Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eksplozije u Londonu ??

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozije u Londonu ??

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44571 | Odgovora: 220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 15:43 - pre 228 meseci
Citat:
Java Beograd: Upravo su Englezi bili najglasniji u nalaženju opravdanja prema teroristima koji su u Rusiji pobili onu decu u školi. Čak ih nisu ni nazvali teroristima, već su iznalazili nazive: bombaš, kidnaper, čak i "borac". Tako ovo u Londonu nije teroristički čin, već su eto neki borci postavili bombe.

Tu si u pravu. To što se desilo u Beslanu je, po meni, bila najgora tragedija u zadnjih par godina (po mom subjektivnom mišljenju, gora i od 9/11) a oni koji su izvršili taj napad ni ne mogu se nazvati teroristima. Teroristi su ljudi - a oni koji su poubijali decu u Beslanu definitivno se ne mogu nazvati ljudima. Da je do mene - ja bih svakome ko podržava taj napad metnuo metak u čelo (nisam baš pristalica demokratije u tako ekstremnim slučajevima) ali opet - taj napad nisu podržali ljudi koji su poginuli u eksploziji; tačnije - niko nije mogao da zna da li su ti ljudi podržavali rat u Iraku, napad na Beslan i sl. Ovo što se desilo u Londonu je napad na nasumice odabrane civile.
Citat:
broker: Stvar je vrlo prosta, ako oni mogu nas da ubijaju zato sto im je kriv S.M. a sto ne bi mogli arapi njih da ubijaju zato sto im je kriv T.B.?

Jedan zločin ne opravdava drugi.
Citat:
broker: Ja stvarno ne vidim kakav je tu problem. I jedni i drugi kao krajni cilj i rezultat imaju namerno ubijanje civila.

Problem je u tome što umiru ljudi koji nisu ni krivi ni dužni. Opet - kako možeš da opravdavaš teroristički napad?? Terorizam je terorizam, bez obzira na to "ko je prvi počeo" i "ko ima bolju tehnologiju"...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7173 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 15:44 - pre 228 meseci
Namerna ubistva civila su u suprotnosti sa svim medjunarodnim zakonima, pa i onima o ratu - i niko normalan ih ne podrzava, i sto se mene tice svako ko to uradi treba da bude momentalno priveden licu pravde.

Kako su ovde stradali civili, i akcija je iskljucivo bila okrenuta ka ubijanju civila jasno je da je delo za apsolutnu osudu i da nema bilo kakvog opravdanja.

A vi sto bi da definisete terorizam bi mogli da kupite neki moderni recnik, terorizam je odavno definisana rec - u to spada bas ovo.

Citat:

U potpunosti se slazem, i to i jeste sustina moje poruke. Ovi sto se zgrazavaju nad par bombi u Londonu, likovali su nad hiljadama mrtvih Irackih civila, pobijenih u ime "civilizacije", "demokratije", i para. Masakr Iracana jos uvek traje i to im nije pitanje koje je bitno. Sve je to stvar duplih standarda. Reakcija zavisi od toga ko je zlodelo ucinio.


Trebalo bi da znas da ne podrzavaju svi akcije u Iraku - a takodje bi trebalo da znas da ipak neko i iracke zrtve broji i popisuje i preksraje rata arhivira za neku buducu tuzbu - jednog dana ce neko za to sigurno odgovarati, kao sto danas neke drzave odgovaraju iako su bile na saveznickoj strani u WWII, ali ih to ne opravdava u besportebnom ubijanju civila.

Pravda je spora - ali i te kako dostizna.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.07.2005. u 16:46 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 15:46 - pre 228 meseci
Citat:
A sto se tice terorizma, pa trebalo bi prvo da se slozimo oko defincije terorizma pa da onda razmatramo ko je tu terorista ako ne. Po meni, terorista je i onaj koji salje avione da sa sigurne visine istovaruju tone kasetnih bombi i bombi sa osiromasenim uranijumom na civile.

ŠTA???? I to je definicija terorizma?? Potrudi se malo bolje, pošto si tom tvojom definicijom obuhvatio jako mali podskup terorizma.
Meni se čini da hoćeš da kažeš da oni koji su napali Beslan nisu teroristi, oni koji su srušili WTC takođe nisu teroristi, a bogami ni napad na Madridsku železnicu nije bio akt terorizma.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 15:46 - pre 228 meseci
Žao mi je tih ljudi.

