Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vozacke dozvole i novi zakon

elitemadzone.org :: MadZone :: vozacke dozvole i novi zakon

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 48286 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

l4m3r
Student pod "stare" dane
VISER
Beograd

Član broj: 6349
Poruke: 209
*.219.EUnet.yu.



+8 Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 00:26 - pre 229 meseci
Ja za sebe i ne mislim da sam iskusan.. niti da sam dobar vozac.. stvarno je tako.
Vozim svaki dan.. i stvarno vidjam mnogo budala na ulicama. I prosto znam da ja takve greske, ili sta mu to dodje.. ne pravim.
Da vozim 'savrsheno'.. ne vozim. Napravim i ja po koju greshku, ali uglavnom kad oko mene nema nikog. Ali ponavljam se, takve banalne greshke sto vidjam po putevima.. ne.

Evo jedan primer. Vracam se iz sela. Prilaz beogradu sa ibarske. Par kilometara pre groblja i onog semafora. Mozda i znate, pravac ka gradu, na ibarskoj, na toj deonici puta ima jednu traku u tom smeru. Kontra smer, 2 trake. Vozim tu 140 (mozda ce sad neko reci da mi je ovo greska..), ispred mene nema nikog, iza mene nikog.
Primetim na udaljenosti od mene, na nekih 800 metara, kako stoje kola pored puta sa sva 4 migavca upaljena. ok.. prilazim mu na nekih 20 metara, i odjednom kola ispred tih sa 4 migavca (ta 2 kola nisam ni video), izlecu na moj pravac u rikverc. Kontra smer, idu mi kola u susret. Imao sam srecu da je covek iz kontra smera ukocio i presao u njegovu desnu traku. Ja sam uleteo u kontra smer i stao ispred one budale na nekih 100 m. Vracam se nazad (peshaka), i pitam coveka onako besno.. dali je normalan. Covek od nekih svojih 32-33 godine, mrtav ladan mene pita isto pitanje.. i pocne da mi se proserava kako on vozi vec 12 godina, kako ne znam ni ja sta. Ja mu prosto kazem.. chiko.. polozio sam pre 3 meseca, i siguran sam da mi se to nece desiti.. drugim recima gospodine.. vi ste debil.. i dovidjenja.
Konto svega toga.. 1 malo dete na zadnjem sedishtu njegovog auta.. i da sam se zabo pravo u njega, pisalo bi u novinama.. kako je neki klinac ubio coveka i njegovo dete..
Mogu jos da nabrojim barem 10 slicnih sluchajeva, koje sam ja video, ili doziveo.
Shto samim tim znachi.. nisu svi koji su tek polozili, ubice na drumu, i nisu svi razlozi zasto ima udesa i nesreca na putevima. Preispitajte malo sebe..


Za 'agresivniju' voznju.. to priznajem.. ali opet kazem.. to i kad radim, radim sigurno 2-3 sata posle ponoci.. kad mi dodje.. i samo na deonicama koje znam napamet.
I opet ne kazem da je to 100% bezbedno, niti da je ok.. ali eto.. to volim.. i to cu uvek raditi..

Polozio sam u januaru, a kola sam kupio u decembru. Vozio sam nekih 20-ak dana svoja kola bez vozachke.. Startovali su me chike u plavom par puta dok nisam imao vozachku, i prolazio sam na dobru zhvaku, i posle sa chashcavanjem tipa 2L koce
I zasto bi sad meni trebalo oduzeti vozachku? A ne onom koji gleda u menjac kad krece, ili onom koji ne zna da krene pod rucnom, ili onom koji daje levi migavac, a skrece desno .. ??

aj peace

 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 01:22 - pre 229 meseci
Eto, a da si vozio normalnom brzinom nikakvih problema ne bi bilo, na vreme bi ga video i usporio bi. Ali, zašto bi vozio normalnom brzinom kad to ne želiš?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 03:54 - pre 229 meseci
Citat:
l4m3r: Ja za sebe i ne mislim da sam iskusan.. niti da sam dobar vozac..

