Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO

elitemadzone.org :: MadZone :: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 19955 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

dakipro
Član broj: 31848
Poruke: 1792
212.62.48.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO02.04.2005. u 18:04 - pre 232 meseci
Citao sam ovu temu i dugo razmisljao kako (i da li uopste) da napisem ovo sto pisem:

Licno iskustvo! Radeo sam u mini dragstoru (naravno, na crno, bez sanitarne itd.). Mogu da vam kazem da mi (kupci) pojma nemamo sta sve kupujemo! Da ne tupim... Nekih mesec dana se od mene krilo kako se i sta radi, onda nije imalo gde, pa su i mene (mladog i neiskusnog) uvukli u "prljavu rabotu". To sto je kratkotrajnom mleku istekao rok, pa to ne da nema veze, nego nije ni bitno, samo se upakuje sa novom turom koja stize za 2 dana (i PO MOGUCSTVU) ne daje se poznanicima (najblizim komsijama i rodjacima), jogurt gazda dovozi u karavanu, ali je nezgodno sto prvo kupi jogurt, onda obidje s'njim pola grada, svrati u megamarket na kafu i posle 4-5 h, doveze mi jogurt koji samo sto ne explodira, a treba da "izdrzi" 3-4 dana (naravno da je uvece vec MNOGO kiseliji nego sto ga prave u beogradskoj mlekari). Izlog je ogledalo radnje, pa u izlogu nesme da stoji roba sa neispravnim datumom, a naravno, ne prodajemo robu iz izloga. Jogurt se cuva u magacinu (obicna soba, samo smrdi), pa se odatle pakuje u vitrinu koja je rucne izrade, a izolacija je resena tako sto se rupe gde izlazi 'ladno krpe lepljivom trakom (doduse, onom sirokom). Budjava kobasica se samo malo propere i sija. Kolaci (jafa, strudla...) kojima je isteko rok, otvaraju se i prodaju na komad (naravno skuplje nego ceo proizvod) tako da rok ode sa ambalazom. Sokovi sa losim roko su normalna stvar... Hleb koji uvece ostane pakuje se u [ironic] ciste [/ironic] dzakove, i ujutru se mesa sa svezim. O "svezim" jajima da ne pricam! Gazda ih kupuje na kutiju (mislim da ima 40 onih papirnatih pakovanja po 20-ak komada), kako bi mu bilo jeftinije, pa stoje po mesec dana. Kad uzmem ono jaje u ruke, a ono se tacno vidi da je na jednu stranu teze. nisam probao, ali mislim da bih uspeo da ga "izbalansiram" da stoji! Kad su dvojica komsije vratili zilet kojim nisu mogli da se obriju (jedan covek je doso sa sapunicom na licu), gazda se ljutio na mene sto sam im vratio po 7 din, uz napomenu da su se oni DOGOVORILI da bi me namerno zeznuli i vratili stari zilet u zamenu za novi! Kese sam smeo da dajem, samo ako kupe preko 200 dinara, i to ako je bas velika roba. Vaga pocinje na 30 grama, a kad stavim teg od 500g ona pokazuje 560! Jednom mi se gazda izdrao jer je nasao "CEO" keks (domacica, jedan kolac, ne pakovanje) u kanti za smece: Pa jel znas ti da ovo vredi DINAR, gde si video da neko baca DINAR u kantu???!! To bi ja prodao ovim ciganima! Bio sam u zescoj finansiskoj frci, pa sam morao da radim! Komsika je 2 puta zvala ispekciju (svi ih u komsiluku mrze, a ja sam se pitao zasto!), i oba puta su dosli (ne kod mene u smenu), usli kod gazde kuci, posle 1h izasli sa kesom bombonjera (sa ispravnim rokom [crni humor] ) i nista strasno.
Kulminacija je bila (sutra dan sam dao otkaz!) kada je ostalo 5 flasica hrane za bebe (naravno da je istekao rok) kojima je gazda spustio cenu CELA 3 dinara i stavio ih na sred tezge da ih prodam!!!!!!!!!!!! (naravno da ih je prodala njegova snajka a moja koleginica sutra ujutru).
Priznanje iz prve ruke! Verujte da mi je tesko samo kad se setim da sam ja u tome ucestvovao i znam da cete sada da me mrzite jer sa bio saucesnik u svemu ovome, ali vas molim na razumevanje, trebalo mi je novca, mada znam da to nije opravdanje
Eto... Otvorih dusu na ispovest, cisto da znate sta se sve radi u nekim radnjama, uglavnom u malim, porodicnim poslovnicama, pa ako se makar jednom opecete, izbegavajte ih MAXIMALNO!!! Znam da moze neka nepravilnost i u Maxiju da se desi, ali u 99.999 posto slucajeva nece! Greska je jedno, ali ovakva rabota je nesto drugo!!!
Molio bih na vase razumevanje, tj. da me ne izbacite iz ES zajednice ili me gledate (citate) popreko, svako moze da se z, inace sam dobar u dusi. Inace nebih voleo da ucestvujem niukakvom pravnom sporu, ako me neko bude cimao da svedocim ili sta vec, ne znam ko sve moze da procita ovo.
Aj u zdravlje!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO02.04.2005. u 18:18 - pre 232 meseci
Eto, kako se SZR/STR/SUR "gazda" ponasa... na jednom drugom topicu na ES-u se ljudi bune sto se uvodi daljinsko kontrolisanje finansija preko GPRS uredjaja, a vrlo lepo se vidi kako prosecan mindset srpskog "domacina" funkcionise.

