Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prelazak sa sezama na verat

[es] :: ISP :: ADSL :: Prelazak sa sezama na verat

[ Pregleda: 2543 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Prelazak sa sezama na verat01.06.2005. u 11:04 - pre 230 meseci
Trenutno sam na sezamu, medjutim zeleo bih da predjem na verat najverovatnije i to pre svega zbog flat-a. Zanima me da li neko ima iskustva sa ovako necim? Znaci da li postoji neka laka procedura za prelazak? Bojim se da bih ako raskinem ugoovr sa sezamom i podnesem regularan zahtev veratu u medjuvremnu mogao da izgubim prikljucak za adsl u mojoj centrali dedinje, posto koliko sam cuo imaju manjak prikljucaka. Takodje sezam mi je dao modem za dz, ustvari doplatio sam za router jos 1000 dinara, a verat to ne daje i predlazu da se kupi neki router koji kosta puno. Da li znate da li bi ako raskinem ugovor sa sezamom zadrzao svoj postojeci router ili ga vracam? Ako bih ga zadrzao da li on moze da se korsiti za verat? Pretpostavlajm da moze.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prelazak sa sezama na verat01.06.2005. u 12:53 - pre 230 meseci
"Ne diraj lava dok spava!" Ja sam na Veratu i prirodno bi bilo da te savetujem: "Da, predji obavezno" ali necu. Sve je jos u nekoj turbulenciji, previranju, ako nemas prevelikih teskoca sa Sezamom, sacekaj malo. Ne znam kako je tehnicki resen tvoj prikljucak, mozes li da ga izgubis u centrali ili ne, mene licno bi bilo strah da prelazim. Sto se tice opreme koju si dobio na koriscenje od Sezama, tu nema dileme - cim prekines ugovor, vracas opremu. To ti nije poklonjeno nego ti je dato na koriscenje. A to sto si doplatio je samo razlika u ceni izmedju onoga sto standardno daju i tvog uredjaja, koji je iznad standardnog. Mozda bi ti vratili tih 1000 dinara kad vratis opremu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Prelazak sa sezama na verat01.06.2005. u 13:11 - pre 230 meseci
A jos ova "prodaja" Verata sada... pitanje sta ce biti..
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Prelazak sa sezama na verat01.06.2005. u 13:29 - pre 230 meseci
ot: koja prodaja?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Prelazak sa sezama na verat01.06.2005. u 15:43 - pre 230 meseci
@tdjokic

Hvala ti na iskrenom odgovoru. To cenim zaista. Vidis nisam imao pojma da treba da se prodaju, odnosno da su se vec prodali. Medjutim ne znam zasto mislis da bi to mogao biri problem? Za ocekivati je samo da unaprede svoje usluge, a to znaci da ne bi trebali biti gori nego do sada. E sada pitanje cena je vec nesto drugo, to me plasi i ako si na to mislio onda si u pravu. Mada opet, ako razmisljas po nekoj logici znasi i sam da je u Americi internet na vrhunskom nivou i da je to tamo dzaba. Ako isto primene i kod nas, u sta treba sumnjati, onda bi to moglo da ispadne jako dobro.

Sada da se vratim na temu, ja sam ovo i pitao i uopste razmisljam o tome samo zato sto mi sezam ne daje flat, odnosno daje, ali po nekoj ceni koja cepa usi. Verat mi je zato i zapao za oko jer za 1700 dobijes flat i udri. Sezam ti za 1300 daje 700 mb, sto je za normalan rad i ok, ali ako bi pozeleo recimo da skinem neki film, to bi znacilo da bi mi jedan film pojeo mesecnu kvotu. Sezam sto se tehnicke strane tice radi savrseno i mogu samo da kazem da sam ekstra zadovoljan sa te strane i sigurno zbog toga ne bih prelazio. Opet to me malo odvaraca od ovog poteza sto bih morao da kupujem svoju opremu. GLedao sam neki router koji oni preporucuju koji kosta oko 6000-7000 sto je dosta. Sta mislite jer ima neki drugi kod nas da se kupi i da je jeftiniji. Ovaj sto je sezam dao ne deluje nesto preterano kvalitetan, ali radi odlicno, mislim da je u pitanju conexant.

Sta mislis pd tim previranjem? Kako se to ispoljava? Jel ispadas sa mreze, slab ti je protok ili sta?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prelazak sa sezama na verat01.06.2005. u 17:17 - pre 230 meseci
Citat:
Bad Habbit:Sta mislis pd tim previranjem? Kako se to ispoljava? Jel ispadas sa mreze, slab ti je protok ili sta?
Ne, tehnicki je OK, mislio sam na razne druge pojave, onako uopsteno - drustvene, ekonomske, politicke, transformacije vlasnistva. Ipak, mislim da je najveci problem neizvesnost oko eventualnog gubljenja prikljucka u centrali, a o cemu nemam pojma.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Prelazak sa sezama na verat01.06.2005. u 17:26 - pre 230 meseci
Ok, hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Prelazak sa sezama na verat

[ Pregleda: 2543 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.