Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postari preturaju po posiljkama

elitemadzone.org :: MadZone :: Postari preturaju po posiljkama

[ Pregleda: 4484 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.inffo.net.



+3 Profil

icon Postari preturaju po posiljkama03.06.2005. u 15:19 - pre 229 meseci
Upravo mi je stiglo prazno pismo, a trebalo je da sadrzi novac. Ja se pozalim postaru da je tu bilo para, a on mi kaze da ih nema zato sto je zabranjeno slati novac postom. Izbegao je odgovore na pitanje gde su sad pare i kako su uopste znali da su pare unutra, jer su bile dobro zavijene.

Sta covek da im radi?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama03.06.2005. u 15:35 - pre 229 meseci
To nije nista novo. Stalno to rade jer imaju mnogo mogucnosti i malo kontrole. Dosta posiljki je lose zapakovano(tako da se mogu otvoriti pa opet zapakovati na isti nacin). Jedan od nacina da budes siguran da ti je neko otvarao posiljku je da se sa posiljaocem dogovoris oko nacina pakovanja i ta odradite tako sto uzmete neki papir koji se retko koristi za slanje i zalepite ga tako da je bukvalno nemoguce da se otvori i ponovo upakuje na isti nacin. Ne mora biti papir. Moze biti i sam nacin pakovanja. Veruj mi da je to vrlo lako uraditi. Kod tvog slucaja konkretno mozes da se zalis ali ne verujem da ces mnogo postici zbog zloupotrebe zalbe. Zbog toga je na primer i odsteta za izgubljeni prtljag u medjumesnom autobuskom saobracaju 6000 din.(mislim da je toliko). U svakom slucaju mozes nesto da pokusas sa pakovanjem i ako se desi da ti otvore i uzmu nesto onda imas jaci dokaz mada trebao si znati da se novac ne salje pismom jer ga je lako napipati ili videti ako se pismo providi. Ako ih vec saljes postom onda je malo sigurnija mogucnost da koristis neku robusniju posiljku kao npr. kutijicu i slicno a da napises za naziv posiljke nesto bezveze da ne bi pomislili da je nesto vredno. Ja sam vec tako slao nova nekoliko puta pre par godina a sad koristim samo kreditne kartice jer su prakticne-neko uplati na racun a ja dignem u banci ili bankomatu. To cak mozes i ako si u vojsci u nekoj kasarni u gradu.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama03.06.2005. u 15:41 - pre 229 meseci
Prosto i jednostavno nemoj slati kes u pismu :).

Ako ti neko placa, neka ti uplati na tekuci racun (samo ode u postu i popuni uplatnicu) ili nek ti posalje telegrafski (malo je skuplje, ali nekome prakticnije, jer ti postar donese novac kuci).
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama03.06.2005. u 15:56 - pre 229 meseci
Obicno pismo je obicno pismo. Vest kriminalac moze da ga otvori i zatvori, uzme sta hoce i gotovo. Naravno, malo je verovatno da ce ti uzeti papir na kome je napisan tekst pisma ili fotografiju nekog tebi dragog, jer njemu to nista ne znaci. Ako je unutra novac, to je vec druga stvar.

Zato se novac ni ne salje obicnim pismom. Svako ko salje novac ili neku drugu vrednu stvar obicnim pismom, preuzima na sebe rizik od kradje i slicnog. Dokumenta, stvari od vrednosti, novac, sve se to moze slati vrednosnim pismom, na propisani nacin. Posta ti garantuje povratak navedene vrednosti za slucaj nestanka takve posiljke. Zato se vrednosno pismo i pakuje drugacije (pecati, klasicno ili, u novije vreme, obelezenim nalepnicama) i procesira drugacije, ali je i postarina znacajno veca. Znaci - izbor je tvoj: mala postarina uz veliki rizik, ili veca postarina uz garanciju, pa kako hoces.

