Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 54267 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?15.05.2005. u 14:24 - pre 229 meseci
Zimus je moje Kume drugaricu ubila struja u kupatilu, u novom stanu u Valjevu. Mlada devojka, dal je imala 19-20.... usput, nije potvrdjeno STA je bio uzrok probijanja struje u tush, navodno VELIKA VLAGA u kupatilu je bila "potencijalni" uzrok.

Moju decu, a bogami i zenu, sam naucio da UVEK gase bojler. Nekada se i sam zaboravim, al ne mogu onako go i bos i mokar da izlazim u hodnik, pa pustim da Bog izvrsi selekciju dogadjaja...

 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?15.05.2005. u 16:51 - pre 229 meseci
Citat:
Zimus je moje Kume drugaricu ubila struja u kupatilu, u novom stanu u Valjevu. Mlada devojka, dal je imala 19-20.... usput, nije potvrdjeno STA je bio uzrok probijanja struje u tush, navodno VELIKA VLAGA u kupatilu je bila "potencijalni" uzrok.


Uvek se naježim kada ovako nešto pročitam ,a nije prvi put :(


Pisano je o ovome još u januaru.

Pouka se sama nameće.
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.air.tehnicom.net.

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?15.05.2005. u 18:04 - pre 229 meseci
Stvarno ne vidim što je nekim ljudima toliko teško da isključe bojler na tih ~30 minuta...
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Dusan Marjanovic
Član broj: 59
Poruke: 1290
*.info-net.co.yu.

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?15.05.2005. u 18:46 - pre 229 meseci
Šta je sa onima koji imaju protočni bojler? Ja imam neki siemensov, deluje prilično kompaktno i nekako "sigurno" pa mi do sad nije padalo to na pamet, ali sad ste me zaplašili. Jel protočni bojler manje sigurno rešenje, sigurnije...podjednako sigurno tj nesigurno ili kako? :)
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

IdeaR
BiH

Član broj: 11048
Poruke: 126
*.dslam.ob.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?15.05.2005. u 19:49 - pre 229 meseci
Ako bi ovaj 'normalni' bojler ostavljao uključen prilikom kupanja, onda je to isto sigurno. Ali protočni bojler mora biti uključen da bi bilo tople vode, pa ga po definiciji nije moguće isključiti... - u tom pogledu manje sigurno, ali..

Pravilno projektovana i izvedena el. instalacija obezbjeđuje potpunu sigurnost po život čovjeka. Tu nema igre.

U svemu ovome bitno je uzemljenje. Ako ga nemaš, a imaš mogućnost da ga ugradiš, nije to neka prevelika investicija. Inače, u zgradama zavisno kako je urađeno uzemljenje, uopšte nemora biti tvoj bojler koji je neispravan, komšijin te isto tako može ubiti.

Edit by cicika: obrisan nepotreban citat.

[Ovu poruku je menjao cicika dana 15.05.2005. u 22:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

blaza
n/a

Član broj: 961
Poruke: 743
*.yu1.net.



+3 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?15.05.2005. u 20:15 - pre 229 meseci
Bojler krije mnogo opasnosti. Kada ste zadnji put izvrsili proveru ispravnosti sigurnosnog termostata i sigurnosnog ventila? U slucaju istovremenog otkaza istih uz otkaz regulacionog termostata bojler postaje tempirana bomba.
Nisam siguran kako je ova tematika zakonski regulisana.
O_o
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
..yu.106.252.195.in-addr.arpa.



+896 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?16.05.2005. u 09:48 - pre 229 meseci
Nema veze da li je ispravno uradjena instalacija. Znam ljude koji imaju savrseno uradjenu instalaciju (i ja je imam) i desavalo im se da bojler "drma". Coveka je drmnulo u istoj sekundi kad je iskocio osigurac (kapnula je voda na buksne u bojleru), na svu srecu nista mu nije bilo.

Isto tako - isparavanje vode - para moze itekako da prenese struni udar, bez obzira kakve su instalacije, pogotovo u malim kupatilima. Desavalo se da ljudi ne iskljuce bojler, tusiraju se 10-15 minuta, velika kolicina vodene pare je izazvala kratak spoj na zicama unutar bojlera i drmnula ih je struja. Pune su novine takvih slucajeva. I to u stanovima sa odlicno uradjenom instalacijom.
Da ne govorimo o opasnosti od eksplozije kazana (i to se desvaalo).

