Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova usluga Posta Srbije - Track and Trace

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: Nova usluga Posta Srbije - Track and Trace

[ Pregleda: 7435 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon7994

Član broj: 7994
Poruke: 278
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Nova usluga Posta Srbije - Track and Trace18.07.2005. u 00:41 - pre 227 meseci
Verovatno ste primetili da se u poslednje vreme lepe nalepnice sa bar kodovima na preporucena pisma, vrednosna pisma... itd. Od sada je moguce proveriti status vase posilje na sajtu Poste:

http://www.trackandtrace.ptt.yu/

Zahvaljujuci bar kodu, takodje je moguce proveriti status posiljke odlaskom na sajt Posta drugih zemalja (gde je poslata posiljka)
 
Odgovor na temu

Metronom
Beograd

Član broj: 107137
Poruke: 4
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Nova usluga Posta Srbije - Track and Trace23.08.2006. u 20:28 - pre 214 meseci
Malo pre sam probao da na tom sajtu proverim dokle su stigla 3 pisma koja sam poslao preporuceno u inostranstvo. Pazljivo sam, po uputstvima na samom sajtu, ukucao kodove posiljki, medjutim stalno dobijam obavestenje da podaci o tim posiljkama ne postoje u bazi??! "Nesto je trulo u drzavi Danskoj"...
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Nova usluga Posta Srbije - Track and Trace24.08.2006. u 12:32 - pre 214 meseci
A trula je posta...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Nova usluga Posta Srbije - Track and Trace24.08.2006. u 13:25 - pre 214 meseci
Sta da kazem kada sam pretplatila postarinu za razglednicu u glavnoj posti, i sluzbenik na salteru mi je ljubazno rekao da nece biti problema. Eto, nadala sam se da ako pretplatim, MOZDA postoji sansa da stigne na adresu; ako vec sa normalno placenom postarinom to nije slucaj. Godinu dana kasnije, ni traga od glasa; ali eto, 'ako ne dodje za deset dana, za dvije sedmice ce sigurno'. :)) Ako nisu sposobni da sprovedu kontrolu nad jednom obicnom razglednicom da dodje da posiljaoca (avionska posta/nije brod), ja se nesto ne usudjujem ni da eksperimentisem sa drugim stvarima - jer je to njima cisto EKSPERIMENT. Btw, Bgd u pitanju, nije inostranstvo.

A sto se tice inostrane poste - sve u redu kad pratis odavde i dodje do granice. E kad predje granicu, onda se snalazi kako znas i umijes. Kao da postoji neki gladni medvjed i na drugoj strani jede pisma/razglednice/knjige/magazine/CD-ove/stampani materijal k'o kolacice. Pisi otpisano.

Hajde nekad se utjesim da bar neko procita te silne knjige, i utice na pismenost njihovog radnog kadra, pa ce vremenom neko razmisliti o tome sta se radi.

Ne kazem da se to radi u svim slojevima, znam za neke, ima i dobrih postara koji savjesno rade svoj posao, ali ovi prvi im kvare prosjek. Karijes, ni manje ni vise.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Nova usluga Posta Srbije - Track and Trace24.08.2006. u 14:49 - pre 214 meseci
jedini nacin da srede stanje oko posiljaka je da debelo kaznjavaju svoje radnike kod kojih je doslo do propusta... ovako, ovo mi izgleda kao jos jedno zamazivanje oci zbog sve goreg stanja sa posiljkama, i verovatno velikim brojem prituzbi...
 
Odgovor na temu

Metronom
Beograd

Član broj: 107137
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Nova usluga Posta Srbije - Track and Trace24.08.2006. u 15:10 - pre 214 meseci
I jos jedna ispravka prvog posta na ovoj strani - NIJE moguce proveriti status nasih posiljaka odlaskom na sajt poste zemlje u koju je posiljka upucena... Probao sam sinoc. 3 zemlje, 3 poste, 3 sajta sa "Track & trace" uslugom, i svi odmah obavestavaju da nije moguce pratiti posiljke cije sam kodove uneo... Ne znam da li je to slucaj samo sa posiljkama iz Srbije ili i iz ostalih zemalja, ili se mozda mogu na tim sajtovim pratiti samo posiljke poslate odande... U svakom slucaju, u "Danskoj je nesto jos trulije" nego sto mi je izgledalo pre neki dan... :-/
Procitao sam nedavno nesto o tome da Posta Srbije jos nije potisala neki sporazum sa ostalim postama Evrope o uzajamnom pracenju posiljki, mozda je u tome stvar, ko zna...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nova usluga Posta Srbije - Track and Trace24.08.2006. u 20:55 - pre 214 meseci
Citat:
_djevojka_: Hajde nekad se utjesim da bar neko procita te silne knjige, i utice na pismenost njihovog radnog kadra, pa ce vremenom neko razmisliti o tome sta se radi.

A ko kaze da ce da citaju?
Sta mozemo zakljuciti kad vidimo nepismenu babu da ustaje i stavlja novine pod misku?
Nestalo joj toalet papira
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: Nova usluga Posta Srbije - Track and Trace

[ Pregleda: 7435 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.