Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eksplozije u Londonu ??

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozije u Londonu ??

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 44736 | Odgovora: 220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia
Srbija - Beograd

Član broj: 31068
Poruke: 1320
*.beotel.net.

Sajt: www.skystar2info.com


Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 22:01 - pre 228 meseci
Samo jedno..............

Ulazite u bespotrebne rasprave ali ne trebamo takav nastup zbog razlicite ideologije, nacina razmisljanja i pogleda na svet.
Citam ovu temu i imam utisak da bi se pobili kada bi pricali negde u nekoj birtiji ,kaficu,....................nekom javnom mestu.........zbog cega?zbog koga?

Znate onu : "samo sloga.........
Ajde kada sam krenuo zeleo bih da dam svoje misljenje o ovom dogadjanju..............naravno u UK.

To je jedan vid borbe pojedinih grupa, koji zele na neki nacin prezentirati recimo jednodnevno dogadjanje u nekom iraku, avganistanu, ili bilo kojoj zemlji gde je amerika,britanija direktno odgovorna za ratne sukobe............kao i za ne duzne zrtve, koje su najcesce civili.............
Izgleda da nije bilo dovoljna akcija u americi, ili je to samo bio bogom dan povod da napadnu jos nekoga..................pa jos nekoga...............ima li zaista tome kraja ?
Zar im nije jasno da su stavili sapu na ceo svet, ne samo to, vec diretkno izazivaju i ucestvuju u sukobima "VAN" svojih teritorija u kojima ubijaju druge i ruse tudje!

Stradanjem civila je nesto neoprostivo "ALI" vreme je da i njihov narod kapne "da je nesto trulo u drzavi danskoj"

Ali mislim da se to nazalost nece desiti..............


Svako dobro






[Ovu poruku je menjao lancia dana 08.07.2005. u 23:04 GMT+1]





 
Odgovor na temu

miki3
Beograd

Član broj: 20283
Poruke: 260
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 22:19 - pre 228 meseci
"...Tuzno je ali recimo da nema tih vojnika u Bosni bi se i dan danas ratovalo

Tako su upali i u Koreju i Japan - pa su posle 10-tak godina i otisli, kad su te zemlje postale stabilne. Eto Juzna Koreja, i Severna... samo uporedite i budite iskreni prema cinjenicama...."
Da.Tuzno je.Ali,tuzno je to sto piromani hoce da izigravaju vatrogasce.Da.Tuzno je-kada kokosinjac cuvaju majmuni,ali je tragicno i pogubno (po zivot-najcesce)kada ga civaju -hijene i sakali.Tuzno je.Zaista.
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 22:48 - pre 228 meseci
Citat:
BluesRocker: Kako uspevas da gledas ljude na forumu? Ja vidim samo tekst. :)
BTW, to se zove razlika u stavovima. Bilo bi malo dosadno da svi misle kao ti, licilo bi na drugi dnevnik u dobra stara vremena. :)


Znas kako, ti sve pogresno shvatas decko. Ne radi se o tome da imas sukobljene stavove ako si citao bilo koji deo mog posta onda valjda shvatas da nema rasprave o tome da li voleti svoju zemlju, svoj narod i svoje obicaje.

Tu nema nikakvog sukoba misljenja ili si umno poremecen pa ti je to sto si Srbin ruzno ili si ponosan na ono sto jesi.

Ti mislis da je moj patriotizam lazan, voleti svoju zemlju je lazno znaci? To sto ti vise volis neku drugu zemlju od svoje sopstvene to je tvoj problem, to je isti slucaj da vise volis macehu nego majku, ja nisam psihijatar tako da ne mogu da ti utvrdim dijagnozu, ali da je tvoje razmisljanje bolesno to se ne dovodi u pitanje.

Ovo nije stav da treba voleti svoju zemlju vec je to sasvim logicna i normalna stvar.
Voleo bih da vidim koliko Engleza ne voli Englesku i koliko Amerikanaca ne voli Ameriku...

Odrekni se bolje svega pa budi niko i nista, kad ne znas nista o svojim korenima onda ne znas ni gde pripadas i svako moze manipulisati tobom, vidi se da si manipulisan od strane stranih medija a bogami i domacih placenickih...
 
Odgovor na temu

JimRainor
Novi Sad

Član broj: 26018
Poruke: 264
*.panline.net.



+2 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 23:02 - pre 228 meseci
Citat:
STELLANOVA: Heh, ti to smatras za nesto nenormalno, jer si ceo ziovt tako ziveo tj mogao si da radis stvari koje oni ne smeju. Oni su tako vaspitani i svako poredjenje nas i njih je glupo.

