Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 47949 | Odgovora: 306 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 02.05.2005. u 21:55 - pre 231 meseci
Mislim da bi ti pod hitno trebao da posetiš nekog doktora koji se bavi mentalnim problemima. Elektrošokovi čine čuda u takvim slučajevima.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ec.auckland.ac.nz.



+3 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 02.05.2005. u 23:43 - pre 231 meseci
Citat:
CZ TEZvi:
...chuchi mali huligan, chuchi mali chovek koji zeli preko crte ali ne sme...jedina razlika izmedju vas i nas je u tome shto mi tog "malog choveka" pushtamo da ponekad malo predje crtu (nekad mozda malo i vishe xexe) a vi za to jednostavno trenutno, da se tako izrazim jbga, "nemate muda"

A ja bih rekao da vi nemate mozga.
Citat:
Nemojte da mnogo da se uzbudjujete zbog ovoga - priroda je sve sredila sama...svako kad tad stigne do tog stadijuma na ovaj ili ovaj nachin...

Neki su stigli odavno do tog stadijuma ali su ga i prerasli dok neki izgleda nikada nece.

[Ovu poruku je menjao srki dana 03.05.2005. u 01:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Esqire

Član broj: 42607
Poruke: 24
212.200.5.*



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 03.05.2005. u 00:22 - pre 231 meseci
Tezvi tebra RESPEKT

Aj ovako da pokusam da se ukljucim jer pratim topik od samog pocetka.

Zasto uopste neki koji stadiona nisu videli ni iz daleka pokusavaju da resavaju probleme? Mene su kao malog ucili da ne treba da se mesam u stvari koje ne razumem. Na ovom topiku 90% ljudi koji su postovali, ne kapiraju stvari a prave se pametni i, sto je najgore, VREDJAJU druge koji ne misle kao oni. Sta sam ja neandertalac ako ne razmisljam kao ti? Kao kada bih ja otisao na neki topik ovde o sigurnosti na mrezi i poceo da prosipam pamet. E ne ide to burazeru, kontam da bih popio ban brze nego sto traje proces registracije. Zato iskulirajte ako niste upuceni. Vrlo teske reci ovde padaju a da niste ni svesni kolike.

Ovi sto se podsmevaju vitezovim postovima, mogli bi samo malcice da razmisle i nadju logiku. Zasto drzava ne rasformira navijacke grupe? Sta smo mi toliko jaki pa da oni ne mogu da nam pohapse vodje (tj. prvu ekipu svih grupa - to vam je 10-ak ljudi * 20-ak grupa u Srbiji), ostale istamburaju par puta i kraj? Mi njima jos uvek trebamo. Oni preko nas rade jedan jako, jako dobar marketing sebi a takodje i vrbuju nove mlade snage, koje ce im kasnije trebati. Ocit primer su vam radikalske zastave na Partizanovom Jugu, koje su nosili ljudi koji su tada nesto tamo i znacili (ovo je tek prica za sebe, malo ljudi vam moze tacno ispricati pricu podele Partizanovog Juga). Takodje jako dobar primer su vam i navijaci zvezde i njihov nekadasnji samozvani vodja - Arkan. Njegove tigrove su na ratistu upravo i cinili uglavnom ljudi sa severa. Takodje, i prica oko Arkana je prica za sebe ali vam je lep primer oko manipulisanja politicara navijacima.
Mozda vam zvuci paranoicno ali je tako. Problem navijaca se nece nikada resiti jer njima treba kriticna masa koja ce im "uletati" kad im bude frka (primeri 9.mart, 5. oktobar).

[offtopic]E sada da se pozabavim i ovim mentolom SoulFlower-om. Kakve ti to slike postavljas? Kakve ti nebuloze pricas? Kao cigani su zlato i oni su dobri i oni nikada ne prave gluposti i oni imaju najlepse najlepse najlonske kese.
Pogledaj sta su tvoji "andjeli" radili na ovoj slici. izdvojili su likove koje znaju da pisu po internetu, obelezili ih i prakticno im napravili poternicu. Ova slika je bila zakacena na skrivenom delu Delije-Caffe foruma, pa vi vidite kakvih bolida ima...
Sta ako ti ja kazem da poznajem sve ove likove sa slike, cak i da bih se licno video da je slikano iz malo drugcijeg ugla? Jesam li i ja neandertalac koji samo zeli da se pobije? Evo dokazao sam da znam i da pisem, i da koristim racunar... To je valjda vise od neandertalca, zar ne?[/offtopic]
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 03.05.2005. u 01:00 - pre 231 meseci
Citat:
jedini lek za to su ratovi, a kod nas su ratovi mozete se sloziti samnom, u to sam siguran, zavrsheni za jedan duzi period, tako da leka da se ne lazemo trenutno nema !

