Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Letovanje u Kusadasiju?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Letovanje u Kusadasiju?!

[ Pregleda: 18708 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Zikka
Član broj: 29076
Poruke: 677
*.vdial.verat.net.

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Letovanje u Kusadasiju?!30.06.2005. u 00:22 - pre 229 meseci
Hteo bih da cujem iskustva onih koji su vec tamo letovali. I naravno po neki savet za bolji provod.
Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: Letovanje u Kusadasiju?!30.06.2005. u 00:28 - pre 229 meseci
Pa je l' znas koliko kosta tamo 10 dan pun pansion,i mene zanima kusadasi...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Letovanje u Kusadasiju?!30.06.2005. u 07:39 - pre 229 meseci
Evo da ja napisem nesto.
Bio sam u Kusadasiju 2002. godine. Sve je bilo na brzinu, drug dosao do mene pitao da li znam gde cu na more, posto nisam znao a planirao sam otisli smo do agencije i otputovali 3 dana posle.
Agencija je Halo tours. Isli smo autobusom, putovanje je trajalo oko 25h ukupno. Putovanje smo zapoceli iz Beograda, malo starijim autobusom na sprat, krenuli smo u 18h. Cele noci se putuje preko Bugarske i ujutru se stize u restoran ''Evropa'' blizu Turske granice. Tu je bio dorucak. Cene su smesne a dorucak je bio super (sir, prsuta, svez hleb i hladno pice). Posle dorucka krecemo ka Čanakale-u (mesto odmah na obali) gde se stiže u 15h. Na Turskoj granici se placa viza koja je tada kostala 10$ i morala je da se plati u $ ili da evre pretvaras u njihove pare. U Canakaleu imamo večeru i prenoćište. Čanakale je inače istorijski grad, miran i na samoj obali. Od Beograda do Čanakale-a ima ravno 950Km.
Sledece jutro posle dorucka krecemo ka Kušadasiju. Usput obilazimo Troju. Od Čanakale-a do Kušadasija ima 420Km. Dolazimo u Kušadasi preko Izmira koji je jedan groman grad, na svu srecu idemo obilaznicom.
U Kušadasiju smo bili u 17h. Bili smo smesteni u jednom hotelu - München. To je bio mali hotelcic, 25 soba. Imao je bazen pozadi koji je služio svrsi. Najbolje od svega je sto je hotel bio udaljen od obale 150-200 metara. Inace vrlo je vazno da se pre putovanja odlucite da li ce te uzeti hotel u centru ili na Lady's beach-u. Plaza u centru je osrednja dok je na Lady's beach-u odlicna i dosta velika. Od dela grada gde je Lady's beach do centra se dolazi malim autobusima (zaboravih kako se zovu).
Cene su u kaficima bila sledece.
Pivo - Efes toceno 0.5l - 4 000 000
Sokovi - 2 000 000
Ostala pica - od 1 500 000 do 10 000 000

Tadasnji kurs evra je bio 1 575 000 - 1e

Imajte na umu da se ove cene mogu spustiti na pola (mislim na pice ne na kurs ;) )

U prodavnicama je Tuborg 0.75l bilo 750 000. Sok gusti od 1l 800 000. Pizza u restoranu na plazi oko 8 000 000.
Menu u restoranu (supa, pohovano belo meso, salata i jedno pice) 10 000 000.

Od januara ove godine milioni vise nisu u upotrebi, izvrsena je denominacija.

Glavni provod u Kusadasiju je u takozvanoj Bars Street. To je ulica u kojoj se, kako joj i ime kaze, nalaze sve sami barovi. Preovladjuju Irish barovi. Zanimljivost za te barove je ta sto oni nemaju izbacivace :) nego ubacivace. Naime imaju ljude koji te bukvalno uguravaju u lokal, to im je posao.
Svaki bar jednom nedeljno ima promociju gde se dele majce tog bara. Tako da je to dobra prilika za free suvenire.

U organizaciji agencije bili su razni izleti. Ja sam licno bio u Pamukale-u, Efesu i na nekom krstarenju. Od svega Efes je bio najnezanimljiviji, gomila kamenja :) a Pamukale ne treba propustiti.