Sumnjam da su mnogo onih koji su kamenovani dvadesetak minuta nastavljali da misle na taj nacin i za vreme kamenovanja i sumnjam da bi bilo ko od njih imao protiv da se neko umesa sa strane.
Sad bi neki teski teoreticar mogao da kaze "ali oni su po njihovim zakonima zlocinci a zlocinci nemaju pravo da govore". Posto zelim da svima ustedim vreme osecam potrebu da odmah odgovorim:
po toj teoriji bi savrsena drzava bila ona u kojoj bi neki idiot uzeo pusku i okupio jos desetak naoruzanih bandita, osvojio neko selo i proglasio ga za nezavisnu drzavu, sebe za zakonitog vladara a svoju bandu za vojsku i krenuo da otima, pljkacka, siluje i ubija. I onda donese zakon po kome je svako iz sela ko ne pripada njegovoj bandi zlocinac. Po tome bi sve bilo savrseno jer jedini koji bi se bunili protiv njegove vladavine bi bili zlocinci a zlocinci ,naravno, nemaju pravo glasa. Zanci niko ko je prema zakonima posten ne bi bio protiv "sistema" i sve super.
Razume se da posto bi to selo bila suverena drzava svako strano mesanje bi se smatralo za najgrublju povredu svega i svacega.
Citat:
Da li je sve sto jer drugacije automatski lose? Po tebi jeste jer njihov zakon smatras za los jer je drugaciji od tvog tj. naseg.

Ne smatram ga ja za los samo zato sto je drugaciji. Postoje i drugi razlozi. TONA drugih razloga.
Citat:
I jeste lepo pricati odavde preko interneta, oni nemaju internet i oni ne znaju za neka druga pravila tako da njima to nije toliko strasno.

A sta ako sam ja odande i zelim na internet i zelim da mogu da se kre*em sa komsijinom kcerkom pre braka (ili potpuno bez braka) a ne da dizem gradove u vazduh kao moja druga dva brata?
Citat:
A i zasto bi se ja toliko brinuo ako je njima dobro, da im nije dobro promenuli bi.

Pa taj isti argument bi mogao da upotrebi i onaj "vladar" sa pocetka teksta. Da nije dobro narod bi se pobunio protiv mene ,right? Nek probaju ako smeju!
Citat:
Tipicno nametanje drugacijeg misljenja bez prava na odbranu istog.

Evo ti si tu, odbrani umesto njih ti zakon po kome se zena mora kamenovati zbog sexa pre braka, slusam te.
Citat:
To je ko kada bi dosao neki Iranac i rekao ti da nisi normalan jer u tvojoj zemlji jedete svinjetinu i zbog toga te bombarduje.

Vidi predhodno.

[Ovu poruku je menjao JimRainor dana 09.07.2005. u 00:50 GMT+1]
We've arranged a global civilization in which the most crucial elements profoundly
depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no
one understands science and technology. This is a prescription for disaster.

Carl Sagan
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 23:10 - pre 228 meseci
Da... opet se vracamo starim dobrim stranim placenicima, izdajnicima i slicnim zlotvorima. Pitam se samo sta je gore, biti izmanipulisan stranim ili domacim medijima.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 23:15 - pre 228 meseci
Citat:
weB_KiLeR: Znas kako, ti sve pogresno shvatas decko. Ne radi se o tome da imas sukobljene stavove ako si citao bilo koji deo mog posta onda valjda shvatas da nema rasprave o tome da li voleti svoju zemlju, svoj narod i svoje obicaje.


to se zove konzervatizam. pola sveta ne voli obicaje koji su opste prihvaceni u zemljama u kojima zive.
fasizam je upravo ono sto si pomenuo. "ko nije sa nama taj je protiv nas."

Citat:
Tu nema nikakvog sukoba misljenja ili si umno poremecen pa ti je to sto si Srbin ruzno ili si ponosan na ono sto jesi.


a sta si ti uradio da budes srbin? sta si ti to preispitao iz ponasanja "svog" naroda i ukazao mu da je negde pogresio? nista. to je ono sto jedan englez ili amerikanac radi svaki dan. i niko (osim ultra konzervativaca) mu ne kaze da ne voli svoju zemlju zbog toga sto radi.

Citat:
Ti mislis da je moj patriotizam lazan, voleti svoju zemlju je lazno znaci? To sto ti vise volis neku drugu zemlju od svoje sopstvene to je tvoj problem, to je isti slucaj da vise volis macehu nego majku, ja nisam psihijatar tako da ne mogu da ti utvrdim dijagnozu, ali da je tvoje razmisljanje bolesno to se ne dovodi u pitanje.


znaci rodila te zemlja?

ovo za dijagnozu je najjace. upravo si je postavio.

Citat:
Odrekni se bolje svega pa budi niko i nista, kad ne znas nista o svojim korenima onda ne znas ni gde pripadas i svako moze manipulisati tobom, vidi se da si manipulisan od strane stranih medija a bogami i domacih placenickih...


nisi mi odgovorio u vezi tih korena; web i kiler su neke srpske reci?
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??09.07.2005. u 01:17 - pre 228 meseci
Citat:
Sumnjam da su mnogo onih koji su kamenovani dvadesetak minuta nastavljali da misle na taj nacin i za vreme kamenovanja i sumnjam da bi bilo ko od njih imao protiv da se neko umesa sa strane.


Alo, taj ko je kamenovan je prekrsio ZAKON. Nije bitno kakav je, on ga je prekrsio, znaci kada ga je prekrsio bio je svestan cinjenice da moze biti kamenovan.