Aj se ti kad ti se toliko pali i žari lepo prijavi u Legiju stranaca, da bar nekoj državi budeš koristan.
Citat:
Sta sam ja neandertalac ako ne razmisljam kao ti?

Zbog toga nisi, ali ako je to tebi razlog da fizički nasrćeš na one koji ti se protive onda jesi.

[Ovu poruku je menjao FormatC dana 03.05.2005. u 02:04 GMT+1]
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 03.05.2005. u 01:00 - pre 231 meseci
Citat:
Esqire:
Kao kada bih ja otisao na neki topik ovde o sigurnosti na mrezi i poceo da prosipam pamet. E ne ide to burazeru, kontam da bih popio ban brze nego sto traje proces registracije.

Ovo je totalno netačno... i pokazuje koliko ti znaš o ovom forumu i koliko svi vi patite od najgorih predrasuda prema ljudima čiji je jedini problem što ne misle kao vi.
U ovom topicu su vređani upravo oni koji nisu bili na vašoj strani, totalno pristrasni i subjektivni ljudi, koji su sami priznali da moraju da divljaju, inače bi morali da ratuju. Kada sam dečku rekao da treba da poseti psihijatra, nisam želeo da ga uvredim već da mu dam prijateljski savet. Drugi deo poruke vezan za elektrošokove je možda malo preteran.

Postavimo stvari ovako... vi ste ušli na našu teritoriju, u zonu gde se skupljaju geek-ovi kako ih vi nazivate... i ne fali vam dlaka sa glave, gotovo nijedan post nije obrisan, širite propagandu, idete u offtopic kad god poželite, i što je najgore... branite svoje pravo da divljate. Šta mislite šta bi se desilo kad bi neko od nas pokušao da postuje na vašim forumima? Ili bi obrisali temu, ili bi tu osobu vređali na sve moguće načine. Verujem da su mnogi od vas dok čitaju naše odgovore toliko isfrustrirani da bi nam polomili glave, samo da mogu da nas pronađu. Upoznao sam nekoliko takvih kao što ste vi.... tako vi rešavate problem kada neko iznese suprotan stav. I vi sad treba da pravite nekakav zakon i da se nešto pitate???

Niko ovde, bar koliko vidim, ne želi da rasformira navijačke grupe. Takve grupe mogu da odlučuju o koreografiji, bojama koje nose, pesmama koje pevaju. Zakon da prave ne mogu, i ne smeju. Treba da se čuje njihovo mišljenje, ali ako će se kao vi ovde zalagati da imaju pravo da divljaju jer su pomagali ljudima na Kosovu i palili / pljačkali zgrade 5. oktobra onda ih čak ne treba ni pitati ništa. Izađite više iz te 2000. godine pobogu...

Citat:
Jesam li i ja neandertalac koji samo zeli da se pobije? Evo dokazao sam da znam i da pisem, i da koristim racunar... To je valjda vise od neandertalca, zar ne?

Svaka čast, napokon neko ko ume da sastavi prosto-proširenu rečenicu.
Respect za tebe.
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 03.05.2005. u 01:07 - pre 231 meseci
Citat:
Jesam li i ja neandertalac koji samo zeli da se pobije? Evo dokazao sam da znam i da pisem, i da koristim racunar... To je valjda vise od neandertalca, zar ne?

Super, samo još prestani da se biješ, pa ću ti priznati da si na višem stupnju razvoja.
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

CZ TEZvi
Spaic Dragobrat
Vidikovac

Član broj: 56723
Poruke: 12
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 03.05.2005. u 01:16 - pre 231 meseci
U svakom od vas chuchi huligan !
i to vas jebe ! ne bi se vi potresli oko ovih postova da nije tako...
priznajte barem sebi !
F.N.M.O.A.C.A.B
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 03.05.2005. u 01:52 - pre 231 meseci
A što ne bi ti malo za promenu polomio noge tom svom čučećem, pa da ne može više da ustane?
Za promenu, umesto navijačima protivničkih klubova.
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 03.05.2005. u 15:14 - pre 231 meseci
Citat:
CZ TEZvi: Budite uvereni da mi imamo svoje ljude u svim strukturama drushtva.

.... bla bla bla ...

Nemojte da mnogo da se uzbudjujete zbog ovoga - priroda je sve sredila sama...svako kad tad stigne do tog stadijuma na ovaj ili ovaj nachin...mislim da smo se odlichno razumeli ! zar ne ? ;)


Jao, tezvi, tebra, mnogo si me nasmejao...
Odem na par dana i eto šta sve pročitam na forumu ("muforu"?).