NE KUPUJTE parfeme na ulici, koliko god vam spustili cenu. Ja sam ze zezno pa sam uzeo 2 komada (da prodaju se na komade a ne po imenu). Prvo je bilo 1 kom 20e. Pa je uveo i mog druga i rece, ajde uzmi i ti jedan, i dobijete 2 za 15e. A ovaj drug bio nesto nervozan pa izleteo napolje. Ja kazem tom prodavcu da imam samo 10e u dzepu. Kaze on, ok, 2 komada za 10e, i tako ja uzmem ''parfeme'' sav srecan jer sam zezno Turcina. Dosao u sobu, otvorim ''parfeme'', spricnem, kad ono...!#@#*)!@_!$!@$, ocaj. Eno stoji mi u kupatili jos, sluzi za prskanje posle nuzde :D.
Dakle pouka, nikada nemojte misliti da se zajebali Turcina. On je uvek u plusu.

Sto se tice cene smestaja onaj e iznosila 80e za 9 nocenja u Kusadasiju i 2 nocenja u Canakaleu. Sto je smesno.

Eto nadam se da sam malo pomogao da se odlucite ili da bar dobijete neke informacije.
Ako vas nesto interesuje pitajte.

[Ovu poruku je menjao STELLANOVA dana 30.06.2005. u 09:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Re: Letovanje u Kusadasiju?!30.06.2005. u 08:55 - pre 229 meseci
Evo da vam i ja malo pomognem .......

PUT
U kusadasiju sam bio 2002 godine. Putovao sam avionom, tako da je to bila jedina dobra stvar celog letovanja. Ne preporucujem putovanje autobusom ako ste visi od 1.80 a putovanje moze trajati i vise od 25 sati u zavisnosti od cekanja na granicama.
PLAZA
Kusadasi nema plazu !!!! tj ako vam kazu da vam se hote nalazi na 150 metara od plaze u kusadasiju, lazu vas. To sto oni zovu plaza ja cu vam ukratko opisati :
100 metara je voda do kolena posle je dublje ali onda nalecete na brodove koji su usidreni jer je kusadasi LUKA u koju pristaju ogromni brodovi. a voda je na tom mestu tako prljava da je to strasno. Tako da nisam ni pomisljao na kupanje tu.
Druga plaza na koju mozee ici je gore pomenuta Leadys beach. Da bi dosli do te plaze morate da se vozite dolmosem ( citaj : mali kombi u koji upadne 20 ljudi iako ima mesta za 10 ) koji ce vas kostiati 2-3 evra u jednom smeru. Na toj plazi je velika guzva a vlicina je tri puta manja nego npr budvanska samo sto je sva od peska. Posle podne ocekujte velike talase.
HRANA i PICE
Hrana im je ekstra losa po mom ukusu. Piletina piletina .. piletina .... piletina .... i to sve lose zacinjeno. Ono sto su zvali svedski sto u hotelu je to nebi nazvao ni sto. Nadao sam se da ce im slatkisi biti bolji, pa sam probao svasta mada sam se razocarao narocito u baklave. Voda u kusadasiju nije za pice tako da cete kupovati vodu. Kafa koju mi zovemo turska je kako je oni zovu "srpska" jel je turci ne piju oni piju samo caj.
PAMUKALE
Ovo vam je tura do pamukala koje na slici izgledaju extra sve je lepo cisto i belo ali kad dodjete tamo ..... strasno.
KUPOVINA
Vecina turaka zna nesto srpskog, tako da nemojte da vas zacudi da cujete "Jeftino jeftino Rodic", ali stvarno cenkanje ( koje je obavezno) postanje smaranje posle 2-3 dana, za sve se morate cenjkati. Prodavci su kranje navaletni mogu vas i vuci za rukav samo da bi usli u njihovu radnju. Isto vazi i za konobare koji stoje sa menijima ispred kafica i restorana.
DOBRE STVARI
Kupio sam strasno dobru koznu jasu i to za male pare. Trbusne plesacice su dobre :) jos ako otvorite nvcanik malo da igraju samo za vas ...... Postoji i akva park pa kao ste ljubitelj vodene zabave super.