Citat:
po toj teoriji bi savrsena drzava bila ona u kojoj bi neki idiot uzeo pusku i okupio jos desetak naoruzanih bandita, osvojio neko selo i proglasio ga za nezavisnu drzavu, sebe za zakonitog vladara a svoju bandu za vojsku i krenuo da otima, pljkacka, siluje i ubija. I onda donese zakon po kome je svako iz sela ko ne pripada njegovoj bandi zlocinac. Po tome bi sve bilo savrseno jer jedini koji bi se bunili protiv njegove vladavine bi bili zlocinci a zlocinci ,naravno, nemaju pravo glasa. Zanci niko ko je prema zakonima posten ne bi bio protiv "sistema" i sve super.
Razume se da posto bi to selo bila suverena drzava svako strano mesanje bi se smatralo za najgrublju povredu svega i svacega.


U savremenoj drzavi je to sto si napisao NEMOGUCE jer postoje zakoni protiv toga, za to sto si napisao postoji vojska i policija da to sprece.


Citat:
Postoje i drugi razlozi. TONA drugih razloga.


Ako postoji tona drugih razloga zasto ne navedes bar 2-3. Toliko je tesko?

Citat:
A sta ako sam ja odande i zelim na internet i zelim da mogu da se kre*em sa komsijinom kcerkom pre braka (ili potpuno bez braka) a ne da dizem gradove u vazduh kao moja druga dva brata?


Problem je sto ti nisi odande. Jednostavno ne mozes da zelis ono sto ne znas sta je.
Sto se tice kresanja sa komsijinom cerkom, postoji zakon koji to zabranjuje, ako ti se nesvidja iseli se iz drzave, uzmi drugo drzavljanstvo da kresi negde gde je dozvoljeno.
Jednostavno.


Citat:
Pa taj isti argument bi mogao da upotrebi i onaj "vladar" sa pocetka teksta. Da nije dobro narod bi se pobunio protiv mene ,right? Nek probaju ako smeju!


Procitaj gore. Taj vladar nije moguc, ne postoji.
Pobunio se narod u Srbiji i eto dokaza da je moguce.

Citat:
Evo ti si tu, odbrani umesto njih ti zakon po kome se zena mora kamenovati zbog sexa pre braka, slusam te.



Ne sta da ga branim, on je takav i dok se ne promeni treba da se postuje.

[Ovu poruku je menjao STELLANOVA dana 09.07.2005. u 02:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??09.07.2005. u 01:24 - pre 228 meseci
Citat:
JimRainor: A sta ako sam ja odande i zelim na internet i zelim da mogu da se kre*em sa komsijinom kcerkom pre braka


U istinski civilizovanim zemljama, kao što je npr. Teksas, komšija bi mogao da te upuca ako te zatekne sa ćerkom (doduše, samo ako je maloletna - ni zakoni u Teksasu nisu savršeni) i da ne provede ni dan u zatvoru zbog toga.

Mislim da ću da se preselim u Teksas.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??09.07.2005. u 02:28 - pre 228 meseci
Citat:
weB_KiLeR:ako si citao bilo koji deo mog posta onda valjda shvatas da nema rasprave o tome da li voleti svoju zemlju, svoj narod i svoje obicaje.

Koje obicaje volis? Navedi mi neke.
Citat:
Tu nema nikakvog sukoba misljenja ili si umno poremecen pa ti je to sto si Srbin ruzno ili si ponosan na ono sto jesi.

Lepa neka definicija. :) Gde si to iskopao, ako imas nek linak?
Citat:
Ti mislis da je moj patriotizam lazan, voleti svoju zemlju je lazno znaci?

Odgovori mi na pitanje, da li bi ti platio porez za bilo sta da znas da nema kazne?
Citat:
To sto ti vise volis neku drugu zemlju od svoje sopstvene to je tvoj problem

A gde si ovo iskopao? Je l sam se ja negde izjasnio po tom pitanju?
Citat:
vidi se da si manipulisan od strane stranih medija a bogami i domacih placenickih...

Strane medije ne pratim, a domace placenicke pratim redovno, i uredno placam u prodavnici. To sto ih placam znaci da su placenicke? A ti znaci krades novine?

A sad malo ozbiljno, to sto imam jako lepo misljenje o Engleskoj kao fenomenalno uredjenoj drzavi ne znaci da ja Engleze volim, niti tu drzavu. Niti ih mrzim. Meni se svidja njihov sistem, red, rad, organizacija, sloboda, tradicija, demokratija, kultura. Pametni ljudi se ugledaju na pametnije od sebe, a budale na gluplje. Nadam se da razumes gde ti spadas po toj definiciji, posto su tebi idoli Al Kaida, Talibani, Severna Koreja i Fidel Kastro. Da li je veci patriota onaj ko hoce da u Srbiju uvede pozitivne stvari koje postoje u razvijenijim zemljama ili neko ko ne prepoznaje nista lose sto u njegovoj zemlji postoji niti bi ako prepozna to menjao? Da li si ti ponosan sto u tvojoj zemlji 57% stanovnika podrzava korupciju ako od nje ima koristi? Da li si ponosan sto je 90% nasih diplomiranih strucnaka informaticki nepismeno? Da li volis da kupujes domace proizvode cak ako ih je neko smanrljao ili ces pre kupiti kvalitetan uvozni proizvod? Da li si ponosan sto se kod nas jos uvek koristi dial up internet dok je ceo svet presao na mnogo brze i jeftinije varijante? Mislim da je tebi i vecini ovde vece zadovoljstvo da komsiji crkne krava nego da tebi bude dobro.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

