pa prijavi. As simple as that.

Citat:
Mozda ako se neko, ne daj boze, debelo otruje pa zaglavi komu, mozda onda neko uradi nesto...


Pa ako ti je toliko stalo, i ako imas konkretan primjer, onda uradi nesto oko toga.

Ako se negdje prodaje pokvarena roba, onda je logicno da se tamo ne ide u kupovinu. C Market i sl. opstaju jer ljudi jos uvijek kod njih kupuju.

Citat:
Neko ima naviku da gleda (kao ja), neko nema.


Upravo tako. Ko nema naviku, njihov problem.

Mnoge stvari su zabranjene, pa se opet desavaju. Are you going to change the world?

I u drugim zemljama se slicne stvari desavaju, a to sto je neko u Srbiji i misli da se se to samo dogadja 'kod nas', to je druga stvar. Drzava kriva. Prodavac kriv. Ma svi krivi.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.suonline.net.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO31.03.2005. u 15:41 - pre 231 meseci
Citat:
Fuzz: ...........Osim ovakvih slucajeva prodaje defektnog proizvoda,dodao bi i primer velike kompanije kao sto je Coca Cola,koja recimo vec dve sezone za redom reklamira nagradnu igru srebrni izazov,a da na kraju nigde ne objavi rezultate. Na sajtu ih necete naci posto Cola.co.yu ne postoji. ...........

Danas u "Blic"-u objavljeni rezultati nagradne igre srebrni izazov.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO31.03.2005. u 15:43 - pre 231 meseci
Hbt,

Tacno je da je zabranjeno zakonom prodavati namirnice koje nisu ispravne - ali ko to treba da primeti?

Algoritam:

1 - Ako vidis nesto sto je isteklo, upozori prodavca (moguce je da je u pitanju nenamerna greska) - ako se to nastavi, predji na #2

2 - Prijavi prodavca inspekciji

3 - Ako se stvar nastavi, obavesti prodavca i inspekciju da ces obavestiti javnost

4 - Ako se stvar nastavi, to lepo objavis u novinama (napises svim mogucim i nemogucim novinama pismo sa tacnim objasnjenjem, obavestis TV stanice) - "U prodavnici XYZ se valja kvarna roba, inspekcija ne radi svoj posao"

Ako bi se dovoljno veliki broj ljudi ovako ponasao, tesko da bi se nekom isplatilo da valja kvarnu robu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO31.03.2005. u 15:47 - pre 231 meseci
Da se nadovezem na Ivanov algoritam: glasaj novcanikom, i gledaj kad se poslije nekog vremena standardi naglo pocnu popravljati.
 
Odgovor na temu

misko2004

Član broj: 31193
Poruke: 399
194.106.171.*

ICQ: 207328353


Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO31.03.2005. u 17:38 - pre 231 meseci
Vracao se ja iz grada i svratim do radnje...
Uzmem iz frizidera Fantu (u frizideru nije bilo svetla....da prikriju sokove)
i popijem skoro do pola....
I osetim nesto mi cudno...i vidim rok trajanja 01.04.2004..........
Znaci uzas.....
Keep your friends close and your enemies closer.
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.158.EUnet.yu.



+2 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO31.03.2005. u 17:56 - pre 231 meseci
Citat:
_djevojka_ Upravo tako. Ko nema naviku, njihov problem.



I sad ispade da su kupci krivi jer ne gledaju rok upotrebe pre nego sto kupe nesto?
Kao sto cozmo_im nije u tome poenta...Pa valjda bi kupac trebalo da se oseca sigurno kada kupuje nesto,kada vec postoji zakon o tome.




Pozdrav
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO31.03.2005. u 18:20 - pre 231 meseci
Citat:
I sad ispade da su kupci krivi jer ne gledaju rok upotrebe pre nego sto kupe nesto?

Kupci su krivi zato što ne prijavljuju i ono što primete.Ok, prvi put ne mora, možeš kao što reče Ivan diskretno da skreneš pažnju prodavcu, jer propusti se svuda dešavaju, ali ako se ponovi to više nije propust, već namera, tako da bi bilo dobro prijaviti ih.Takođe mi je čudno da ljudi i kad nalete na nešto pokvareno, obično i dalje idu u tu prodavnicu.Pa kako onda misle da se nešto promeni ? Umesto da lepo bojkotuju tu prodavnicu ukoliko im se "propusti" ponavljaju, pa da lepo ta prodavnica propadne, oni je praktično održavaju u životu tako što idu u nju i ne prijavljuju "propuste" nadležnima.
Inače, slažem se da je najsigurnije kupovati u mega-marketima (recimo u Metro-u kupujem od kada je otvoren kod nas, onaj u Borči, i do sada nikad nisam naleteo na nešto čemu je istekao rok), a u lokalnim dućanima kupiti eventualno hleb, ili neku drugu sitnicu zbog koje se ne isplati cimati se do mega-marketa, ali prehrambene proizvode , nikako.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO31.03.2005. u 19:02 - pre 231 meseci
Ne treba razmisljati ko je kriv. Krivi su "nadlezni ljudi" te prodavnice/marketa, ili sam prodavac ukoliko je on vlasnik. ( ....dobro, i drzava u globalu, ali to je opstepoznata stvar.). U konretnom slucaju prodavac je prodao robu kojoj je istekao rok trajanja i on je kriv i tu nema sta da se razgovara.