Ali, UK je u ratu sa Irakom, Al Kaidom & co. Nisu valjda mislili da ih mudže vole after all those bombs i da će boći s velikom buxnom da proslave dobijene olimpijske igre? Hm..
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 15:52 - pre 228 meseci
uzas, upravo sam kontaktirao sve koje znam gore, svi su ok, hvala bogu.


stvarno mi nije jasno kako neki ovde mogu da budu toliko plitkog uma i pokusavaju da predstave ovu tragediju kao nesto od manjeg znacaja.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 16:03 - pre 228 meseci
Citat:
BytEfLUSh:
Jedan zločin ne opravdava drugi.


Ja nista ne opravdavam. Da li si u i jednom trenu procitao da ja likujem ili navijam? Samo pravim paralelu i uporedjujem.

Uzmi to kao da sam ravnodusan, nagledao sam se dosta mrtvackih prizora pricinjenih od raznih strana, tako da me nesto malo mrtvih Engleza ne moze da gane. Smatram da je to uzasno, ali ne vise nego sva druga kasapljenja.

Citat:
Problem je u tome što umiru ljudi koji nisu ni krivi ni dužni. Opet - kako možeš da opravdavaš teroristički napad?? Terorizam je terorizam, bez obzira na to "ko je prvi počeo" i "ko ima bolju tehnologiju"...


Opet, ja ne opravdavam nikoga, samo objasnjavam kako ja vidim sta se desava, a pre svega da mi smetaju dupli standardi, jer od toga ko je zrtva zavisi kako ce sam akt biti ocenjen.

Voleo bih kada bi se svaki akt ubijanja civila tumacio i tretirao na isti nacin, a ne kako sto se to radi.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Trebalo bi da znas da ne podrzavaju svi akcije u Iraku - a takodje bi trebalo da znas da ipak neko i iracke zrtve broji i popisuje i preksraje rata arhivira za neku buducu tuzbu - jednog dana ce neko za to sigurno odgovarati, kao sto danas neke drzave odgovaraju iako su bile na saveznickoj strani u WWII, ali ih to ne opravdava u besportebnom ubijanju civila.


Znam ja to, ali stvari stoje isto kao i ranije: ti ljudi pripadaju skupini koja u globalu podrzava vlast koja je cinila i cini zlo. Isto su i nama govorili kada smo se bunili sto nas bombaduju, jer nismo mi glasali za S.M. - "niste vi ali ceo narod kad se sabere podrzava S.M.a i zato vas bombardujemo".

Isto je i u Iraku, Avganistanu, Severnoj Koreji, Laosu, Panami i drugim mestima. Uvek su ubijani ljudi koji nisu krivi, pod opravdanjem da ce se tako nauditi onima koji jesu.
Anonimni pojedinac nikada nije bio bitan.

Citat:

Pravda je spora - ali i te kako dostizna.


Od toga je i Bog digao ruke. Pravda je odavno na strani onoga ko ima vise para i jace oruzje.

Citat:
BytEfLUSh: ŠTA???? I to je definicija terorizma?? Potrudi se malo bolje, pošto si tom tvojom definicijom obuhvatio jako mali podskup terorizma.
Meni se čini da hoćeš da kažeš da oni koji su napali Beslan nisu teroristi, oni koji su srušili WTC takođe nisu teroristi, a bogami ni napad na Madridsku železnicu nije bio akt terorizma.


Procitaj ponovo sta sam napisao. Niti sam rekao da je to definicija terorizma niti sam to napisao kao nesto slicno. Lepo pise:
Citat:

Po meni, terorista je i onaj koji salje avione da sa sigurne visine istovaruju tone kasetnih bombi i bombi sa osiromasenim uranijumom na civile.


Masno je ono slovo sto si izgleda u brzini prevideo da procitas.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8248.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 16:06 - pre 228 meseci
Sad sam se setio Nusiceve "ministarke" kad onaj njen mali opsuje oce sinu engleskog poslanika, a mater ga psuje, on kaze pa i on je meni, na to ce on: pa jesi to normlan ?! to je engleski otac, nije to nas da ga psujes !