Moj iskreni predlog je da zaobidjete u sirokom luku kusadasi, ako vec "morate" uzmite hotel za neke vece pare jedno 5-6 kilometara od kusadasija sa privatnom plazom na 10-15 metara.

Dodato :
Turska je muslimanska zemlja, i u samom kusadasiju ima vise dzamija tako da vas ne zbuni hodza kada pocne da peva ( cd ) sa jednog minareta. Sve bi ovo bilo ok da se to ne desava vise puta dnevno a narocito izludjuje ako vas probudi ujutru oko 6 ( nisam siguran da li je 6 ili ranije )
Petkom je u kusadasiju neka vrsta velikog pijaca koji zauzima par velikih ulica grada, moze se naci dosta egzoticnog voca.

[Ovu poruku je menjao Radovan__III dana 30.06.2005. u 21:34 GMT+1]
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.81.*



+896 Profil

icon Re: Letovanje u Kusadasiju?!30.06.2005. u 09:42 - pre 229 meseci
Hm... ja idem ove godine u Kusadasi... a nasi rodjaci su bili prosle. Ne znam odakle vam da je dolmus iz centra grada do bilo koje plaze 2-3 evra... cena je bila POLA evra po osobi od centra do Ladies Beach-a, znaci evro po osobi tamo i nazad. Od prosle godine su svi dolmusi klimatizovani i sme samo da se sedi (nema vise stajanja). Isto tako ne znam odakle vam cene (preskupe) hrane... piletina sa salatom, pomfritom i pirincom je izmedju 2,70 i 3,5 evra (cene iz 2004.), pivo je 1,5-2 u kaficima (Efes). Strano je dosta skuplje ide i do 7 evra po diskotekama.
Hrana se krece od 5-10 evra po rucku/veceri (po osobi) ali da se ubijete od klope. Ax, da NIKAD nemojte traziti evropski meni, on je prilagodjen englezima, nemcima... trazite turski meni i odlicno cete klopati (i dosta jeftinije). Evro je sad 1,65-1,70 kod njih (nema vise miliona, mada vaze do kraja godine). Nemojte menjati lovu u posti ili hotelu, trazite menjacnicu sa dobrim kursom i manjom provizijom i menjajte 10-20 evra dnevno, ne vise, jer imaju vecu inflaciju od nas. Bankomate zaboravite, drmaju na proviziju.

Uglavnom imaju dosta snimljenog materijala kamerom, tako da znam o cemu pricam (sto se tice cena).

Drugo, postoje izvrsni restorani sa katastrofa odlicnom klopom (verovatno niko ih nije ni probao tamo): Planet Yucca, Sherwoods, Bul Bul (odlicna njihova pica). Od barova, dobri su : Shamrock Irish pub i Jimmy's Irish Pub... I ax, da, uzmite obavezno hotel u centru grada, dovoljno je 2+ ili 3 zvezdice, jer svi hoteli sa punim pansionom su 4 ili 5 zvezdica i na plazi su a dolmusi voze do grada samo do ponoci. Pa ako zaglavite u gradu posle ponoci, morate nazad taksijem ili peske jedno sat vremena. Isto tako, bolje je da se sami hranite (uzmite hotel samo sa doruckom) jer cete mnogo bolje jesti, a proci cete mnogo, mnogo jeftinije. All inclusive nemate ispod 500-600 e po osobi, a hotel sa doruckom za 10 dana ima i za 130-150 evra u sezoni (sve su to solidni, cisti hoteli sa ljubaznim osobljem). Treba vam 15 evra dnevno po osobi za klopu (20-25 sa zezanjem)... do je ukupno 300-400 evra, znaci imate 200 evra viska za razne izlete, kupovinu. Efes je pod obavezno, kao i Pamukale, moze i Troja. Ako ide 4-5 osoba u paketu, jeftinije je iznajmiti kola i individualno ici na ta mesta, ispadne 50-tak evra po osobi(auto, gorivo, ulaznice...) da se obidje sve to, uz obilazak Bodruma, Antalije... a ovako je 30 evra po osobi po jednom izletu! Ako zelite SAMO kupanje, uzmite hotel na plazi... ali car Kusadasija je sam grad, ne kupanje... zato je bolji hotel u centru, mnogo manje cete love potrositi na dolmusa do plaze, nego na taksi kojim bi se nocu vracali u hotel. Isto tako Kustur beach je proglasena za najbolju i najcistiju plazu. Green beach je odmah iza Ladies Beach-a i perfektna je. More je cisto i talasa za 14 dana koliko su oni bili, bilo je samo jednom, posle oluje. Sve zavisi od vremena. Izlet brodom je bezveze, samo razgledanje obale i nista. Ako nekako mozete da dobijete Grcku vizu, vredi otici preko puta do ostrva Samos (40 evra je tura po osobi).