Naravno, ako koristis kartice, to je druga prica.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama03.06.2005. u 15:58 - pre 229 meseci
Ma sta malo skuplje, postnet 5000 dinara, 150 dinara provizija. Meni su slali neke sitne pare iz inostranstva u obicnom pismu pa sam se treso :))
Ovako platis proviziju i ne mislis, a pare mozes da podignes odmah nakon uplate.

Sad treba da posaljem jedan USB flash u inostranstvo i bas se pitam da li ce to da prodje :)
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.yu1.net.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama03.06.2005. u 15:58 - pre 229 meseci
ko te terao da preuzimas pare postom?? tj pismom?
ukoliko su posiljke iz inostranstva svaki paket se obavezno otvara na carinarnici u bg-u, tako de je slanej para u paketicu jos rizicnije od slanja para u pisamcu. a postari ko postari, uvek vole malo da zavire.
da se zalis u posti dobices osmeh (a mozda i podsmeh) po principu ko te terao da saljes pare postom, cemu inace postoje banke.
sluzbeno posta nikad ne odgovara za nestanak delova posiiljke, ukoliko to nije zavedeno kao vrednosna posiljka.

inace imao sam priliku da dobijem raskupusan paket iz inostranstva u kojem je nedostajalo pola stavki. na moju zalbu dobio sam odgovor da en mogu da dokazem da su navedene stavke zaista bile u kutiji, tako da ne mogu da mi to priznaju i daju izvesnu odstetu. fazon je bio sto je uz paket trebalo da se posalje i specifikacija koja bi bila popunjena i overena u posti odakle je poslata posiljka
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama03.06.2005. u 16:45 - pre 229 meseci
Ha, pa "postar" ako je pametan, ce da uzme i tu specifikaciju :).

Inace iz paketi iz inostranstva se otvaraju na carini, ali ne i pisma, tako da je relativno sigurno slati kes (manje iznose) postom u inostranstvo, ako nemas drugi metod (ali lepo zapakoano u neprovidan papir).

E sad, ako saljes toliko para da t treba paket... ;)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama03.06.2005. u 17:03 - pre 229 meseci
Citat:
neca: Sad treba da posaljem jedan USB flash u inostranstvo i bas se pitam da li ce to da prodje :)

Nece, takve stvari moras prijaviti za carinski pregled.

Citat:
djordje:
Sta covek da im radi?

Ja bih pre pitao sta da radi covek tebi?! Ne samo da krsis pravila i tako ometas funkcionisanje postanskih poslova vec se sad i bunis. Ako se mnogo bunis nemoj da te iznenadi kad podnesu tuzbu protiv tebe - imaju puno pravo!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama03.06.2005. u 17:09 - pre 229 meseci
Sto se tice slanja love pismom - to je protivzakonito, i kao sto pctel kaze, mozes ti da zavrsis kao tuzena strana - a ne posta.

Drugo, sto se otvaranja paketa od strane lopova postara tice, to ce se fino resiti ugradjivanjem kamera u sve postanske prostorije, kao sto je uradila carina jos davno + poostravanjem kazni za nepropisno obavljanje posla.

Do tada malo toga mozes da uradis osim da ne dodjes sa ekipom i polomis sve postare od batina u tvojoj lokalnoj posti i u carinskoj posti ako je roba iz inostranstva, pa mozda sledeci put ne urade to isto.

Naravoucenije:

- Ako imas nesto vazno da saljes, koristi DHL/UPS/Fedex/TNT/... ili bar koristi preporucenu posiljku kod poste

- Ako hoces da saljes lovu ili koristi bankarski transfer, ili western union / pay pal i sl...



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.inffo.net.



+3 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama03.06.2005. u 17:18 - pre 229 meseci
Citat:
Ja bih pre pitao sta da radi covek tebi?! Ne samo da krsis pravila i tako ometas funkcionisanje postanskih poslova vec se sad i bunis. Ako se mnogo bunis nemoj da te iznenadi kad podnesu tuzbu protiv tebe - imaju puno pravo!


