Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vertu Signature(mobilni telefon) -6950 €

elitemadzone.org :: MadZone :: Vertu Signature(mobilni telefon) -6950 €

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19949 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

r0dfx

Član broj: 523
Poruke: 71
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 42739966


Profil

icon Re: Vertu Signature(mobilni telefon) -6950 €29.10.2005. u 12:17 - pre 225 meseci
Ja da dodam moj komentar, da ne bude da se hvalim ali moja porodica generacijski je 'bogata', i nikad u zivotu nisam kupio stvar ama bilo koju stvar skuplju od 700 evra a to je PDA!! I to sto sam dao 700 evra, je bila velika frka ali nije to tema. Daklem, kad bih ja iz nekog razloga, kupio 'nesto' a kamoli telefon od 7000 evra, ja bi bio 'ubiven' od batina i ako sam magarac od 22 godine!!! A i drustvo oko mene nikad ne bi 'moglo' da kupi taj telefon, niti bi pomislilo!!!

Daklem, sve ima svoju vrednost, ja prvi bi za 7000 evra obisao celu evropu, ili kupio cak neke stvari za kucu, mislim na namestaj, a nikad telefon, jednostavno bespotrebno.

P.S. Samo moj komentar i moje misljenje.
r0d
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Vertu Signature(mobilni telefon) -6950 €29.10.2005. u 12:41 - pre 225 meseci
Pa posto mi je "poruka" obrisana a bila je takva kakva je bila jer nisam hteo da se ova ponovo iskopana i povrsna (a mozda sam i sam tome doprineo) rasprava dalje siri , evo:

Citat:
McKracken:
Ups, seljak iz Uzica pa jedri .. da nije protivzakonito ili treba da se bavim prodajom prsute?


Ja to nisam rekao. Ne znam zasto se ti osecas prozvanim. Nisam ni mislio na tebe, jer je ti ocigledno nisi potopio. Sto se mene tice, a u vezi sa

Citat:
@boccio:

Straight to the point! Zavist je odlika malih ljudi.


mogu slobodno opet da je potope, nemam nista protiv.


@boccio:

"Ljubomoran pa jos i zavidi".

Kome??? Na cemu??? Don't be silly!

Sto se tih "sposobnih" tice, bar 95% njih koji danas prave "ozbiljne pare" su bas oni za koje si rekao da "ta prica ne pije vodu". A onih 5% sigurno nema Vertu...

Dalje, i ti "nasi najveci bogatasi" (mozda sa izuzetkom prvih 10 iz onih 95%) npr. su sitja prema onima koji su tu, cim pomolis nos ka Zapadu (ne mislim na ex-SFRJ), a ciji novac je stican legalno, decenijama, a cesto i generacijama, vekovima.

Primer "bede Srbije": u vecini nasih listova je nedavno, kao ekskluzivna, objavljena vest SA SVE FOTKOM da je Abramovicheva jahta uplovila u CG. Velika stvar. U svakoj malo vecoj luci na Mediteranu moze se videti i po nekoliko jahti koje su vece od te, a na njima jos i heliodrom i helikopter! Drugi primer: odes u Nemacku, na gotovo svakom koraku ces videti Porsche, Ferrari, Lamborghini, i tome slicno a niko se ni za takvim vozilima nece okrenuti...

A ovde? Da zavidim nekome zato sto je kupio Vertu? Ili jahtu? Da su kupili koji ar placa na Maldivima, ja bih im verovatno zavideo, kao i svima koji su putovali i putuju vise od mene. A ovakvima? Ma daj... P Ponizavas me.

Ako je Vertu, kao sto ovde tvrdite, sam po sebi statusni simbol, a oni time sto kupuju Vertu kupuju status, to samo po sebi govori o njima. Na nihovu (a i vasu) zalost, status se ne kupuje u radnji.

E u tom kontekstu sam podrazumevao ono sto sam nazvao domacom malogradjanstinom (tzv. "Ej, prvi u selu, BRE!"). Da ovde postoji pravi sistem vrednosti, da ima vise morala i emancipovanih, ali i prava i pravde, bili bi tamo gde im je i mesto.



[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 29.10.2005. u 13:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Vertu Signature(mobilni telefon) -6950 €29.10.2005. u 21:16 - pre 225 meseci
Samo da podržim Tvoje mišljenje (crews_adder):

SLAŽEM SE :)

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 29.10.2005. u 22:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Vertu Signature(mobilni telefon) -6950 €

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19949 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.