ciroza jetre
Apatinska pivara
Sombor

ciroza jetre
Član broj: 62991
Poruke: 13
82.117.210.*



Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??09.07.2005. u 03:00 - pre 228 meseci
Citat:
Nadam se da razumes gde ti spadas po toj definiciji, posto su tebi idoli Al Kaida, Talibani, Severna Koreja i Fidel Kastro.


ne bih da se uplicem u vasu raspravu ali covek to nije nigde rekao...


Citat:
Da li si ponosan sto je 90% nasih diplomiranih strucnaka informaticki nepismeno?


daj dokaze pa tek onda ovako pricaj...



Citat:
Da li je veci patriota onaj ko hoce da u Srbiju uvede pozitivne stvari koje postoje u razvijenijim zemljama ili neko ko ne prepoznaje nista lose sto u njegovoj zemlji postoji niti bi ako prepozna to menjao?



pozitivne stvari u redu, ali sa zapada (pretpostavljam da kad kazes razvijenije zemlje mislis na zapad) smo mi u zadnjih par decenija uzeli samo lose stvari-drogu, deca nam se zaglupljuju gledajuci njihove nenormalne serije (south park, teletabisi), taj isti zapad nas truje njihovim mesom loseg kvaliteta (bilo je cak i u nekim dnevnim novinama, ne secam se tacno kojim o tome rec), pa cak i javno promovisanje pedera i lezbejki je uslovilo da oni ovde pocnu da organizuju gej parade (bilo, ne ponovilo se)

Pretpostavljam da ces sada poceti da branis pedere i lezbejke i zato ti odmah kazem da je homoseksualnost u svim knjigama do 90.-ih godina bilo bolest, a uveren sam da je i sada samo sto se pod uticajem poremecenog zapada to promovise kao nesto sasvim normalno... Licno ne mrzim homoseksualce i uopste me ne interesuju ali cemu te parade...to je ono sto me nervira...

Citat:
imam jako lepo misljenje o Engleskoj kao fenomenalno uredjenoj drzavi ne znaci da ja Engleze volim, niti tu drzavu. Niti ih mrzim. Meni se svidja njihov sistem, red, rad, organizacija, sloboda, tradicija, demokratija, kultura


za nesto i mogu da se slozim ali demokratija i sloboda??? Pa u engleskoj imas manju slobodu i demokratiju nego ovde... Kako je prosao onaj politicar iz vlade tony blair-a sto je poceo da govori kako u iraku nije bilo nuklearnog oruzja, za par dana su ga nasli mrtvog na nekom zabacenom mestu. I posle o tome vise ni rec, to ti nazivas demokratijom i slobodom?


Citat:
Da li si ti ponosan sto u tvojoj zemlji 57% stanovnika podrzava korupciju ako od nje ima koristi?


naravno da nisam ponosan, ali ti isti englezi su pokusali da podmite clanove mok-a da bi london dobio organizaciju olimpijade 2012, u tome je ucestvovao i onaj nas Goran Takac, sin artura takaca, i sve to imaju snimljeno i dokumentovano, a pre neki dan je london dobio tu istu organizaciju... Pa da imaju imalo obraza posle tog otkrica tog novinara sami su trebali da povuku kandidaturu...

Citat:
Da li si ponosan sto se kod nas jos uvek koristi dial up internet dok je ceo svet presao na mnogo brze i jeftinije varijante?



Mislim stvrano cemu ovo??? Nema ni malo veze sa temom, a inace i u srbiji se polako uvodi cable net a bogami i adsl...

[Ovu poruku je menjao ciroza jetre dana 09.07.2005. u 04:02 GMT+1]
Zora sviće, ja ispijam piće.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??09.07.2005. u 03:03 - pre 228 meseci
Citat:
Ivan:I onaj sto je rekao da se tripujem sa pricom o hendikepiranoj zeni kojoj niko od cca. 10 sluzbenika i bar 20 ljudi koji sede nece da pomogne.. jbg, sitne stvari mnogo govore nego ova globalno-politicka razglabanja bez veze sa zivotom - nisam ja nigde rekao da negde nekog treba kriviti za to, jednostavno su 15 godina haosa i bezumlja pod Slobom ucinili da prosecni stanovnik SCG bude takav kakav jeste, na zalost. No, bice bolje valjda, sto pre to bolje - pa ces i ti skontati sta nije ok.

