Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Montažne ili obične kuće i dozvole za njih

elitemadzone.org :: TechZone :: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 795298 | Odgovora: 499 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tile7
Beograd

Član broj: 103340
Poruke: 2
195.252.120.*



Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih31.08.2006. u 10:42 - pre 213 meseci
Posto sam sracunao koliko će me koštati papiri, plac i kuca od 175m2 (jel zna neko koliko je priključak za struju?), sad trazim izvođače. NMK House ili tako nešto, Durakovići... Jel zna neko nešto o pomenutima? Uzgred, našao sam nekoliko preduzimača koji rade kuće od čvrstog materijala, ključ u ruke (laminat i jeftine sanitarije, struja, voda) za 285m2 (temelj-krov). To je prilično jeftinije od ključ u ruke montažne kuće. Sumnjivo?!
 
Odgovor na temu

todicivana

Član broj: 110047
Poruke: 1
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih05.09.2006. u 14:43 - pre 213 meseci
Da li možeš da mi kažeš koliko izadju dozvole i priključci za struju, vodu telefon?
 
Odgovor na temu

Milina
Novi sad

Član broj: 114542
Poruke: 11
*.NS-BK39.WLAN.panline.net.



Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih30.09.2006. u 00:22 - pre 212 meseci
NMK House i Durakovići mi se cine kao skuplje od ostalih firmi, mada koliko sam primetila koriste i
malo drugaciju tehnologiju.
Od Gaj-ivanjice sam dobila ponudu za kljuc u ruke (sa temeljem, bez grejanja) 100m2, 31000e.
Ako se dobro secam, ovi su mi ih nudili po znacajno vecim cenama..Proveri to svakako. Meni se
licno najvise dopada ponuda Centar kuce, a i cena je otprilike 32 000e.
E, neko je pitao za papirologiju. Imam tacan spisak dokumentacije potrebne do pocetka
gradnje kuce, a dalje, o tom, po tom :D

Jedno pitanje..Kakva/kolika je razlika izmedju zidova debljine 15, 18, 24 cm. Negde sam procitala da
samo 6cm staklene vune zamenjuje 111cm pune cigle. Da li to onda znaci da je razlika izmedju 10 i 15 cm
vune u zidu prakticno neprimetna?
Da li postoje znacajnije razlike izmedju demit i izoterm fasade, naravno osim estetske.

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih30.09.2006. u 08:23 - pre 212 meseci
Pozdrav,

oko ovih pitanja debljine zidova, mislim da ne postoji univerzalan odgovor. Slojevitost gradje uslovljava i sasvim razlicite uslove zivota u kuci, zavisno od sadrzaja slojeva cime se anulira debljina kao jedini faktor kao kod tradicionalnih, cvrstih materijala gde imammo nekoliko sustinskih razlika (recimo siporex Vs. puna cigla, giter blok itd.) te u par standarda sama debljina definise izolaciju. Kod montazne gradnje koristi se daleko siri spektar samih tehnologija za koje svaki proizvodjac tcrdi da je bas njegova najvolja bez obzira na debljinu zidova i u tom sarenilu ponude tesko je imati oibjektivan uvid u to sto je bolje ili nije.

Meni nije poznato da postoje neke univerzalne formule po kojima bismo stigli do neophodnih definicija kod montazne gradnje bas zarad brojnih smena tehnolgija materijala ali i njihovog paralelnog razvoja gde se apsolutno gubi presdunost znacaja same debljine zida ali se i ne definise pri kojim tehnologijama je koja debljina dovoljna itd.


Uzgred, mislim da temelj treba svak sebi sam da pravi jer ga tako izadje izrazito najjeftinije ali i ima kompletan uvid u najozbiljniju stvar kod zidanja jedne kuce, naravno, u sklopu svojih mogucnosti.
 
Odgovor na temu

Milina
Novi sad

Član broj: 114542
Poruke: 11
*.NS-BK39.WLAN.panline.net.



Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih11.10.2006. u 17:51 - pre 212 meseci
U ponudi gaj-ivanjice pronasla sam idealnu kucu pod oznakom G-100!
Naravno, sam ih kontaktirala, ne bih li saznala cenu paketa ¨Kljuc u ruke¨ (podrazumeva temelje, montazu, unutrasnju i spoljasnju stolariju, sve instalacije osim grejanja, sanitarije, keramiku i laminate). Cena ovog paketa iznosi 310 E m2, ili 275 E m2 bez temelja.
Vrlo sam se obradovala, ali mi se ubrzo nakon razgovora upalila lampica!!! Nazvazala sam ih i postavila nekoliko pitanja:
Kolika je povrsina unutrasnja (neto) kuce? 108m2 !
Kolika je bruto povrsina kuce? 120m2 ! ! !
Po kojoj od ove dve povrsine Vi ustvari obracunavate cenu kuce? PO BRUTO! ! !
Dakle, od prve varijante, kada se cena racuna po povrsini koja je naznacena u imenu projekta, dolazi se do cifre od 31 000 E, cena zatim raste na 33 480 E i na kraju dostize neverovatnih 37 200 E za za 108 kvadrata stambenog prostora od kojih 10 m2 otpada na terase!
Znaci, stvarna cena montazne kuce po sistemu ¨Kljuc u ruke¨ vise ne iznosi pocetnih 310 E po m2, nego 344.4 E sa terasama, ili 379.6 bez terasa!!!!!!
Nedavno sam razgovarala sa preduzimacem koji mi je za slicnu, zidanu kucuponudio za 300 E po m2 i mislim da cu ga ovih dana ponovo posetiti, da saznam sta on ustvari nudi za te novce :)
 
Odgovor na temu

To Do

Član broj: 98868
Poruke: 3
*.e-smart.co.yu.



Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih12.10.2006. u 15:20 - pre 212 meseci
Ljudi, zaista sam detaljno pročitao temu i iako ima dosta korisnih informacija, jako malo toga je rečeno o proizvođačima Montažnih kuća. Pominjani su Durakovići, Centar kuće, Špik, Gaj, NMK....
Da li neko nešto zna o njima?
Nisu mi bitne cene jer njih mogu dobiti od samih proizvođača.
Dakle, samo kvalitet usluge, odnosno ko od njih u tome prednjači, a ko je možda sumnjiv?

Hvala!
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
212.200.145.*

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih05.12.2006. u 00:21 - pre 210 meseci
Nemojte zaboraviti da ključ u ruke ja širok pojam ! na primer ulazna vrata mogu koštati 100€ , a mogu i 2100€ ! prozori isto tako ...ihaahajj...
Po meni je najbolje da ugovorite sa firmom samo konstrukciju kuće i onda !!! se raspitate kod nekoliko izvođača za istu stvar.
Onda krenete kod proizvođača prozora ...
Pa kod majstora koji postavljaju gips ploče
Pa kod električara
Pa kod ....
Sami birate materijale koji će biti ugrađeni.
Morate se i sami malo edukovati.
Na ovaj način vam ostaje bar 2K € u džepu na kraju.
I bićete mnogo zadovoljniji na kraju.
ps: i nema zime ;)
fanzo.org
 
Odgovor na temu

tassotti
tassotti
Beograd

Član broj: 42389
Poruke: 149
*.dynamic.sbb.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih06.12.2006. u 19:25 - pre 210 meseci
Zoki, mozes li da das malo vise informacija vezanih za tvoju kucu: koja je kvadratura, kolika je cena po kvadratu za koji nivo opremljenosti i koja ti je firma uradila kucu. Inace sa slika kuca deluje veoma lepo. Pozdrav
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
212.200.145.*

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih07.12.2006. u 01:15 - pre 210 meseci
Što se tiče cene , objašnjavao sam u postu iznad. Što se tiče firme , ona posluje samo na teritoriji NS.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Srdjan Trofi
New York

Član broj: 128382
Poruke: 1
..4.qens-43d.ny.cable.rcn.com.



Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih05.01.2007. u 16:22 - pre 209 meseci
Pozdrav svima,

Jako me interesuje ova tema posto planiram da napravim montaznu kucu u Beogradu/okolini Beograda. Pronasao sam dosta firmi koje to rade i ukoliko neko ima licnih iskustava (dobrih ili losih) sa odredjenim firmama bio bih jako zahvalan da ih cujem. Takodje, obzirom da ne zivim u Srbiji, za mene bi jedino rjesenje bilo "kljuc u ruke" sa sve instalaterskim radovima rijesenim. Dovoljno ce mi vremena oduzeti odlazak do birokratcica i vadjenje svih mogucih dokumenata. Tako da, ako neko ima slicnih iskustava, molio bih za odgovor, konkretno kuca od 100-110 kvadrata na placu od 3 ili 4 ara.
Drzavljanin sam BiH, da li to ima neke vaznosti vezano za dobijanje dozvole za gradnju i sl.? I jos jedno pitanje nevezano za temu: Da li iko zna kako se otprilike krecu cijene placeva u Beogradu, ne dijelovi grada tipa Dedinje ili Senjak, nego obicna urbana sredina pogodna za podizanje male djece? Trazio sam po netu, ali ponuda je slaba i stura i naravno bez slika.
Hvala puno na svim odgovorima
 
Odgovor na temu

E.N.I.A.C
Nebojsa Radovic
furka.com potrcko
Ivanjica

E.N.I.A.C
Član broj: 5647
Poruke: 151
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: eniac@elitesecurity.org
ICQ: 94719818
Sajt: furka.com


Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih11.01.2007. u 01:34 - pre 209 meseci
evo jos jedne ponude iz ivanjice pa kontaktirajte posto nemaju jos cenovnik :)

www.************.co.yu

[Ovu poruku je menjao bakara dana 13.01.2007. u 22:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
212.200.145.*

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih13.01.2007. u 20:52 - pre 209 meseci
Kako samo reklamna propaganda radi...EKOmon....pa bre i cigla i kreč su ekološki materijali.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Ptica_Trkacica
Pesic Jasna
Novi Sad

Član broj: 132941
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih05.02.2007. u 09:24 - pre 208 meseci
Planiramo da napravimo montaznu kucu i tako konacno resimo stambeno pitanje. Sem prelistavanja interneta nista jos konkretno nismo uradili. Trebalo bi kupiti plac, odabrati firmu, projekat, eventualno videti za kredit kod banke, napraviti finansijsku kontrukciju.... Vidim da je vas par kroz sve to proslo pa ako je neko voljan da nas posavetuje i podeli svoja iskustva sa nama bili bismo zahvalni da se javi na email.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih05.02.2007. u 10:02 - pre 208 meseci
A da se potrudite i procitate temu od pocetka?

Niste ni naveli koje konkretno savete trazite...

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Ptica_Trkacica
Pesic Jasna
Novi Sad

Član broj: 132941
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih05.02.2007. u 12:28 - pre 208 meseci
Procitali smo sve diskusije (ukljucujuci i ovu od pocetka do kraja) koje smo nasli na internetu. Videli smo i firme koje nude izgradnju istih. Konkretno sto me zanima:
- Koja je naljbolja firma kojoj se obratiti za projekat? Da li se konsultacije naplacuju? Tu prvenstveno mislim da odem u firmu, razradimo projekat i dobijem cenu za odabrani projekat.
- Koliko kosta nabavljanje dokumentacije i koja je sve dokumentacija potrebna pre nego sto se krene sa temeljom?
Citat:
tassotti: Zoki, mozes li da das malo vise informacija vezanih za tvoju kucu: koja je kvadratura, kolika je cena po kvadratu za koji nivo opremljenosti i koja ti je firma uradila kucu. Inace sa slika kuca deluje veoma lepo. Pozdrav
Isto pitanje
Toliko za pocetak.
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
212.200.145.*

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih08.02.2007. u 06:42 - pre 208 meseci
Nemojte se nikad voditi informacijom cene po kvadratu , jer to nije realno. Neko na kvadrat može da utroši 100€ a neko i deset puta više.
Pitate izvođača radova koliko treba građe , koliko gipsanih ploča...sve će vam oni najbolje objasniti , a vi onda odete na građaru i saberete se sami....zatim kolika je cena takve usluge i šta se nudi u toj usluzi...

