Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL - prostor za malverzacije

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL - prostor za malverzacije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7351 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
*.beotel.net.



Profil

icon ADSL - prostor za malverzacije17.06.2005. u 14:45 - pre 229 meseci
Da li neko zna da li je moguce da provajder ili Telekom prevare korisnika obavestenjem da postoje uslovi za uvodjenje ADSL-a, a da zapravo nema uslova, samo da bi uzeli novac. Primera radi meni su dali opremu dakle uslovi su ok, a danas kada sam zvao prijatelja iz Telekoma i receno mi je da uslova nema jer sam dvojnik. Sta raditi u ovakvoj situaciji? Povracaj novca uz dodatne benificije ili nesto drugo?
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
212.200.107.*



+11 Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije17.06.2005. u 20:45 - pre 229 meseci
Gde se ovo desilo, pp BG ?
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije17.06.2005. u 21:41 - pre 229 meseci
Da, u Beogradu. Strasno!
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
212.200.107.*



+11 Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije17.06.2005. u 22:32 - pre 229 meseci
neka vam BytEfLUSh malo pise o aDSL.



[Ovu poruku je menjao Beltrammi dana 18.06.2005. u 15:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije18.06.2005. u 14:05 - pre 229 meseci
Platio sam samo 2000 za prikljucenje bez setupa posto se ne placa u promo periodu. U poslednje vreme tj. poslednjih godinu dana nisam imao problema sa dvojnikom tj. nisam primecivao da mi je linija blokirana. Osim toga broj mi je nedavno prebacen na tonsko biranje, a koliko ja znam dvojnik ne moze da ima digitalnu centralu sa tonskim biranjem, zar ne? To me je navelo na sumnju da sam razdvojen pa sam poslao zahtev provajderu za ispitivanje tehnickih mogucnosti i oni su mi odgovorili potvrdno. U zelji da mi sto pre puste adsl tj da telekom nakaci tu spravicu na centralu zvao sam poznanika iz Telekoma i on mi je rekao da nema sile posto sam dvojnik. Po njemu, rec je o prevari tj. Telekom prenosi lazne informacije sto nije prvi put.
Uzgred budi receno, ovo nije Italija, na zalost. Kapiram da je to kod njih mnogo sredjenije.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije18.06.2005. u 17:13 - pre 229 meseci
Citat:
SaturdayNightFihrer: U poslednje vreme tj. poslednjih godinu dana nisam imao problema sa dvojnikom tj. nisam primecivao da mi je linija blokirana. Osim toga broj mi je nedavno prebacen na tonsko biranje, a koliko ja znam dvojnik ne moze da ima digitalnu centralu sa tonskim biranjem, zar ne?
Raspitaj se dobro. Idi na vise mesta, bilo telefonom, bilo nogama :-) . Nemoj da ostanes bez ADSL zbog neke pogresne informacije, steta bi bilo.

Prvo se 100% uveri da li si jos dvojnik ili ne. Sa kim si dvojnik? Valjda poznajes te ljude, makar formalno, mozes ih zamoliti da oni nekog pozovu u odredjeno vreme i onda i sam probas da telefoniras i vidis na cemu si. Koliko ja znam, dvojnik se ne "razdvaja", jer nema sta da se razdvoji - vi imate samo 1 par zica za dva telefonska broja i to je sustina dvojnika. Ako su slucajno tvom kolegi sa dvojnika dovukli jos 1 par zica, onda je stvarno moglo da se razdvoji, inace ne.

Kad to sredis, onda u borbu za ADSL. Uzmi u obzir da nikome - ni Telekomu, ni provajderu NIJE u interesu da te z.....e za tih 2000 dinara. Sitna je to para. Njima je u interesu da ti uvedu ADSL i da im onda svakog meseca od tebe kaplje lepa para. Druga fora je, sto su neki provajderi i otvoreno govorili, da ako oni pribave recimo 20 potencijalnih korisnika za neko podrucje, onda mogu da idu i dave Telekom da za to podrucje u centrali postave potrebne uredjaje i da tih 20 dobije ADSL.

Ako si stvarno dvojnik, vrati opremu provajderu, izvini se, reci im da si dvojnik i zamoli da ti vrate pare. Sumnjam da ce se buniti, jer ako si dvojnik za njih vise nisi interesantan.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije18.06.2005. u 21:24 - pre 229 meseci
Citat:
SaturdayNightFihrer: Osim toga broj mi je nedavno prebacen na tonsko biranje, a koliko ja znam dvojnik ne moze da ima digitalnu centralu sa tonskim biranjem, zar ne?

