Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zanima me koje je rjesenje

[es] :: Fizika :: Zanima me koje je rjesenje

[ Pregleda: 2275 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nat

Član broj: 61715
Poruke: 1
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Zanima me koje je rjesenje20.06.2005. u 08:53 - pre 229 meseci
Pocelo me zanimati Einsteinovo podrucje, pa me zanima u cemu grijesim pri rjesavanju ovog zadatka: Foton valne duljine 0.01 nm izbacuje fotoefektom unutarnji orbitalni elektron koji je u atomu bio vezan energijom 30 keV. Za koliko je postotaka masa izbacenog elektrona veca od mase mirovanja (energija mirovanja elektrona je 511 keV)?

Znaci, treba mi samo iznos energije za masu koja se giba, tj. masu izbacenog elektrona, i dobijem postotak podijelivsi tu energiju s energijom mirovanja, no kak uvijek dobim energiju gibanja manju od energije mirovanja, a to ne bi smjelo bit tako, zanima me kako se to rjesava!! Ne treba mi cijeli postupak rjesenja, vec samo rjesenje.
Zahvaljujem!
 
Odgovor na temu

UrosMG
Uros Delic
student
Beograd

Član broj: 63439
Poruke: 49
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zanima me koje je rjesenje12.07.2005. u 15:00 - pre 228 meseci
Da, pretpostavljam da dobijes 94125eV, i to jeste kineticka energija(energija gibanja). Razlika je u tome sto je tebi potrebna ukupna energija elektrona da bi bilo moguce da mu se odredi masa. Ukupna energija ti je zbir kineticke i energije mirovanja, tj. iznosi 605125eV, a to jeste vece od energije mirovanja. Dalje znas.
There exists only 10 kind of people in the world; those who understand binary numbers and those who don't understand binary numbers.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: Zanima me koje je rjesenje

[ Pregleda: 2275 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.