Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ici u Rumuniju za Logana?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ici u Rumuniju za Logana?

[ Pregleda: 9349 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

telefon

Član broj: 58132
Poruke: 3
*.beograd-2.tehnicom.net.



Profil

icon Da li ici u Rumuniju za Logana?12.05.2005. u 18:59 - pre 229 meseci
Da li je neko probao ili bar cuo da je neko uvezeo logana iz rumunije, jer se po prostoj racunici ustedi se bar 1000e !!!!!!

http://dacia-logan.eastrolog.ro/dacia-logan-laureate-k7m.php

Ili je mozda ipak bolje sacekati ladu kalinu, jer sam cuo da je skupa ugradnja plina u logana zbog plasticne izduvne gradne (ako sam ja uopste dobro informisan)!!!
 
Odgovor na temu

darko
beograd

Član broj: 903
Poruke: 215
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ici u Rumuniju za Logana?12.05.2005. u 21:13 - pre 229 meseci
Koliko ja znam ne mozes da kupis Logana tamo i dovezes ga ovde. Ne znam tacno kako to ide ali mislim da ne mozes kao stranac da kupis Logana u Rumuniji.
www.cannonballforums.se

CannonBall Community - Cars, Clubs & Tuners
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li ici u Rumuniju za Logana?12.05.2005. u 21:13 - pre 229 meseci
Citat:
ugradnja plina u logana zbog plasticne izduvne gradne

Moze da bude samo usisna grana plasticna, a neverujem da prave i izduvne grane plasticne!!! Mozda i ja gresim!!! Samo ispravljam radi preciznosti!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

DraganaI
DraganaI
Kladovo

Član broj: 62328
Poruke: 1
*.kladovocity.net.



Profil

icon Re: Da li ici u Rumuniju za Logana?27.06.2005. u 19:08 - pre 228 meseci
Gospodo,
Varijanta da se Logan uzme iz rumunije je skuplja. 1,6 u fullu tamo kosta oko 7.500 eura.kada se na to doda porez ,I Obzirom da je preko 50% delova francuskog porekla, ovaj auto ne ulazi u medjunarodi ugovor o slobodnoj trgovini koji mi imamo sa rum., tako da se i carina od 20% placa,plus carinske formalnosti... Skuplje to bude nego kod nas. (za fizicka lica).


Nemojte se muciti i ne razmisljajte o toj varijanti!!!
P.S. Sve sam moguce varijante proucila i na kraju kupila auto u "integri" :)
 
Odgovor na temu

VladetaK
Beograd

Član broj: 46507
Poruke: 22
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Da li ici u Rumuniju za Logana?15.07.2005. u 20:20 - pre 227 meseci
Pitanje:

Ako u Nemackoj kupim ista od tehnicke robe, vrate mi na granici 14% na ime poreze posto se uredjaj izvozi (provereno)

Sa Rumunijom imamo ugovor o necarinjenju (provereno) jedino ne znam da li se vracaju pare od poreze posto auto ide preko granice i da li moze da ga kupi stranac?!!!?

Jer, ako se vracaju pare od poreze (npr. 15%) usteda moze biti i do 1000 evra sto, priznacete, nije malo na ovu skupocu.

Pitanje je, takodje, sta je sa garancijom za tako kupljen auto (ovde kod nas)

Pitanje za Draganu:
Kako si do sada zadovoljna sa autom (ovo je mozda za drugu temu ali nije na odmet)?
 
Odgovor na temu

antoanster
Beograd

Član broj: 59044
Poruke: 2
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Re: Da li ici u Rumuniju za Logana?03.02.2006. u 19:40 - pre 220 meseci
Gas je skup zato sto je sekvencijalni comon rail firme BRC jedan od najboljih na svetu sa kompjutercicem i posebnom lambda sondom inace mozes da uvedes kod divljaka i za 250 evra ili malo vise obican gas ali gubis garanciju.
 
Odgovor na temu

boki01
Srbija - Europa

Član broj: 12820
Poruke: 248
212.102.135.*



+10 Profil

icon Re: Da li ici u Rumuniju za Logana?05.02.2006. u 21:36 - pre 220 meseci
Vidi, Dragana vam je lepo objasnila. Srbija ima medjudrzavni sporazum sa Rumunijom, sto znaci da se na logan ne placa carina, vec samo 1% carinskog evidentiranja. Znaci, Logan je u startu jeftiniji od konkurencije.]

E sad, ako ti privatno uvozis auto iz Rumunije, nisi oslobodjen tih 20%. Pominjete povracaj poreza? Ne trudite se dzabe. Kupite auto ovde.

E sad, da li da cekas Ladu Kalinu? Dacija je samo formalno rumun. Iza svega stoji reno. To je daleko kvalitetniji auto od Lade, nasu Zastavu da i ne pominjem i ako je tvoja dilemaLogan ili Kalina, veruj mi da su sve karte u rukama Logana. Cak ni cena Lade nece biti niza.

Eventualno, mozes da razmisljas o Puntu, tj o Zastavi 10, ali samo ovih prvih godinu dana dok dolazi iz Italije. Kad pocnu da je prave u Kragujevcu, Desetka ce biti tuga, kao sto su Zastave uvek bile i jesu!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ici u Rumuniju za Logana?

[ Pregleda: 9349 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.