Cini ti se. :)
Citat:
l4m3r:
Vozim svaki dan.. i stvarno vidjam mnogo budala na ulicama.

U retrovizoru?
Citat:
l4m3r: Vozim tu 140 (mozda ce sad neko reci da mi je ovo greska..)

Vozio si samo 60 km/h vise od ogranicenja? Pa Misko bi brze vozio vezanih ociju. :)
Citat:
l4m3r:
Primetim na udaljenosti od mene, na nekih 800 metara, kako stoje kola pored puta sa sva 4 migavca upaljena. ok.. prilazim mu na nekih 20 metara, i odjednom kola ispred tih sa 4 migavca (ta 2 kola nisam ni video), izlecu na moj pravac u rikverc. Kontra smer, idu mi kola u susret. Imao sam srecu da je covek iz kontra smera ukocio i presao u njegovu desnu traku. Ja sam uleteo u kontra smer i stao ispred one budale na nekih 100 m.

Da si se drzao ogranicenja, svega toga ne bi bilo. Upravo ogranicenja i postoje zato sto svako ponekad napravi gresku a tu nema popravke. Da si vozio 80 km/h, i da si pustio gas dok se priblizavas tom parkiranom autu (zato sto brzina mora da se prilagodi situaciji, a ti treba da zamislis da stvarno nesto moze da ti izleti iza tog auta), imao bi mnogo vise sanse da izbegnes eventualnu nesrecu. I nemoj nikad da se pitas ko je (vise) kriv. Treba da se potrudis da ti ucinis sto vise da do eventualne nesrece ne dodje, jer je i tvoja guzica u pitanju.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

darko
beograd

Član broj: 903
Poruke: 215
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 07:10 - pre 229 meseci
a koliko je puta presao duplu punu liniju? :-) Ja jako cesto idem tuda i skoro mi se nikad nije desilo da ispred mene nema nekog kamiona, autobusa i sl. Nije poenta voziti brzo vec voziti pametno. Proci ce te vremenom videces.

p.s. Ti i dalje tvrdis da prelazis 150-170km SVAKI dan od kad si polozio? :-)
www.cannonballforums.se

CannonBall Community - Cars, Clubs & Tuners
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ec.auckland.ac.nz.



+3 Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 07:24 - pre 229 meseci
Citat:
Shto bih se ja vezivao uopshte u gradu? Iovako dobar deo vremena za volanom
provedem u drugoj

Kakave veze imas i ako vozis u prvoj ako neka budala iz suprotne trake izgubi kontrolu i napravi frontalni sudar sa tvojim autom? Tada pojas ipak moze da ti pomogne.

Citat:
nikog drugog necu ugroziti svojim nevezivanjem pojasa

Ako vozis nekoga onda hoces jer glava lako moze da ti se sudari sa glavom suvozaca.
 
Odgovor na temu

__Marko__
Beograd

Član broj: 47349
Poruke: 48
*.pioz.org.yu.

Sajt: www.clubotheque.com


Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 08:05 - pre 229 meseci
Odakle ti to znas - hoces da ako razlupas glavu kroz staklo budes teret zdravstvenom osiguranju koje ce da te leci sledecih pola godine zbog "pameti" ?

-------

Ovo je stvarno komentar za pamcenje!! Radim u istoj zgradi gde je i direkcija
zdravstva. Ne znam shta da ti napishem, osim da si odvalio extra :))) Ali necemo u te teme.

-------

Pa bas zbog toga sto ti radis sa 200 din i nije Svajcarska, uzgred - davanje mita je krivicno delo isto kao i primanje mita - sto ne znaci da nema dovoljnog broja ljudi koji zele da Srbija postane zemlja gde postoje pravila.

