Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 595835 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

egzotika
mama
kod BG

Član broj: 245145
Poruke: 1
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina28.12.2009. u 16:32 - pre 174 meseci
Da li ima neko iskustva sa uzgajanjem tropskog cveca ,konkretno hibiskusi i pasiflore?
 
Odgovor na temu

djordje_mf
Srbija

Član broj: 116382
Poruke: 9
109.93.35.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina02.01.2010. u 19:18 - pre 174 meseci
nisam dugo bio na netu i nisam posjecivao ovu temu,
ali evo sada kada sam nasao vremena procitao sam je detaljno od pocetka i poslije dugog razmisljanja dosao do zakljucka
da bi trebalo probati posao sa cvecem.

Imam veliku zelju i volju da pocnem da se bavim uzgojem cvjeca.
Nemam neke velike pare, ali nadam se da cu ove godine oformiti zera plastenika i poceti sa poslom.
Neznam koje cvjece uzeti za pocetak, moracu jos malo prostudirati pa i uz vasu pomoc (nadam se) odluciti.

Imam parce zemlje, ne znam tacno, ali ima tu oko 2-3 ara. Jedini problem je tu sto zemljiste nije plodno znaci ne mogu saditi u podlogu vec samo saksije.
Planiram plastenik za pocetak od oko 50 m2 , pa me interesuje kako bi taj plastenik trebao izgledati, a da bude povoljan za ovaj posao.
Mislim na sirinu, visinu, duzinu i konstrukciju i da jos plastenik planiram raditi u samostalnoj izradi.



Unapred se zahvaljujem!
 
Odgovor na temu

makiiiiii
zoric danijela
nezaposlen
zemun srbija

Član broj: 246605
Poruke: 1
212.200.65.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina10.01.2010. u 20:04 - pre 174 meseci
pozdrav za vredne cvecare ,bavim se uzgojem jagoda u plasteniku u saksijama
imam jedno 100saksij ljubicica koje smo ja i supruga za nas gajili ali me interesuje
ako neko zna sta da im radim da bolje cvetaju.jos me interesuje gde mogu nabaviti
ozilene reznice muskatle jedno 500kom raznih boja a najvise crvene mesano pola visece pola obicne
koliko treba muskatlama da od reznice stasa u biljku za prodaju i koja je potrebna temperatura za uzgoj muskatle
pozdrav i kao sto rekoh uzgajam jagode imam 2000sadnica u 500 saksij a imam mesta u plasteniku pa bi probao sa
muskatlama i surfinijama (trebalo bi mi i jedno 200surfinija)ako neko ima nesto od ovoga nek se javi na 0641116583.
 
Odgovor na temu

ghost159
Kornel Mesaros
AOT
Coka

Član broj: 248130
Poruke: 1
93.86.218.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina22.01.2010. u 10:58 - pre 173 meseci
Postovani,
Zanima me kako ste uradili uzgoj cveca na stolovima (pravili stolove ili kupili), i kako ste resili zalivanje cveca.?
Hvala unapred na odgovorima!
 
Odgovor na temu

DC gaga
Драгана Шебулов
beograd

Član broj: 249519
Poruke: 1
194.247.204.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina01.02.2010. u 15:17 - pre 173 meseci
molim za pomoc ljubitelje i poznavaoce cveca :)

Kako pocetkom maja planiram svadbu, neobilazni deo predstavlja cvece.

Kako mnogom cvecu ne znam ni ime, a kamoli nesto vise...
imala sam ideju da napravim bukete u varijanti sa lalama, kalama i onom cvecu nalik na mini jorgovan.

Na fotografijama stranih casopisa sam videla mini varijantu ovog cveca i u divnim bojama (cak i kale koje su rozikaste i svetlo ljubicaste).
Lale su mi jako lepe, medjutim jednom prilikom kada sam ih kupila na pijaci i stavila u vodu, klonule su duhom za samo pet minuta, sto ne bih volela da mi se desi i na dan vencanja.. da li postoje neke lale koje su poslusnije :)

S obzirom da su cene cveca po cvecarama previsoke, interesovalo me da li imate da mi preporucite nekog dobavljaca,
kao i da me posavetujete koje cvece bi bilo najefikasnije i najpovoljnije pocetkom maja meseca.
Unapred vam puno hvala.
 
Odgovor na temu

Dule-MOKRIN
obezbedjenje toze markovic

Član broj: 247650
Poruke: 4
89.216.59.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina01.03.2010. u 23:30 - pre 172 meseci
Pozdrav cvecari...super je forum i naravno poucni komentari.Bavim se 3 god. cvecarstvom i ove bi godine hteo da uvedem grejanje pa bih vas zamolio da mi pomognete oko toga,koliko sve to kosta-pec,bojler,cevi...i gde se moze naci sav materijal sto ide...dosta mi je lozenja vatre na svakih sat do 2 vremena,blaga rec je uzas...ako moze neko da mi pomogne-unapred VELIKO HVAAAALAAA!!!Pozdrav za Simona od Duleta i Mokrina.
 