Ako ako, prvo GPRS, a onda i jos mnogo toga. To je jedino resenje da se zakon konacno postuje u Srbiji i zemlja prestane da lici na zooloski vrt.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.res.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO02.04.2005. u 18:28 - pre 232 meseci
kada pogledam kakva smo stoka, pretpostavljam da je represija jedini nacin da se dovedemo u red. postoji samo jedan problem, posto svaki vid kontrole na kraju zavisi od ljudskog faktora mislim da ce duze vreme organi inspekcije naprosto izlaziti samo sa malo vecim bombonjerama kada posete gazdu. sumnjam da ce i GPRS kontrola biti dizajnirana tako da bude imuna na korupciju, ali ako nista drugo - korupcija ce biti manje pristupacna prosecnom "gazdi".
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO02.04.2005. u 18:32 - pre 232 meseci
Dalibore, hvala ti sto si sve ovo izneo. Ja sam samo par puta uspeo iz ljudi da izvucem slicne informacije. a mislim da je bitno da se javno znaju ovakve stvari, jer nas se svih ticu.

Tesko ce se bilo sta promeniti, ukoliko se sve radi sa strane i niko nije ni svestan da jede i pije smece iz prodavnice.

Tvom bivsem gazdi bi naravno trebalo zatvoriti radnju i kazniti ga sa velikom sumom, ako ne i zatvorom (ustvari samo zbog bebi hrane bi trebalo da ide u zatvor).
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO02.04.2005. u 18:37 - pre 232 meseci
dakipro, primi moje saucheshce u vezi svog (vec bivsheg) poslodavca. Da ne komentarishem o njegovim postupcima, posto si detaljno opisao shta radi. Ocigledno je, da ako si se jedanput opekao, da bjezish shto dalje od takvih...s'tim shto se ne slazhem da je O.K. strpati sve maLJe posLJodavce u isti kosh, kao shto si to ti uradio nakon svog nesrecnog iskustva. Citiram:

Citat:
pa ako se makar jednom opecete, izbegavajte ih MAXIMALNO!!!


Samo zato sto je MAXI veca kompanija, ili C Market, to ne znachi da oni nemaju specifichne probleme sa kojima mozhda ni ti ni ja nismo upoznati. Ako je takva korupcija na maLJom nivou, kakva li je na vishem?



Idemo liftom?
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.res.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO02.04.2005. u 18:38 - pre 232 meseci
bojim se da bi zatvori bili previse tesni...
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

dakipro
Član broj: 31848
Poruke: 1792
212.62.48.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO02.04.2005. u 18:43 - pre 232 meseci
U krugu od 100 metara ima 3 dragstora, jedan otpisujem zbog vec opisanih razloga, a u ova dva sam tacno provalio prodavce (u svakom po 2 puta), po nacinu na koji mi se izvinjavaju (i ja sam se ponasao isto) kad im pokazem fals robu, tako da kupujem samo u mega marketima, pa makar nemao sta da jedem (eventualno kupim tunjevinu, [i pogledam rok]). Ovde je to katastrofa!
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.121.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO02.04.2005. u 19:34 - pre 232 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Eto, kako se SZR/STR/SUR "gazda" ponasa... na jednom drugom topicu na ES-u se ljudi bune sto se uvodi daljinsko kontrolisanje finansija preko GPRS uredjaja, a vrlo lepo se vidi kako prosecan mindset srpskog "domacina" funkcionise.

Ako ako, prvo GPRS, a onda i jos mnogo toga. To je jedino resenje da se zakon konacno postuje u Srbiji i zemlja prestane da lici na zooloski vrt.


Ivane , ovo što si ovde rekao nema nikakve veze sa kvarljivom robom . Zakon treba da se poštuje i slažem se , ali je poenta u tome , što nama tovare na vrat - trošak i GPRS , a osobe koje " posluju " na pijacama i drugim crnim tržištima , njih niko ni ne proverava , za njih niko nije nadležan , tako kažu .