Gradska plaza je losa. Jul i avgust su nesnosno vruci, obavezno faktor 30, pogotovo kad idete na izlete. Isto tako lezaljke i suncobrani se naplacuju, ako necete - imate public deo koji je katastrofa nagruvan ljudima. Cena lezaljki i ostalog je oko 2-3 evrica po osobi. Nemojte da idete na public delove plaze BEZ zastite i suncobrana. Izgorecete katastrofa.

Cene su ove godine 10% vise u odnosu na proslu (ali ne sve), uglavnom klopa i pice.

Isto tako, NIKO ih nijednom nije vukao za rukav niti ih napadao da udju u radnje (iako su sve vreme cak bili i sa kamerom), bili su ekstra ljubazni (doduse malo su poostrili zakon o tome prosle godine), svi su bili ljubazni... Jeste da vas zovu da dodjete u njihovu radnju i pokazuju, ali nikad ih stvarno niko nije vukao, niti im prisao nesto blize...

Autobusom idite samo ako ste strpljivi i u dobroj kondiciji.... Avion je duplo skuplji ali se itekako isplati bez obzira dal slecete na Manderas u Izmiru ili Milas u Bodrumu (ovaj drugi je noviji). Na aerodromu NEMOJTE nista kupovati, katastrofa je skupo, obrok u King Burgeru nije ispod 20-tak evra (hamburger, pomfrit, koka-kola), sendvici idu i do 12 evra. Ponesite klopu i osvezenje sa sobom. Preporuka je Montenegro Airlines, zato sto Fokker 100-tka ima kozna sedista, veci leg room, vise prostora, a i novi su avioni. JAT u B727 pakuje 190 (inace prima 186) putnika, isto tako pakuje i u B737 pa sedite ko sardine, ali svejedno, tamo ste za malo vise od sat i po (oko dva sata), pa se sve izdrzi u odnosu na bus. Viza je 10 evra.

I na kraju, izvrsni link:

http://www.kusadasifans.com/

Covek koji drzi forum je jako predusretljiv i odmah odgovara i daje sve informacije koje vas zanimaju.

Ja sam odlgledao nekoliko detaljno snimljenih video kaseta nasih rodjaka, tako da sam otprilike video gde sta i kako... posebno su snimali cene u gradu, na plazi, dolmuse, taksi, rent a car, restorane... hotele... 2 kasete samo po Efesu i Pamukalama... i jedno 3 iz samog grada i na plazi.

Svako ima svoj utisak, njihov je odlican (kao i dosta drugih ljudi koji su bili), dok neki ljudi imaju totalni drugi utisak.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Letovanje u Kusadasiju?!30.06.2005. u 10:23 - pre 229 meseci
Evo ja sam bio prošle godine, 17. jula, znači baš u centru sezone.
U početku se nisam baš obradovao jer je putovanje autobusom bilo, kao put u nepovrat....nikada da stigneš, a pogotovu dok prodješ Izmir. Grad kao cela srbija
Znači prvo te to ubije u pojma. Mada svi kažu, ako imaš društvo proćiće ti lako i brzo.... Ahaaaa ali juče. Nas je krenulo odavde 26 (ludnica) a već posle bugarske smo hteli da se poubijamo u autobusu i svi se posvadjali. Svi bili nadrndani od puta i cimanja.Tako da ti odmah na početku kažem. NE IDI AUTOBUSOM.

