Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47943 | Odgovora: 306 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Baklja

Član broj: 36765
Poruke: 9
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 18:29 - pre 231 meseci
@boccio----
I- Hoces primer kada je policija pucala gumenim mecima, a da pri tome nije bilo masovnih nereda?
MILAN VASIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ispred severa je u tom trenutku stajalo maximalno do 100 ljudi koji su cekali da udju na ono sr*nje od "stadiona" ( ne zato sto je grobarski vec zato sto ta gradjevina ne moze da se nazove stadionom) Policija koja je stajala oko te mase nije bila napadana masovno. Bilo je verbalnih provokacija, pojedinacnog gadjanja PLASTICNIM flashama od kole/fante...Krecu da mlate BEZ RAZLOGA i pucaju u masu koja se SKLANJA od idiota koji krecu da biju! TO se desilo tacno 15 minuta pred pocetak tekme 14`15H...Epilog svi znamo! Danima je pisalo po novinama/tv-u da je derbi proshao bez ijednog incidenta...Da mi nismo digli buku i cimali novine, sve bi ostalo zataskano. Doduse, nije se zataskalo eli krajnji rezultat je kao da jeste.
II-Net trpi svasta...Tako i raznorazne gluposti koje ljudi pishu. Pogotovu na navijackim forumima. Kao primer TOTALNE GLUPosTI I IDIOTIZMA, zamolio bih te da, ako imash vremena procitash boldiran post koji je postavio nick Milan_Bg ( malo skroluj stanicu) na ovom linku. Forum generalno i nije navijacki, ali opet je mesto na kome se razmenjuju informacije a vrlo dobro se zna sta se i zasto to desilo sto se desilo. Ovo ti je primer, kako neko vrlo lako moze da iskrivi i da da ljudima totalno drugu sliku...Ovo je apropo tvog posta u kome spominjesh postove kako je neko negde nekad dobio shamar zato sto nije navijao.
KAko onda ja, koji ne pripadam ni jednoj navijackoj grupi, vec sam "solo" lik koji ide na tekme NIKAD nisam dobio batine/shamar jer nisam pevao/skakao ili statijaznam a bilo je tekmi na kojima nisam pustio glas uopste?....
Ponavljam pitanje---ako je ta prica, zasto ljudi koji sede po severu, van kopa, ne dobijaju batine svake subote, a ako dobijaju zasto POLICIJA u civilu koja stoji na tribini, kao i policija koja je poredjana uz vrh tribine ne reaguje, a obzirom da na manjim tekmama tribina nije puna, vrlo je pregledna sa vrha i lako se moze videti ako neko fizicki napadne nekog.
Kako to, da ja nikad nisam video da je neko dobio batine/shamar na tekmi, jer nije navijao?
Zato bih te zamolio, ako te ne mrzi, daj link ili citiraj te postove ( ali navedi sa kog su 4uma i topica) pa da procitamo i vrlo verovatno da demantujemo takav post jer se vrlo lako moze ustanoviti da li neko laze ili ne. NE zaboravi da POLICIJA redovno cita sve navijacke forume, cak se i oglasavaju na istima. ali naravno u ulozi navijaca.

Ima josh dosta da se pise na ovu temu, ali cemo to da ostavimo za kasnije...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 19:13 - pre 231 meseci
Citat:
To recimo, nećete postići tako što ćete mokriti na njega.... setimo se slike sa nekog od prošlih derbija. Ako neko uspe da je pronađe i linkuje bio bih mu zahvalan. Vrtela se na televiziji dosta često, posebno na BK.

Misliš na ovo ? :)

-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vasili Zaitsev

Član broj: 56602
Poruke: 6
195.252.87.*



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 19:36 - pre 231 meseci
Citat:
E, nisam klinac, ne igraj se demagogije sa mnom. Uopste nije "Sta bi bilo...", vrlo konkretno pitanje sam postavio. Da li si ikad video da policija upotrebljava gumene metke u situaciji kad NEMA MASOVNIH NEREDA!?!? Prosto pitanje. Da/Ne odgovor.


Bio sam prisutan kada je upucan Milan Vasić. To se desilo na 20m od mene. I ne, nikakvih incidenata nije bilo. Šta ti tu nije jasno?

@ Baklja To što si ti naveo je bilo posle pucanja kada su krenuli da pendreče.

Uz ovu gornju sliku bi trebalo da ide i mali info. Dva lika pišaju po žandaru koji je nekoliko minuta pre toga dečku otkinuo prst pendrekom. Prst mu je amputiran. Govorim o nanošenju teških telesnih povreda od strane žandarmerije. Bio, video. Da li je ovo bilo gde pomenuto? Naravno da nije. Da li je neko odgovarao? Naravno da nije. Ali je bitno da su samo navijači divljaci.