Nije lepo da na ovakav način sve trpaš u istu korpu.
Mogao bi da nam i kažeš čime se baviš , jer vidim da iz tvoje perspektive to sve drugačije izgleda , nije sve tako jednostavno , zakoni tržišta nalažu da STR kupuju na kvantašima (bez poreza) ali ko je dopustio da se takva roba i pojavljuje tamo?
Nisu STR zaradile kupujući tamo , nego oni prodavci i isporučioci robe na takva crna tržišta , e oni nisu plaćali nikakve poreze. STR su morali zbog svog opstanka da se opredele na takva tržišta.

Spominješ SZR ( samostalna zanatska radnja ) radnje koje posluju na taj način da vrše pojedine USLUGE , što opet ne spada u ovu temu. Uslugu ne možeš da pojedeš i nije kvarljiva.

Što se kvarljivosti tiče , dešavalo mi se da kupim proizvode u MAXI i MEGA marketima kojima su prošli rokovi upotrebe. Naravno , to nije lepo sa njihove strane , a i sam sam pomalo kriv što nisam obratio pažnju , a lepo piše datum na proizvodu.

Neki proizvođači takve kvarljive robe ne žele da im se vraćaju takvi proizvodi od prodavaca na malo , pa se stoga i dešavaju takve stvari.

Lično poznajem jednog proizvođača mlečnih proizvoda , koji je veoma savestan i povlači iz prodaje svoje proizvode na kojima je rok trajanja over i ne vraća ih u ponovnu prodaju nego uništava.

Znam i za slučajeve DRUŠTVENIH firmi koji plesnjivu robu obrade i ponovo vrate u prodaju , tako da nisu samo mali domaćini takvi.

Treba pomalo biti i realan i sagledati činjenice sa više strana. Ima nas svakakvih.

Trebamo se i sami ponekad čuvati , znači pogledajmo na takvim proizvodima ( kvarljivim ) rok trajanja i ne kupujmo takve prizvode.
Ima jedna poslovica : "Tamo na onoj raskrsnici leži onaj što je bio u pravu "


Jedino izbegavajući takve prizvode , ćemo nešto i postići. Evo , ja već i dajem svoj doprinos , na pijace više ne idem , više od pola godine , tamo pazarim samo poljoprivredne proizvode , sveže naravno


Stoga , Ivane , predlažem da obrišeš svoj post i nakon toga i ovaj moj.


Pozdrav svima i budite obazriviji______________

fanzo.org
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO02.04.2005. u 19:57 - pre 232 meseci
Zorane,

Ipak necu da brisem ni tvoj ni moj post - meni je jasno da ti govoris iz pozicije postene osobe koja se trudi da njen biznis funkcionise i hrani kako tebe tako i tvoju porodicu, i to je potpuno normalno i tvoj post je sasvim opravdan i korektan.

Ali cini mi se, da ti ipak preskaces cinjenicu da su - na veliku zalost, posle 15 godina apsolutnog bezakonja sasvim dovoljan broj biznisa i pojedinaca u Srbiji u nenormalnom stanju "po default-u" i da je neophodno bukvalno prisiliti uz pretnju teskim sankcijama ljude - kako bi samo: postovali zakon, inace nesto sasvim normalno kada je zemlja u OK stanju.

Mislim, ubacio sam i SZR kao "opste mesto", izvinjavam se sto je izazvalo konfuziju (jeste moja greska) - milion puta sam bio svedok "kvalitetnog" SZR rada pa i kad su stvari koje se ticu zdravlja u pitanju, a ovo sto je napisao decko gore - za prodaju bebi hrane - samo pokazuje kako ne samo da se zakon ne postuje, nego su pregazene i osnovne moralne norme.

Kako nekom coveku, kome nije problem da proda pokvarenu hranu za bebe, i time prekrsi bar nekoliko zakona moze biti problem da uradi nesto tako "benigno" kao sto je, utaja poreza, na primer?

Ja cvrsto stojim iza toga da, na nasu veliku zalost, prevelik broj firmi (kako privatnih tako i drzavnih) ima problem sa postovanjem zakona - i da je jedini nacin za poboljasnje statusa quo poostravanje kazni, povecanje kontrole i zaostravanje mera za one koji treba da sprovode zakon a to ne rade.

Znam i da ste vi, mali privrednici, ako radite posteno "kolateralna steta" - tj. morate i vi da placate rekvizite koje inace ne bi ste placali (GPRS) da je zemlja normalna - ali, razmisli, da li ima smisla da se decenijama nastavi status quo iz 1993 - gde se ne postuje zakon a pravdu zavode reketasi?

Citat:
nije sve tako jednostavno , zakoni tržišta nalažu da STR kupuju na kvantašima (bez poreza) ali ko je dopustio da se takva roba i pojavljuje tamo?