Pazi, Ivane, ja sam sve samo ne patriota, i nisam ljubitelj nesto ove zemlje. Tu sam silom prilike...barem jos neko vreme. Ali samo gledam sve ovo sa strane i logicno razmisljam. Stvarno mi je zao tih ljudi, jer oni nista nisu krivi. Ali kazes da smo mi dali najmanje novca za stradale u cunamiju (iliti zbog cunamija). Ali koliko love je svet (pa i Indonezija) dao za stradale (finansijski, materijalno) u potopu u Vojvodini?!? Koliko su love dali Engezi za to? Koliko puta su nam pomogli? Koliko puta su stali na nasu stranu? Zar nisu oni sa Amerima bili najglasniji kada je trebalo da se bombarduje nasa zemlja? I kada su svi hteli da prestanu, oni su se toliko bunili da su napadi nastavljeni? I sta sada, mi sve to treba da zaboravimo jer je prosecan Srbin manje vredan od nekog poginulog u metrou u Londonu?!? I koliko znam i u nasoj zemlji je nekoliko puta raspisan referendum gde se i narod pita. Tako je verovatno i na zapadu. A koliko znam vecina amera i engleza je bilo za bombardovanje nase zemlje, to se dobro secam. Znaci nisu ni oni toliko zlatni.
Sve sto hocu da kazem je, da kada se svuda mesas i sve hoces da kontrolises, moras da se nadas necemu ovakvom. Neka povuku zvoju vojsku iz sveta i neka resavaju svoje unutrasnje probleme i da vidis kako niko nece da ih dira.
jos jednom: "Ko se maca lati...".
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

ciroza jetre
Apatinska pivara
Sombor

ciroza jetre
Član broj: 62991
Poruke: 13
82.117.210.*



Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??09.07.2005. u 03:10 - pre 228 meseci
Citat:
Ali koliko love je svet (pa i Indonezija) dao za stradale (finansijski, materijalno) u potopu u Vojvodini?!? Koliko su love dali Engezi za to? Koliko puta su nam pomogli? Koliko puta su stali na nasu stranu? Zar nisu oni sa Amerima bili najglasniji kada je trebalo da se bombarduje nasa zemlja? I kada su svi hteli da prestanu, oni su se toliko bunili da su napadi nastavljeni? I sta sada, mi sve to treba da zaboravimo jer je prosecan Srbin manje vredan od nekog poginulog u metrou u Londonu?!? I koliko znam i u nasoj zemlji je nekoliko puta raspisan referendum gde se i narod pita. Tako je verovatno i na zapadu. A koliko znam vecina amera i engleza je bilo za bombardovanje nase zemlje, to se dobro secam. Znaci nisu ni oni toliko zlatni.
Sve sto hocu da kazem je, da kada se svuda mesas i sve hoces da kontrolises, moras da se nadas necemu ovakvom. Neka povuku zvoju vojsku iz sveta i neka resavaju svoje unutrasnje probleme i da vidis kako niko nece da ih dira.



svaka ti cast za ovo, u potpunosti se slazem sa tobom.
Zora sviće, ja ispijam piće.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??09.07.2005. u 03:27 - pre 228 meseci
Citat:
Citat:
Nadam se da razumes gde ti spadas po toj definiciji, posto su tebi idoli Al Kaida, Talibani, Severna Koreja i Fidel Kastro.
ne bih da se uplicem u vasu raspravu ali covek to nije nigde rekao...

Covek pominje placenicke medije, to mi je sasvim dovoljno za dijagnozu. :)
Citat:
Citat:
Da li si ponosan sto je 90% nasih diplomiranih strucnaka informaticki nepismeno?
daj dokaze pa tek onda ovako pricaj...

Dokaze nemam, ali mogu ti reci da je procenat jos veci. Znam jer sam studirao informatiku pa sam video koliko su na tom fakultetu profesori i asistenti informaticki poktovani, i koliko diplomirani inzenjeri znaju o informatici. Onda idi na neki neinformaticki fakultet pa digni na 3. stepen. :) Znam i ljude koji su zavrsili farmaciju ili ko zna sta jos pa ne znaju da koriste internet, da ne pominjem MS Office ili OO.org.
U Kanadi za bilo koju profesiju da si zavrsio koledz od dve godine, nauce te da vrlo dobro znas da koristis osnovne office programe (cak rade i access), da napravis i postavis svoju web stranicu, da znas da koristis internet i kompjuter za svoju struku. Ovo ti govorim za one koledze koji se ne bave informatikom vec nekim drugim stvarima.
Citat:
pozitivne stvari u redu, ali sa zapada (pretpostavljam da kad kazes razvijenije zemlje mislis na zapad) smo mi u zadnjih par decenija uzeli samo lose stvari

A da li sam ja rekao da nije tako? A zasto kupimo lose stvari? Ocigledno da nismo dovoljno pametni, odnosno ovde su pametni ljudi marginalizovani a sve vazne odluke donose budale.
Citat:
Pretpostavljam da ces sada poceti da branis pedere i lezbejke

Lose pretpostavljas. Nisam ja niciji drveni advokat.
Citat:
za nesto i mogu da se slozim ali demokratija i sloboda??? Pa u engleskoj imas manju slobodu i demokratiju nego ovde... Kako je prosao onaj politicar iz vlade tony blair-a sto je poceo da govori kako u iraku nije bilo nuklearnog oruzja, za par dana su ga nasli mrtvog na nekom zabacenom mestu. I posle o tome vise ni rec, to ti nazivas demokratijom i slobodom?