Inače kada smo došli u Kušadasi, baš sam se prijatno iznenadio, jer je fenomenalan grad. Nije kao sa slika, već je još bolji. Ima puno rpodavnica, hotela, centar grada ti je svuda (ako me razumeš šta hoću da kažem). A što se tiče noćnog provoda..... ufffff majko moja kada se setim samo...mislim da se u životu (na letovanjima) nisam bolje provodio nego tamo. Tamo ti noćni život traje dok ne odeš daspavaš, znači do 8 ujutru smo negada znali da zaglavimo. Znači imaš milion klubova sa raznoraznom muzikom, stvarno za svačiji ukus, i što je posebno bitno krcato je do zla boga, tako da ti kasnije bude muka od vrucine u tom klubu

Što se tiče cena....hmh mhm...prošle godine kada sam ja bio, tada su već cene malo više skočile nego što je pre 2-3 godine bio standard kod njih. Već je ono bilo slično kao i kod nas u BG-u ali malkice jeftinije. Takod a je sada ove godine sigurno skuplje nego ovde kod nas u BG-u i u odnosu na njih u prošloj godini. A da ti kažem kurs njihov ne verdi jer im je velika inflacija, pa im kurs skače na svakih sat i stalno opada. Dešava se da uzmem da razmenim 50 € za nekih 60.000.000 turskih lira, a sutra te pare promenim u evre i dobijem oko 70 € evra, znači imaju problema sa tim kursom. A nekada se dešava da za 50 € dobiješ i 45.000.000 znači moraš da se paziš gde i kako menjaš pare. Moj ti je savet da prvo obidje 10-ak menjačnica (a imah ih na milione u gradu) i onda da vidiš gde ti je najpovoljniji kurs i tu da menjaš. Samo još jednu stvar, naićićeš na dosta menjačnica kojima piše provizija 0. E tu ne moj da menjaš jer te tu i te kako zajebu za pare, pogotovu ako nikada nisi bio u turskoj, i još se dobro ne snalaziš sa njihovim parama.

A što se tiče smeštaja. stvarno je vrh. Ima opet kažem sa svačiji ukus i svačiji dzep, ali stvarno je tako. Imaš hotele o kojima samo sanjaš a imaš i pristojne hotele za jako malo para. Na primer ja sam bio u hotelu Pamuk Palas baš u samom centru Kušadasija (a i plaše su 10 min od hotela sve plaže). Hotel je inače sa tri *** Hotel u dvorištu ima ogroman bazen sa barom, veliki restoran ra ručavanje, dobre sobe.
Sobe su sve uglavnom trokrevetne i dvokrevetne, frižider, klima, tv, kupatilo je u svakoj sobi. Znači nije ništa extra unutra uradjeno ali je za te pare stvarno dobro izgledao. Tako da ti preoručujem taj hotel.

Plaže!!!
One su posebna priča....mislim odeš na plažu a ono umesto peska jako jako tanka pokošena trava, odmah tu je voda, ležaljke, kubanci koji ti sviraju kubasnku muziku uživo, tvoj lični konobar..... znači preverzija kakve su im plaže, ja sam se oduševio. Ja sam očekivao da su truci musavi i prljavi, ali jbg
Imaš i plaže naravno sa peščanom obalom, te su još lepše nego ove sa travom. iMaš mali milion plaža koja svaka na svoj način lepa i ima svoju draš i milinu.
Obavezno idi u Aqva land....ne zaboravno je.

A što se cene tiče....sve zajedno me je izašlo 190 € sa autobusom. Ekstra malo zar ne? A proveo sam se kao car, što bi se reklo. Sada da me neko pita dal bi išao....odmah bi se spakovao, ali bi ištao avionom


P.S. nadam se da smo ti bar malo pomogli u vezi Turkišen
 
Odgovor na temu

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Zikka
Član broj: 29076
Poruke: 677
*.vdial.verat.net.

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: Letovanje u Kusadasiju?!30.06.2005. u 22:16 - pre 229 meseci
Nemam reci. Ubuduce uopste necu vise da se smaram i sakupljam informacije po turistickim agencijama. Elitesecurity is the best.

Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Letovanje u Kusadasiju?!30.06.2005. u 22:24 - pre 229 meseci
2005 BAR STREET PRICE LIST

WATER -----> 3 YTL ( NEW TURKISH LIRA ) (1.80€)
SOFT DRINKS-----> 3 YTL
BEER-----> 6 YTL
MILLER----- > 7YTL
LOCAL DRINKS -----> 7 YTL
CIDER----- > 7 YTL
REDBULL -----> 6 YTL
WINE-----> 6 YTL
BUDWEISER-----> 8 YTL
BACARDI BREEZER-----> 10 YTL
IMPORT DRINKS-----> 8 YTL


14.05.2005 currency
1€ = 1.7300 ytl
1sterlin =2.560 ytl
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: Letovanje u Kusadasiju?!01.07.2005. u 01:22 - pre 229 meseci
Je l' nema nikakvih problema,ako ja imam 15 godina?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.81.*



+896 Profil

icon Re: Letovanje u Kusadasiju?!01.07.2005. u 10:15 - pre 229 meseci
Najnoviji info za cene u Kusadasiju:

You can get street corner döner kebabs downtown Kusadasi for 2 YTL.
Buy your softdrinks at Tansas (supermarket) just off pedestrian street in Kusadasi. It pays off to buy in bulk/huge quantity.
But you better hide it if the Hotel doesn´t approve.

Dolmus cost 1 ytl and upwards depending on distance.
You can easily use Euro´s everywhere, even on the Dolmus but it´s cheaper paying in YTL.

I paid 3 ytl for a large bottle of Efes most places. At places like Panorama Café and Biragi they serve free popcorn and even fruit.

Ladies Beach is a really cool place, you can shop, dine and swim there, Diamond Beach is further out and very laid back not too crowded. Sunbeds cost 3-5YTl.


I jos malo:

prices this year are slightly higher than the last few years, expect to pay between 3 -5 YTL for a beer / coke / mineral water in the bars & restuarants (cheaper in the supermarkets)

a kebab (depending on where you buy from) again varies from about 5-7YTL.

you can get a decent meal for about 15-20YTL per person (steak, fresh fish, casserole etc) inc bread, salad, rice & potaotes.
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Letovanje u Kusadasiju?!01.07.2005. u 11:40 - pre 229 meseci
@ cozmo_im

I ja sam Ivan Miladinovic...

@ tema...

Kusadasi...
Posetio sam ga 2002. od 18.07. - 29.07. cinimi se... Da se ne ponavljam jer su iskustva slicna... Meni je sve bilo extra, jer je to neshto novo tako da niukom slucaju nemoj da propustis to...
Obavezno idi na Pamukale, i u neki od Vodenih parkova, na Efesu nisam bio mada kazu da je i to extra. To su ekskurzijice, kostaju od 15-25e, bar te godine je bilo tako.

U sustini lepo mestasce... Kazu da ima oko 40000 stanovnika, a u sezoni broj posetilaca dodje do 800000 hiljada.

Sto se poslepodnevnih talasa tice... U pravu su, kusadasi u stvari jeste luka, ima tamo ogroman deo koga zovu Marina (blizu je jedan Migros), to je u donjem delu grada (cini mi se). Ali zato svaki, ali bukvalno svaki hotel ima bazen, neki cak imaju i otvoren i zatvoren (bar je bio po jedan kod mene i kod moje drugarice, a nismo bili u istom delu grada).
U nekim hotelima organizuju one turske noci sa plesacicama... kazu da je extra, ja sam to propustio... :-(

P.S.: Ako si zavisnik od interneta mogu da ti preporucim jedan Internet Caffe, ja sam tamo isao pre nego sto podjem u hotel... Samo moras prvo da mi kazes u kom si hotelu, tj. u kom delu grada si...
 
Odgovor na temu

maji
Beograd

maji
Član broj: 21850
Poruke: 174
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Letovanje u Kusadasiju?!01.07.2005. u 12:32 - pre 229 meseci
Ja sam u Kusadasiju takodje letovala 2002.