Može.
Pogledaj pretplatu - manja je ako si dvojnik(imaš na sajtu TS).
Citat:
SaturdayNightFihrer: a danas kada sam zvao prijatelja iz Telekoma i receno mi je da uslova nema jer sam dvojnik

Pa ako ti je prijatelj ok onda je njegova informacija tačna zar ne? A ako nije koji moj si ga i pitao?
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
195.252.85.*



Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije19.06.2005. u 10:41 - pre 229 meseci
Ma i to sto kazes. Nek se tera u tri ..... materine. Al videcemo.
A da im se izvinjavam, to bas necu. Njihova je duznost bila da provere tehnicke mogucnosti, a ne moja.
 
Odgovor na temu

magnat
Dragan Stefanovic
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 55338
Poruke: 418
*.81.beocity.net.



+23 Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije19.06.2005. u 11:33 - pre 229 meseci
Nevidim razloga zasto se ne bi adsl vezao ispred dvojnicke kutije i iskoristila se parica od vas do razdelnika.

Ja sam imao srece da sam bio sam sebi dvojnik ali sam uz teske muke dobio mogucnost da jedan broj vratim a drugi da pretvorim u direktnu liniju. Nije sve u tehnickoj mogucnosti vec u veoma velikoj korupciji u Telekomu.

Nebih ovo sve pisao da se ne razumem u elektroniku i da neke stvari nisam isterao na cistac pa tako i saznao o mnogim mogucnostima koje neko neda. Dvojnik koristi istu paricu a zvoni preko uzemljenja tj trece zice koja se vezuje na dvojnickoj kutiji. Tako da uz malo truda nevidim zasto se ista parica od korisnika do razdelnika u posti nebi koristila za adsl.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije19.06.2005. u 19:18 - pre 229 meseci
Citat:
magnat: Nevidim razloga zasto se ne bi adsl vezao ispred dvojnicke kutije i iskoristila se parica od vas do razdelnika.

Ajde nacrtaj malo kako bi sve to vezao, možda će ti biti jasnije.

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

magnat
Dragan Stefanovic
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 55338
Poruke: 418
*.81.beocity.net.



+23 Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije19.06.2005. u 22:06 - pre 229 meseci
Ja mislim da bi moglo ovako:


http://www.magnat-elektronic.co.yu/attach/shema1.tif
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije20.06.2005. u 11:27 - pre 229 meseci
E sad vidi kako da spojis na svojoj slici tačke ADSL i npr Tel1 (recimo da je to korisnik koji želi adsl). Dakle potrebna je još jedan parica u mreži u kojoj verovatno ne postoji slobodna parica čim su tel1 i tel2 dvojnici.
Ono što si ti nacrtao jeste principska šema, ali u praksi dvojnici ne moraju biti stan do stana ili kuća do kuće, niti dvojnička kutija kod pretplatnika. Dakle problem je te još jedne parice...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

magnat
Dragan Stefanovic
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 55338
Poruke: 418
*.81.beocity.net.



+23 Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije20.06.2005. u 12:09 - pre 229 meseci
To nije nikakav problem:
IZ adsl u swith i eto ti za svakog pretplatnika ulaz ka racunaru.
Smatram da nije tehnicke prirode nego pravne jer neko nezeli da se pozabavi tom problematikom.
Kod mene u kraju sve su komsije dvojnici a i vazdusne su linije, Nema problema da se pusti UTP nista manje ni vise posla, u zgradi se lako resava kroz postojece kanalice i ventilacione kanale. A zamisli samo koliko bi manje jedni drugima zauzimali tel. liniju da imaju internet. Inace covek je umrezio po slicnom principu 70 ljudi u par zgrada i serovao internet i svi zadovoljnu i srecni. Neverujem da ce skoro uspeti da dodaju n komada parica za direktne linije. Meni i dalje visi jedan tel. prikljucak u centrali jer fizicki nezna se kad ce se dodavati linije.
Inace je to Vozdovac sa pocetnim brojevima 47.
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije20.06.2005. u 13:47 - pre 229 meseci
Ja sam na Bezaniji, telefon na 177. Fazon je u tome sto je rec o digitalnoj centrali, pa nikome ne pada na pamet da razdvaja pretplatnike. Prednost imaju oni sa analognim. Dakle, pitaj Boga kada cu dobiti ADSL, ako ne upali magnatova fora. Al nece niko da se cima.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije20.06.2005. u 15:01 - pre 229 meseci
Dobro, uzmimo da je to tehnicki izvodljivo i da treba samo dovuci nekoliko desetina metara zice od tacke ispred dvojnicke kutije do korisnika ADSL. Sad mi samo recite, sta ce biti ako se i drugi korisnik dvojnicke linije odluci da uvodi kod sebe ADSL? "I tata bi sine!" i ode mas'u propas'... Da trenutno ostavimo po strani sve moguce tehnicke i administrativne komplikacije ako se vuce neka dodatna zica preko necijeg krova, tavana, zemljista itd. Jednostavno - prevelika glavobolja.

