Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

QuarkXpressno pitanje!!!!

[es] :: Grafički dizajn :: QuarkXpressno pitanje!!!!

[ Pregleda: 2923 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.beotel.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon QuarkXpressno pitanje!!!!01.08.2002. u 01:22 - pre 264 meseci
Uzmite i napravite jedan box za sliku. Uzmite item tool obelezite box, pritisnite ctrl x, onda uzmite alat za pisanje pa ctrl v.
pored boxa napisite nesto. kako da centriram taj box u odnosu na text? (oznaci se box - modify i da bih to uradio Offset mora biti ispod 0 sto je 'kao' nemoguce jer vrednost moze da ide od 0....xxx, ali mi je uspelo JEDNOM da pomeranjem koordinatnog pocetka smanjim vrednost ispod 0, ali to je sve na misice pa bih zeleo da znam kako stvarno i pravo se to radi)
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.97.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: QuarkXpressno pitanje!!!!07.09.2002. u 01:16 - pre 263 meseci
Ne kapiram sta ti treba? Hoces da centriras 2 boxa? ako je to onda selektujes oba i Ctrl+, (ili Item->Align) pa izaberes sta ti treba...

Izvini sada sam skapirao. Nisi rekao da si picture box iskopirao u text box kao "inline". Pa vidi, u tom slucaju taj picture box ce se ponasati kao bilo koji tekst (osnosno 1 karakter). Znaci sva pravila rada sa tekstom vaze i za taj box dok god je inline... align, baseline shift. Ne znam kakav koordinatni pocetak spominjes.

Ako sam te skapirao ti hoces vertikalno poravnanje, da picture box bude poravnat sa tekstom po visini. Onda ides na Ctrl+Shift+D pa na baseline shift pa ga pomeris koliko hoces gore ili dole. Ili shortcut Ctrl+Shift+( [dole] Ctrl+Shift+) [gore]

Moras malo jasniji da budes kada postavljas pitanje.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: QuarkXpressno pitanje!!!!

[ Pregleda: 2923 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.