Imaju li oni pravo da preturaju po pismima? Kako znaju da je novac unutra ako ga nisu otvorili.




Citat:
ometas funkcionisanje postanskih poslova


E ovo ti je stvarno smesno . Kakvo je to ometanje?


Inace, ne mogu da me tuze jer ja primam novac, a ne saljem.

Citat:
Do tada malo toga mozes da uradis osim da ne dodjes sa ekipom i polomis sve postare od batina u tvojoj lokalnoj posti i u carinskoj posti ako je roba iz inostranstva, pa mozda sledeci put ne urade to isto.


O ovome cu ozbiljno da razmislim, s obzirom da sam siguran 99% ko je to uradio.
 
Odgovor na temu

blaza
n/a

Član broj: 961
Poruke: 743
*.yu1.net.



+3 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama03.06.2005. u 18:29 - pre 229 meseci
Meni su iz filijale Mobtela poslali novu post paid SIM karticu obicnom postom. Kartica naravno nikada nije stigla. Nakon 10-tak dana resih da proverim sta se desava, te sam zatrazio listing - kad ono neki lik napravio vec 6000,00 din stete. Uglavnom su zvani lokalni fiksni brojevi. Lik je bio toliko dokon, da je zvao numerickim redom brojeve kao npr. xxx821, xxx822, xxx823... Srecom po njega, blokirali smo karticu i platili stetu, i nismo posegnuli za rukom zakona.
O_o
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama03.06.2005. u 18:49 - pre 229 meseci
Citat:

Imaju li oni pravo da preturaju po pismima? Kako znaju da je novac unutra ako ga nisu otvorili.


Bez obzira, nije legalno slati (niti primati) novac pismima - tako da si u jako cudnoj poziciji da ako ih tuzis, da ces biti i ti tuzen.

Fora je sto si ti samom tuzbom a priori priznao da si prekrsio zakon, a za njihovu gresku tek treba da se dokaze ko je kriv.

Jednom recju - nemas case.

Bolje posegni za motkom.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.inffo.net.



+3 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama04.06.2005. u 02:10 - pre 229 meseci
Ma nisam ni imao nameru da tuzim bilo koga. Znam da ne mogu nista da uradim iz gore pomenutih razloga.

Jedino motka...
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.yu1.net.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama24.06.2005. u 14:45 - pre 228 meseci
sad se setih,
negde 97-98, cini mi se u posti u cacku, veca grupa postara je uhapsena i procesuirana zbog otvaranja pisama iz inostranstva i uzimanja para.
ono sto je zanimljivo, da se o tome i nije bas nesto culo u srbiji, dok je u frankfurtskim vestima posveceno malo vise paznje tome.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama24.06.2005. u 17:08 - pre 228 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Bez obzira, nije legalno slati (niti primati) novac pismima...


Cek, znaci, ja ti posaljem neke pare postom i onda te prijavim? I ti budes kriv?
E, znao sam da je ovo luda zemlja...
 
Odgovor na temu

stolex
Ilic S Stojan
Niš

Član broj: 28386
Poruke: 245
*.rcub.bg.ac.yu.

ICQ: 61028708
Sajt: www.stojce.com


+2 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama25.06.2005. u 00:18 - pre 228 meseci
Ne mozemo im nista. Ja recimo primam casopis VoIP i za skoro godinu dana ni jedan mi nije stigao kako treba. Znaci svi su bez plasticne folije u kojoj dolaze, a cak je uvek iscepana i nalepnica koja se lepi kao znak da novina nije gledana do sada. Znaci svaki su citali pre nego ga isporuce.
Sta ih interesuje to pregledavaju i ne vredi se buniti. Jednostavno nikako ne saljite vredne stvari preko poste.
To beer or not to beer?
- Shacksbeer -