Da opet malo oftopičarim.
Neko je rekao da time što koristi pirateriju ne ugrožava javni red. Naravno da ga ne ugrožavaš. Samo kršiš zakon o intelektualnoj svojini, a to je koliko ja znam, krivično delo i za njega je predviđena adekvatna vremenska kazna u bajboku. Liku koji je rekao da koristi legalan softver svaka čast. Svi ostali kršite zakon mnogo češće nego navijači.

[Ovu poruku je menjao Vasili Zaitsev dana 27.04.2005. u 21:08 GMT+1]
A.C.A.B.
 
Odgovor na temu

varvari pg
pg

Član broj: 56610
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 20:04 - pre 231 meseci
ajde "intelektualci" objasnite ovo pisanje "oni su brdjani,oni su stoka" pa kad je cane rekao "mentol" odmah ga napadoste ali sad kad je "intelektualac" kid rekao kako smo mi stoka niko nista?
to sto se desilo desilo se slucajno jer to je trebalo da bude dimna kutija a ne suzavac...ma kome ja objasnjavam pozdrav "intelektualci" ja necu vise postovati ovdje
 
Odgovor na temu

zus
marketing

Član broj: 41900
Poruke: 354
*.air.tehnicom.net.

Sajt: www.sr.wikipedia.org


+20 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 20:07 - pre 231 meseci
Izvini ali meni stvarno nije jasno da je neko (policija) iz cista mira poceo da puca!

Inace su navijaci spremni na sve. Vidi sliku iznad, nemam komentar. Da sam ja na mestu pandura tesko da bi uzeo gumeni metak.
Juce je proslost.....
Sadasnjica je tajna.....
Sutrasnjica je poklon
 
Odgovor na temu

Vasili Zaitsev

Član broj: 56602
Poruke: 6
195.252.87.*



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 20:11 - pre 231 meseci
Zus, pročitaj ono što sam napisao u vezi ove slike i pucanja u Milana Vasića. Bio sam na obe utakmice i video sam sve svojim očima.
A.C.A.B.
 
Odgovor na temu

zus
marketing

Član broj: 41900
Poruke: 354
*.air.tehnicom.net.

Sajt: www.sr.wikipedia.org


+20 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 20:21 - pre 231 meseci
Samo sam hteo da prokomentarisem sliku. Reci mi koliko je ljudi u tom trenutku bilo na severu, i samo su se ova dva navijaca nasla pametna da isteruju pravdu na svoj nacin. Gde su ostali?
I nekada, negde, zbog slicnih navijaca (kao sto su ova dvojca) neko nazalost dobije gumeni metak ili izgubi prst....
Juce je proslost.....
Sadasnjica je tajna.....
Sutrasnjica je poklon
 
Odgovor na temu

Palitrex

Član broj: 56743
Poruke: 4
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 20:23 - pre 231 meseci
O dobro je...

Napokon, ali NAPOKON je na internetu otvorena tema koja se dotice huliganizma na stadionima. I to ne bilo kakva tema, vec tema koju su otvorili krajnje kompetentni ljudi, i to ne na bilo kakvom sajtu vec na sajtu koji je izuzetno povezan sa tematikom.

Kada sam procitao da se na forumu sajta, koji se bavi pitanjima sigurnosti racunara, programiranjima , operativnim sistemima, hardverskim i softverskim pitanjima, potegla diskusija o neredima na derbiju, mislio sam da je fatamorgana.
To bi bilo isto kao da sam na sajtu recepata poznatog gastronoma i kompozitora Vokija Kostica, naleteo na zustru raspravu forumasa o metodama i tehnikama unapredjena sinskog saobracaja istocne Evrope.

I jos da procitam da moderator upozorava da se ne ide u offtopic?? Pa sama ova tema na vasem sajtu je apsolutni offtopic, nemojte da se cudite sto su se raznorazni navrzli ovde.

Kako vas nije sramota da ovde vilenite sa surovim metodama kaznjavanja dugogodisnjom robijom, a kada vam je decko rekao "ajmo prvo od vas da krenemo sa foruma i da vidimo ko ima legalan softver, pa svakome po tri godine ROBIJE" svi ste izgleda preskocili tu recenicu... dokle god vasa bulja nije u pitanju, sve je u redu.