-------

Hocesh da me prijavish? Ti si uvek vozio po PSu, na Slaviji si poshtovao "Bezbednost u saobracaju", grozish se od ideje da ucutkash dzukelu sa
2oo kinti nego volish da platish kaznu od 15oo ?

-------

Tacno, sve je to problem - ali to nema nikakve veze sa cinjenicom i da mnogi vozaci jesu problem. Resavanjem tog dela problema se svakako poboljsava stvar.

-------

Kakve to veze ima sa pojasom !?

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 08:13 - pre 229 meseci
Marko, vidi... kao sto ti neko vec rece - pojas je obavezan za vezivanje u vecini normalnih zemalja, pa i po zakonu u Srbiji koja isto tezi da bude normalna zemlja.

To sto ti smatras da zakon nije OK - well, sta da se radi - nemoj vezivati pojas i placaj kaznu do mile volje, ti ces da budes pravi drugar budzeta Srbije :-)

Jednog dana, kad zdravstvo bude privatno i kad se ne-daj-boze neko razlupa 3x vise zbog ne-vezivanja pojasa, moze lako da se desi da mu privatna kuca za zdravstveno osiguranje odbije da plati troskove lecenja jer je covek svesno doprineo svom stanju.

Taj dan nije tako daleko u Srbiji kako neki misle, a tad ce biti za nekog vec kasno.

Citat:

Ovo je stvarno komentar za pamcenje!! Radim u istoj zgradi gde je i direkcija
zdravstva. Ne znam shta da ti napishem, osim da si odvalio extra :))) Ali necemo u te teme.


Ma da, naravno - ti si pametniji od svih strucnjaka za sigurnost zaposlenih u auto industriji i osiguravajucim kompanijama, kojima svakako odgovara da se ljudi vise povredjuju, jel da... kako bi nadoknadjivali sto vise $$$... gimme a break.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

__Marko__
Beograd

Član broj: 47349
Poruke: 48
*.pioz.org.yu.

Sajt: www.clubotheque.com


Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 08:24 - pre 229 meseci
Ja nisam strucnjak da odredim sta je glupo a sta pametno u saobracaju. Koliko znam u preko 90% zemalja sveta (ako ne i u svih 100%) pojas je zakonom obavezan. Znaci ti, pctel i jos par ste najveci strucnjaci jer ste to proglasili za glupost a ostatak planete je glup. Razmisli malo pre nego sto sledeci put odvalis glupost.

------

Najvishe volim ove shto besede pochinju sa "svuda u svetu", a bili su u Segedinu
i Vidinu. Lupash gluposti, prijatelju! Praxa je (logichna) da se vezujesh na auto
putu, ne u gradu! Vozio sam po Italiji... prvo, startovali su me jednom.
Drugo, svakog zabole za pojas. Trece, ishao sam kolima od Beograda do Berlina i
bash su se potresli zbog mog pojasa. Chetvrto, verovatno se ne potresaju jer
imaju za pivo, za razliku od ovih nashih dzukela, vama neopisivo dragih izgleda
(ljudi, jel vozite vi uopshte?).

-------

Osnovna stvar je postovanje pravila a pravilo je da je pojas obaveza. Znaci vezivanje pojasa je sastavni deo voznje kao i davanje migavca. Kome se to ne svidja i nece da postuje ne treba ni da vozi. Niko te ne primorava da vozis ako ti se pravila ne dopadaju. Ali ako hoces da vozis onda moras da postujes pravila. I, ne "branim glupost". Vama se ne svidja da vezujete pojas, nekom drugom se (u takvom slucaju sa pravom) ne svidja da usporava kada vidi pesake na ulici jer to usporava njegovo pravo da slobodno vozi ulicom. Nekom je glupo da je ulica jednosmerna ili da jednom trakom autoputa vozi u samo jednom smeru... I sta dobijamo: svako ima nesto sto mu je "glupo".