http://www.nislija.be/
 
Odgovor na temu

duck@
Dusan Nikolic

Član broj: 15393
Poruke: 367
*.pat-pool.ni.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama25.06.2005. u 09:43 - pre 228 meseci
heh ma muke
Stolex - ako ti je za utehu VOIP i meni stize raskupusan Sta li mu je toliko tu zanimljivo!
A sto se postara tice - nemam reci! Mrzi on mene mrzim ja njega, a sve je pocelo tako sto mi ama BAS nista sto je trebalo da stize na vrata nije stizalo. A ostalim komsijama sa kojima je o.k. i racune donosio na vrata. Idiot meni sve ubaci u sanduce. Ja goooodinama oci nisam video svom postaru. Narucim cekove - mora da ih donese na vrata, a on ostavi cedulju u sanducetu da odem da uzmem iz poste. Vecito odgovori 'nikoga nije bilo kod kuce' - a upravo je suprotno!
Dok mi par puta nisu bili hitni cekovi i podivljam i zovem postu da prijavim postara:

Ivane deo za tebe za deo gde kazes: "+ poostravanjem kazni za nepropisno obavljanje posla.". Ovde bi verovatno trebalo da sef sefu poostri kaznu!

Kaze meni tamo neki sef kako o.k. razume on to i pocne da brani postara i da mi predlog da ja pitam licno postara zasto mi on ne donosi preporucene posiljke na vrata - odgovor mi je po meni bio logican - KAKO kada ne mogu ni da ga vidim.
On kaze da ce da zapise prijavu za njega a od mene Hehe trazi moju adresu. Ja odbijem da mu je dam - a on mi kaze kako je to 100% diskretno i kako je to samo u cilju da oni provere postara i moje posiljke da li mi stizu pa ce da me pozovu za neki dan!
Kazem ja da necu da mu dam adresu, i na tome ostane, a posle se predomislim i pozovem ga ponovo i dam mu adresu (razmisljam sta moze da mi naudi - da prestanu da mi stizu posiljke hehe).
Sta se desilo - eto ga postar sledeceg dana na mojim vratima, - kaze neko me je od Vas prijavio (toliko o diskreciji 100%) - ja kazem jeste jasam i imali smo vrlo 'prijatan' razgovor.
Od tada mrzim ja njega i on mene - ja njega maltretirao jedno vreme tako sto sam narucivao sveeee sto je moglo da se naruci sa neta postom, a on mene maltretirao verovatno tako sto mi 90% toga nije doneo, ali... Hehe a kreten tvrdoglav pa kada imam vise poste nagura u sanduce ono sto nije za ruke a donese na vrata samo ono sto mora - mislim sta reci - ali ako bar se cesto muci da gura
To je moje iskustvo - i bas su mu POOSTRILI kaznu nema sta!
Ma nema bre, ovde dok ti se on ne nasmeje na vratima, a ti mu das 100 kinte za to sto on 'samo radi svoj posao' i doneo ti ono sto je trebalo da donese...

uh koliko sam ja besan na njega pa to je strasno!
Uh sada mi je lakse
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.yu1.net.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Postari preturaju po posiljkama30.06.2005. u 14:48 - pre 228 meseci
pa dobro ne treba sad ni preterivati, ima i sasvim ok postara.
postar koji nam donosi postu firmi bio trebao da sluzi za primer sim postarima u srbiji, dok bi njegovu zamenu trebalo otpustiti (zamisli tipa koji ulazi u firmu sa cigarom u ustima, zgrabi neku vocku sa stola i tako dalje ...)
a kucnu adresu mi retko kad pogode, cak i adresiraju na drugi deo grada, al ih uvek dobijem.

sto se tice kupusanja posiljke, carina ima pravo da proveri medjunarodne posiljke pa i pisma, ali nisam siguran za posiljke u unutrasnjosti. trebalo bi da imaju pravo samo provere sadrzaja pri slanju.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Postari preturaju po posiljkama

[ Pregleda: 4484 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.