Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li smo stvarno elita?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li smo stvarno elita?
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14928 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deroko

Član broj: 48499
Poruke: 123
195.252.86.*



Profil

icon Re: Da li smo stvarno elita?15.08.2005. u 23:42 - pre 227 meseci
Citat:
Beltrammi:
Zbog takvog stava mi smo i dosli dovde, kao drzava, kao narod. Red bi bio da to pocne da se menja i to od najboljih.


Tako je brate, sve za Srbiju, Srbiju nizašta.
 
0

Arsenko

Član broj: 35058
Poruke: 184
*.gromnet.net.



Profil

icon Re: Da li smo stvarno elita?16.08.2005. u 01:53 - pre 227 meseci
"Ne mozze on mene platiti toliko malo,koliko ja malo mogu da radim" Srbija!
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8252.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: Da li smo stvarno elita?16.08.2005. u 02:29 - pre 227 meseci
ne, nemojte da izvrcete moje reci i da ironisete.

Ja ovde ne govorim o nekom neizivljenom nacionalizmu vec o stvaranju modernog zrelog drustva i naroda koji moze da predstavlja nesto na svetskoj utamici. Koji pre svega zna KO JE i sta hoce.

Svi mi zavisimo od nase drzave i ostavimo se vise fantazija stvaranja jugoslavija, balkanija, ljudi, pa to vise nikoga ne zanima. to su gluposti, prevazidjene stvari.

Ovo drugo, Arsenko te komunisticke parole ispranih mozgova... samo da vam kazem. E dodjite u Italiju pa da vidite kako se ubijaju od posla. jb im se za posao. A sto se tice ovog tecka sto se tako mnogo jako uvredio sto se nekom ne svidja jer je iz druge drzave: Mislim, pa sta mislis kad bi se ja na sve vredjao na sta nailazim u Italiji "samo" zato sto sam stranac ?

Jednostavno prihvati ideju da ima, po meni cudaka, koji ce te mrzeti jer si stranac. Niko naime nije duzan da te voli, capisci ?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Da li smo stvarno elita?16.08.2005. u 08:23 - pre 227 meseci
Citat:
pravite vi slobodno Balkanski forum, Ex-YU, samo ne srpski. Medjutim jedno malo podsecanje.


ES nije ni srpski, hrvatski, bosanski, ex-YU a ni balkanski forum... ES je forum svih onih koji su njegovi clanovi, koji se sporazumevaju - i svi oni su vise nego dobrodosli. Ideja ES-a je da ljude povezuje njihova strucnost ili potreba da nesto novo saznaju i nauce, a ne pripadnost bilo kakvoj drugoj zajednici, kakva god ona bila.

Samim tim, nema apsolutno nikakve potrebe u prizvuku ES-a praviti bilo kakve regionalne ili nacionalne konotacije. Ako razumes sta na ES-u pise, ti si clan njegove zajednice ;-)

Citat:
Svaka drzava danas pravi svoj brend (ha sad ce Dimkovic da se nadoveze). ES je na dobrom putu da bude srpski brand u domenu foruma. Argument da ce ovo da uvredi nekog Hrvata ili Makedonca je potpuno smesan po meni.


Sve je to lepo i tacno, ali ES nije drzavni asset niti to ima u skorijem planu, ako postane srpski brend u domenu foruma, to je jako lepo i pozitivno - ES moderatori se trude da ES postane brend u domenu foruma za sve one koji se na ES-u sporazumevaju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li smo stvarno elita?16.08.2005. u 13:01 - pre 227 meseci
Hvala, Ivane, upravo sam to htela da kažem.

Da je forum pisan na flamanskom mogao bi da postane nečiji nacionalni brend. Ovako, forum je razumljiv svim svojim članovima i gostima (jer ako je neko pretragom na sopstvenom jeziku naišao na ES sigurno je da razume jezik(e) kojim(a) se ovde piše)... Tako da... brend, može... srpski... više ne.

Da ne pominjem da je ova država još uvek nezrela da ima brend u takvoj kategoriji.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8250.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: Da li smo stvarno elita?16.08.2005. u 13:31 - pre 227 meseci
Ne bih da ovo zvuci kao nastavljanje, ali cicika zvucis nedosledno.

Da je ovo forum na flamanskom bio bi flamanski ! A ovako on je na jeziku kojim se ovde pise (?). To mi zvuci kao ono jezik sredine. To nema nigde u Evropi verujte. U Evropi svako zna koji jezikom govori.

Citat:
Da ne pominjem da je ova država još uvek nezrela da ima brend u takvoj kategoriji.


Dok tako razmisljamo nikad i necemo biti zreli za brand.




 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Da li smo stvarno elita?16.08.2005. u 13:36 - pre 227 meseci
Citat:
Beltrammi: ES je na dobrom putu da bude srpski brand u domenu foruma.

Čiji je Google brend u domenu pretraživača?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Da li smo stvarno elita?16.08.2005. u 13:58 - pre 227 meseci
Citat:
Beltrammi
Da je ovo forum na flamanskom bio bi flamanski ! A ovako on je na jeziku kojim se ovde pise (?). To mi zvuci kao ono jezik sredine. To nema nigde u Evropi verujte. U Evropi svako zna koji jezikom govori.


Stvarno, posto volis da uzimas Evropu kao primer... ko govori recimo nemacki jezik u Evropi? Ja mogu da nabrojim bar 3 suverene zemlje ;-) Da li je nesto na nemackom obavezno ekskluzivno vezano za Saveznu Republiku Nemacku - ne bih rekao, mislim da bi Svajcarci i Austrijanci i te kako imali nesto protiv toga.