A znas kolko je kod nas takvih slucajeva bilo? Izlaze feljtoni po novinama. Nemoj da ti nabrojim sve meni pozmate primere, otici cemo suvise u offtopic. Jeste, bavljenje politikom je rizicno svuda u svetu, svuda se mutne radnje rade, ali tamo obican covek ima mnogo veca prava nego ovde. U tome je poenta.
Citat:
naravno da nisam ponosan, ali ti isti englezi su pokusali da podmite clanove mok-a da bi london dobio organizaciju olimpijade 2012, u tome je ucestvovao i onaj nas Goran Takac, sin artura takaca, i sve to imaju snimljeno i dokumentovano, a pre neki dan je london dobio tu istu organizaciju... Pa da imaju imalo obraza posle tog otkrica tog novinara sami su trebali da povuku kandidaturu...

Ne nego ce oni da igraju posteno a ostatak sveta ispod zita? Pa olimpijski biznis je uvek bio prljav. Tu se ogromna lova vrti, uvek je bilo mahinacija i bice. Opet se vratimo na obicnog coveka. Kolko treba tamo kafe na salteru? Kolko kojoj inspekciji? Kolko sudiji, kolko policiji, kolko da dobijes posao u drzavnoj sluzbi? To uporedi pa reci gde je veca korupcija.
Citat:
Mislim stvrano cemu ovo??? Nema ni malo veze sa temom, a inace i u srbiji se polako uvodi cable net a bogami i adsl...

U ostatku sveta ne znaju sta je dial up. :) A i oni koji znaju ne placaju ga 100 evra mesecno.

Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??09.07.2005. u 08:50 - pre 228 meseci
Evo od cele ove diskusije koja je krenula u pogresnom smeru, gde ste poceli bas najprljavije da politicite skrenuvsi sa teme, izabracu samo ovu jednu recenicu.

Citat:
BluesRocker: Ne nego ce oni da igraju posteno a ostatak sveta ispod zita?


Vidi, upravo odve sam sebe diskreditujes kao diskutanta. S jedne strane, bunis se zbog teroristickog napada na Englesku kao prljavog a odobravas englesko masakriranje Iracana i ostalih po svetu kao tekovinu civilizacije i demokratije, i borbu za "slobodjenje", a sa druge strane, odobravas englesko ucesce u u korupciji radi dobijanja Olimpijade, sa opravdanjem da tako svi rade.

E pa vidis, sve dok Engleska ucestvuje u prvljavim ratovima, ne moze da se buni kada protiv nje neko ratuje prljavo.

nekao ima pravo da se bini kada mu se cini zlo ili steta samo ako on sam ne cini takvo isto zlo i stetu. Sam Isus je onom prilikom kada su hteli da kamenuju Mariju Magdalenu rekao: neka baci kamen svaki onaj koji nije ucinio nikakav greh. I niko ne baci kamen.

Ti si se ovako javno deklarisao kao neko kome uopste nije bitno sta je ispravno i ko je u pravu, nego ti je bitno samo da si na strani Engleske. Stoga, svaki tvoj komentar ima nistavnu vrednost, jer je pristrasan i nije vodjen zeljom da se konstruktivno doprinese diskusiji, vec, naprotiv, sluzi samo za to da podrzi stranu koja je tebi milija.


Ne bi bilo lose vratiti se nazad na prvu temu a ja to vidim kao sukob misljenja izmedju dve struje: onih koji smatraju da je svaki zlocin za osudu i da treba da bude sankcionisan na isti nacin i onih koji smatraju da su necija deca i civili manje vredni te da njihovo masakriranje nije toliko bitno kao ubijanje dece onih koji su vise vredni.


[Ovu poruku je menjao broker dana 09.07.2005. u 09:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??09.07.2005. u 09:22 - pre 228 meseci
Citat:
BluesRocker: Strane medije ne pratim, a domace placenicke pratim redovno, i uredno placam u prodavnici. To sto ih placam znaci da su placenicke? A ti znaci krades novine?

A sad malo ozbiljno, to sto imam jako lepo misljenje o Engleskoj kao fenomenalno uredjenoj drzavi ne znaci da ja Engleze volim, niti tu drzavu. Niti ih mrzim. Meni se svidja njihov sistem, red, rad, organizacija, sloboda, tradicija, demokratija, kultura. Pametni ljudi se ugledaju na pametnije od sebe, a budale na gluplje. Nadam se da razumes gde ti spadas po toj definiciji, posto su tebi idoli Al Kaida, Talibani, Severna Koreja i Fidel Kastro. Da li je veci patriota onaj ko hoce da u Srbiju uvede pozitivne stvari koje postoje u razvijenijim zemljama ili neko ko ne prepoznaje nista lose sto u njegovoj zemlji postoji niti bi ako prepozna to menjao? Da li si ti ponosan sto u tvojoj zemlji 57% stanovnika podrzava korupciju ako od nje ima koristi? Da li si ponosan sto je 90% nasih diplomiranih strucnaka informaticki nepismeno? Da li volis da kupujes domace proizvode cak ako ih je neko smanrljao ili ces pre kupiti kvalitetan uvozni proizvod? Da li si ponosan sto se kod nas jos uvek koristi dial up internet dok je ceo svet presao na mnogo brze i jeftinije varijante? Mislim da je tebi i vecini ovde vece zadovoljstvo da komsiji crkne krava nego da tebi bude dobro.