Apro po, engleskog rukovodstva i njihove percepsije svetskih vrednosti evo sta se juce desilo:

Kako izgovoriti grčko prezime
6. jul 2005. | 12:56 | Izvor: Beta
Brisel -- Šef diplomatije Velike Britanije Džek Stro nije uspeo da izgovori prezime jednog grčkog političara.

Stro je dva puta pokušao da izgovori prezime Jorgosa Dimitrakopulosa, poslanika evropskog parlamenta, pa je odustao i izvinio se predsedavajućem. "Učio sam starogrčki u školi, ali to je bilo u pisanoj formi, ne u oralnoj", rekao je Stro.
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 16:06 - pre 228 meseci
Citat:
Namerna ubistva civila su u suprotnosti sa svim medjunarodnim zakonima, pa i onima o ratu - i niko normalan ih ne podrzava, i sto se mene tice svako ko to uradi treba da bude momentalno priveden licu pravde.


Nesto ne videh da su privedeni pravdi oni koji su ubijali civile po Srbiji u vreme napada Nato-a. Kolateralna steta, jel da?
 
Odgovor na temu

Andreavk
Beograd

Član broj: 49047
Poruke: 222
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 16:10 - pre 228 meseci
http://www.informationclearinghouse.info/article5365.htm
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7173 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 16:12 - pre 228 meseci
Citat:
Znam ja to, ali stvari stoje isto kao i ranije: ti ljudi pripadaju skupini koja u globalu podrzava vlast koja je cinila i cini zlo. Isto su i nama govorili kada smo se bunili sto nas bombaduju, jer nismo mi glasali za S.M. - "niste vi ali ceo narod kad se sabere podrzava S.M.a i zato vas bombardujemo".


Nije tacno to ne postoji nigde u medjunarodnom zakonu - hoces da kazes da sve tuzbe za ratnu odstetu koje uspevaju nad recimo:

Poljackim civilima zbog agresije Rusa (koji su pobednici, btw)
Nekolicini drzava zbog agresije nad nemackim civilima (koji su gubitnici, btw)

Ipak i onaj ko je izgubio ima neka prava - i ta se prava ipak ostvaruju, nema ih puno u medijima - ali ti ljudi dobijaju odstetu i nazad svoja prava koja su im oduzeta.

Citat:

Isto je i u Iraku, Avganistanu, Severnoj Koreji, Laosu, Panami i drugim mestima. Uvek su ubijani ljudi koji nisu krivi, pod opravdanjem da ce se tako nauditi onima koji jesu.
Anonimni pojedinac nikada nije bio bitan.


Tako je - samo ti izgleda ne pravis razliku izmedju teroristickog napada i neke sire vojne akcije sa nesrecnim civilnim zrtvama - tvoj problem. Ostatak civilizovanog sveta pravi, i hvala bogu da je tako.

Vidi, teroristicki napad je akt nasilja nad neduznim civilnim stanovnistvom iskljucivo u cilju sirenja terora i zaplasivanja neprijatelja - po svakom zakonu svake clanice UN i UN zajedno to je jedno od najtezih krivicnih dela - jedino je genocid nesto jos gore.

Sta vise reci?

Citat:

Nesto ne videh da su privedeni pravdi oni koji su ubijali civile po Srbiji u vreme napada Nato-a. Kolateralna steta, jel da?


Koliko znam, civili kojima je NATO avijacija nanela stetu su nastavil sudjenje u jednom sudu u Nemackoj - videcemo sta ce biti, ali ne sumnjam da ce se u obzir uzeti sve okolnosti.

Da je SCG usla u UN kako je trebala da udje 1992 umesto 2000, a ne da izigrava neku pamet i "sukcesiju" SFRJ - verovatno bi cela stvar vec bila gotova i na medjunarodnom sudu pravde i neko bi morao da placa, jer je jasno prekrsen zakon UN... na zalost, neko je hteo da kroji svoju istoriju, pa nismo ni imali osnovnu zastitu UN - posto nismo ni bili njena clanica :(

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.07.2005. u 17:18 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 16:13 - pre 228 meseci
@vlada01us
A ni ja ne vidim da su privedeni pravdi oni koji su organizovali napad na WTC, Madridsku Železnicu i London. Poenta je... ?

@broker
OK, tako može. Da, terorista je i onaj ko baca bombe na civile.
Što se "ocenjivanja napada" tiče, to je sve stvar medija, koje ja nisam branio u ovoj temi. Ja bih isto ovako odreagovao da neko otvori temu o ubijenim Iračkim civilima.