A za ovog sto mu Mama Kaze Da Je Lep, i sto je jedini rekao da ima legalan softver (da li ti je sve na kompu legalno? Imas Nero, za koliko si ga pazario? ) i koji kaze i da ga nema :

" Evo ja prvi koristim legalan OS. I da koristim piratizovan, jesam li ti ugrozhio fizichku egzistenciju? "

Hoces da ti ja odgovorim? Da, ugrozio si fizicku egzistenciju mog deteta, moju i svakog drugog gradjanina ove zemlje, time sto si izbegavanjem kupovine legalnog softvera izbegao i placanje poreza na isti, samim tim si ostetio budzet ove zemlje, iz kog se izmedju ostalih finansiraju i zdravstvo i skolstvo. Tim tvojim recima, ako stojis iza njih bi mogao da se opravda svaki prevarant u ovoj zemlji i svako ko je na ovaj ili onaj nacin ostetio drzavu pranjem novca na ove ili one nacine. Nije nikog ubio (nema veze sto je iz zemlje izneo milijarde dolara) samim tim niko nije bio ni ugrozen.

Ovo vazi i za sve ostale korisnike ilegalnih softvera, a koji posecuju ovaj sajt "a kladim se u zivot da vas je preko 98% takvih ovde"


Tako da, zasto od navijaca da krenemo, krenimo i od vas... mi zbog nereda, vi zbog piraterije, pa da zajedno sklapamo ofingere u Sremskoj Mitrovici.

p.s. Pandora mi je izuzetno zanimljiv momak takodje, provlaceci teoriju o seksualnoj isfrustriranosti, da bi na kraju on predlozio da se uvede policija koja ce zavlaciti ruke u gace navijacima... ako treba ;)
hmmm... sumnjiv si mi ti... jako sumnjiv.




Necemo spominjati Nabukodonosoru koji vileni i pljuje po navijacima a u signaturu mu stoji sledece: Prvi srpski forum navijača Intera" i link ka istom ... koji su to navijaci.. oni sto su prekinuli utakmicu protiv Milana... hahahahahaha. kakvo licemerje

Da li da spomenemo Dusana Marjanovica koji se takodje javio da malo oslajmari , a javlja se iz Lokacija: Srbija *.volim.dojke.info.
hmm.. da li mogu da ga zbog ovog proglasim internet sexomanom. Na osnovu jednog podatka.


Da li da spomenem Yoljine komentare.... uhhh.... bolje ne..

Tako da, bolje sedite i raspravljajte o Microsoftovim bug-ovima nego sto gurate nos tamo gde mu nije mesto.. Aj da je neko od vas i redovan na tim istim utakmicama pa da ima o cemu i da prozbori, nego sve neki Blic, Kurir, Vecernje Novosti, Studio B, Treci Dnevnik filozofi.


 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 20:30 - pre 231 meseci
Citat:
Vasili Zaitsev: Uz ovu gornju sliku bi trebalo da ide i mali info. Dva lika pišaju po žandaru koji je nekoliko minuta pre toga dečku otkinuo prst pendrekom. Prst mu je amputiran. Govorim o nanošenju teških telesnih povreda od strane žandarmerije. Bio, video. Da li je ovo bilo gde pomenuto? Naravno da nije. Da li je neko odgovarao? Naravno da nije. Ali je bitno da su samo navijači divljaci.


Ok, da malo stisham strasti. Reci cu ti da ti verujem (ali ozbiljno). Ali da li je pishanje bio primeren odgovor? Zar navijachi svih klubova ne mogu da se ujedine protiv nichim izazvane represije od strane policije? Da, kada chovek vidi ovu sliku, kazhe da su navijachi divljaci. Da ne znam drugachije, i ja bih to rekao. Ali josh jednom ponavljam, verujem ti. Ali takodje to se ne reshava na taj nachin. Jer sutra ce taj pandur opet nekome otkinuti prst, a shta cete vi da radite? Da se isk*njate na pandura?


Citat:
Neko je rekao da time što koristi pirateriju ne ugrožava javni red. Naravno da ga ne ugrožavaš. Samo kršiš zakon o intelektualnoj svojini, a to je koliko ja znam, krivično delo i za njega je predviđena adekvatna vremenska kazna u bajboku. Liku koji je rekao da koristi legalan softver svaka čast.


Ja sam rekao, jer koristim linux. Ali ne slazhem se sa tvojom konstatacijom:

Citat:
Svi ostali kršite zakon mnogo češće nego navijači.


iz prostog razloga shto ja time ne ugrozhavam nichiji zhivot u fizichkom pogledu. Na utakmicama ti je ugrozhen zhivot, bio na severu ili istoku, nikad ne znash kada ce neka budala da te ciglira u glavu. Ako je u pitanju pojedinac, zar masa oko njega ne mozhe da ga obuzda? Ne, uglavnom se povedu za njim, jer to je mnogo vishe od pukog navijanja.

