Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16989 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Guertch
Dupe Sveta/Beograd/Vracar

Član broj: 57903
Poruke: 269
*.183.EUnet.yu.



Profil

icon SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija19.07.2005. u 17:24 - pre 228 meseci
Imao sam sledecu zamisao, pa mi recite sta mislite (SAL) :
AHX1620 za woofer 16cm
SBK1320/MS za srednjetonac 13cm
DTF20 za visokotonac
Ovo ispadne prilicno jeftina kombinacija zato sto sam sa budzetom prilicno tanak
-
@Stefan123
Zanima me gde ti nalazis TS parametre drajvera - u cenovniku ih nema a to mi bas treba.
-
Takodje sam razmisljao da li je bolje mozda ovo (ovo ispada jos jeftinije:) ) :
BC1615 za srednji 16cm
BC2020 za woofer 20cm
DTF20 za visokotonac

E sad evo mog zakljucka pa mi pomozite:
a) prva kombinacija kevlarski zvucnici ali manje membrane, a druga vece membrane ali papir - pa me zanima da li je bolje da im mozda premazem membrane onim rastvorom (drvofix i voda 1:1) ili da uzimam prvu kobinaciju.
Za visokotonac pretpostavljam da je shit ali budzet mi nedozvoljava neki drugi.

Unapred zahvalan svima!
Dont just die, die trying!
 
Odgovor na temu

stefan123
Stefan Mihailovic
Podgorica

Član broj: 61191
Poruke: 465
*.crnagora.net.

Sajt: www.monte-audio.com


Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija19.07.2005. u 20:45 - pre 228 meseci
@Stefan123
Zanima me gde ti nalazis TS parametre drajvera - u cenovniku ih nema a to mi bas treba.

Ja ih i ne nalazim.Odakle ti to da ih ja nalazim?

Jeli ti bas insistiras da bude trosistemac ?Ako ne , mogao bi da pravis
SBX2030 120/80W 88dB - bas
DTF12 100/50W 91dB - visoki
Ovo bi bilo 23E (3 eura skuplje od ovih sto si ti naveo) ali ce ti skretnica biti taman jeftinija za toliko .Ja mislim da ce se ovo cuti bolje od svih dolje navedenih.Pokriva frekvencije od 35Hz do 21000Hz.
Ako bas hoces trosistemac onda ovako:
SBX1620 80/50W 87dB - bas
SRP1315 50/35W 84dB - srednji
DT20 40/20W 91dB - visoki
Ovo bi kostalo oko 20E.Pokriva frekvencije od 45Hz do 21000Hz.Ja ipak mislim da bi se ovaj iznad dvosistemac bolje cuo.

Pozdrav.
www.monte-audio.com - Prvi crnogorski Audio forum
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.smin.sezampro.yu.



+638 Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija19.07.2005. u 23:43 - pre 228 meseci
Citat:
Zanima me gde ti nalazis TS parametre drajvera


e bre...pa mogao si jednostavno da pitas ljude u Elementi i oni bi ti rekli www.sal.hu
 
Odgovor na temu

Guertch
Dupe Sveta/Beograd/Vracar

Član broj: 57903
Poruke: 269
*.21.EUnet.yu.



Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija19.07.2005. u 23:45 - pre 228 meseci
Da slazem se sa tobom ali nije samo da sam zapeo za 3sist. nego zam zaboravio da napomenem da mi treba impedansa od 4Ohma za ovo moje pojacalo, a i bas bi voleo 3sist.

A za TS parametre video sam u par postova da ih navodis ili sam se nesto istripovao posto sam video da racunas zapreminu kutije u WinISD-u a za to su ti potrebni TS.

@guslac

Hvala ali ja ne razumem nista - aj uputi me na parametre ako mozes

[Ovu poruku je menjao Guertch dana 20.07.2005. u 00:49 GMT+1]
Dont just die, die trying!
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija20.07.2005. u 00:06 - pre 228 meseci
Samo da ne zaboravite dve tri cinjenice:
-mnogo je teze napraviti dobru trosistemsku nego dvosistemsku kutiju
-mnogo je teze napraviti dobru Bas-refleks nego kompresionu kutiju
-uvek je bolje ici na woofer sa vecom membranom jer takav ima manja izoblicenja i bolju linearnost i efikasnost
-svi se "loze" na kevlarske membrane. To nije nikakva garancija da ce zvucati bolje!
 
