Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji skuter kupiti do 50cc?

elitemadzone.org :: MotoZone :: Koji skuter kupiti do 50cc?
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22

[ Pregleda: 471867 | Odgovora: 432 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dobrovoljski
Novi Sad

Član broj: 179383
Poruke: 52
*.dialup.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?30.05.2008. u 07:03 - pre 192 meseci
Evo nesto za neverne tome!!!!! Skuter kao sto je Sprint Sport,ne treba pljuvati samo zato sto mu je dodeljen epitet ,,kinez,,.To sto su kinezi uznapredovali ne znaci da nemaju kvalitet.A ja mogu da garantujem da su kinezi kupili zastavu mi bi bili za 5 godina mala nemacka.Ako niste upuceni,naj skuplje delove i bilo koju proizvodnju japanskih delova radi se bas u kini.To sto ima puno krs kineskih prodavnica po srbiji sto se onih gluposti tice-djindjeri-mindjeri,ne uporedjujte sa njihovop privredom.Da nepominjem tehniku npr.televizore.Da nije kine danas bi sony tv platili 500 eur kao nekad,danas ta ista kompanija i sve ostale sklapaju u kini.Kini se ne dozvoljava izvoz njihovih proizvoda jer pomislite sta bi bilo sa ostalim velikim kompanijama?Da ne pominjem klime i ostalo...
Sto se skutera tice, t o p l o p r e p o r u c u j e m s p r i n t s p o r t . Skuter doduse sa 1.5kw snage ali isto 49 kubika.Sportskog izgleda i sto je naj vaznije sa puno ravnijim sedistem sto je daleko vaznije od svega.Vozio sam skutere razne i morao sam nogama da se neprestano odgurujem da sa sedista nebih spao sto ne ostavlja mogucnost da tur smestite malo vislje a ne da sedite kao na wc solji.Motor je provereno odlican.Cetvorotaktno luce ubrzava bez problema.Prelazi do 5000 bez sale i kvarova(a dalje cu vam javiti).Veoma mocnog izgleda i mozete ga videti na http://www.sprintscooters.com/Sport%20(3).jpg. Dvoje vozi bez problema istina je da nemozete od 45 kubika ocekivati potpisivanje na asfaltu.Zadnju svetlosnu grupu ima izvanrednu kombinacija crvene i bele plastike kao i automobili vrhunskog dizajna.Prednja svetlosna grupa odlicno uklopljena.Boje netreba ni spomenuti,odlican izbor.A to sto na njemu pise ,,sprint,, to nije mana vec buducnost.
Sto se ostalih proizvodjaca tice evo nesto i o njima tek da ne kazu da smo ih zaboravili:
R E I J U skuteri koje mozete kupiti u prodavnicama ke waj(mozda pravopis?) a koje su toliko hvalili i koji kosta 750 eur,nije docekao prvi servis,a bio je 4 puta do 800 predjenih kilometara.
-crevo za gorivo je bilo savijeno
-filter za vazduh je bio pokidan kao da ga je neko nozem presekao na pola
-akomulator iscureo
-pomesao ulje i benzin(crkla pumpa za gorivo a c )
-sada se cuje stalno u voznji prednji disk(dobos) iskrivio se
-anaser ne izbacuje uvek pa se nekad mora startovati po 3.4 puta
-kada se ponekad u voznji pusti gas desava se da se ugasi sto nije prijatno u gradu
....i tako dalje
Pa hocete jos pljuvati kineze ili cete ih kovati u zvezde jer da nije njih ni vi danas ne bi vozili gotovo dzabe.Da ne zaboravim,Sprint ima i vecih i skupljih modela pa izvolite a ako vam nedoumica neda mira,javite mi se. [email protected]
Da mi je Citroen Spaček sređen,pa sa njim ceo svet da pređem...
 
Odgovor na temu

Oroku
Sombor,Srbija

Član broj: 64587
Poruke: 169
*.eunet.yu.