Uvek iskljucivati bojler (protocni je sasvim drugaciji) kad se kupate, svaki iole ozbiljan i obrazovan elektricar ce vam dati taj savet (covek koji je meni proveravao instalacije).
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?16.05.2005. u 12:08 - pre 229 meseci
Citat:
Ja uvek isključujem bojler kada se kupa, čak i kada perme kosu nad kadom. Tako sam i naučen od roditelja da ga uvek gasim. Ne znam što je ljudima teško da ugase bojler...

Pa ti nemas ni malo avanturistickog duha
A osecaj smrtne opasnosti, adrenalin, ljudi trose gomile novca da bi to doziveli, a ti kad je najzanimljivije iskljucis bojler
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?16.05.2005. u 13:07 - pre 229 meseci
Citat:
cozmo_im: Nema veze da li je ispravno uradjena instalacija.... Uvek iskljucivati bojler ...
Itekako ima veze, evo npr. studentski domovi obicno imaju jedan centralni veliki bojler i razvedenu toplovodnu mrezu po sobama. Zar mislis da se taj bojler iskljucuje svaki put kad se neko kupa? Naravno da se ne iskljucuje, jer nije potrebno. Iskljucivanje bojlera bih okarakterisao kao "balkanska posla", sto je sasvim normalno kad struju razvlaci komsija Pera koristeci kineske dvozilne kablove sa buvljaka. Kladio bih se da ovi malo zapadnije nisu nikada culi za iskljucivanje bojlera...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

x kepa x
Mihailo Jankovic
Beograd

Član broj: 743
Poruke: 114
*.yubc.net.

ICQ: 7739255


Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?17.05.2005. u 00:05 - pre 229 meseci
@Pctel

Haha, pa da ... ovu kuchu su pravili moj deda i njegova sestra... kakav su haos napravili ne znam... ali fora je shto ja vishe nemam uzemljenje u celoj kuchi jer je neshto opasno pregorelo... jedan dan su jednostavno svi 'shtekeri' sa uzemljenjem crkli a iz zida je izashao dim... boles'. Sve u svemu, pocheli smo da sredjujemo celu stvar, tako da nemorate da brinete za moje zdravlje :] a i klimu nemam vishe gde da ukljuchim pa che morati malo da se urgira pre vruchina... all in all danas mi je rodjendan. (bez chestitki molim - offtopic je :] ).
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
..yu.106.252.195.in-addr.arpa.



+896 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?17.05.2005. u 09:45 - pre 229 meseci
Citat:
pctel: Itekako ima veze, evo npr. studentski domovi obicno imaju jedan centralni veliki bojler i razvedenu toplovodnu mrezu po sobama. Zar mislis da se taj bojler iskljucuje svaki put kad se neko kupa? Naravno da se ne iskljucuje, jer nije potrebno. Iskljucivanje bojlera bih okarakterisao kao "balkanska posla", sto je sasvim normalno kad struju razvlaci komsija Pera koristeci kineske dvozilne kablove sa buvljaka. Kladio bih se da ovi malo zapadnije nisu nikada culi za iskljucivanje bojlera...


To je potpuno drugacije od bojlera u stanu. Pri tom meni nije "Pera" razvlacio instalacije vec elektro-inzenjer koji se itekako razume u to i kod mene je odlicno procentualno rasporedjena snaga u stanu, kao i osiguraci i instalacije. I pored toga, kao sto sam rekao covek je napomenuo da kondenzacija u malim kupatilima moze da izazove strujni udar itekako i to se desavalo jako cesto (ja sam cuo za nekoliko slucajeva). Instalacije su u redu, sve je u redu, ali voda u bilo kom obliku je odlican provodnik struje. Samo iz tog razloga iskljucujem bojler.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?17.05.2005. u 10:51 - pre 229 meseci
Koliko ja znam studentski domovi imaju kotlarnice.Voda se zagreva na mazut.Struja nije ekonomična za te namene.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?17.05.2005. u 13:19 - pre 229 meseci
Zapravo, to sa toplovodom obično funkcioniše tako što se zimi, kada radi centralno grejanje, voda greje mazutom (kakva glupa konstrukcija) a leti se sve prebacuje na nekakve ogromne protočne bojlere koji su na - struju.
Bar je tako kod mene u kraju.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

IdeaR
BiH

Član broj: 11048
Poruke: 126
*.dslam.ob.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?17.05.2005. u 13:25 - pre 229 meseci
Citat:
cozmo_im: Nema veze da li je ispravno uradjena instalacija. Znam ljude koji imaju savrseno uradjenu instalaciju (i ja je imam) i desavalo im se da bojler "drma".


