Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc! Lg dvd-rom drd8120b

[es] :: Storage :: Potrebna pomoc! Lg dvd-rom drd8120b

[ Pregleda: 3537 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

WhiteAngelBoy75
WhiteAngel Boy
Belgrade

Član broj: 61687
Poruke: 45
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Potrebna pomoc! Lg dvd-rom drd8120b19.06.2005. u 22:06 - pre 229 meseci
Pre 3 godine sam kupio lg dvd-rom drd8120b, medjutim nikad na njemu nisam gledao ni jedan Dvd. Uglavnom radi kao cd citac. Da li neko ima ovakav isti model? Kako da ga podesim da mogu gledati DvD.

Uz njega mi je dosao cd CyberLink-a PowerDvd 2.5 koji zahteva da ja vec imam drivers za dvd koji koristim...

- Drajveri za njega kao da ne postoje... prevrno sam hiljadu sajtova... i nista!
- On koristi drajver MSCDROM kao najbolju varijantu...

Pitam se da li postoji MSDVDROM za njega, jel to resenje problema i gde to da downloadujem....?

Da li mozda moze neki drugi drajveri, moderniji koji nisu za njega, recimo iste LG kompanije i koji?

- PowerDvd ver. 2.5 ima spisak testiranih lg dvd-a, ovaj model nema medju njima...

- Imam PowerDvD ver. 6.0 delux ... software nije problem, bar ja mislim tako...
- Imam OS Win98 i Xp...

Kad god ubacim bilo koji dvd, dobijam poruku:

No disk in drive!

Molim sve koji nesto znaju o DvD, da mi izadju u susret...
Ili da mi svojim komentarima bar priblize gde da trazim resenje...

Unapred Hvala!









 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Potrebna pomoc! Lg dvd-rom drd8120b19.06.2005. u 23:18 - pre 229 meseci
Citat:
No disk in drive!
To bi trebalo da znaci da citac nije prepoznao disk.Probaj par diskova pa proveri da li se uvek isto ponasa.Pozajmi od nekog DVD-RW sa programima i muzikom pa proveri da li ga LG
prepoznaje.

Od programa najlakse ces naci MicroDVD Player.
Medjutim i mnogi drugi plejeri pustaju kako DivX tako i DVD.
Poroblem pod Win98 mogu biti kodeci.Mislim da je najbolje instalirati K-Lite paket kodeka verziju 1.0 ( klmcodec100.exe - oko 17MB ) uz koju dolazi i WMP sa podrskom za subtitl.
 
Odgovor na temu

WhiteAngelBoy75
WhiteAngel Boy
Belgrade

Član broj: 61687
Poruke: 45
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Potrebna pomoc! Lg dvd-rom drd8120b20.06.2005. u 14:48 - pre 229 meseci
Imam 2 dvd-a, jedan od Microsoft a drugi film koji sam kupio na trafici...
Koji god da ubacim, dvd uredjaj zavrti cd kao da ce ih pokrene a onda lampica na uredjaju se ugasi...

Ako kliknem na exploreru F: - rezultat nista se ne desava... prazno ili
no disk in drive!

Ako pokusam da ja pokrenem dvd preko PowerDvD 6.0 ... prijavice takodje
no disk in drive!

Sto se tice dvx, mp3, muzickih cd... svih ostalih koji nisu dvd... nemam problema...
to radi...

U zadnje vreme se moze desiti da neki cd nece da prihvati.... ali to regulisem tako sto predjem na Windows Commander, izaberem F: i kad javi

Driver not found! ja pritiscem ok... nekoliko puta i onda ga pokrene... !

Ali DvD bilo koji, nema sanse... ko da ga nisam ni ubacio u drajver...

Poznati su mi codec-i za dvx... Neznam da li DvD takodje zahteva kodek, ali bi to resavao kada bi dobio gresku... neku drugu koja nije No disk in Drive!