Sajt: www.mojaputovanja.co.cc


+1 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?23.06.2008. u 21:25 - pre 191 meseci
Evo ja imam pitanje koje je neko vec postavio,ali nije dobio konkretan odgovor.
Da li je bolje kupiti novog kineza,korejanca,tajvanca ili ipak skuter star nekoliko godina ali od neke poznatije,kvalitetnije firme,yamaha(aerox) ,aprilia(sr) ,piaggio(nrg) ,Gilera(runner) itd.
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?23.06.2008. u 23:33 - pre 191 meseci
Sto se mene licno tice ja bih pre polovan kvalitetan.Za koji dan uzimam Aerox...
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

Oroku
Sombor,Srbija

Član broj: 64587
Poruke: 169
*.eunet.yu.

Sajt: www.mojaputovanja.co.cc


+1 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?25.06.2008. u 13:05 - pre 191 meseci
Pa i ja sam vise za tako nesto,planiram da kupim Apriliu SR verovatno,mozda i Peugeot speedfight,sta konkretno mislite o ta dva skutera,koji je bolji,zasto,cene delova,odrzavanje...HVALA
 
Odgovor na temu

underwood
student

Član broj: 185900
Poruke: 4
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?30.06.2008. u 13:25 - pre 191 meseci
ja sam se dugo dvoumio izmedju polovnog skutera tipa aprilia, piaggio, yamaha, Peugeot...itd ili novog kineza...na kraju sam ipak odlucio da uzmem novog kineza iz prostog razloga: obicno ti polovni brendirani skuteri koji dodju kod nas iz inostranstva su manje vise urnisani, vozili su ih likovi koji su se izivljavali nad njima i sada su resili da prodaju staro gvozdje! naravno ima izuzetaka ali je mene nesto mrzelo da se cimam i sanjam da li je u stvari taj motor ok, ili ipak moram da dodam jos 200 evra i sredim ga kako bi bio ok! posto je meni motor trebao iskljucivo kao prevozno sredstvo od tacka a do tacke b vise mi je prijala varijanta i novog kineza sa kog nije padano, koji nije greban i koji manje vise izgleda ok (mislim na kvalitet plastike) a i sasvim solidno vuce odlucio sam da pazarim sprint Exactly...
inace lokalni diler koji ih prodaje u mom gradu je i prijatelj mog oca i bas su dugo razgovarali na temu kineskih skutercica...covek rece da je bas ovaj model od pocetka vozne sezone prodao u 170 primeraka, a reklamacije i nekih velikih kvarova nema! e sad razumem ja likove koji kupe novi peugeot speedfight i plate ga 2500 evra i dodju da nacrne kineza od somica kako bi opravdali svoj ulozen novac! moje iskreno, doduse subjektivno misljenje je da se zaista isplati kupiti kineza osim ako ne patite od brendiranih stvari! sasvim solidno vuce, lepo izgleda a trosi malo, sto je najbitnije i malo kosta! e sad stvar licnog ukusa je ono u sta ne ulazim, meni je ovako odlicno
 
Odgovor na temu

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?30.06.2008. u 18:10 - pre 191 meseci
Aha i sad kinezi ispadaju bolji i kvalitetniji od brendiranih? :| Ta Aprilia ili Yamaha sto predje 20,000-30,000 km je losija od kineza kod koga je pitanje da li ce preci 15,000km?Bolje vazdusno od vodenog hladjenja?Bolje ono kinesko sediste od koga utrne d*pe ko da sedis na dasci preko koje je nalepljen skolski sundjer?Ortak pre mozda godinu-dve (nisam siguran) kupio keeway focus koji sad ide 40km/h,tako da ga mozes i biciklom obici.Uostalom svako kupuje ono sto misli da je dobro.Ja na kineza ne sedam :)
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