Odgovor na temu

Guertch
Dupe Sveta/Beograd/Vracar

Član broj: 57903
Poruke: 269
*.149.eunet.yu.



Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija20.07.2005. u 01:16 - pre 228 meseci
Evo misljenja od nekog koga veoma cenim i postujem - pa bi istog zamolio za pomoc - dakle prva kombinacija ili druga zato sto kao sto sam vec rekao u drugoj su dosta vece membrane a i cena je pristupacnija.

Da, i da li ono premazivanje valja raditi i da li to zaista poboljsava zvuk

PS. Sve pohvale za sajt i generalno ceo rad i trud ulozen u sve to.
Moze preporuka za neko pojacalo u A klasi snage 2x15-20W (sto jeftinije to bolje )

PS2. Koje su prednosti sto veceg magneta zvucnika


[Ovu poruku je menjao Guertch dana 20.07.2005. u 14:50 GMT+1]
Dont just die, die trying!
 
Odgovor na temu

stefan123
Stefan Mihailovic
Podgorica

Član broj: 61191
Poruke: 465
*.crnagora.net.

Sajt: www.monte-audio.com


Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija20.07.2005. u 11:11 - pre 228 meseci
Guertch, pa ovaj dvosistemac sto sam ja predlozio i jeste 4 ohma.Dva zvucnika od po 8ohma vezana paraleleno daju 4 ohma(x=R1*R2/R1+R2).Po meni je glupo po cijenu losijeg zvuka praviti trosistemac.

www.monte-audio.com - Prvi crnogorski Audio forum
 
Odgovor na temu

Guertch
Dupe Sveta/Beograd/Vracar

Član broj: 57903
Poruke: 269
*.5.EUnet.yu.



Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija20.07.2005. u 13:49 - pre 228 meseci
Kako moze da da bude 4 Ohma leba ti, pa ako ih povezujes preko skretnice impedansa mu se racuna i dalje kao da je 1 od 8Ohma. Po tebi ovaj trosistem (ili bilo koji drugi) bi imao impedansu npr sva tri su 8 Ohma --> 8/3=2.666 ?!?!?
Mogao bi da ima 4 Ohma samo ako bi ih vezao bez skretnice

[Ovu poruku je menjao Guertch dana 20.07.2005. u 14:51 GMT+1]
Dont just die, die trying!
 
Odgovor na temu

stefan123
Stefan Mihailovic
Podgorica

Član broj: 61191
Poruke: 465
*.crnagora.net.

Sajt: www.monte-audio.com


Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija20.07.2005. u 20:20 - pre 228 meseci
Sorry,Podgresio sam.
www.monte-audio.com - Prvi crnogorski Audio forum
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija20.07.2005. u 20:55 - pre 228 meseci
Imam negde malu knjizicu sa karakteristikama SAL drajvera, ali gde mi je to..... pojma nemam. Zato ne mogu da dam neko preciznije misljenje o tim drajverima koje pominjete. Koliko-toliko prihvatljiva trosistemska kombinacija je mozda bas izbor onih drajvera koje je nabavio narucilac za koga sam radio TOCATTA2 kutije. One ne moraju biti aktivne kutije, tj. moze se uraditi pasivna skretnica i uz njih koristiti klasicna stereo pojacala.
Ne znam koliko ima smisla raditi SAL kutije i uz njih onda raditi pojacalo u klasi A?! Veliki je raskorak u kvalitetu, a uz to su SAL drajveri generalno dosta neefikasni a uz klasu A (koja je obicno male snage) su potrebne sto efikasnije kutije. Kad kupis Ferari ne stavljas mu Tigar gume!
Ako bas hoces pojacalo u A klasi a da bude jednostavno, radi Hiragino pojacalo. Kvalitet je izuzetan a jednostavnije gotovo da ne moze. I dalje smatram da ce biti dosta glupavo praviti i koristiti Hiragino pojacalo sa "extremno cheap" SAL-ovom zvucnom kutijom!
 
Odgovor na temu

Guertch
Dupe Sveta/Beograd/Vracar

Član broj: 57903
Poruke: 269
*.224.eunet.yu.



Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija20.07.2005. u 22:57 - pre 228 meseci
Ma ne :) nisam mislio za njih ovo pojacalo - za njih vec imam 2X20 AB - mozda cak i B (po mom misljenju)
A oni zvucnici su mi van budzeta i takodje su 8 Ohma meni treba 4
Tocatta II mi se mnogo svidja ali jos jedna stvar - da bi nesto slicno uradio verovatno bi morao da izbacim krevet iz sobe. Doduse mogao bih da spavam na njima - zar ne :)
Dont just die, die trying!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.smin.sezampro.yu.



+638 Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija21.07.2005. u 00:21 - pre 228 meseci
Citat:
Hvala ali ja ne razumem nista - aj uputi me na parametre ako mozes


e ti bas neces da se potrudis....

kad otvoris www.sal.hu sa leve strane stranice imas listu stvari, klikni na termékek, onda idi na SAL termékek i onda su ti

Mélysugárzók - niskotonci
Magassugárzók - visokotonci
Középsugárzók - srednjotonci


 
Odgovor na temu

stefan123
Stefan Mihailovic
Podgorica

Član broj: 61191
Poruke: 465
*.crnagora.net.

Sajt: www.monte-audio.com


Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija21.07.2005. u 09:52 - pre 228 meseci
Ja sam na sajtu pritiskao sve sto sam stigao i na kraju shvatio kako se dolazi do parametara.Guertch kazi koliko bi maksimalno izdvojio za drajvere jedne kutije, pa cemo nesto da iskombinujemo.Ja mslim da bi najbolje bilo za bas koristiti SBX seriju jer im je najbolja.Kolika ti je soba?
www.monte-audio.com - Prvi crnogorski Audio forum
 
Odgovor na temu

Guertch
Dupe Sveta/Beograd/Vracar

Član broj: 57903
Poruke: 269
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija21.07.2005. u 11:25 - pre 228 meseci
Pa kao sto sam rekao budzet mi je prilicno tanak - nemojte da se smejete ali ja sam racunao oko 1500 po kutiji moze i nesto preko - us svakom slucaju manje 0d 2000 - tuga . bez skretnice racunam naravno - i bez drveta

I da - soba mi je 10-15 kvadrata - ali pravim ih i za nesto vece npr da tresem celu zgradu - salim se - racunao sam da mogu da ozvuce 40-50m2 bez problema

Zasto ne BC serija bas sam se zagrejao lepo!

Ali cuj Stefane - ne moze SBX serija 8ohma je i skupa mi je!
Jedino 2 komada pa na 4ohma - ali beda to ne moze da priusti

@guslac
A za net - jedva citam poruke koliko je "brz" a ti hoces da ja klikam na java sajtove pa trebalo bi mi 2-3sata da nadjem sta mi treba
Dont just die, die trying!
 
Odgovor na temu

stefan123
Stefan Mihailovic
Podgorica

Član broj: 61191
Poruke: 465
*.crnagora.net.

Sajt: www.monte-audio.com


Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija21.07.2005. u 13:28 - pre 228 meseci
Napisao sam ti nesto na HIFI forumu.
www.monte-audio.com - Prvi crnogorski Audio forum
 
Odgovor na temu

Guertch
Dupe Sveta/Beograd/Vracar

Član broj: 57903
Poruke: 269
*.86.eunet.yu.



Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija22.07.2005. u 01:08 - pre 228 meseci
Kopiram ovde neke citate posto ljde mrzi da ppisu na dva foruma (razumljivo)

stefan123:

Ako bas hoces trosistemac ne znam sta bih ti preporucio sem
AHX1620 - bas
SBK1320 -srednji
DT20 - visoki
Ako bi htjeo dvosistemac tu vec ima vise mogucnosti i bolje bi zvucali .Svakako ti je soba mala.Zasto hoces trosistemac?

Ja:

Cini mi se da si heavy protivnik papira ili si nalozen na kevlar ???

Meni ova druga kombinacija bas deluje dobro i napominjem ispada 2650 za obe!!!

Pogresno si me shvatio - ne mora trosostemac po svaku cenu.

Hocu trosistemac zato sto mrzim da na istom zvucniku (wooferu) imam opseg
do 4000 - smara me to - hteo bih bas da imam cist bas izdvojen - ma ja znam na sta mislim Kod trosistemca je bas rasterecen od srednjih tonova i dobija se (po meni) lepsi bas - to je to

Reci mi par tvojih predloga za dvosistemce ali nemoj da ih citas iz onog "hangfalepito_sal_hu" kataloga - to imam

Znaci pazi na 4ohma sem za visokotonac i brate mnogo si navalio na kevlar sta fali papiru.