Sto se tice sanitarnih inspektora oni vrse redovnu kontrolu ispravnosti robe po prodavnicama ali ne mogu svakodnevno to raditi, i usled toga postoji verovatnoca da ce se u prodaji naci roba sumnjivog kvaliteta i tu na scenu stupa krivica prodavca: Zasto on takvu robu drzi u prometu, tj. zasto je ne ukloni ?-> to je njegova obaveza.

Sto se tice kupca moze slobodno da uradi sledece:
1. Da vrati kupljenu ( neispravnu) robu i trazi novac nazad ( -> prodavac je obavezan da vrati novac. )
2. Da vrati kupljenu (neispravnu) robu i trazi isti taj "artikal" ali sipravan.
3. Da prijavi taj ugostiteljski objekat zbog prodavanja neispravne robe.
4. Da precuti i da nastavi da se truje.

Najbitnije stvari u svemu ovome su cinjenice iz zakona:
1. Prodavac je obavezan da garantuje za ispravnost robe koju prodaje kupcu.
2. Zakonom je zabranjeno stavljati u promet namirnice sumnjivog kvaliteta i porekla kao i neispravne namirnice. Ukoliko se takve namirnice nadju u prodaji, prodavac je obavezan da istu ukloni.



 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO31.03.2005. u 19:04 - pre 231 meseci
Citat:
Joker: Danas u "Blic"-u objavljeni rezultati nagradne igre srebrni izazov.


wooooooooow,hvala ti :)
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

__Marko__
Beograd

Član broj: 47349
Poruke: 48
*.pioz.org.yu.

Sajt: www.clubotheque.com


Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO01.04.2005. u 08:41 - pre 231 meseci
Nisi video...
Sto se tice trovanaj, NARVIK je jedini hotel u Kikindi, a kako je Kikinda mali grad, i kako se nalazi u Srbiji, sanse nema da ga provere (kamoli zatvore)zbog telefonskog poziva. Sta da ti kazem, prijatelju, sledeci put se meni javi, pa neces imati problema :)))

--------------

Nisam mislio da ih treba zatvoriti. Mislio sam da zaposleni treba da budu prebijeni, izvredjani, novchano kazhnjeni, suspendovani, izbacheni sa posla, etc...

 
Odgovor na temu

dj011

Član broj: 27347
Poruke: 272
*.vc.shawcable.net.

Sajt: www.enquisition.com


+7 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO01.04.2005. u 09:22 - pre 231 meseci
nije do zemlje..... ja sam i ovde u kanadi naleteo na jogurt, 20 dana istekao rok
 
Odgovor na temu

sallle
Sasa Ninkovic
GTECH
Beograd

Član broj: 146
Poruke: 480
*.rcub.bg.ac.yu.

ICQ: 20785904


+4 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO01.04.2005. u 09:49 - pre 231 meseci

C Market je 90-tih redovno prodavao nestle cokolade kojima je istekao rok trajanja (mesec-dva-tri) po nizoj ceni. I ja redovno kupovao - jer su bile po nizoj ceni :).

Sad kad vidim strane a jeftine cokolade, imam samo jednu asocijaciju... Sreca pa u zadnje vreme niza cena obicno znaci da je rok pri kraju, ali ne i istekao...

 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
..ubr13.newt.blueyonder.co.uk.



+1 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO01.04.2005. u 12:26 - pre 231 meseci
ma desava se to svuda...
evo bas juce u Marks & Spencer prodavnici, koji vaze kao za jedan od boljih supermarketa ovde u Engleskoj, naletim na gomilu artikala kojima je istekao datum [i onaj display before, i onaj use before]... inace u pitanju je battenberg cake...
ja kazem to jednom zaposlenom i oni to lepo sve sklone sa police...

Citat:
Meni se cini da je jedina razumna strategija lepo i ljubazno im skrenuti paznju

...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19815 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.