Ma vi ste strašni...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 03.05.2005. u 15:25 - pre 231 meseci
Citat:
CZ TEZvi: U svakom od vas chuchi huligan !
i to vas jebe ! ne bi se vi potresli oko ovih postova da nije tako...
priznajte barem sebi ! ;)


Mene moj huligan mozda jebe,ali tebe je tvoj sjebao...
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 03.05.2005. u 15:28 - pre 231 meseci
Xexe neko je gledao Fight Club :-)

LM - nemam nista protiv navijaca ni protiv huligana, samo naravno sve sto neko polupa, taj neko ima i da plati, do poslednje pare... ako nema, lepo mu se proda imovina - ako nekog povredi, zna se sta sleduje.

Kad bi u Srbiji ljudi placali ono sto polome/uniste ili ako nekog ugroze, verujem da bi Srbija postala leglo pacifizma :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 03.05.2005. u 15:31 - pre 231 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Xexe neko je gledao Fight Club :-)

Ehehe, to sam i ja pomislio kad sam pročitao poruku viteza Koje... :)

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 03.05.2005. u 15:41 - pre 231 meseci
Ja mislim da je jedno od rešenja i privatizacija klubova, i to mora da se reši u paketu sa ovim zakonima. Ovako se ne zna ko pije, a ko plaća, sve ide na teret države odnosno akcionara (javnih preduzeća uglavnom) a vlasnici klubova bi imali interes da zaštite svojinu i pojačaju mere obezbeđenja na stadionima. Vremenom bi se povećavao i kvalitet fudbala, pa naši dragi huligani ne bi mogli da kažu kako divljaju zbog toga što im je dosadno na tribinama. :)
 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.beoland.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 03.05.2005. u 16:19 - pre 231 meseci
I ja mislim da je privatizacija klubova odlicna ideja. Tajne sluzbe kontrolisu protok novca u vecini klubova a to je nasledje Titovog rezima. Visoki komunisticki funkcioneri i generali bili su alfa i omega u sportu i u periodu Titove komunisticke diktature,ali i u periodu Slobine strahovlade. Niko od njih ne zeli da se odrekne svog dela kolaca tako da ce proces privatizacije biti veoma tezak. Fudbalska mafija nece nikom dobrovoljno prepustiti kontrolu nad klubovima vec ce se brutalno obracunavati sa svojim protivnicima. Bice tu krvi do kolena....
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 03.05.2005. u 23:08 - pre 231 meseci
Pa možda može i privatizacija, ali sve mislim da postoji mogućnost da sama prodaja kluba (pogotovo Hrvatima i Slovencima) bude povod huliganima za mnogo gori užas nego ovo od prošle subote.
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

blejim
Novi Sad / Beograd

Član broj: 34299
Poruke: 251
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 04.05.2005. u 02:28 - pre 231 meseci
Kasno sam primetio ovu temu, pa mi se nije dalo da citam sve stao sam negde na 7-8 strani, tako da ukoliko ponavljam vec receno sorry :)

Prvo sam hteo da komentarisem Pandoru 58 al nemam zivaca za takvu "gimnastiku". Samo jedno moram reci, pandora dokle vise, kontam da covek poput tebe ne moze da postoji, dakle ti si samo lik koji za*ebava masu, mada su te vremenom ljudi provalili i poceli da te kuliraju, ali ono uporan si sa svojim tripovima nema sta, btw cak sam te i u potpis morao staviti ;)

A sada da predjem i na temu :) Kako spreciti nasilje .... pa ako mene pitate odgovor je nazalost nikako. Lako je reci treba uvesti engleske zakone i onda ce sve kao biti ok, ali vi zaboravljate jednu veoma bitnu stvar, zivimo u Srbiji, a ne u Engleskoj. Zasto sam to rekao? Pa zato sto da bi se ti engleski zakoni o redu i miru na utakmicama sproveli u delo, moralo bi se uloziti dosta kesha u SVE stadione, kako prvoligaske tako i u stadione timova koji se takmice u nizim rangovima. Zasto? Pa zato da bi se cela tribina "pokrila kamerama" (bila pod video nadzorom), da bi se na ulazu uveli neki "kao terminali" kako bi redari prilikom ulaska lica na stadion i njegovog legitimisanja bili u stanju da vide da li je njemu dozvoljen ulazak ili ima zabranu i nemogu sada da razmisljam ali verovatno ima jos dosta toga u sta bi se trebalo investirati iako mislim da je i ovo dovoljno da se to kod nas ne sprovede jos 100 godina.