Nemoj me pogreshno razumeti, ne zhelim da uchestvujem u diskusiji da li su panduri u pravu a navijachi nisu. Ova tema se bavi suzbijanjem huliganstva na tribinama, a ne suzbijanju represije od strane pandura. Za to, ipak, smatram da je potrebno otvoriti nov thread.

Citat:
varvari pg: to sto se desilo desilo se slucajno jer to je trebalo da bude dimna kutija a ne suzavac...ma kome ja objasnjavam pozdrav "intelektualci" ja necu vise postovati ovdje


Sluchajno ne postoji. Teshko cesh ikome objasniti to "sluchajno".

Otpozdrav i svako dobro.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 20:39 - pre 231 meseci
Citat:
Palitrex: O dobro je...

Kada sam procitao da se na forumu sajta, koji se bavi pitanjima sigurnosti racunara, programiranjima , operativnim sistemima, hardverskim i softverskim pitanjima, potegla diskusija o neredima na derbiju, mislio sam da je fatamorgana.
To bi bilo isto kao da sam na sajtu recepata poznatog gastronoma i kompozitora Vokija Kostica, naleteo na zustru raspravu forumasa o metodama i tehnikama unapredjena sinskog saobracaja istocne Evrope. I jos da procitam da moderator upozorava da se ne ide u offtopic?? Pa sama ova tema na vasem sajtu je apsolutni offtopic, nemojte da se cudite sto su se raznorazni navrzli ovde.


MadZone i jeste deo foruma gde se apsolutno raspravlja o nevezanim stvarima (za IT). Ali to ne znachi da ako se u temi govori o huliganstvu na utakmicama, ti mozhesh da prichash o stvarima koje nisu vezane za tu temu.

Citat:
A za ovog sto mu Mama Kaze Da Je Lep, i sto je jedini rekao da ima legalan softver (da li ti je sve na kompu legalno? Imas Nero, za koliko si ga pazario? ) i koji kaze i da ga nema :

" Evo ja prvi koristim legalan OS. I da koristim piratizovan, jesam li ti ugrozhio fizichku egzistenciju? "

Hoces da ti ja odgovorim? Da, ugrozio si fizicku egzistenciju mog deteta, moju i svakog drugog gradjanina ove zemlje, time sto si izbegavanjem kupovine legalnog softvera izbegao i placanje poreza na isti, samim tim si ostetio budzet ove zemlje, iz kog se izmedju ostalih finansiraju i zdravstvo i skolstvo. Tim tvojim recima, ako stojis iza njih bi mogao da se opravda svaki prevarant u ovoj zemlji i svako ko je na ovaj ili onaj nacin ostetio drzavu pranjem novca na ove ili one nacine. Nije nikog ubio (nema veze sto je iz zemlje izneo milijarde dolara) samim tim niko nije bio ni ugrozen.


Pravish li razliku izmedju fizichke i materijalne egzistencije? Linux je free opensource operativni sistem, ne koristim Nero vec free opensource K3B. Da ne bih ishao dalje u offtopic, prvo nauchi osnove komercijalnog i free softvera, pa cemo prichati na nekoj drugoj temi. Ispadash izuzetno smeshan.

Citat:
Tako da, bolje sedite i raspravljajte o Microsoftovim bug-ovima nego sto gurate nos tamo gde mu nije mesto.. Aj da je neko od vas i redovan na tim istim utakmicama pa da ima o cemu i da prozbori, nego sve neki Blic, Kurir, Vecernje Novosti, Studio B, Treci Dnevnik filozofi.


Znash kako. O chemu cemo mi da raspravljamo na IT forumu, apsolutno tebe ne treba da zanima. Ti si ovde doshao juche jer si video da je neka pljuvachina u toku. Vrati se na forum odakle si doshao ako ti smeta ovaj. Ni ja ne pametujem po forumu navijacha, niti me zanima. Ako ti se ne svidja mishljenje nekoga, shta da ti radim. To nije problem ovih 50000 korisnika ES-a.
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 21:19 - pre 231 meseci
Citat:
Palitrex:
Napokon, ali NAPOKON je na internetu otvorena tema koja se dotice huliganizma na stadionima. I to ne bilo kakva tema, vec tema koju su otvorili krajnje kompetentni ljudi, i to ne na bilo kakvom sajtu vec na sajtu koji je izuzetno povezan sa tematikom.