@SaturdayNightFihrer: "A da im se izvinjavam, to bas necu. Njihova je duznost bila da provere tehnicke mogucnosti, a ne moja." Tacno je, da je njihova duznost provera tehnickih mogucnosti i mozda su to uradili na neodgovarajuci nacin. Ali, ako pogledas ovo:

http://www.eunet.yu/cms/view.php?id=5454

Tehnički preduslov

"Da bi mogli da koristite EUnetADSL servise potrebna je telefonska linija bez dvojnika ili PCM-a, da Telekom Srbije ima tehničkih mogućnosti da po telefonskoj liniji uvede ADSL i da imate instaliran USB ili Ethernet priključak na računaru."

mozes doci do zakljucka da je jedan deo realizacije tehnickih preduslova definitivno na tebi: racunar i da imas tel.liniju bez dvojnika ili PCM-a. Svi provajderi upozoravaju na svojim sajtovima na to. Provajder bi, teoriski, mogao da ti zameri sto si ih cimao da proveravaju postojanje tehnickih mogucnosti u centrali, ako si dvojnik. Tvoje je demokratsko pravo da znas ili ne znas da si dvojnik, sve dok se ne upustas u neki poslovni odnos gde je to izricito vazno, kao u tvom slucaju.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

magnat
Dragan Stefanovic
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 55338
Poruke: 418
*.81.beocity.net.



+23 Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije20.06.2005. u 15:22 - pre 229 meseci
Nevidim zasto se i drugi vlasnik nebi upoznao sa situacijom i saznanjem da ako onaj drugi koristi ADSL onaj prvi ima slobodnu liniju. Nigde u zakounu se nestiti dvojnik da ima pravo na pola vremena koriscenja telefonske linije a drugo bez problema se povezuju dvojica i vise korisnika sa upotrebom switcha ili routera.
Ja se trudim da objasnim da nije sve bas u tehnickim uslovima vec i u primeni nekih tehnologija. Kao sto ja mogu kroz mrezu da pridjem i kontrolisem protok na nekom racunaru nevidim zasto to nebi radio i neki provajder. Nece da plati ukinesh njegov pristup i nema problema drugi radi normalno.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije20.06.2005. u 16:30 - pre 229 meseci
Citat:
magnat: Nevidim zasto se i drugi vlasnik nebi upoznao sa situacijom
Mrzi komsiju dvojnika. Svi provajderi bez razlike uslovljavaju ADSL postojanjem tel.linije koja nije dvojnik, nije na PMC ili slcnom uredjaju. Kraj price. Znaju oni da se komsije mrze, pa nece da se petljaju. Ne kazem ja da to nije tehnicki moguce, ali kad pocne ono: a gde ce stajati switch, a gde ruter, a ciji cemo zid da busimo, a kad cemo da busimo, a ovo, a ono.... Ko ce sve to da organizuje i uskladi, ko ce da plati. Ni to nije nemoguce, ali je dosta tesko, nekad i nemoguce. To bi trebalo sve da se dogovori, da se napise na papir u obliku nekog Ugovora, da se potpise, overi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

magnat
Dragan Stefanovic
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 55338
Poruke: 418
*.81.beocity.net.



+23 Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije20.06.2005. u 18:40 - pre 229 meseci
A zar nije to bolje od onog da ti komsija zbog interneta i protoka od 8 bita na sat skida postu 6 sati.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije20.06.2005. u 19:18 - pre 229 meseci
Raduje me sto nisi imao "srecu" da upoznas neke tipove ljudskog karaktera. Pa sto duze ti skidas postu, on vise uziva, jer zna da se duze mucis. Njemu mozda telefon uopste ne treba ili ima mobilni i uziva da se komsija muci. Jesi li cuo ono: "Koja ti je najveca zelja u zivotu?" "Da komsiji crkne krava, da nema mleka." "A koja ti je druga najveca zelja?" "Da i meni crkne krava." "Zasto sad pa tebi?" "DA KOMSIJA NEMA OD KOGA DA POZAJMI MLEKO!"
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ADSL - prostor za malverzacije20.06.2005. u 21:02 - pre 229 meseci
Ma pusti krave i mleko nego recite sta mi je ciniti. Valjda bi mi javili do sada da ne mogu da se nakacim na ADSL zbog dvojnika. Mislim valjda su dobili povratnu informaciju iz telekoma. Zar ne? Cekam vec 2 nedelje.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL - prostor za malverzacije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7351 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.