Laki_czv
Lalic Milos
Sombor,Srbija

Član broj: 186132
Poruke: 8
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?30.06.2008. u 18:57 - pre 191 meseci
Evo ja se isto dvoumim.Izmedju polovnog SR-a i novog kineza(bas tog exatly-a)...I stvarno ne znam sta je bolje,sta god da uzmem strahovacu da mi ne stane negde na putu :D...I kako citam tu po forumu,mozda i kinezi nisu toliko losi...Ali evo mog iskustva,mislim drugovog,znam da je on kupio prosle godine sprint city i za 3-4 meseca presao je oko 6/7000km,znaci stalno je bio na motoru,ali je imao i vrlo mnogo kvarova,stalno je bio na servisu,i posle ta 4 meseca,on ga je prodao zato sto nije hteo da mu motor bude vise u servisu nego sto ce ga voziti. I zato me i jeste strah uzeti kineza !
 
Odgovor na temu

underwood
student

Član broj: 185900
Poruke: 4
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?30.06.2008. u 21:25 - pre 191 meseci
Sc0rp10, jesi li ti probao Exactly-a pa znas da ima tvrdo sediste...ili jesi li zaista probao bilo koji kineski skuter pa tako pricas (ne kazem da nema loshih), ja sam vozio i jamahin i apriliin skuter tako da mogu da postavim paralelu i izvucem neko licno iskustvo iz dosadasnje voznje...a da li vodeno hladjenje vredi hiljadu evra vise moj odgovor je da NE (meni ne treba motor koji ide 90 i koji cu voziti 100km u cugu, plafon 5km-a)! pazi, da se razumemo ako si napaljeni klinac kome scoot treba da ga dize na zadnji tocak i pokazuje pred curicama sve mi jasno...meni treba brzo i jeftino prevozno sredstvo! a ako lepo nisi procitao moj post govorio sam o POLOVNIM motorima koji uglavnom stizu u privatnoj reziji gastosa i priucenih bajkera gde su prednje vile krive a auspuh korodirao a sve u cilju kako bi izvukli put! naravno i dalje je sve stvar licnog izbora i preferencija...i naravno u obzir treba uzeti i procenat kineskih i ostalih skutera, 70:30 posto za kineze tako da i sam broj kvarova tih skutera nije nesto bitno veci od ostalih jer je sasvim logicno da ce biti vise kvarova gde postoji vise vozila, nadam se da me razumes!

ps. kinezi jos nisu stigli da predju tih 20-30 000 jer i dalje nemaju deset godina starosti kao ti motori o kojima ti pricas (jednostavno nisu toliko dugo na trzistu)...cekamo kineze jos koju godinu pa da vidimo stanje stvari :D
e i da...pogledaj na etiketi tv-a gde je sklopljen...mozda pise kina...a mozda i na kevinom mixeru ili caletovoj busilici...ako su kinezi uspeli da naprave rolsrojs, ferari...i mig 29 jbt mogli su i jedan pisljivi skuter od 50kubika! da nisu valjali danas se ne bi pravili...trziste bi ih unistilo ;) koliko para toliko muzike...meni svira celi dan za manje od soma jevreja :D
 
Odgovor na temu

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?30.06.2008. u 23:47 - pre 191 meseci
Licno nisam vozio nesto mnogo exactly,ali sam skoro svaki dan isao sa ortakom u skolu tj. sedeo sam pozadi.Na putu od kuce do skole meni obavezno utrne d*pe :) kako mislis vodeno kosta 1000 evra vise?Pricamo o novom kinezu i polovnom brendu.Oni su u istom cenovnom rangu.Skuter kupujem prvenstveno zbog voznje za sta je vec i namenjen,ne sigurno da bih muvao devojke na njega.Ne znam uopste odakle ti ta ideja?!Inace zivim u Macvi tako da mogu 'ladno da jurim 90 bez mucenja uzbrdo i nizbrdo.Svaka cast za muziku.Pitanje je koliko ce svirati ;) mada ti zelim da ne prestaje svirka bar 4-5 god. :)
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