[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 07.07.2005. u 17:14 GMT+1]
Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 16:15 - pre 228 meseci
Citat:
vindic8or:
stvarno mi nije jasno kako neki ovde mogu da budu toliko plitkog uma i pokusavaju da predstave ovu tragediju kao nesto od manjeg znacaja.


Pa.. moglo bi se reci da su plitkog uma oni koji daju veci znacaj nekoj tragediji nego sto ga ona objektivno zasluzuje, zato sto imaju neki interes (bilo politicki, ekonomski, rodjacki, prijateljski ili neki drugi).

Srbi su oduvek imali problem sto nisu umeli da ostanu po strani nego su za sve morali da se (sami) pitaju i da biraju strane. A u ovom slucaju, birate stranu koja vam je zbo ovoga ili onga bliska, i onda pljujete po onoj drugoj, koja nije nista manje ili vise kriva nego strana koju ste odabrali da podrzavate.

Spusti malo loptu, ohladi glavu pa probaj da sam sebi, objektivno, objasnis u cemu su to manje tragicni masakri koje su ucinili Englezi Arapima u odnosu na maskre koje su Arapi ucinili Englezima i obrnuto. Kad budes znao odgovor onda mozemo da pricamo.

 
Odgovor na temu

Silenoz
Erkekjetter Silenoz
DEEP IN THE CARIBBEAN...

Član broj: 43556
Poruke: 215
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 16:22 - pre 228 meseci
http://www.darklyrics.com/lyrics/slayer/hellawaits.html#2

[Ovu poruku je menjao Silenoz dana 07.07.2005. u 17:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7173 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 16:23 - pre 228 meseci
Jesu li "Srbi" (ja sam Srbin i ne dozvoljavam da me ubrajaju sa takvima) birali stranu i kad su dali ponizavajuce malu cifru za zrtve cunamija - jedaku jednoj jako dobroj plati i za par redova velicina manju od svojih komsija?

Jesu li isto birali stranu kad nisu mogli ni minut cutanja da uloze?

O nekim drugim, malo bitnijim stvarima ne bih ovde... samo ovo gore ti govori koliko ti zivis u mitovima i distorziji stvarnosti.

Ne, takve "Srbe", moj Brokeru - nije briga ni za koga... a to vi sebi samo pravite iluziju da to ima opravdanje.

Ona hendikepirana zena sto sam joj otvorio vrata i pomogao da izadje iz poslovnice je meni govorila vise nego 10000000 takvih mitova.

Inace, protiv bombardovanja Iraka je bilo 95% Engleza ispitanih u Londonu - samo se setite demonstracija (da se nije kod nas demonstriralo, o brizni "Srbi"?)... mislim da to malo vise govori o nekim stvarima nego bilo sta drugo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.ptt.yu.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 16:25 - pre 228 meseci
O cemu pricate,ljudi?!Nijedno ubistvo nema opravdanje,a zlo radja zlo i iz tog zacaranog kruga se tesko izlazi.I to je to.Apsurdno je, uopste ,davati argumente da je ovo lose ,a jos apsurdnije da je to neko zasluzio.
Ova tema je zasluzila lock osim ako ne bude pruzala nove informacije.Doduse,postoje druga mesta gde se o ovome moze vise saznati.Nije ni vreme ni mesto za licna prepucavanja i "debatu"o ljudima koji su nastradali.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
217.26.66.*



+1 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 16:26 - pre 228 meseci
Mislim da sam zahvaljujuci doticnima ukapirao razliku izmedju terorizma i pojedinacnog nasilnickog akta.Razlika je u tome da li se to dogadja u "civilizovanim "zemljama(Spanija,Usa ,Uk..) ili varvarskim(Rusija,Srbija,Irak...).
E kad se zgodi zgubidan u civilizaciji to je terorizam i svi moramo da blejimo i gledamo live 24h sta se dogadja i da placemo za svih 45 mrtvih,ali kad se dogodi u provincijali e to nije bas zanimljivo..pa i cak kad su u pitanju 400 klinaca u skoli.
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 16:29 - pre 228 meseci
Zaista, dosta prepucavanja oko toga koliko je (tj. da li je) ovo tragičan događaj i upoređivanja sa ostalim terorističkim napadima... Nema smisla o tome pričati u ovoj temi.