Odgovor na temu

Lane_90
Milan Kalem
Student
Beograd

Član broj: 251227
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina22.08.2010. u 11:14 - pre 166 meseci
Bio bih zahvalan kada bi me neko mogao uputiti gde mogu da prodam bendžamin koji je visok skoro 2 metra!!!zauzima mi prostor koji mi je potreban a i zanima me koliko bi on kostao kao takav???
Hvala
 
Odgovor na temu

beso-de-loco
Nenad Ivanovic
terenski komercijalista
Pozarevac

Član broj: 287817
Poruke: 1
*.evizo.net.



+2 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina14.07.2011. u 12:33 - pre 155 meseci
prijatelju ako moze konsultacija. zapoceo bi posao sa proizvodnjom cveca, ali sa planom za saradnju sa cvecarama. dvoriste mi je podeljeno na tri dela, tako da imam treci deo koji je velicine oko 50m duzine i 30 m sirine i iskoristio bi ga u ove poslovne svrhe. trenutno bi zapoceo sa 2000e kapitala ako je to dovoljno? i naravno prevashodno bi se bavio gajenjem ruza, jer volim taj cvet. reci mi dali je to isplativo?
koje vrste ili sorte ruza dolaze u obzir za gajenje u te svrhe? dali ruza ima u semenu ili smo u sadnicama? koje godisnje doba je idealno za njih, mislim na period sadnje? kakav plastenik bi mi trebao za njih? kakvo bi cvece jos uz njih mogao da posejem, koje je u interesu cvecara? i naravno dali za pocetak moram otvoriti firmu ili sta vec? uopsteno sve me zanima, a nista ne znam :)
nesha
 
Odgovor na temu

vodolija77
Snezana Buzak
Beograd

Član broj: 291821
Poruke: 3
91.228.16.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina11.10.2011. u 13:30 - pre 152 meseci
Evo ja sam tek sada videla ovu temu,pa posto imam neke planove da otvorim cvecaru,zanima me koliko je to isplativ posao kod nas i da li mozete nesto reci na tu temu?
 
Odgovor na temu

vodolija77
Snezana Buzak
Beograd

Član broj: 291821
Poruke: 3
91.228.16.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina11.10.2011. u 15:40 - pre 152 meseci
Ja bih jos htela da pitam gde bih se ja snabdevala sa cvecem za cvecaru?
 
Odgovor na temu

jovan26
Aleksandar Ćirković
nezaposlen
Bijeljina,BiH

Član broj: 296932
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina09.01.2012. u 19:51 - pre 149 meseci
Prošlog leta sam nabavio ožiljene gerbere,hteo sam da ih prodajem za 8.mart.Presadio sam ih odmah u saksije 9cm,a posle dva meseca u saksije 15cm.Trenutno su počeli da se pojavljuju prvi cvetovi,ali su listovi počeli da se suše.Negde sam pročitao da je uzrok tome bela mušica i tretirao sam ih actarom nekoliko puta,ali ne primećujem da se oporavljaju.MOLIM nekoga na ovom forumu ko je iskusniji u proizvodnji gerbera da mi pomogne.
 
Odgovor na temu

slobafrancuz
antic slobodan
37265 bacina

Član broj: 117288
Poruke: 33
212.200.39.*

Sajt: za neki dan


Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina10.01.2012. u 07:02 - pre 149 meseci
Pozdrav Svima, Za gerbere hitno zalivanje sa preparatom na bazi fosetil-al ako nije kasno, Phytophthora spp, znaci moze i mankozeb , metalaxil ali najbolje fosetil -al jer je sistematican, svako dobro
 
Odgovor na temu

ica83nis
Ivan Stojiljkovic
nezaposlen
Nis,Srbija

Član broj: 297081
Poruke: 2
93.184.88.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina11.01.2012. u 18:46 - pre 149 meseci
Pozdrav svim cvecarima
Posto o ovom poslu vrlo malo znam ,skoro nista, a hteo bih da se upustim u vode cvecarstva, interesuje me savet iskusnih clanova foruma.
Imam na placu mesta mozda oko 1ara ,e sada hteo bih da da postavim obican plastenik (za pocetak),e sada sta je meni najisplativije trenutno da zasadim ili posejem? Koje cvece,gde ga nabaviti,koloko vremen a mu trreba za uzgoj,postupak i na kraju najbitnije ,prodaja odnosno distribucija .
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

ica83nis
Ivan Stojiljkovic
nezaposlen
Nis,Srbija

Član broj: 297081
Poruke: 2
93.184.88.*



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina12.01.2012. u 14:34 - pre 149 meseci
Dali je moguce da niko ne posecuje forum????????????????
 