Možda zato što na vašim sajtovima, koji su tesno povezani sa tematikom, kompetentni ljudi poput Caneta_Pasuljčine brišu takve teme posle 10 minuta?

Citat:
Kako vas nije sramota da ovde vilenite sa surovim metodama kaznjavanja dugogodisnjom robijom, a kada vam je decko rekao "ajmo prvo od vas da krenemo sa foruma i da vidimo ko ima legalan softver, pa svakome po tri godine ROBIJE" svi ste izgleda preskocili tu recenicu... dokle god vasa bulja nije u pitanju, sve je u redu.

Ispada da u pravno uređenim državama piraterija ne postoji. Ti si miran, pošto imaš legalan softver zar ne?

Ja opet ne vidim, ama baš nikakvu vezu između teme i nelegalnog softvera. Vrlo je moguće da sunčeve pege indirektno utiču na vaše ponašanje... i šta sad, hoćemo da pričamo o sunčevim pegama ili mesečevim menama?

Citat:
Da, ugrozio si fizicku egzistenciju mog deteta, moju i svakog drugog gradjanina ove zemlje, time sto si izbegavanjem kupovine legalnog softvera izbegao i placanje poreza na isti, samim tim si ostetio budzet ove zemlje, iz kog se izmedju ostalih finansiraju i zdravstvo i skolstvo. Tim tvojim recima, ako stojis iza njih bi mogao da se opravda svaki prevarant u ovoj zemlji i svako ko je na ovaj ili onaj nacin ostetio drzavu pranjem novca na ove ili one nacine. Nije nikog ubio (nema veze sto je iz zemlje izneo milijarde dolara) samim tim niko nije bio ni ugrozen.

Dirljivo.... a ovo sa detetom je bilo posebno upečatljivo. Pre nego što mi se srce iscepa na komadiće - da li divljaci koji demoliraju javnu imovinu takvim postupcima doprinose povećanju budžetskih prihoda?

Citat:
Tako da, zasto od navijaca da krenemo, krenimo i od vas... mi zbog nereda, vi zbog piraterije, pa da zajedno sklapamo ofingere u Sremskoj Mitrovici.

Ako ćemo mi u Sremsku Mitrovicu, vi onda morate u turski zatvor. Mi smo bar otmeni kriminalci :)

Citat:
p.s. Pandora mi je izuzetno zanimljiv momak takodje, provlaceci teoriju o seksualnoj isfrustriranosti, da bi na kraju on predlozio da se uvede policija koja ce zavlaciti ruke u gace navijacima... ako treba ;)

Iznajmite sobu....
 
Odgovor na temu

Palitrex

Član broj: 56743
Poruke: 4
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 21:41 - pre 231 meseci
mkdsl

Ja se ne petljam u ono u sta se ne razumem, tako ni vi ne bi trebali da se petljate u ono o cemu pojma nemate.

Ok, ispao sam smesan zato sto ne znam sta ti koristis... respect.

techtris

Kako to mislis teme nisu povezane? Govorimo o sprovodjenju zakona, jel tako?
A zakon bi trebao biti isti za sve...



U stvari, zaboravite... nemojte ni da mi odgovarate.


RESPECT ZA SVE VAS!!!!!

....... ... .. .... ... ...........


 
Odgovor na temu

zus
marketing

Član broj: 41900
Poruke: 354
*.air.tehnicom.net.

Sajt: www.sr.wikipedia.org


+20 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 21:55 - pre 231 meseci
E, ovo je vec nesto!
Juce je proslost.....
Sadasnjica je tajna.....
Sutrasnjica je poklon
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 22:28 - pre 231 meseci
Citat:
Ovog Nabukodonosor-a necu ni da komentarisem, lik je za ignorisanje, klasican provokator. Decko idi rekao sam vec na tenis, odbojku, vaterpolo, atletiku pa uzivaj. Uostalom ko nije sposoban da se iz "sranja" pomeri na vreme taj je ili nesposoban ili glup. Nemoj mi reci da incidenti budu tako munjeviti da ni ne stignes da se sklonis u stranu. hahaha pricaj te bajke drugom