Moj aranzman, a i utisci su veoma slicni onima koje je Stellanova prezentovao u svom postu.

Do Kusadasija smo i mi putovali autobusom, i takodje smo u odlasku i povratku po jednu noc proveli u Canakaleu. Iskreno, meni put bas i nije bio toliko naporan, uglavnom smo smo se dobro zezali ili spavali u busu.

Kusadasi je pravo novo turisticko mesto. Tada se jos uvek gradilo na sve strane. Meni se dopao trg i setaliste uz obalu u centru grada, i mala tvrdjavica. Ali recimo, mnogo su mi se vise u tom pogledu dopali Icmeler i Marmaris.

U Kusadasiju imate dve opcije, da ste smesteni u gradu gde vam je na dohvat ruke nocni zivot, ali sam centar nema plaze za kupanje, ili da izaberete hotel na Lady's beach, gde vam je dostupna pescana plaza ali da biste izasli u grad ima da se pesaci ili mozete da se vozite dolmusom. Dolmusi su skroz ok, jako su dobro organizovani i nisu skupi (tada, i prosle godine u Icmeleru cena je bila o,5E za voznju).

Pored Lady's beach, u Kusadasiju su interesantne jos dve plaze, Long beach--jedna od najduzih pescanih plaza u svetu, gde je pakleno vrelo, i lako se gori na suncu, i malo su veci talasi na moru; i Mili park. Mili park je neka vrsta njihovog nacionalnog parka, gde turisti ne idu cesto ali je super sto se do vode dolazi iz sume i hladovina jako prija. Prilaz moru na 3 plazi na koju smo mi isli nije bas najbolji, ali voda je fenomenalno cista.

Meni se "Bar Street" nije mnogo dopao, uglavnom zbog vrste muzike koja se tamo pusta, ali u okolnim ulicicama mogu da se nadju super kafici tipa klubova gde je mnogo kvalitetnija muzika. Mi smo odlazili u jedan koji se, mislim, zove Jazz Club, i bio je odlican.

Kusadasi takodje treba iskoristiti za organizovanje izleta, jer je u pogledu lokacije ovo letovaliste najblize svim velikim kulutno-istorijskim i prirodnim znamenitostima. Mi nismo bili bas najaktivniji po ovom pitanju, i to mi je jako zao. Mislim da su Pamukale fenomenalne i da ih definitivno treba videti.

Putovanje avionom ima svoje prednosti, i ja se danas radije odlucujem za takvu opciju, ali ako imate dobro drustvo, putovanje busom moze jos i da bude zanimljivo.



[Ovu poruku je menjao maji dana 01.07.2005. u 13:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Letovanje u Kusadasiju?!01.07.2005. u 13:45 - pre 229 meseci
Najbolji, najlepši i najpopularniji klub u kušadasiju je Ecstasy bar.
Fancy mesto, sa mnoogo dobrih devojaka, extra je skupo ali je provod besprekoran.
Ne puštaju ispod 18 ali ja sam imao sreću da udjem sa jedne dve drugarice (imaju 23 godine) jer one znaju gazdu tog kluba, pa sam ušao najopuštenije.
Fora je da je ulazak za devojke besplatan a da se za muškarce plaća (čini mi se) 10-ak €.

P.S. Evo odaću vam jednu javnu tajnu, što bi se reklo.... Kada dodjete do ulaza, a stalno na ulazi stoji gazda tog kluba, pridjite mu i recite da liči jako na Ron Džeremi-ja i lik će se sav oduševiti pustiti unutra i platiti vam par tura pića na njegov račun. Ja nisam verovao dok mu nisam rekao
 