-------

Vezivanje pojasa poredish sa ugrozhavanjem peshaka? Ti mora da si radikal.
I ne moram da poshtujem idijotska pravila i necu da poshtujem idijotska pravila.
Necu se vezivati nikad!

-------

Drugo, nisu SAMO vozaci problem, ali, kao sto i sam kazes, JESU problem. Ti i ja mozemo manje da uticemo na ostale stvari, za sada, ali kao vozaci vise mozemo da uticemo da postujemo pravila i tako smanjimo problem vozaca. Ako nije tako gde je granica?

-------

Ma sve je to lepo, zashto se ovde uvek pochinje od kraja? Daleko od toga da pola
nas ne treba isprebijati k'o machku... Ali ne mozhesh ochekivati da se ljudi
racionalnije ponashaju u jednoj velikoj neracionalnoj situaciji zvanoj "zhivot u
Srbiji". Da bi neshto uradio, morash da mi omogucish da pobegnem od vechite
dileme "Zastava ili Kadet '83 ali-zdrav-malo-ima-da-se-radi-mehanika-inache-je-
chashica-iako-je-prvi-put-prevrnut-na-krov-kad-sam-ja-uchio-latinicu". Morash
da mi dash ULICU (mozhemo da pokushamo zajedno da definishemo pojam ulice,
pa kako god ga definisali videcesh shta sve po Beogradu NIJE ulica). Morash da
mi sjashesh sa grbine prvo. Onda morash da uvedesh PRAVILA za SVE i da
pochnesh da CEPASH! Ali neeeeee.... samo ti lepo stavi pojas, to je pravilo, svi
cemo mi to da poshtujemo i milina...... Budalashtina.

-------

Zato sto ima rupa, malo mostova i sl. vozacima dati pravo da mogu da prolaze kroz crveno i gaze ljude? Mislis da ne? A ko ce da kaze sta smeju da rade vozaci?

Da rascistimo i ovo: ne branim nikoga. Ne umanjujem ostale probleme ali ne postoje nikakvi izgovori za vozacko nepostovanje propisa.

-------

Jesteeeeee..... Sasvim je normalno da ti sudija pojede dozvolu kad si proshao na
crveno. Ne vidim oko chega bi tu polemisali. I sasvim je normalno da ova drzhava
omoguci uvoz vozila. I sasvim je normalno da gradska vlada pochne neshto da radi
(svaka chast za podzemnu garazhu i one silne petlje kod Arene - zar nije mogao
da se napravi most za te pare?). I sasvim je normalno da se oformi ekipa
provokatora pri policiji koja ce voziti po gradu, praviti prekrshaje i pokushavati
da podmiti saobracajce. I sasvim je normalno da korumpirani i pijani saobracajci
idu u zatvor, a ne da nas terorishu. To je sve normalno i prirodno isto kao i moja
zhelja da ne vezujem sebe u svojim kolima.

Pozdrav.


 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 08:25 - pre 229 meseci
Citat:
Taj dan nije tako daleko u Srbiji kako neki misle, a tad ce biti za nekog vec kasno.


ipak jeste. i to najvise zahvaljujuci ovima sto misle da su pametniji od zakona. vezivanje pojasa nije problem, ali princip i nacin razmisljanja jeste.
 
Odgovor na temu

__Marko__
Beograd

Član broj: 47349
Poruke: 48
*.pioz.org.yu.

Sajt: www.clubotheque.com


Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 08:28 - pre 229 meseci

Ma da, naravno - ti si pametniji od svih strucnjaka za sigurnost zaposlenih u auto industriji i osiguravajucim kompanijama, kojima svakako odgovara da se ljudi vise povredjuju, jel da... kako bi nadoknadjivali sto vise $$$... gimme a break.

-------

Prijatelju, da li ti znash shta je nashe ZDRAVSTVENO OSIGURANJE? To je jedna
razularena banda. Tu ne da nema STRUCHNJAKA, ne da nema UPUCENIH u BILO
SHTA, ne da nema NORMALNIH, da ti to ne mozhesh ni da zamislish...