Sa tobom zaista ne bih nista raspravljao, jer si poprilicno pristrasan. Kada ti se postavi jasno i precizno pitanje, kazes da te mrzi da citas i uz to vredjas sve oko sebe. Drugo, niko ne kaze da se nesto munjevite desava i da ja ne mogu da se sklonim, ali ja nisam dosao tu da se sklanjam od nekih budala vec da gledam u teren gde se igra fudbal. A to koji cu ja sport da odaberem je moja licna stvar i ako sam vec dosao na fudbalsku utakmicu ocekujem da se sa nje vratim ziv.
Niko tebe licno nije optuzivao i ne znam zasto se osecas prozvanim. Mi samo kazemo da SVAKOG ko pravi neko s***** na stadionu treba uhapsiti i suditi mu. I tu nema nikakve filozofije. Ako nisi pravio s***** niko ne sme da te bije, pa ni policija. I sta ti tu nije jasno. Ako ne razumes mogu da iskoristim i neku boju pa da ti obojim.
Zakon mora da se donese vrlo brzo, i to da bude vrlo jasan i nedvosmislen. Kao na ostrvu. Pravis s*****, uhvate te, ides u zatvor. Ako mene uhvate kako koristim ilegalan Win i mene treba da uhapse.
Pa jeste li gledali one majmune na TV-u u cini mi se emisiji na BK. Tu je bio vodja Partizana. Ne znam da li je on za tebe navijac ili imas neko posebno ime za njega. I lepo lik kaze "Da idu na utakmice da bi pravili sranja". Kako to objasnjavas?! Mali milion njih ide na stadion da leci svoje komplekse i iskaljuje svoj bes. Ali vidim da je tvoj stav da su navijaci zlatni i da im svakom treba podici barem po jedan spomenik za licne zasluge.
Size moje price (posto kazes da te mrzi da citas) bi bio: kreirati vrlo jasan zakon. Ko napravi s***** i bude uhvacen ide na robiju. I ne znam sta u tome nije dobro. Nije dobro to sto vise gomila njih nece moci da ode na stadion jer ce im biti dosadno. Zaboga, pa na terenu oni jure za nekom loptom. Sta tu ima zanimljivo?! Bolje da odemo da lomimo nesto.


Citat:
Necemo spominjati Nabukodonosoru koji vileni i pljuje po navijacima a u signaturu mu stoji sledece: Prvi srpski forum navijača Intera" i link ka istom ... koji su to navijaci.. oni sto su prekinuli utakmicu protiv Milana... hahahahahaha. kakvo licemerje

E pa tu se razlikujemo ti i ja. Ja sam ono sto se naziva pravi navijac. A to sto se desilo protiv Milana mogao bih da ti objasnim vrlo lako ali nema veze sa ovom temom. Ali bice mi zadovoljstvo da ti sve pojasnim preko PP-a. Posto vidim da ti uopste nije jasno. Uz to ja nisam bio na toj utakmici, ali potpuno podrzavam navijace. I nisam video da su se prebili medjusobno niti da su demolirali stadion. Ali da ne idem u offtopic...a mogao bih dosta toga o ovome da kazem.

Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Cane_Prebranac

Član broj: 35242
Poruke: 17
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 23:15 - pre 231 meseci
Samo da ti kazem da da nigde nisam rekao da me mrzi da citam, sve postove sam procitao, i nikog nisam vredjao dok neki nisu poceli da budu drski i da vredjaju moju inteligenciju. Jel to opet stavljanje reci u usta? Ja kazem jedno, a on meni kaze oces da me bijes mozda. Btw, tebi nisam odgovorio za ono sto si rekao dali hocu da mi das orden sto nisam polomio nijenu stolicu. Ne momak, ja sam to naglasio da bi neki uvideli da ja nisam huligan, ali izgleda da ne vredi.

Jedno pitanje. Kakav si ti to navijac Intera? Jel cyber?

Mislim i da te se secam, skoro si se registrovao na delije.net-u i bio iznapusavan. Mozda nisi bio ti, ali je neko imao isti sig kao i ti. Tada ni jednu pogrdnu rec ti nisam uputio tacnije nisam se mesao, iako su mnogi "skocili", valjda zato takav ostar stav imas. Mozda ti je sujeta povredjena, ali da ti kazem da se istresas na pogresnom coveku.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 27.04.2005. u 23:45 - pre 231 meseci
Pa nisam ni ja tebe vredjao, iako ti mene ipak jesi. Ono sto si rekao za mene je uvreda, ali nema veze. Nisam ja uopste registrovan na delije.net, jer nisam vatreni navijac Zvezde. Bio sam nekad, ali sada me to vise ne interesuje.
A za Inter ne znam kakvo je to pitanje. Ja za njih navijam od pamtiveka i svako ko me poznaje zna kakav sam povodom toga. Pretvorio sam sobu u hram Intera. A sto se foruma iz mog potpisa tice, to je samo reklama jednog super foruma na kome sam moderator, pa sam iskoristio to pravo da ih na taj nacin reklamiram ne bih li tako doveo jos ljudi na forum.
A trece, nisam se bre uopste ni na kome istresao vec sam rekao svoje misljenje, nista vise. Evo sada ponovo trazim da vidim gde sam te to uvredio i ne mogu da nadjem ni jednu jedinu pogrdnu rec upucenu tebi.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

CorpseEater
Core of I/O

Član broj: 959
Poruke: 268
82.208.201.*

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 28.04.2005. u 09:32 - pre 231 meseci
Dakle posle procitanih 9 strana (vecinom gluposti od ljudi koji pored stadiona nisu prosli u zivotu) da malo pojasnim svim ljudima ovde i sta se desilo i ko je kriv.

