Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ovca ili vuk...?

elitemadzone.org :: TechZone :: ovca ili vuk...?

[ Pregleda: 3301 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

servis polaris
Vrsac

servis polaris
Član broj: 52540
Poruke: 42
212.200.116.*

Sajt: www.servicepolaris.co.yu


Profil

icon ovca ili vuk...?02.06.2005. u 23:09 - pre 229 meseci
Veliki pozdrav svima koji ovo citaju!

Namerno sam postavio ovu temu, jer sam prilicno profesionalno deformisan po pitanju izbora pri kupovini klima uredjaja. Razumem pitanja laika koji traze savete u vezi necega sebi napoznatog, jer bih se i ja u slicnoj situaciji obratio za strucnu pomoc, ali mi neke stvari nikako “ne ulaze u glavu”. Evo o cemu se zapravo radi.
Na pocetku bih zeleo da postavim nekoliko prostih pitanja, za koja ja nikako ne mogu, niti umem da pronadjem barem priblizan odgovor:
1. Koliko velika ovca treba da bude covek, da bi mogao da poveruje da je Akai japanska klima?
2. Koliko velika ovca treba da bude covek, da bi mogao da poveruje da je Elin Lux austrijska klima?
3. Koliko velika ovca treba da bude covek, da bi mogao da poveruje da su Housel i Fisher electro nemacke klime?
4. Koliko velika ovca treba da bude covek, da bi mogao da poveruje da je Fuego spanska klima?
5. Koliko velika ovca treba da bude covek, da bi mogao da poveruje poveruje da je Vestel engleska klima?
Ne zelim ovim pitanjma nikoga da uvredim, ali ponekad se zaista zapitam sta to nas muci. Igrom slucaja su mi rashladni i klima uredjaji struka, i tim poslom se bavim 7 godina, tako da sam na osnovu stecene prakse i iskustva odabrao za sebe kvalitetan klima uredjaj. Da nisam, odnosno da se ne bavim cime se inace bavim, sigurno bih se obratio nekome ko ima iskustva sa istim. I ne bih sigurno postavljao pitanja kakva svakodnevno cujem: “Majstore, jel tako da ova klima ima Samsung kompresor?…Majstore, jel tako da ova klima ima Panasonic kompresor?…Majstore, jel tacno da je kondenzat radio-aktivan?...Majstore, nemoj da ti iscuri taj amonijak, pa se svi ovde podavimo…” I slicno.
Sta odgovoriti na takva pitanja?! Samsug ili Panasonic kompresor?! Mozda gresim, ali cini mi se da te dve firme u svom programu nemaju heavy industrie proizvode..Zasto bi Panasonic u svoje klima uredjaje stavljao Matsushita kompresore?! Ispravite me ako gresim.
Ljudi…pitajte. Ne kupuje se klima svake godine(cast izuzecima). Pa zar nam je svejedno cije lekove pijemo kada smo bolesni(ne daj Boze)?! I zar nam je tada svejedno ko nas leci?!...
Da…ko nas leci…
Slicno je i u ovom poslu..Cena montaze klima uredjaja je do ove godine bila 75 eura, a pre 6 godina je bila 150 maraka…A sada?! Sada se natezemo sa ljudima sa 60 eura..A zasto?! Nije mi jasno zasto mi serviseri to sami sebi radimo?! Ne mislim na one “divljake” koji u svojoj kolekciji alata imaju cekic, stemajz i dva kljuca. Oni cak nisu ni vredni pomena, jer ce ubrzo nestati..nadam se vec do godine.
Ne mogu da verujem da je nekome bitnije da zakine cenu montaze za 10,ili cak 5 eura, i dam u nije bitna garancija na uredjaj, ma kolika god ona bila..1..3..ili cak 5 godina. Verujte da ima i toga! Razumem da ljudi ne znaju..na nisu upuceni..da nemaju para..ali cekaj, cemu onda ta ludost….ko je ovde lud?!
Ne bih vise da Vas smaram sa ovim mojim problemom, ali molim Vas da me neko ubedi da gresim.
Srdacan pozdrav!
Srdjan
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: ovca ili vuk...?02.06.2005. u 23:32 - pre 229 meseci
Citat:
Zasto bi Panasonic u svoje klima uredjaje stavljao Matsushita kompresore


Jedan od razloga je sto je Panasonic, Matsushitin brend za Evropsko trziste?

Btw. Samsung itekako ima Heavy industry (kao i npr LG - nekadasnji Goldstar)

Mada nije mi jasno sta ti ovim postom hoces da kazes?

npr:

¨Founded in 1929, Tokyo, Japan, AKAI has engaged in offering quality home entertainment products specializing in the audio and video arenas.¨

Ne moz' bit' japanskija...
 
Odgovor na temu

servis polaris
Vrsac

servis polaris
Član broj: 52540
Poruke: 42
212.200.116.*

Sajt: www.servicepolaris.co.yu


Profil

icon Re: ovca ili vuk...?02.06.2005. u 23:45 - pre 229 meseci
Hvala na odgovoru!
To moje Zasto bi Panasonic...je pisano sa dozom ironije..
Inace, naravno da svi ti brendovi postoje...ali nemaju veze sa navodnom zemljom porekla..Kinezi cuda prave...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: ovca ili vuk...?03.06.2005. u 00:05 - pre 229 meseci
Pa dobro. To je isto kao kad bi rekao da Intel nema veze sa Amerikancima, pošto se proizvodi u Maleziji. Proizvodnja se odvija gde je najjeftinija radna snaga koja OPSLUŽUJE MAŠINE. Zato se proizvod visoke klase definiše kao "proizvod visoke klase", bez obzira gde je proizveden. Većina najkvalitetnijih mogućih uređaja je proizvedena u Kini, pa ništa. Moj monitor je proizveden u Kini (Philips 19"), plaćen je 1870DM i kristalniju i lepšu sliku nema 90% TFT-ova. O kvalitetu izrade ne treba trošiti reči.

Eto, samo kao ilustracija da je tehnologija ono što je bitno. Tj, gde je osmišljena i ko je to uradio. Samo mesto proizvodnje je, iz tog ugla gledano, totalno inferiorno pitanje.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Tom^Cat
BG

Član broj: 53661
Poruke: 77
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ovca ili vuk...?03.06.2005. u 01:36 - pre 229 meseci
Citat:
servis polaris Da nisam, odnosno da se ne bavim cime se inace bavim, sigurno bih se obratio nekome ko ima iskustva sa istim. I ne bih sigurno postavljao pitanja kakva svakodnevno cujem: “
Ljudi…pitajte. Ne kupuje se klima svake godine(cast izuzecima).....


Pa mi pitamo, ali nema ko da nam odgovori (cast izuzecima kojima sam stvarno zahvalan).
Mogao si kad se vec tim toliko bavis da odes u neki od mnogobrojnih topica o klima uredjajima pa da kazes nesto ljudima, neki savet, preporuku, a ne prva poruka ovo.

Mada da ima raznih ljudi - ima, ne sporim, ljudska glupost je neogranicena.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: ovca ili vuk...?

[ Pregleda: 3301 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.