Znam na sta ciljas decko ali ja se uopste nisam upustao u taj deo rasprave, ja govorim o tome da ti placenicki mediji shire to da se zaboravi odakle si, ko si i sta si, pokusavaju da te usmere ka zapadu, prodas lepo svoju zemlju, dobijes kintu itd... Kao sto je Labus uradio.

Ne znas ti decko nista o politici i jako si naivan, to da je Engleska slobodna zemlja to je opet lupetanje koje ne mozes da potkrepis i jednim dokazom, tamo da uzmes da palis zastavu ubili bi te na licu mesta, ovde kod nas moze da radi svako sta hoce.
Kod nas vrsljaju sve moguce tajne sluzbe, zemlja nam se raspada, ove demokrate su nas skroz prodale i tebi je to cool?

Korupciju su nam uneli sa zapada, toliko o tome.
Uopste ti pricas sasvim trecu pricu, saberi se pogledaj post i taj prst kojim upires prvo stavi na celo i zapitaj se malo gde si ti u celoj toj prici pa onda nastavi sa pljuvanjem.
Ja jesam za to da se od zapada uzmu dobre stvari, ali ovde se kupe samo lose stvari, postajemo "zapadna provincija", ako ista znas o Rimskom carstvu znas onda i koga su nazivali provincijama.

Dobijamo svo djubre sa zapada, teraju nas da se odreknemo svoje drzave svog imena i svojih obicaja. Tuzno je gledati Vas koji mislite da je to u redu.

A one gluposti koje pricas da ja podrzavam Al kaidu i jos neke kriminalne organizacije, to je glupost, samo mi nadji gde sam ja to rekao pa mozemo onda da pricamo.
Ti pricas ono sto ti zelis i pravis diskusiju kakvu ti zelis, rece dobro i broker, ti uopste ne mozes da diskutujes ni o cemu kad volis vise Englesku nego svoju zemlju. Nadam se da je bolje da odes tamo, bilo bi ti lepse zar ne, sto ne odes?

Sto se tice interneta ja kod sebe kuci imam 200kbps wireless i sasvim mi lepo obavlja posao, inace sam igrao MMORPG igre i svi ti ljudi sa zapada nemaju nesto veci protok, svi uglavnom imaju 256 ili 512, sto se i ovde moze lako dobiti. To sto si ti jos uvek na modemu to nije moj problem, mozes da uzmes dvosmerni satelitski link, mozes da uvedes cable, mozes da uzmes wireless i do 4mbit/s samo treba da platis.

[Ovu poruku je menjao weB_KiLeR dana 09.07.2005. u 10:27 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao weB_KiLeR dana 09.07.2005. u 10:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??09.07.2005. u 09:56 - pre 228 meseci
Ma kakva Severna,Juzna i ne znam kakva jos Koreja,Iran,Irak???? I sta me briga kakva je zemlja Engleska.sve su to budalastine.Ja ne vidim razlog rasprave na ovom forumu.A moderatoru koji brise tudje postove a sam je zakuvao ovu temu jos jednom porucujem da ako nezeli da cuje tudje misljenje neka zakljuca temu i da se razilazimo,a ne tako da se ponasa.......
p.s. dzaba ste krecili:)
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??09.07.2005. u 12:22 - pre 228 meseci
Citat:
Web_killerUpravo je to i problem, mi kad smo ukazivali pomoc tim englezima oni su nam zaboli noz u ledja, pa vi vidite.


Ko ti je zabijao noz u ledja? Onaj Indus iz Victoria Line-a koji je povredjen prekjuce? ;-)

Vidim, Tony Blair i direktor Boeing Defense-a su bas jadni zateceni sa onim prekjuce... bice da su im teroristi naudili, tako sto ce im povecati njihov ulog na berzi.

Give me a break ;-)

Citat:
Njima je stalo samo do njih i ni do koga drugog, a nama ovde prosipate neke evropsko demokratska shvatanja, dosta mi je tog laznog kosmopolitizma...


Kome je stalo samo do koga - nekom konkretnom, ili svima? O cemu ti pricas? Koliko ti poznajes ljudi odatle - i sve je bas briga? Kako to da ja poznajem mnoge koje je bilo briga za nas?

Mi ovde pricamo o ljudskim osecanjima i razumu... to je moje stanje svesti i dobrog dela ljudi i ovde... sta ja sad da ti radim sto ti to ne kontas, jbg...