Ako ikada dodje do reforme zdravstva, prvo treba svima da daju otkaze i da udju
u skafanderima i sa shmrkovima...

Tako da molim te.... ljudi...... nismo u Shvajcarskoj..... a ja bih voleo da jesam....
a vi i dalje razmishljate kao Shvajcarci......
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 08:30 - pre 229 meseci
Citat:

Najvishe volim ove shto besede pochinju sa "svuda u svetu", a bili su u Segedinu
i Vidinu. Lupash gluposti, prijatelju! Praxa je (logichna) da se vezujesh na auto
putu, ne u gradu! Vozio sam po Italiji... prvo, startovali su me jednom.
Drugo, svakog zabole za pojas. Trece, ishao sam kolima od Beograda do Berlina i
bash su se potresli zbog mog pojasa. Chetvrto, verovatno se ne potresaju jer
imaju za pivo, za razliku od ovih nashih dzukela, vama neopisivo dragih izgleda
(ljudi, jel vozite vi uopshte?).


Evo ja sam bio podosta po svetu i u svakoj civilizovanoj zemlji su ljudi vezivali pojas - ukljucujuci i takistu u pomenutoj Italiji.

O Berlinu ne znam sta da ti kazem, recimo da zivim u istom gradu i da svako koga znam vezuje pojas bez ikakvih glupih pitanja pri ulasku u kola, kao i u ostalim gradovima u istoj zemlji... i niko to ne vezuje zbog pandura vec zbog svoje licne bezbednosti.

Nisu svi inadzije kao balkanci, pa da sve covek mora da ih tera motkom, pa i za ono sto je dobro po njih.

Citat:

Prijatelju, da li ti znash shta je nashe ZDRAVSTVENO OSIGURANJE? To je jedna
razularena banda. Tu ne da nema STRUCHNJAKA, ne da nema UPUCENIH u BILO
SHTA, ne da nema NORMALNIH, da ti to ne mozhesh ni da zamislish...


Ne pricam o tome kakvo je osiguranje vec o cinjenici da ce cim im se ukaze prilika / kad se privatizuje da gledaju na svaki nacin da te otkace kako mogu - a pojas ce im biti idealan razlog da te odjebu.

Onda ces ti morati da platis svoje lecenje od nove love, a ne od love koju dajes svakog meseca od plate.

Kapisci?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 08:34 - pre 229 meseci
Citat:

Nisu svi inadzije kao balkanci, pa da sve covek mora da ih tera motkom.


to i ja kazem. zato samo mi zivimo na balkanu. da sutra svaba krene da se misli oko vezivanja pojasa, to bi bio samo pocetak. za par godina bi opet leteli saveznicki avioni nad berlinom.
 
Odgovor na temu

__Marko__
Beograd

Član broj: 47349
Poruke: 48
*.pioz.org.yu.

Sajt: www.clubotheque.com


Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 08:36 - pre 229 meseci

ipak jeste. i to najvise zahvaljujuci ovima sto misle da su pametniji od zakona. vezivanje pojasa nije problem, ali princip i nacin razmisljanja jeste.

-------

Ja ne mislim da sam pametniji od zakona. U najvecem broju sluchajeva poshtujem
zakon i propise, verovatno podjednako koliko i svi mi ovde. Jedno je samo bitno -
mnogo me je puta ova drzhava (kao i sve nas) terala da radim neshto shto je
glupo. Ne mislim da mi je glupo recimo placanje poreza ili stajanje na semaforu.
Tu nema svrhe da polemishemo.Glupo mi je sluzhenje vojske gde se sve raspada i
gde gladujesh i ne radish nishta samo zato shto je to *zakon*. Glupo mi je da
moram da vozim krsha, iako imam dovoljno novca da kupim odlichna kola u
inostranstvu, samo zato shto je takav nash *zakon*. Glupo mi je da mi *zakon*
odredjuje vezivanje pojasa u kolima. Sutra ako uvedu *zakon* da morash da se
vezujesh na wc sholji, jer je bilo primera da je nekoliko ljudi skliznulo sa sholje i
povredilo se - hocete se vezivati i pozdravljati to?