Inače, oficijalno - broj mrtvih je 35, ali još nemaju cifru o tome koliko ih je poginulo u eksploziji autobusa (trebao bi da bude velik broj, kako kažu očevidci) kao i o tome koliko ih je ostalo zatrpano u podzemnoj železnici.
Strašno.

@simonzec
Tragedija u Beslanu je imala skoro 24h coverage na svim većim medijskim stanicama.


[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 07.07.2005. u 17:31 GMT+1]
Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 16:30 - pre 228 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ipak i onaj ko je izgubio ima neka prava - i ta se prava ipak ostvaruju, nema ih puno u medijima - ali ti ljudi dobijaju odstetu i nazad svoja prava koja su im oduzeta.


ZNas kako, moze onaj koga neko ubije da ima ne znam kakva rpava, njemu to vise ne vredi. Ja mislimda bi bilo mnogo bolje kada se ne bi dozvoljavalo da se uopste desavaju ovakvi masakri, bez obzira ko ih sprovodi, a siguran sam da bi to islo nekako, ako bi se svaki masakr tretirao na isti nacin bez obzira ko ga je pocinio.

Kao sto rekoh, od prava je i bog digao ruke.

Citat:

Tako je - samo ti izgleda ne pravis razliku izmedju teroristickog napada i neke sire vojne akcije sa nesrecnim civilnim zrtvama - tvoj problem. Ostatak civilizovanog sveta pravi, i hvala bogu da je tako.


Taman posla. Ja sam cak i obucen da pravim razliku. Star je u tome sto Engleska i Amerika upravo svoje masakre pokusavaju da opravdaju vojnim akcijama iako je to besmisleno.

Citat:

Vidi, teroristicki napad je akt nasilja nad neduznim civilnim stanovnistvom iskljucivo u cilju sirenja terora i zaplasivanja neprijatelja - po svakom zakonu svake clanice UN i UN zajedno to je jedno od najtezih krivicnih dela - jedino je genocid nesto jos gore.


Sam si rekao: teroristicki napad je akt nasilja nad neduznim civilnim stanovnistvom iskljucivo u cilju sirenja terora i zaplasivanja neprijatelja.

Upravo to je ono sto Amerikanci i Englezi svakodnevno rade koristeci najsavremenija oruzja i izmedju ostalog su to radili u Srbiji. To sto oni imaju sofisticiranija oruzja koja masakriraju sa vece daljine mnogo veci broj ljudi tako da se na prvi pogled nema utisak masakriranja, ne menja stvari.

Arapi su organizovani kao vojska i oni su davno objavili rat i Engleskoj i Americi. Sa njihovog stanovista, oni sprovode vojne akcije, iste kao i Englezi i Amerikanci, samo znatno manjeg obima, jer nemaju na raposlaganju tako prefinjena sredstva za masakriranje civila.

I u jednom i u drugom slcuaju mozemo da se slozimo da su to ili vojne akcije ili teroristicke akcije, ali nikako ne mozemo jedno da tumacimo kao vojnu akciju, a drugo kao teroristicku, narocito ako to radimo zato sto nam se izvodjaci "dopadaju" ili "ne dopadaju".

Masakr je masakr, vojna akcija je vojna akcija, teroristicka akcija je teroristicka akcija, prekomerna primena sile je prekomerna primena sile, zastrasivanje je zastrasivanje, civili su civili, a deca su deca, bez obzira na kojoj su strani.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7173 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 16:30 - pre 228 meseci
A ko je rekao da Beslan nije tragicni teroristicki akt? Ja se nesto ne secam toga. Takodje je posle Beslana svako podrzao akcije predsednika te zemlje koje bi u mirnim uslovima bile vrlo vrlo diskutabilne (a ticu se preuzimanja vlasti)

But you see what you want to see, zar ne ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 16:34 - pre 228 meseci
Nikada nece biti jednakih kriterijuma. Npr.Kragujevac i Kraljevo 1941.

Za jednog Nemca - PEDESET Srba...

Za tih par desetina mrtvih i ranjenih u Londonu, neko ce OZBILJNO da plati... sigurno nece sheici i princevi iz Saudijske Arabije...

Zivi bili pa videli...



(ton_majstor@home)

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 07.07.2005. u 17:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozije u Londonu ??

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44571 | Odgovora: 220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.