Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

surfstation ili internet setobox

[es] :: Ostali hardver :: surfstation ili internet setobox

[ Pregleda: 2825 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

domuz

Član broj: 52018
Poruke: 7
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon surfstation ili internet setobox01.06.2005. u 14:39 - pre 230 meseci
Zanima me da li neko zna nesto vise o ovim uredjajima! Jeli ima neki sajt gdje mogu to da pogledam, zanima me sto jeftiniji uredjaji, moze i kineska proizvodnja samo da radi....
domuz
 
Odgovor na temu

dejan_r
Dejan Ranisavljevic

Član broj: 4359
Poruke: 13
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: surfstation ili internet setobox07.06.2005. u 09:47 - pre 229 meseci
Ja sam imao par dana na probi Surfstation, koji je radio na 166 Mhz i imao 32 mb rama, ali nisam uspeo da podesim konekciju za net, donet je iz Svajcarske. Jako sam se mnogo mucio a nista uradio nisam, na kraju sam trebao da presnimim sa DOC-a ceo OS i izmenim parametre za konekciju, ali nisam imao opremu tako da sam odustao. Cak ni rucno nisam uspeo da se konektujem, biranjem broja i spajanjem Surfstation-a na otvorenu vezu. Konektuje se, ali kada dodje do autentikacije, onda pukne konekcija, koristio sam 041 ISP, bez pass-a i user-a ... tako da bez obzira na to koji su vec parametri u konekciji ne bi trebao da pravi probleme, ali je moguce da rade samo za posebne provajdere, ili samo trazi neku potvrdu od ISP-a i onda se diskonektuje ako je nema ...

Ali zato sam video dosta tutoriala i primera na netu od ljudi, koji su pravili od ovih uredjaja rutere ili cak kacili i hard i flopy na njega.

Na sebi ima DOC (Disk On Chip), na kome je neka verzija linuxa, ne znam tacno koja, zaboravio sam, i sa njega se dize ceo OS, sa browser-om ...

Imas slicne uredjaje tipa WebSurfer i sl.

Iskreno to je sve jako lose, jeste fino sto je IR tastatura, sa kojom mozes da uzivas i surfas iz kreveta, ali zasitis se posle par sati, i treba ti komp ... Bar se meni tako cinilo ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: surfstation ili internet setobox

[ Pregleda: 2825 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.