 
Odgovor na temu

__Marko__
Beograd

Član broj: 47349
Poruke: 48
*.pioz.org.yu.

Sajt: www.clubotheque.com


Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 08:48 - pre 229 meseci

Evo ja sam bio podosta po svetu i u svakoj civilizovanoj zemlji su ljudi vezivali pojas - ukljucujuci i takistu u pomenutoj Italiji.

------

Da se nije vezao odmah bi mu prishao cirke karabinjer i trazhio 3 evra za pice
umesto 15 za kaznu?


O Berlinu ne znam sta da ti kazem, recimo da zivim u istom gradu i da svako koga znam vezuje pojas bez ikakvih glupih pitanja pri ulasku u kola, kao i u ostalim gradovima u istoj zemlji... i niko to ne vezuje zbog pandura vec zbog svoje licne bezbednosti.

------

Ja ti kazhem da sam stigao od Beograda do Berlina i da me niko nije PITAO za
pojas. Isto ti tako kazhem da su me chesto za pojas pitali po dva puta od
Banovog brda do Terazija.


------

Nisu svi inadzije kao balkanci, pa da sve covek mora da ih tera motkom, pa i za ono sto je dobro po njih.

------

U idijotiju se pretvara ova diskusija... Ti zhivish u nekom drugom sistemu, ja u
nekom trecem i sada smo pocheli da se rvemo oko jednog pravila, koje nije
sushtinsko. Daj mi nemachka kola, nemachke puteve, nemachku policiju, nemachke
zakone - i neka me tucaju ako ne stavim pojas. Tada bih verovatno i voleo da
stavim pojas, jer bi mi izgledalo logichno. Sada mi je nevidjeno idijotski da se
vezujem. I nepraktichno je. Ne mogu da se shtelujem desni retrovizor kad ga
pomeri vetar ako sam vezan.


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

__Marko__
Beograd

Član broj: 47349
Poruke: 48
*.pioz.org.yu.

Sajt: www.clubotheque.com


Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 08:54 - pre 229 meseci

Shto bih se ja vezivao uopshte u gradu? Iovako dobar deo vremena za volanom
provedem u drugoj



Kakave veze imas i ako vozis u prvoj ako neka budala iz suprotne trake izgubi kontrolu i napravi frontalni sudar sa tvojim autom? Tada pojas ipak moze da ti pomogne.

------

Jel mogu ja da biram da li cu sebi pomoci ili mora korumpirana policija? Mozhda
mene extra pali da iskachem kroz shoferku, shta to koga briga?


Citat:

nikog drugog necu ugroziti svojim nevezivanjem pojasa



Ako vozis nekoga onda hoces jer glava lako moze da ti se sudari sa glavom suvozaca.

------

U jugu ti je sudar glava vozacha i suvozacha kao i sindrom mazhenja suvozacheve
butine prilikom ubacivanja u petu jedna jako normalna stvar. Nishta strashno.

 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 09:37 - pre 229 meseci
Jedna prica:
Vozio ja na glavnom putu u nekom selu kad iz neke ulice izleteo klinac i posto je isao prebrzo, nije mogao da se ukljuci u svoju traku, pa smo se frontalno sudarili.
Kolega i ja smo bili vezani, on i njegov suvozac nisu bili. Mi smo preziveli sa par dana bolova u grudnom kosu, kod njih vozac je zavrsio zasivenom glavom ( udario u soferku ) a suvozac je uleteo kolenom u kasetu. Oba kola su pretrpela skoro totalno ostecenje predjeg dela pocev od karoserije do motora ( meni se i sipka volana iskrivila ), to i nije bitno. Nego je bitno sto je on dobio umesto prekrsajne prijave krivicnu zbog uzrokovanja saobracajne nesrece sa telesnim povredama. To znaci da su mu oduzeli dozvolu, platio kaznu i isao u zatvor.
Zato treba da vezete pojas i da obracate paznju i na ostale u saobracaju !
Nisam ni ja nikakav ekspert , prelazim oko 15000 km godisnje i vozim vec 8 godina.
I ja prekoracim brzinu ali uvek gledam i na ostale da to radim koliko god moze bezbedno za sve.
Pozdrav.

Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

__Marko__
Beograd

Član broj: 47349
Poruke: 48
*.pioz.org.yu.

Sajt: www.clubotheque.com


Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 09:46 - pre 229 meseci
Heavy pricha!

Van grada se definitivno treba vezivati.


MOD BytEfLUSh: Obrisan nepotreban "citat". Počni da koristiš [quote] tagove.
 
Odgovor na temu

__Marko__
Beograd

Član broj: 47349
Poruke: 48
*.pioz.org.yu.

Sajt: www.clubotheque.com


Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 10:01 - pre 229 meseci

Smorila me ova tema. Kad sam ischitao moje i vashe poruke ispada da sam ja neki
neandertalac balkanski od 17 godina, a vi svi "poshtena inteligencija". Sad cu ja da
iznesem svoj stav za koji sam 1oo % siguran da je ispravan, a sve u vezi pojaseva.
Pa da zavrshimo sa pojasevima!

Shta drzhava treba da uradi? U pravu je Dimkovic (beshe?). Privatizuju se
osiguravajuce kompanije. Baj d vej, to je jako profitabilan posao u kom se jako
teshko puca (osigurati se morash - sudariti i poginuti ne morash). Spojish lepo i
korisno, pravish akcionarska drushtva i omogucish ljudima da kupuju i prodaju
akcije.

Shta je poenta? Nemoj da se vezujesh. Drzhava jako brzo izregulishe rad
osiguravajucih drushtava. I shta onda? Nishta, nemoj da se vezujesh. Svaka
povreda, a utvrdi se da nisi bio vezan - lechi se sam. Demokratski, imash izbor!
Naravno da ce se onda svi vezati (zbog "ne daj, Bozhe"). Ili nece ("nece to mene").
Ali imash izbor i to svoj!

Ili i dalje mislite da je bolje da te ova izdrkana drzhava svojim udbashkim metodama
PRIMORA da se vezhesh (kako oni samo misle na bezbednost svakog od nas) i to
sve putem "institucije" saobracajne policije sastavljane od nevaspitanih, debelih,
brkatih, u svoj posao totalno neupucenih, a ipak korumpiranih individua?

Razumem da ti pandur pishe kaznu shto nemash, recimo, "pratecu opremu" (iako
je to dr*anje). Na bilo kom si putu, auto ti ostane bez struje - nemanje trougla
u tom momentu automatski je ugrozhavanje drugih u saobracaju. Stoji.

Ali, da placash kaznu i josh dobijash negativne poene (po novom zakonu) zato
shto se nisi vezao? To je vrhunac debilizma i mozhdane narkomanije.

Pozdrav.

over & out




 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 10:04 - pre 229 meseci
Citat:
Van grada se definitivno treba vezivati.

Covek je vozio kroz selo, doduse jeste van grada, ali nije van naseljenog mesta. Ne treba niko da te tera da se vezujes ako sam ne postujes svoj zivot.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: vozacke dozvole i novi zakon03.06.2005. u 10:20 - pre 229 meseci
Citat:
BluesRocker: Ne treba niko da te tera da se vezujes ako sam ne postujes svoj zivot.

I ako, pod uslovom da preživiš, ne planiraš da ideš kod lekara, nego da se sam lečiš.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: vozacke dozvole i novi zakon

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 48286 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.