Šta je savršeno urađena instalacija? Ako je savršeno zašto "drma"?

Citat:
cozmo_im:
Uvek iskljucivati bojler (protocni je sasvim drugaciji) kad se kupate, svaki iole ozbiljan i obrazovan elektricar ce vam dati taj savet (covek koji je meni proveravao instalacije).


Zašto je protočni drugačiji?

Citat:
pctel: Pa ti nemas ni malo avanturistickog duha
A osecaj smrtne opasnosti, adrenalin, ljudi trose gomile novca da bi to doziveli, a ti kad je najzanimljivije iskljucis bojler




Citat:
pctel:Iskljucivanje bojlera bih okarakterisao kao "balkanska posla", sto je sasvim normalno kad struju razvlaci komsija Pera koristeci kineske dvozilne kablove sa buvljaka. Kladio bih se da ovi malo zapadnije nisu nikada culi za iskljucivanje bojlera...


Slažem se.



 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?17.05.2005. u 13:25 - pre 229 meseci
Video sam da kotlarnice u studentskim domovima rade i leti,samo sa smanjenim kapacitetom,za potrebe tople vode u kupatilu i potrebe menze.Neke koriste i gas kao gorivo.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?17.05.2005. u 13:33 - pre 229 meseci
Ako si video onda je tako. Treba uzeti u obzir i da studentski domovi nisu baš prepuni leti.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Adnan Hajdarevic
Sarajevo

Član broj: 7449
Poruke: 104
85.158.34.*

Sajt: www.luzeri.net


Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?17.05.2005. u 22:47 - pre 229 meseci
Ma obavezno iskljuciti, bezveze se trosi struja, odose pare ljudi moji!
[c0de@EliteSecurity:~]$
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?17.05.2005. u 23:05 - pre 229 meseci
Kao što je neko rekao, šta da razmišljam, isključim bojler i uključim svetlo u jednom potezu i obtatno. Sreća imam veeeliki bojler, mislim oko 90L, pa neće topla voda da "izleti" ni posle 1h tuširanja tako da mi i nije potrebno dogrevanje...

PozdraV


Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?18.05.2005. u 00:25 - pre 229 meseci
Pozd.
A da batalimo sve te provere za dvozhilne/trozhilne kablove, uranijumske/plutonijumske chestice i kolichine ricina cijanida otrova reclus paukova i shta ti ja znam chega, i lepo ugasimo prokleti bojler pre tushiranja? Lichno znam za jedan sluchaj pogibije zbog najverovatnije prenosa struje vodenom parom, tako da pctel nemoj iz petnih zhila da pokushavash da objashnjavash kako su bojleri najbezbedniji aparati u domacinstvu - ko da ih prodajesh pa si zapeo No, u svakom sluchaju ne treba zanemariti loshe odradjene instalacije... to ipak treba srediti.
Svako dobro.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?19.05.2005. u 21:42 - pre 229 meseci
Citat:
pctel: Iskljucivanje bojlera bih okarakterisao kao "balkanska posla", sto je sasvim normalno kad struju razvlaci komsija Pera koristeci kineske dvozilne kablove sa buvljaka. Kladio bih se da ovi malo zapadnije nisu nikada culi za iskljucivanje bojlera....


Nebitno je koji je razlog tome. Činjenica je da se dešava. I ja znam za jedan slučaj, kao još neki ovde i bilo kakva objašnjenja tipa "ako je ovo, ako je ono..." (kao što reče BeastMaster) ne zaslužuju da im se veruje.

Mislite svojom glavom, a ne pretpostavkama i statističkim podacima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Da li iskljucivati bojler za vreme kupanja?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 54267 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.