Odgovor na temu

milvar
Novi Sad (Futog)

Član broj: 210027
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina13.02.2012. u 17:42 - pre 148 meseci
icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina 02.01.2010. u 20:18
nisam dugo bio na netu i nisam posjecivao ovu temu,
ali evo sada kada sam nasao vremena procitao sam je detaljno od pocetka i poslije dugog razmisljanja dosao do zakljucka
da bi trebalo probati posao sa cvecem.

Imam veliku zelju i volju da pocnem da se bavim uzgojem cvjeca.
Nemam neke velike pare, ali nadam se da cu ove godine oformiti zera plastenika i poceti sa poslom.
Neznam koje cvjece uzeti za pocetak, moracu jos malo prostudirati pa i uz vasu pomoc (nadam se) odluciti.

Imam parce zemlje, ne znam tacno, ali ima tu oko 2-3 ara. Jedini problem je tu sto zemljiste nije plodno znaci ne mogu saditi u podlogu vec samo saksije.
Planiram plastenik za pocetak od oko 50 m2 , pa me interesuje kako bi taj plastenik trebao izgledati, a da bude povoljan za ovaj posao.
Mislim na sirinu, visinu, duzinu i konstrukciju i da jos plastenik planiram raditi u samostalnoj izradi.



Unapred se zahvaljujem!


Pozdrav
Ja imam isti problem izuzev plastenika (bavim se proizvodnjom istih)
hteo bih postaviti jedan 12*5 m da imaju zena i deca s cim da ubijaju dosadu
ali nemamo pojma koje cvece da radimo s obzirom da planiram postavljanje polovinom aprila!
Pa drugari U POMOOOOOOC!!!!!
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
193.158.111.*



+168 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina14.02.2012. u 06:15 - pre 148 meseci
Moram samo da upozorim posetitelje teme: Cveće je jako podložno oscilacijama tržišta i znam puno ljudi koji su pre ove krize solidno zarađivali (za naše uslove odlično), a sada dižu ruke i prekidaju proizvodnju. A to im je bio jedini izvor sredstava za život.
I sam imam preko 500m2 plastenika i rešio sam da ih ove godine ne koristim, prošle godine su bili čist gubitak.
No, meni to nije osnovno za život i u stvari ja sam radio iz ljubavi, ali bacati novac kroz prozor je jako loša investicija.
Pre nego što bilo šta započnete, 102 razmislite i zaradu podelie sa 10, pa onda odlučite.

U svakom slučaju, želim vam sreću. Svima nam treba.
 
Odgovor na temu

acarinho
aleksandar zivanovic
nemam

Član broj: 181123
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina28.02.2012. u 21:27 - pre 148 meseci
Gde najjeftinije kupiti lukovice lala na veliko iz uvoza?Ako neko ima iskustva moze neki savet na PM.
 
Odgovor na temu

jelisaveta1983

Član broj: 304345
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina21.06.2012. u 14:16 - pre 144 meseci
Da li se neko od Vas bavi uzgojem kala u plasteniku?
Malo sam se raspitivala poslednjih mesec dana i posao je jako unosan, a biljka uopste nije zahtevna. POsadila sam 500lukovica i za 1oak dana cu postaviti plastenik od 100m2, a ako se ovde jos neko bavi time, neka napise svoja iskustva.
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.adsl.eunet.rs.



+168 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina21.06.2012. u 18:49 - pre 144 meseci
Ja sam se bavio. Trenutno imam oko 10 000 rizoma.

Prvo, kale ne rastu iz lukovicxa nego iz rizoma.

Drugo, sade se u grupama po tri komada, u kucice na 80x80. Za plastenik 20x5 ti treba oko 300 rizoma.

Sade se krajem jula ili avgusta.

Gajenje je bilo jako unosno pre oko 3 godine, sada je potraznja jako opala i mnogi ljudi iz Muzlje - mesto je najveci proizvodjac kala u Srbiji, unistili su zasade, jer je postalo neisplativo.

Pitaj sta te interesuje.
 
Odgovor na temu

taksilica
Ilić Jelena
Osnovno javno tužilaštvo Mladenovac
Osnovno javno tužilaštvo Mladenovac
Mladenovac

Član broj: 325038
Poruke: 1
178.217.8.*



+4 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina09.09.2014. u 21:41 - pre 117 meseci
da li ima nekoga ovde ko je raspoložen da mi pomogne na temu cveća, zašto ste prestali sa pisanjem sada kada ste mi potrebni......
želim da se bavim proizvodnjom cveća, pa me zanima sve od početka kako i šta treba????
jedino imam metalnu konstrukciju koja bi mi poslužila za pravljenje plastenika i dalje ne znam ništa.......
svaka pomoć bi mi mnogo znalila
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 595835 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.