underwood
student

Član broj: 185900
Poruke: 4
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?01.07.2008. u 12:13 - pre 191 meseci
kinez u principu kosta manje i od polovnog brendiranog motora s ozbirom da ces u ovaj uloziti jos 200 evra minimum kako bi mu eventualno zamenio zadnju gumu, nesto malo ga nasminakao ili morao da cackas oko karika, klipova, nov akumulator itd...a sto se tice kineza...neka svira 5 godina i moze slobodno u penziju jer ce za to vreme sigurno amortizovati svoju vrednost i ulozen novac u njega...a posle toga neki nov scoot i problema nema (nikada nisam niti cu jedan scoot voziti 15godina)! samo zaista nisam sreo nijedan scooter do 50 kubika koji je udoban pozadi jer ih je inace i vecina registrovana za jedno...doduse, izuzetak je Peugeot Elyseo (vozio samo onaj od 50 kubika) e on mi je kraljevski, ne zbog performansi vec prvenstveno velicine!
inace ne znam da li si znao ali scooterima je zakonom zabranjena voznja preko 50 km/h pa razmisli malo i o tome...90 na sat sa gumama od 12" ili 13" je vise nego opasno ;)
 
Odgovor na temu

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?01.07.2008. u 12:50 - pre 191 meseci
Nisam znao za to.Hvala za info ;) doduse izgleda da ne znaju ni policajci koji nas zaustavljaju,posto samo pisu kazne za kacigu :)
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

wasssup

Član broj: 186237
Poruke: 42
79.101.139.*



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?10.07.2008. u 23:29 - pre 191 meseci
Ljudi imam veliku dilemu.....Trebao sam da kupim novi skuter,ali moji hoce samo sprint da mi kupe,a ja necu!I dogovorili smo se za neki polovni!E sad,da li da uzmem Apriliu sr 50(da li di tech malo stariju ii ovu novu?Koja je brza od te dve?) ili Piaggio nrg???Koji je bolji,jaci?Koji brze ide?Molim vas da mi pomognete sa vasim misljenjima,iskustvima....HVALA U NAPRED!!!
 
Odgovor na temu

ticma
MUP R Srbije
Novi Sad

Član broj: 8049
Poruke: 444
93.86.123.*

Sajt: www.piaggio.co.rs


Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?11.07.2008. u 10:18 - pre 191 meseci
Koji je bolji od dva modela Aprillia SR ili Piaggio NRG je tesko odrediti, to su dva modela koja imaju dosta istih delova na agregatu posto su to objedinjene fabrike. Mislim da je veci rizik kupiti stari di tech motor koji se bas nije pokazao kao dobro resenje. U startu je imao dosta problema i kvarova. Kad tome dodas nase nekvalitetno gorivo na sistem ubrizgavanja koji to ne trpi, mislim da ces imati puno problema sa tim motorom.
Sad koji je brzi? Ako imaju fabricke blokade koje su obavezne po zakonskim propisima idu max 45 km. To verovatno skidaju u startu, ali pitanje je kako je to uradjeno, koje auspuhe i koje rolnice su ubacivali prethodni vlasnici i najvaznije koliko si ti spreman na tom motoricu juriti 90 km po gradskoj guzvi. I malo roditeljskog saveta, vozi oprezno par meseci dok ne upoznas dobro motor i mogucnosti da ti to ne bude zadnji skuter.
www.piaggio.co.rs * Piaggio Free & Liberty scooter- tehnicka uputstva, slike, sastavljanje, tuning, oglasi, forum *
www.placevi.iz.rs --prodaja placeva u okolini Novog Sada--
 
Odgovor na temu

wasssup

Član broj: 186237
Poruke: 42
93.86.54.*



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?11.07.2008. u 14:43 - pre 191 meseci
Pa i ja sam tako mislio da motori sa direktnim ubrizgavanjem nisu bas za nasa ova goriva!Ja bih najpre uzeo ovu novu Apriliu(od aprilia)jer prilicno lepo izgleda!Ali je dosta skup i polovan jer ga ima tek od 2006 ili 2007 godista...A meni su malo oganicena sredstva pa bih uzeo motornajvise do 1500 a moze i manje:-))))))>A sta mislite o Aprili 2002-3 godiste ali da nije di-tech?I jel bi mogla oba motora(sr i nrg) da idu 90?Ali bez ikakvih kitova i ostalih sr**a?Jer planiram da nadjem normalan,fabricki skuter!Ako je to uopste moguce.....Hvala Na odgovoru
 