Mislim da je problem u sistemskom fajlu mscdrom... jer sam cdrom kaze da on cita
cd rom a ne dvd rom... kao moze da cita cd ali ne i dvd... ili ja gresim...

Koji ti imas dvd, da li on koristi mscdrom... ( vidi update drive, preko system device manager-a) i da preko toga gledas dvd, ili nesto drugo?

Na sajtu firme Lg... lge.com... ima neki problema taj sajt, ne moze se download neke stvari ali sam jutros uspeo nesto da skinem....


...............................................................................................

Installation Instructions for Firmware Upgrade to version 1.04
for the LG Brand of the DRD-8120B

Improper processing of this upgrade will damage the drive. LG Electronics is not responsible or liable for improper installation of this upgrade. If you do not feel comfortable installing this upgrade, please call our office Monday through Friday , 7am to 7 pm CT at 1-800-243-0000 for other options.
This firmware upgrade is for firmware versions below 1.04 of LG Branded DVD-ROM drives. The ROM version is stamped on the top of the drive below the serial number.
This upgrade is not designed for drives manufactured for Packard Bell, HP, NEC, IBM, Compaq, Dell or any other OEM {Original Equipment Manufacturer} customers, please contact the OEM for any firmware updates and/or support for your drive.

Please follow the hardware setup instructions below.

1. Have the DVD-ROM drive connected to the secondary IDE channel as a master drive alone.

2. Do not touch or interfere with the drive while the FIRMWARE is being upgraded.

3. If an error occurs during the upgrade process, or the upgrade process is cancelled during this process, damage to the drive can occur. This is your responsibility. LG Cannot be held liable for mistakes or errors that occur during this upgrade process.

Place: A blank floppy diskette in your 3.5” disk drive A:
Double-Click: My Computer Icon on your desktop
Right-Click: The drive letter that is the 3.5” drive.
Choose : Format.
Choose: Copy System Files Only, Click OK.
Let: The PC Make the disk bootable.
Copy: The DRD8120Bfirm104.EXE file to the floppy boot disk you just created.
Type: DRD8120Bfirm104.EXE to extract the files and allow files to be overwritten if you get a message to asking if you want to overwrite the files.
Re-Boot your PC with the bootdisk in Drive A: (Note: you may need to change
Your boot sequence in the CMOS Setup in order to boot to drive A:. Please see your motherboard instructions or contact your PC manufacture for instructions on changing the boot sequence.)

The driver should load and the system should recognize your DVD-ROM drive.

At the A:> prompt type XFERD3.EXE D3LG873DC.HEX then press enter

The computer will display a screen indicating the firmware process has begun.
DO NOT INTERFERE WITH THE DRIVE DURING THIS PROCESS.

When the UPGRADE is complete the screen should indicate FIRMWARE UPGRADE COMPLETE . The way to test this if you receive this message is to reboot the PC and view the properties of the CD-ROM in device manager and verify the ROM version. It should indicate ROM version 1.04

.......................................................................................

Da li da ovo radim? Opasno je? Ima li neko iskustvo sa ovim? Sta je Firmware?








 
Odgovor na temu

WhiteAngelBoy75
WhiteAngel Boy
Belgrade

Član broj: 61687
Poruke: 45
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Potrebna pomoc! Lg dvd-rom drd8120b27.06.2005. u 16:11 - pre 229 meseci
Ovo nece da se instalira.... uspio sam da instaliram neki drajvere u win98 ali
DvD Indetifier - program za prepoznavanje dvd u compu.... ga nije prepoznao...
kaze 2 drivers ... out of range!

neki ljudi kazu da za Xp ne trebaju driveri.... ali meni ovo cudo i dalje ne radi...

Ima li ljudi neko ovaj modul da mu radi, kako? Ima li neko da prodaje ovakve lg dvd-iove i kako mu rade ?

Help....?

da li je No drive in disk.... windowsova poruka za gresku?

pls... H E L P

na google... nista! smrcccc


 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Potrebna pomoc! Lg dvd-rom drd8120b

[ Pregleda: 3537 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.