Dosta price je bilo o tome kako muriji treba dati odresene ruke hehe pa jeste li vi ljudi ludi?! Ajde kad neko ko nikada nije imao prisnog susreta s njima tako nesto moze da kaze, ali primetio sam da ima i likova koji su navodno bili x puta na utakmicama i kao kad izbije nered murija ih je zastitila :D ali ajde da kazemo da je to moguce. Sada postoje samo dve solucije, ili vas je ukenjalo ko volove ili lazete da se to stvarno tako i desilo :) . Prvi put u zivotu sam stradao od pubova na tekmi kad sam bio sedmi osnovne. Izbio je incident na utakmici (koji je inace murka i zapocela), poceli su da sibaju pendrecima kao ludi, stradao sam i ja. Sta da im nisam ja mozda kao dete u 7 osnovne predstavljao neku pretnju ili sta, a bogami me dobro okuvali. Par meseci posle toga ponovo zahvaljujuci "pravednoj i dobroj reakciji" organa bezbednosti ponovo na utakmici sam dobio jos vece pendrecenje i pao s tribine na vugla gde sam zavrsio s iscasenim vratom. Ni u prvom ni u drugom slucaju nisam bio huligan, jedina moja krivica je ta sto sam se nalazio na tribini na kojoj su bili zvezdini navijaci, a da ne pominjem to da svaki iole normalan covek (ako se pubovi mogu nazvati ljudima) kad vidi dete od 50kg mora biti mnogo poremecen da bi uvatio da ga mlati pendrekom. Od tada pa do sada (a proslo je bogami mnoooooogo godina) sam od murke dobio doooosta batina ni kriv ni duzan. Pogotovu ovo zadnjih godina kako su se ovi zandarmerci pojavili. Pa njih treba ukinuti pod hitno. Neko je pricao pominjao namestene incidente, e pa da malo i to ubacimo u pricu cisto da ljudi steknu malo bolji utisak o celoj prici. Da li je dovoljno samo da kazem da na svakoj vecoj (a i manjoj) utakmici bude pubova u civilu koji su na tribini. I onda pocne guzva i ti mislis vidi ih huligani prave sranja, a ono isceniran incident i onda ulete zandari i nastane masakr.


Sto se tice fudbala kod nas neko je rekao da ne moze da veruje da postoje namestene utakmice kod nas, a cak i da postoje da igraci za to neznaju, e za to imam samo da kazem pocni da verujes da je to tacno. Licno poznajem desetak igraca iz nasih prvoligaskih klubova i mogu ti reci da se prodaje utakmice desavaju i vise nego cesto. U zadnje dve-tri sezone je postalo jos gore, posto je sistem namestanja postao sasvim ozbiljniji pa se namesta cela serija. Kazes neverujes da bi rukovodstvo reklo igracima da je utakmica namestena hehheh pa brate kako ocekujes da se namesti utakmica ako igraci neznaju da je namestena :) Da nece mozda direktor kluba da se pojavi na terenu i zaigra :) Standardna recenica jednog od predsednika jednog od nasih prvoligaskih klubova (necu imenovati koga) jeste "Momci ovakve utakmice niko od nas nevoli, nazalost protivnik ce danas biti jaci od nas" i to je sve sto ces cuti od njega oko toga da je utakmica namestena, ali svi igraci znaju sta im je ciniti. Ko se bude palio kad netreba nece igrati vise (ne samo na toj utakmici nego ni na jednoj).



E mnogo toga sam hteo da kazem, a kasno je i mozak neradi kako treba a i mrzi me da pisem sve, tako da nastavice se :D
blejanje je nauka :P
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 04.05.2005. u 08:53 - pre 231 meseci
Mislim da su navijaci Liverpula sinoc na utakmici mnogima odrzali lekciju navijanja.

Neka me neko demantuje.

 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.infosky.net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 04.05.2005. u 13:59 - pre 231 meseci
Potpuno se slazem.Raspitajte se kako su se provela ona dva lika sto su utrcala na teren.
LI-VER-POOOL!!!...LI-VER-POOOL!!!...

[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 04.05.2005. u 15:47 GMT+1]
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 04.05.2005. u 14:36 - pre 231 meseci
Citat:
Downforce: Raspitajte se kako su se provela ona dva lika sto su utrcala na teren.


Mislis, kako ce ona dva lika sto su utrcala u teren da provedu naredne tri godine?
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.infosky.net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 04.05.2005. u 14:43 - pre 231 meseci
Upravo to.

MOD BytEfLUSh: Uklonjen nepotreban citat.

Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 47949 | Odgovora: 306 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.