Odgovor na temu

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
91.148.94.*



+4 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?12.07.2008. u 00:38 - pre 191 meseci
Vi mora da imate puno love kad hocete da bacite somica na kineza!? Kupite bilo kog italijanskog-francuskog polovnjaka(nebitno godiste) sa Minarelli motorom(kosta <= 1000) i vozite se 90/h(bez budzenja), bez kvarova,kao CAREVI!!!
 
Odgovor na temu

wasssup

Član broj: 186237
Poruke: 42
79.101.137.*



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?12.07.2008. u 13:28 - pre 191 meseci
Citat:
pudar: Vi mora da imate puno love kad hocete da bacite somica na kineza!? Kupite bilo kog italijanskog-francuskog polovnjaka(nebitno godiste) sa Minarelli motorom(kosta <= 1000) i vozite se 90/h(bez budzenja), bez kvarova,kao CAREVI!!!
Pa u tome i jeste stvar,nemamo puno love!!!A koji su ti skuteri sa Minarelli motorom?Kako da ih prepoznam?
 
Odgovor na temu

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
91.148.94.*



+4 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?13.07.2008. u 22:42 - pre 191 meseci
Ima tu,verovatno,jos modela,ali ovo moze da se nadje kod nas vrlo lako.Bolja je varijanta vodeno hladjenje(neumorni su!),ali i vazdusnjaci su vredni paznje.Habana,Nitro,Booster su malo sporiji(Yamaha i MBK imaju vertikalne motore),ali su jako pouzdani i vrede svaki ulozeni EUR-o.Ne mora da bude 2005,ima jako lepo ocuvanih motora iz uvoza '97,'98,'99-samo strpljivo.Naravno,ako hocete da prodjete povoljnije,motor se kupuje van sezone. Nadam se da sam malo pomogao...

Aprilia:
SR50 AC/LC
Rally AC/LC
Habana
Area 51

Benelli
491
K2

Yamaha/MBK
Aerox/Nitro/Booster
Neo's/Ovetta

Malaguti
Phantom
FireFox
 
Odgovor na temu

wasssup

Član broj: 186237
Poruke: 42
93.86.52.*



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?14.07.2008. u 13:32 - pre 191 meseci
Uuuu gde da nisi!!!!Hvala stvarno!Nasao sam sad kod jednog coveka Aerox 2001,2 ne znam tacno za oko 1000!I mislim da necu da se zajebem,a?Moze li aerox preko 80 i jel moze da vozi dvoje,jer sam na slikama video da je u drugi deo sedista smesten otvor za gorivo...A sta mislite o Speedfight 2?I njega ima za 1000 dobar da se nadje,cini mi se...Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?14.07.2008. u 13:39 - pre 191 meseci
Klasika.

Ako kupiš, kajaćeš se...
Ako ne kupiš, kajaćeš se....

Cilj je samo da se što više voziš bez kvarova.

Ajd' sad pa budi pametan?
 
Odgovor na temu

wasssup

Član broj: 186237
Poruke: 42
79.101.139.*



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?14.07.2008. u 14:23 - pre 191 meseci
Citat:
yu1ny: Klasika.

Ako kupiš, kajaćeš se...
Ako ne kupiš, kajaćeš se....

Cilj je samo da se što više voziš bez kvarova.

Ajd' sad pa budi pametan?
Hehe!Pa ko tu moze da bude pametan?!?!Jedino da kupis i da se nadas da neces da se kajes
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Koji skuter kupiti do 50cc?
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22

[ Pregleda: 471867 | Odgovora: 432 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.