Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Editovanje action scripta van flasha

[es] :: Flash :: Editovanje action scripta van flasha

[ Pregleda: 1603 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JimRainor
Novi Sad

Član broj: 26018
Poruke: 264
*.panline.net.



+2 Profil

icon Editovanje action scripta van flasha13.08.2005. u 16:35 - pre 228 meseci
Zdravo svima

Jedna od stvari koja me prilicno iritira u inace fenomenalnom flashu je cinjenica da je kod razbacan na mnogo mesta.
Pre izvesnog vremena sam napravio jedno dvadesetak dugmuca i svi su sadrzali kod koji je na pritisak trebao da pozove istu funkciju sa dva parametra. Kod svih dvadeset dugmica prvi parametar je isti dok je drugi drugaciji u svakom dugmetu.
Pre izvesnog vremena odlucio sam da potpuno promenim prvi parametar, sto znaci da cu morati da idem od dugmeta do dugmeta i menjam dvadesetak poziva funkciji. Da je sav kod na jednom mestu jednostavno bih okinuo replace all i kraj price.
Probao sam da uzmem neki hex editor i tamo promenim sve sto mi treba. Medjutim posle koriscenja hex editora flash nece da mi otvori falj ukoliko sam povecao broj znakova u njemu. Mogu samo da menjam nizove znakova druge ako su drugi iste velicine. Recimo ako sam rec ReklamaA promenio u RmklAcaB to je ok, ali ako sam je promenio u ReklamaAB, flas odbija da otvori fajl.
Ima li neki eksterni action script editor koji bih mogao koristiti?
We've arranged a global civilization in which the most crucial elements profoundly
depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no
one understands science and technology. This is a prescription for disaster.

Carl Sagan
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Editovanje action scripta van flasha13.08.2005. u 17:30 - pre 228 meseci
Jedna vrlo prosta stvar je da pri istoj organizaciji koda (znači razbacanog po objektima) možeš da napraviš jednostavan trik i koristiš #include direktivu. Dobijaš milion .as fajlova koje možeš da edituješ u bilo kom tekstualnom editoru. Jedino ti na kraju preostaje da ponovo iskompajliraš film i izmene su odrađene.
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Editovanje action scripta van flasha

[ Pregleda: 1603 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.