Ne zaboravite nipošto toplotnu izolaciju na pod !!! ...eto dobrih saveta...a za cene me ne pitajte , jer ne izvodim ja radove.
Ako vas interesuje neki detalj , kako ga napraviti ...da li je izvodljivo... i slično ...to me možete pitati ..rado ću pomoći , ali mi pošaljite link sa temom u kojoj pišete/pitate na pp ...jer nisam ovde često....znači pitajte ovde na forumu da svi posle mogu pročitati i imati eventualno neku korisnu informaciju o ovome.

Opet,ako mene pitate...predlažem skelet tip gradnje...jer je fleksibilnije od panela.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

adial11

Član broj: 134341
Poruke: 11
*.team.ba.



Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih15.02.2007. u 18:04 - pre 208 meseci
Moram malo da se ukljucim u temu. Ja sam inace iz Zavidovica(BiH) odakle je i tvornica montaznih kuca KRIVAJA!! Sto se toga tice upravo prodajem stan i ako bogda pocinjem sa izradom kuce koja je sigurni budite puno kvalitetnija i zdravija od klasicnih. Zao mi je sto trenutno nisam u mogucnosti da vam pokazem katalog montaznih kuca KRIVAJA (ako neko zeli poslat cu mu na mail) pa da se sami uvjerite. Cijene se krecu od 250E pa na dalje zavisno sta zelite.
Jos nesto Krivaja montazne kuce postoje oko 50 ili vise godina nisam siguran tako da u kvalitet ne sumnjajte.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih15.02.2007. u 22:23 - pre 208 meseci
@adial11

Dobrodosao...

Sto se kataloga tice mogao bi ga postaviti ovde verujem da bi mnoge zanimao...
Ali ako si dosao ovde da reklamiras njihove kuce, treba da znas da to nije dozvoljeno.
http://www.elitesecurity.org/o/pravilnik/korisnici

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

octoechos
Octoechos
Kungshamra

octoechos
Član broj: 134351
Poruke: 6
*.swipnet.se.

Sajt: www.zivkovic.eu


+2 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih16.02.2007. u 14:23 - pre 208 meseci
Interesantna tema...
Ima li neko podataka koliko je izolacija ZDRAVA.
Cujem da neke supstance mogu da prouzrokuju niz oboljenja ako se udisu duze vreme. Npr, ako zastitimo drvo od gamadi, ta zastita zasigurno isparava, ako insekt bezi od toga, zar ne bi trebao i ja.
Onda zastita od pozara, takodje neki premaz.
Onda izolacija, cuo sam da ta neka "vuna" moze da bude i radioaktivna, kao i da ispusta odredjene supstance.
Sta je sa stirodur-om??

Mozda gresim, imate li neke informacije o tome???

Pozdrav svima, zanimljiva tema
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
212.200.145.*

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih17.02.2007. u 00:58 - pre 208 meseci
Što se tiče zaštite od požara = Staklena voda
Staklena voda se koristi prilikom izgradnje recimo Šidelovog dimnjaka ...u šporetima kada se meša masa za dihtovanje,...ihahajj...mogu da nabrajam do sutra...
Sve su to zablude i laži koje su smislili oni što proizvode cigle i gertgredice i ...

Što se tiče zaštite drveta protiv crvotočine ...pa ta se zaštita primenjuje još u šumi čim se stablo poseče !!! pa se od takvog drveta pravi nameštaj koji i ti verovatno neki komad poseduješ...štetnije su po zdravlje neki materijali koji simuliraju izled drveta ...da sad ne ulazimo u to...
Razmisli malo i sam.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Montažne ili obične kuće i dozvole za njih
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 795298 | Odgovora: 499 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.