Imam jedan mali woofer 100mm kinyo - nije nesto ali bas mi se cuje bolje od samsungove mini linije - znam da nije neko poredjenje ali mini linija ima zvucnike dvosistemce 12mm bas (kevlar) i neki blagi uzas od visokotonaca

Ja sam najverovatnije vec odlucio za kombinaciju 2 ali hocu da cujem sve predloge - znace mi posto ja i ucim - necu samo da napravim sebi nego bi se i bavio time mozda (kad budem imao svoju paru)

Ponavljam OBRAZLOZI mi zasto ne BC serija mozda znas nesto sto ja ne znam

A bre cu krepa pored tvoji odgovora - vidi se da si crnogorac - mnogo si tvrdoglav bez uvrede - salim se.
Cujemo se!
Dont just die, die trying!
 
Odgovor na temu

stefan123
Stefan Mihailovic
Podgorica

Član broj: 61191
Poruke: 465
*.crnagora.net.

Sajt: www.monte-audio.com


Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija22.07.2005. u 10:26 - pre 228 meseci
Ja nisam heavy protivnik papira.Cak mi se ponekad i vise svidja njegova mekoca zvuka,ali moj Ei Nis se pre premazivanja cuo kao uzasno.Za kevlar se nisam nalozio vec navodim kutije sa kevlarskim basovima jer su SAL-ove kevlar bas-ove uglavnom najvise hvalili!
Nemam ja nista protiv BC serije jedino sto su ima donje graanice prilicno visoke i sto je ruzno ono plavo vjesanje.BC2020 moze da svira do 50Hz a to moze da izvuce AHX od 16cm.
Ja u svojim predlozima pokusavam da ti izvucem sto nizu donju granicu.Evo:
BC2520 - bas
BC1615 - srednji
DT20 - visoki
Ovo je 20E.Ako ne ovako onda pravi tvoj drugi predlog.
Sto se tice dvosistemaca evo ti nekih kombinacija:
1)
AHX2030 - bas
DTF801 - visoki

2)
BC2520 - bas
DTF801 - visoki
3)
BC3040 - bas
DTF12 - visoki

Ne ljutim se.Nije lose biti tvrdoglav

Pozdrav.
www.monte-audio.com - Prvi crnogorski Audio forum
 
Odgovor na temu

Guertch
Dupe Sveta/Beograd/Vracar

Član broj: 57903
Poruke: 269
*.245.EUnet.yu.



Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija22.07.2005. u 13:37 - pre 228 meseci
Pa da onda si upravu vidis ja nisam znao za donju granicu BC2020 - eto vidis trebao si odma da kazes.
Gde si nasao parametre za BC seriju ja za nju nisam nasao!
Dont just die, die trying!
 
Odgovor na temu

stefan123
Stefan Mihailovic
Podgorica

Član broj: 61191
Poruke: 465
*.crnagora.net.

Sajt: www.monte-audio.com


Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija22.07.2005. u 15:03 - pre 228 meseci
Za BC seriju ni ja nisam nasao parametre ali imas na Elementin sajt frekvencije koje zvucnici mogu da reprodukuju.Sta si odlucio?Ne moras uvjek da stavljas one tuzne smajlije.Rastuzices i mene.Budzet ti jeste mali ali to je normalno s obzirom u kakvoj drzavi zivimo.

Pozdrav.
www.monte-audio.com - Prvi crnogorski Audio forum
 
Odgovor na temu

Guertch
Dupe Sveta/Beograd/Vracar

Član broj: 57903
Poruke: 269
*.8.EUnet.yu.



Profil

icon Re: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija22.07.2005. u 15:25 - pre 228 meseci
E ovako mislim da ipak necu da uzimam BC seriju. Tvoj savet nije los ali kao sto rekoh imam i ja katalog tako da sam to mogao i ja da vidim ali nema veze sve je dobro doslo.

Verovatno donosim veceras izvestaj iz Elemente

Samo mogu da vam kazem da mi je vec pripalo muka od svega unapred



[Ovu poruku je menjao Guertch dana 22.07.2005. u 17:03 GMT+1]
Dont just die, die trying!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: SAL-ova 3sistemska extremno cheap zvucna kutija

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16989 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.