Citat:
Dimkovicu ako ti je vise stalo do zrtava u engleskoj nego do zrtava ovde kod nas onda ne moras vise nista da kazes...


Gluposti - em to nisam nigde rekao, em je stvarno besmisleno stavljati nekom svoje projekcije u usta. Stalo mi je do svih zrtava, sta cemo sad?

Citat:
Idite tamo po zapadu pa prosipajte vasa misljenja, svuda u svetu se ceni poreklo samo se kod nas to smatra ruznim, Vama je ruzno sto ste Srbi, pa to je najcrnje zato nam se sve ovo i deshava.


O cemu ti pricas? Ja sam Srbin - kao i ti... ne stidim se ja toga, vec se eventualno stidim polusveta koji se isto naziva Srbima, na zalost - al za mene je to polusvet, i samo to - sta im pise u licnoj karti / pasosu me ne zanima.

Kapisci?

Citat:
Zato sto postoje ljudi nalik Vama koji vishe vole Englesku od rodjene zemlje, kojima je ponizenje to sto su Srbi. Vi ste ruglo svoje zemlje, pogledajte Ameriku tamo je svako prvo Amerikanac pa posle sve ostalo.


Ti si decko nesto gadno istripovao - vidi, ja nemam nameru da se bavim tvojim projekcijama ko koga mrzi i voli vise od nekog drugde, mi ovde pricamo o teroristickom incidentu na civilima, a ti si vec izgradio kompletnu psiholosku teoriju nad ljudima koji su to izjavili.

Mislim to se desilo prekjuce - prekjuce se nisu desili Beslan ili Hiroshima...

Citat:
Gnusno mi je vishe da posmatram ovaj forum i da gledam ljude sa takvim shvatanjima.


Meni je zanimljiv reality distortion shield oko mnogih ljudi - al to je Slobotomija od 15 godina:

Dakle, zao mi je ako se iko pronadje ovde... ;-)

Citat:

Slobotomija - hirurška intervencija na mozgu kojom prilikom se centri zaduženi za poštovanje progresa, znanja, rada, reda i zakona ireverzibilno odstranjuju.

Buduci da je ta hirurška intervencija na mozgu vrlo specificna, traje godinama i izvodi se kombinacijom TV programa, turbo folka, masom nerešenih ubistava, neprestanom konfrontacijom sa svetskim liderima, krotkim cekanjem u redovima, itd, vidljivih tragova na prvi pogled nema i pacijent nije ni svestan da je bio podvrgnut operaciji.

Pacijent, tacnije subjekt, potom nastavlja normalno da živi i funkcioniše, savršeno nesvestan toga da je slobotomiran. Interesantno je da efekti ove intervencije jacaju sa protokom vremena, bez obzira na to što je originalni autor ove metode odavno na zasluženom odmoru, gde ce trajno i ostati.

Svoj prezir za sve ono što je napredno u današnjoj civilizaciji pacijent, tacnije subjekt, smatra necim potpuno prirodnim, spontanim, autenticno svojim. Karakteristicno za subjekta je prisustvo beskrajnog prezira prema svim institucijama, vera da je opšta korumpiranost prirodno stanje, odricanje sopstvene odgovornosti, nesposobnost za toleranciju bilo cega razlicitog, izuzetna svadljivost i konstantna bezrazložna uvredenost.

Za posebno uspele intervencije je karakteristicna vrlo specificna i dosad nedovoljno istražena pojava, koja se sastoji u divinaciji, iliti obožavanju kultova i mitova sopstvene etnicke grupacije, do kojih subjektu, istovremeno i potpuno paradoksalno, nije ni najmanje stalo!


PS: Web_Killeru - zastavu su palili bas pre neki dan ispred samita G8... koliko znam niko nije ubijen, a taj verovatno nije ni uhapsen - No oprosteno ti je, verovatno si o Engleskoj saznao preko Spomenke Jovic ili mitova iz kraja... znas ono, Englez je zao, Svabo je zadrt, Francuz je pokvaren i tako to...

Uzivajte u VR-u ;)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 09.07.2005. u 13:24 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??09.07.2005. u 12:40 - pre 228 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kako to da ja poznajem mnoge koje je bilo briga za nas?
Mi ovde pricamo o ljudskim osecanjima i razumu...

A mozda i o kurtoaziji ;)

[Ovu poruku je menjao commissar dana 09.07.2005. u 13:41 GMT+1]
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

zabac_kermit
Žabac Kermit
Muppet land

Član broj: 22851
Poruke: 107
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??09.07.2005. u 13:04 - pre 228 meseci
Dimkoviću svaka čast za Slobotomiju.

Pozdrav.
Neka tvoje besede budu odmerene na kantaru da bi bile korisne onima koji će ih čuti.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??09.07.2005. u 13:28 - pre 228 meseci
Dečaci.

Suviše negativne energije ispaljeno nasumice i bez korisnog cilja+feedback-a...

Nema potrebe, uskoro će kraj filma...

Pozdrav!

P.S. LOCK, ako Boga znate...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozije u Londonu ??

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 44736 | Odgovora: 220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.