Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Broj sertifikovanih u vasoj firmi?

[es] :: Sertifikati :: Broj sertifikovanih u vasoj firmi?

[ Pregleda: 2351 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.1.14.vie.surfer.at.

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Broj sertifikovanih u vasoj firmi?13.08.2005. u 22:20 - pre 227 meseci
Bilo bi zanimljivo prodiskutovati o tome, koliko sertifikovanih osoba, i sa kojim sertifikatima, radi u vasoj firmi i koliki je njihov nivo znanja u odnosu na one nesertifikovane. Zatim, da li imaju visu platu, visi status i slicne stvari...

Ja cu navesti kako je u mojoj firmi ( BearingPoint INFONOVA , www.bearingpoint.com )...

Od 200 zaposlenih, koliko nas ima na ovoj lokaciji ( u svijetu ukupno ima oko 16 000 zaposlenih), ja licno poznajem njih 40-ak (ukljucujuci i cistacicu ).

Od toga je jedan Oracle Certified Master (OCM), ne znam koliku platu ima; jedan je od poslovodja u firmi i ima glavnu rijec u vezi baza podataka (Oracle). Nivo znanja mu je na zavidnom nivou, ali se sve vise manje bavi tehnickim stvarima, a vise sa organizacijskim i menadzerskim (project & team management) poslovima.
Poznajem jos 3 Oracle Certified Professional Database Administratora (OCP DBA), a pored njih sam i ja Oracle Certified Professional Database Administrator i OCP Developer. Mozda postoji jos nekoliko, ali ih nisam upoznao licno...

Postoji jedan CCIE (bilo ih je dvojica ranije, ali je jedan presao u neku drugu firmu), koji je glavni za mreze, a poznajem i jos jednog CCNP strucnjaka sa 10-godisnjim iskustvom. On konkretno radi na odrzavanju sistema za Telekom Austria, ne znam koliku platu ima...

Moj nadredjeni nema nijedan sertifikat, ali je dipl. ing. i radi vec 3 i po godine u ovoj firmi. Prosle godine je postao Project Leader za poslove vezane za baze podataka. Poznaje solidno SQL i PL/SQL, ali nije bas solidan u vezi administracije baza podataka. Ne znam koliku platu ima...

Poznajem jos dvojicu Java certified strucnjaka, od kojih jedan izvanredno barata sa Javom i sa SQL-om. Ima oko 6 godina iskustva. Ne znam koliku platu imaju...

Ima jedan izvanredan poznavalac PL/SQL-a sa visegodisnjim iskustvom, ali nema ni sertifikat, niti je zavrsio fakultet ( doduse, studira i radi, pa mu se studiranje oduzilo).

Da napomenem jos, da svi project leaderi imaju zavrsen fakultet.

Toliko od mene...
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Broj sertifikovanih u vasoj firmi?14.08.2005. u 02:42 - pre 227 meseci
I sve u svemu, dobro se kriju plate u tvojoj firmi... :-)
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.1.14.vie.surfer.at.

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: Broj sertifikovanih u vasoj firmi?14.08.2005. u 09:29 - pre 227 meseci
Eehehehe :) Ma koje sve zabrane razgovora u vezi firme imamo, dobro je da smijem reci da radim u toj firmi. :)

Zabranjeno nam je iznositi koliku platu imamo, zabranjeno je davati bilo kakve informacije, koje bi se u vezi trgovine akcijama mogle smatrati kao insiderske, zabranjeno je davati bilo kakve PR informacije bez konsultacija sa PR i Pravnim timom i td.
Evo spomenucu barem koliko zaradjuje jedan od vanjskih saradnika (honorarac, Werkvertrag - ugovor o djelu), koji programira u PHP-u: 23 EUR/h brutto.
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

[es] :: Sertifikati :: Broj sertifikovanih u vasoj firmi?

[ Pregleda: 2351 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.