Odgovor na temu

eddy_yu
Zrenjanin

Član broj: 6616
Poruke: 226
*.mgnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Letovanje u Kusadasiju?!01.07.2005. u 14:27 - pre 229 meseci
Ja sam bio prosle godine krajem avgusta u Kusadasiju i mogu reci da sam zadovoljan letovanjem Isao sam avionom i sam put je bio dosta ugodan i brz Posle sletanja u Izmiru placa se Turska viza 10e ili 10 $ njima isto a nama je bilo bolje u $ i to po glavi (racunaju i decu bez obzira na godine) !! Zatim sledi kraci put finim autobusima do hotela koji ste uplatili .Ja i devojka smo bili u Palm Beach apartmanima "blizu Kusadasija" (tako je pisalo u brosuri)inace do centra ima oko 6km i to brdovitog terena. Imali smo uplacen polupansion + apartman , znaci imali smo malu kuhinju sa fiziderom , plinskim resoom i svim posudjem , kupatilo ,dnevnu sobu i spavacu sobu Apartman je bio u prizemlju na 20m od bazena tako da se ujutru nisam ni umivao nego pravo u bazen Klopa im je prilicno slaba i jako zacinjena a i nema nista od svinje (sto je normalno za svaku muslimansku drzavu) tako da je nama dobro dosla kuhinja gde smo se dodatno prehranjivali Osoblje je veoma usluzno i veselo (neki su znali i nesto srpskog) , posteljina se menja na 7 dana a peskiri tek kad ih bacite na patos kupatila (ovo smo otkrili tek posle 5 dana , sva sreca da smo poneli nase).Plaza ehm.... u brosuri je pisalo apartmani na samoj obali a najbliza Kustur plaza je bila na oko 800m .Prvi dan kada smo otisli na Kustur samo slog sto me nije strefio ... naime da li zbog skorog kraja sezone ili plimskih talasa tek to je bila najprljavija plaza koju sam mogao i da zamislim Ljudi su se uglavnom samo suncali na cistijim delovima a od kupanja nije bilo ni govora posto je voda bila crna ko da je neko naftu prosuo i puna neke morske trave Elem posto se nepredajm tako lako krenuli smo obalom (posto je Kustur plaza prilicno dugacka) ne bili pronasli neko cistije mesto za kupanjac . Skroz na kraju plaze ispred hotela Tusan ko da smo iz pakla usli u raj Voda je bila fantasticno cista puna nekih ribica , pesak cist , lezaljke i suncobrani dzaba !!! Od tad smo uvek dolazili samo tu , jedino sto se pesaci jedno 45min dotle Kurs je tada bio izmedju 1700000-1800000TL za 1e .Efes 0.5l pivo je variralo od 750000 (u prodavnici) do 4500000 u nekim kaficima.Dolmus (minibus sa klimom-citaj otvoren prozor) u jednom pravcu 750000. Kusadasi je fini mali gradic pun prodavnica restorana i kafica ,gradska plaza je samo za ukras jer se nalazi u sred luke tako da se na njoj moze samo suncati Gradski saobracaj je katastrofa ,Turci voze ko manijaci (gore nego da se ukrste Beogradjani i Pancevci) tako da obratis paznju na to.Nocni zivot je fantazija a ako jos imas i vise love onda si car Ja sam nazalost morao kao pepeljuga da hvatam poslednje dolmuse u 12:00 jer je taxi posle ponoci otrov skup (traze i 30e za 5-6km).Jednom smo se zeznuli i ostali duze (do 03:30) pa smo krenuli pesaka onako veseli (pijani) ja i moja devojcica smo stigli do kreveta negde oko 05:00 Lady's beach je strava plaza ali pretrpana . Od dzamija sam video samo jednu u centru i ona se nije uopste cula ni jednom za ceo period naseg letovanja Bili smo na krstarenju brodicem (strava u povratku su bili ogromni talasi tako da tu avanturu necu nikada zaboraviti) ,obisli smo Efes ,fabriku koze,tursko vece sa sve trbusnim plesacima , pusili nargile ,Aqua fantasy pod obavezno (skoro sam se potukao sa decom na toboganima)
Evo koja slicica







Eddy ;o)
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Letovanje u Kusadasiju?!01.07.2005. u 14:48 - pre 229 meseci
Ima li neko ko je isao autom????
Ja krecem za 7-8 dana, pa me zanimaju cene dizela, da li je problem sa nalazenjem pansiona, i sl.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Letovanje u Kusadasiju?!

[ Pregleda: 18708 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.