U pravu si... mislim da se verovatno radi korak-po-korak, poceti od kvantasa mozda nema puno smisla ako ostale stvari nisu uredjene, siguran sam da ce i kvantasi doci na red cim se neke stvari viseg prioriteta. Ako gresim, onda nista... sve po starom.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.167.EUnet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO02.04.2005. u 20:10 - pre 232 meseci
SZR nema veze sa prodajom bebi hrane , to ti je STR

Naravno da "status quo" nije doneo ništa dobro, to sam i rekao.

Preostaje da još malo izdržimo i da vidimo kako će se stvari kretati dalje

OK
pozdrav________


fanzo.org
 
Odgovor na temu

byM4k5

Član broj: 22363
Poruke: 428
*.teol.net.



Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO03.04.2005. u 14:21 - pre 231 meseci
Koji sam ja lik! Procitam naslov teme i skontam da je zemlji istekao rok trajanja!

Inace, nisam imao oprilike da naletim na nesto cemu je rok istekao, jer ja nista ne kupujem -> sve stara kupuje. Obicno dok jedem ili buljim u TV ili buljim u ambalazu citajuci rokove i sastojke, ono koliko ima bjelancevina, masti i to. Stvarno se ne sjecam da je ista bilo isteklo, ali je bilo slucajeva da je pri kraju.
 
Odgovor na temu

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Zikka
Član broj: 29076
Poruke: 677
*.ptt.yu.

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO03.04.2005. u 15:56 - pre 231 meseci
Prijavi ga u inspekciju(sanitarnu,trzisnu...)
Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO03.04.2005. u 22:21 - pre 231 meseci
Problem je u tome sto se inspekcija korumpirala dugi niz godina, najzad su se setili da naprave sistem da inspektori idu po drugim gradovima i rade svoj posao.
Oko te utaje poreza su se mnogi obogatili za onih 10 godina, i sam znam neke ljude koji su belezili svaku 10. prodatu kiflu. Bolje receno, nisu imali nikakvih troskova sa strane i nisu placali porez, pa zar su ovi sto rade za drzavnu firmu majmuni sto odvajaju 30% plate na razne poreze.
Sto se tice kvarnih proizvoda to je sasvim uobicajna stvar ovde, trebali su da uvedu lepo da se svakih nedelju dana proverava rok trajanja svakog proizvoda u radnji, pa kome nadju proizvod kome je istekao rok trajanja taj lepo plati kaznu i zatvore mu radnju na neko vreme, kad bi se to praktikovalo veoma bi se brzo sve dovelo u red.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO18.08.2007. u 22:06 - pre 203 meseci
Aj da vadimo malo temu iz mrtvih!
Interesuje me sta zakonski moze da se uradi ako recimo u kaficu sluze pivo kome je istekao rok?

Evo primera, pre nekoliko dana sam bio na zlatiboru i sednem sa drugarom u kafic "mondo" ( nije reklama, vec anti reklama ) i narucimo pivo, ja niksicko a on jelen, i pijuckamo mi pricamo, i pocnemo da se zezamo kako moje pivo ima bolju boju od njegovog... i kad smo stigli vec pred kraj ispijanja kaze drugar meni: "ovo pivo ima cudan ukus, daj da vidimo datum", kad ono pise 5.8.07 znaci isteklo pre 10 dana, i ja kazem: "aj da se nasalimo malo da zovemo gazdu da vidimo sta cemo sad", i ja kazem: "konobaru da ocu da vidim gazdu" a on meni kao: "a sto", ja njemu: "zato sto je ovom pivu istekao rok" kad on: " i zbog toga oces da vidis gazdu"? Posalje on nekog mladog nadzornika, znaci nije gazda, ali nadgleda lokal, i pocne da se objasnjava sa nama kako u kaficu prodaju 300 piva na dan, kako je to stamparska greska, i donosi mi iz frizidera pivo da mi pokaze kako na njemu pise datum 25.08.07. znaci vazi jos 10 dana, i da je ta flasica isto iz tog paketa i da je to sigurno stamparaska greska, a to je elitni kao kafic....

E sad posto nisam bio dobro potkovan, sta mogu zakonski da uradim, sem da prijavim inspekciji, al od toga nema nista, ja pridjem konobaru i kazem daj da platim ovo pa da idem, a on ni 5 ni 6 kaze meni, "hteli ste da popijete pivo za dzabe", medjutim ja onako smiren samo precutim to, a trebao sam da da napusim....
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
194.106.171.*



+25 Profil

icon Re: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO19.08.2007. u 11:18 - pre 203 meseci
Vidis,niko se nije setio da napravi masinu koja ce da zapisti u nekom trenutku kad istekne rok trajanja. End-of-memory :D
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: U kakvoj zemlji živimo!? - Pogledam rok trajnja i ono piše DA JE ROK ISTEKAO

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 19955 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.