Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FLTK pitanja i dileme!!!

[es] :: C/C++ programiranje :: FLTK pitanja i dileme!!!

[ Pregleda: 2276 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ramirez

Član broj: 13160
Poruke: 318
*.ptt.yu.



Profil

icon FLTK pitanja i dileme!!!09.06.2005. u 13:43 - pre 229 meseci
Kada iz glavnog prozora napravim jos jedan prozor zelim da novonastali prozor blokira pristup glavnom prozoru... znaci nista ne moze da se radi sa glavnim dok se "MessageBox" ne zatvori... zelim da se novi prozor ponasa kao win32 MessageBox!

Aplikacija se minimizuje u tray i ja imam kod u win32 api koji radi (kasnije cu dodati i kod za linux). Problem je sledeci: kada se program minimizuje ja imam samo ikonicu u tray kojoj zelim da dodelim popup meni. Imam i primer FLTK popup menija a mogu i da uradim meni u win32 api... logicnije mi je da pravim FLTK meni kako bi mi jedan isti kod radio na svim platformama ali mi nije jasno kako da znam kada je korisnik kliknuo na ikonicu? Ako je taj kod vezan za OS na kom je aplikacija pokrenuta kako onda napraviti message loop u FLTK aplikaciji koji obradjuje WM_BLABLA

kako je on http://www.fltk.org/newsgroups.php?s8+gfltk.general+v14+T0+Qpopup napravio kod koji radi response na WM_RBUTTONDOWN i kako isto to uraditi na linuxu??? Kada prikazati meni???
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
*.fsb.hr.



+9 Profil

icon Re: FLTK pitanja i dileme!!!09.06.2005. u 14:02 - pre 229 meseci
Za pozivanje pomocnog prozora iz glavnog prozora koristi funkciju DoModal(). Tada ces zabraniti pristup glavnom prozoru dok ti je ovaj aktivan.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: FLTK pitanja i dileme!!!

[ Pregleda: 2276 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.