Iskljucivi krivac za sve sto se desilo NA stadionu je organizator FK Zvezda jer njeni redari su sve nemo posmatralii ne radeci nista i plus su murijaneri bili zakljucani negde i nisu mogli da stignu da sprece gluposti

Kasnije ste videli sta se desilo uzimanje zastave prvi propust, ali mnogo veci propust je bio dozvoliti ljudima da preskacu sa severa na istok a posle je vec sve bilo istorija...

Sto se tice stvari oko stadiona to je proteklo u NAJBOLJEM redu - zasto ?

Pa iz prostog razloga sto sam video mnoge stvari napolju (gadjanje kamenicama flashama itd..) i da je tu kojim slucajem policija krenula da hapsi ljude bio bi novi hejsel jer je toliko ljudi bilo okolo i to maximalno nalozenih da bi svasta bilo..

I ne samo to - iako je bilo MASA policije nema sanse da su se neredi mogli spreciti ispred.. ma koliko da ima policije nemoguce je spreciti nerede te vrste..

POSLE utakmice policija drzi sever i pusta da prodje jug do slavije medjutim jug ne prolazi u potpunosti a policija pusta sever da krene i kod veterine se susrecu i desava se palestina - gadjanje kamenicama flasama kako navijaci->murija tako i murija->navijaci dakle opsti show.. tu je i pogodjen klinac u oci i obraz

Ko je za to kriv ? pa murija ko drugi da su samo jos malo zadrzali sever tek toliko da svi sa juga prodju samo jos koji minut sve bi bilo ok..

I sta je sad resenje ? kad murija pogresi da hapsi navijace koji su se tukli ?

Logicno je bilo da ce se navijaci tuci toga ce uvek biti - meni je samo smesno sto svi pricate o evropi - pa evo vam Grcka je u evropi (EU) tamo se ljudi kolju medjusobno zbog navijanja - cak su i dve navijacke grupe bile na nasem derbiju na severu olimpijakosovi a na jugu paok-ovi - atina je u opsadnom stanju kad se igra olimpijakos-panatenaikos - dakle mi smo jos mala deca u odnosu na njih tamo a eto oni su u toj evropi...

Ovo sve suvise ima veze i sa mentalitetom i sa prosloscu i sa balkanom da bi sad gledali izdvojeno.. a narocito je glupo navijace okriviti za sve - (mada bih i ja voleo iskreno da vidim neke od navijaca zatvorene bar na kratko tek toliko da se izduvaju na njivi u padinjaku - ali isto tako bih voleo da vidim i te zandarme da odgovaraju za svoje zlocine)

Najveci je problem izolovati te ljude jer ili se ne hapsi niko ili se hapse svi ili se opet gadjaju svi gumenim metcima...


P.S. za vas sve koji pricate kako se na navijackim forumima ne moze otvoriti ovakav topic - samo da vam kazem da ste u pravu - jer na navijackim forumima su ljudi koji idu na utakmice, ljudi koji su osetili na ledjima palicu policije nebrojeno puta koji su se tukli sa protivnickim grupama i sad sigurno nemozete ocekivati od takvih ljudi da trpe ovakve gluposti koje vi pisete a nemate pojma o fudbalu i stadionu - budite sigurni da su svi navijaci svesni kakve su posledice ovog derbija, i koliko ce sad murija da bude gadna ali jednostavno NIKO (grobari, cigani, radovci i ostali) nece vas da trpi sa vasim stavovima koji su suvise nerealni, i koji nisu zasnovani na pravim (ulicnim) cinjenicama vec iskljucivo na novinama, forumima itd...
Bolje šest sati u školi nego uopšte ne spavati.
--
Ko uči znaće, Ko krade imaće !

 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 28.04.2005. u 10:26 - pre 231 meseci
Citat:
CorpseEater: Dakle posle procitanih 9 strana (vecinom gluposti od ljudi koji pored stadiona nisu prosli u zivotu) da malo pojasnim svim ljudima ovde i sta se desilo i ko je kriv.

Ok, pojasnio si nam. Hvala. Krivi su organizatori i panduri. As usual. A verovatno je moja baba bacala stolice, baklje, preskakala istok, peglala se...

Nema veze, bitno da ja nisam nikad prosao pored stadiona, koristim piratski Windows i ne treba da se mesam u nesto sto ne razumem.

A sta to molim te treba da razumem? Ajde ovako, cisto da vidimo na cemu smo. Sta je ono sto pravi navijaci cene kod svojih (tudjih) grupa:
1. Masovnost (kuci / u gostima, na malim / velikim utakmicama)
2. Navijanje
3. Nerede (huliganstvo)
4. Organizovanost (koreografije, bakljade, etc...)

Super, e, ajd sad da vidimo sta je ovde problematicno? Derbi...uleti par cigana na jug...pocne sibanje...ok, no big deal...dodju grobari ispred severa, izadju cigani, posibaju se...ok, vasa stvar, who gives a fuck.

ALI kad neko drugi (osoba X) dodje na stadion da bi GLEDALA UTAKMICU (na istok/zapad), i pritom ga:
1) Panduri tretiraju kao kriminalca, ponizavaju, cesto i bezrazlozno mlate
2) Prolecu mu baklje i stolice preko glave
3) Pocne preskakanje tribina i stampedo krece ka njemu
4) etc...

Onda tu nesto debeeeelo nije u redu! I dokle vise prica o tome? Ovde se ne radi o tuci izmedju navijackih grupa, nego o UGROZAVANJU BEZBEDNOSTI SVIH PRISUTNIH NA STADIONU. A tu bezbednost ugrozavaju a) panduri jer biju sve redom; b) huligani jer biju sve redom.

I sta sad tu meni nije jasno?!? Sta ja to ne razumem?!

Oces da ti kazem sta zaista ne razumem? E, pa ne razumem da vi furate tu akciju "Stop represiji", a onda preskacete na neutralnu tribinu i obracunavate se na njoj. I ko je tu lud? Sta posle ocekujete? Kakve komentare u medijima hocete posle toga? Zamisli ovakvu vest u novinama:
Citat:

"Blic: Danas su se desio mali incident na stadionu Crvene Zvezde. Redari su krivi sto su dozvoli navijacu partizana da se prisunja do istocne tribine i ukrade zastavu navijaca zvezde, a policija je kriva sto se nije blagovremeno rasporedila duz istocne tribine i sprecila da navijaci preskacu na istok i krenu ka jugu u obracun."

Funny, a?

A kad neko sa maaalkice mozga pokusa da objasni kako je resenje takvih stvari PREVENCIJA, tj. zakonskim metodama spreciti da nekom uopste padne na pamet da preskoci drugu tribinu i krene da se bije - e, onda je taj malouman, nije u zivotu prosao pored stadiona, treba da se drzi kompjutera jer za drugo nije i sl...

ma do jaja...sve sam cuo na ovoj temi, a posto mi je ionako MadZone na ignore listi, pozdrav svima :)







Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 28.04.2005. u 10:31 - pre 231 meseci
E, da, zaboravih, samo odgovor Baklji i V. Zaitsevu a-propo (jadnog) Milana Vasica:
O tome sam svoje misljenje rekao u prvom postu na ovoj temi (valjda negde na 6. strani). Da, to je tipican primer policijske brutalnosti, i to je takodje jedna od (bitnih) stvari koja treba da se resi kad su sporske manifestacije u pitanju. To niko normalan ne spori. Ali jedno bez drugoga ne ide. Ne mogu se dovesti u red panduri, a huligani ne i obrnuto.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Cane_Prebranac

Član broj: 35242
Poruke: 17
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 28.04.2005. u 10:36 - pre 231 meseci
Ok Nabuk...... ja sam onda stekao pogresan utisak, jer sam osetio neki neprijateljski stav.

Vidi, ono nije bila nikakva provokacija (vezano za Inter), jednostavno ljudi mesaju reci huligan, navijac, simpatizer i ljubitelj sporta i zbog toga dolazi do verbalnih konflikata ovde. Da bi bio navijac, trebas da ides na utakmice redovno, a ne tri puta godisnje kad Zvezda igra evro kupove. Ovo nije bilo tebi upuceno, vec nekima koji hoce nesto da menjaju a na utakmice ni ne idu. Ipak oko zakona o navijacima trebaju da se pitaju i oni koji su svake subote i srede na stadionu. U tvom slucaju ti mu dodjes kao simpatizer Intera (nije uvreda), sem u slucaju da ti mozda ides na njihove utakmice.

pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47943 | Odgovora: 306 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.