Znaci ako neko napravi tehnicki IT forum hostovan, recimo, u Berlinu za sve ljude germanskog govornog podrucja, da li on mora da svoj forum branduje crno-crveno-zutim bojama Savezne Republike Nemacke - iako recimo postoje ljudi iz Austrije i Svajcarske koji to mozda ne bi zeleli niti se osecaju delom SRN? Da li bi on morao da se eksplicitno poziva na Nemacku? Razmisli dobro pre nego sto odgovoris.

Ista prica je i za engleski, pa i ruski jezik - ako je forum na engleskom to ne znaci da je vezan za neku zemlju gde je engleski dominantan.

Problem sa jezikom naroda ex-SFRJ je jos komplikovaniji jer je to u biti jedan jezik sa minornim razlikama - molim te da shvatis da je ES iznad nacionalnih granica nastalih na Balkanu kao i politicki inspirisanim podelama jezika koji svi mi razumemo, bavi se temama koje su anacionalne i koje bi trebalo da nas sve povezuju i nece se vezivati ni za kakvu naciju, etnicku grupu ili bilo sta slicno. To je upravo u duhu nove ujedinjene Evrope koju pominjes, i nadam se da necemo jos puno morati da diskutujemo o tome.

Citat:

Dok tako razmisljamo nikad i necemo biti zreli za brand.


Ne znam u cije ime govoris - ES je brend, brend za sebe - brend svih njegovih clanova, nebitno koje su nacije, etnicke pripadnosti, boje koze, vere i sl... Clanovi ES-a su ocigledno zreli za brend - njihov brend: kvalitet i znanje.

Ko zeli ES-u da etiketira jos neki prefiks to nece moci da uradi sve dok je ES tim u ovom sastavu kakav je danas.

Citat:

U Evropi svako zna koji jezikom govori.


Evropa je opste poznata kao relativno ujedinjena teritorija... citavih 13 godina :-) Pre toga je bilo cuveno "What is the phone number for Europe" - komentar Henrija Kisindzera ;-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 16.08.2005. u 15:06 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
80.93.227.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Da li smo stvarno elita?16.08.2005. u 14:10 - pre 227 meseci
Citat:
Beltrammi:
Dok tako razmisljamo nikad i necemo biti zreli za brand.


hm, implicitno tvoj stav govori da sa takvim pristupom, koji je jos uvek dominantan u nasoj sredini, nikada necemo imati zrelu nacionalnu svest... razmisli o tome. kompleksi i k*chenje su nas i doveli tamo gde danas jesmo, at least ne bi trebalo ponavljati stare greske i koncentrisati se na resavanje bitnijih problema kojih imamo za sledecih nekoliko desetina godina, ali to nije mesto za ovu temu - manje blebetanja i vise rada...

 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8250.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: Da li smo stvarno elita?16.08.2005. u 14:48 - pre 227 meseci
Ivane ti si se malo zapetljao, ali dobro. Kinez moze da napravi i australijski brand na ruskom jeziku. Mogu ja da ucestvujem na nemackom ili austrijskom forumu posto govorim nemacki, niko mi ne brani. To uopste nije pitanje ciji je forum vec da li ili ne znas jezik foruma. Medjutim vi cak negirate ime jezika.

caboom, upravo obrnuto, ovde ne da nema kurcenja nego stavise trazi se ono pravo koje imaju vec odavno svi normalni narodi bas ne Evrope vec EU. Oni su zato mogli i da se ujedine bas zato sto su rascistili sa sobom ko su i sa susedima sta je cije. (doduse trebalo je vremena i truda -:)

Google je americki brand.

I stvarni Ivane, to mi zvuci malo ironicno kad si rekao uzimate primer za Evropu. pa cekaj, koji primer da uzmem. Pa ja zivim u EU bili bi licemerno sa moje strane da kazem ej Srbi okrenite se Kini, Indoneziji. Znaci sad smeta moja EU orjentacija jer sam pronasao nesto korisno za nas. Pa kako to ?
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Da li smo stvarno elita?16.08.2005. u 15:30 - pre 227 meseci
Citat:
Beltrammi: Google je americki brand.

Greška. Google je nadnacionalni brend, sa čim bi se verovatno složio i jedan od dvojice osnivača Gugla Sergej Mihailovič Brin, rođeni Moskovljanin. Kad pristupiš Guglu, pojavi ti se tekst na tvom jeziku (meni konkretno na ćirilici), na Guglu ne postoji nikakva ikonografija koja uključuje simbole bilo koje nacije (da je tako, polovina sveta ga verovatno ne bi koristila), niti bilo ko koga znam tokom korišćenja Gugla ima bilo kakve nacionalne asocijacije.

Ono što ljudi pokušavaju da ti objasne je to da ne treba od svega praviti nacionalni brend, jer može biti kontraproduktivno. ES je, barem deklarativno, IT-related forum, i kao takav, unošenjem bilo kakvih nacionalnih asocijacija može imati samo štetu. A sa njim i Srbija i mi, Srbi.
 
0

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
80.93.227.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Da li smo stvarno elita?16.08.2005. u 15:36 - pre 227 meseci
Citat:
Beltrammi:
caboom, upravo obrnuto, ovde ne da nema kurcenja nego stavise trazi se ono pravo koje imaju vec odavno svi normalni narodi bas ne Evrope vec EU. Oni su zato mogli i da se ujedine bas zato sto su rascistili sa sobom ko su i sa susedima sta je cije. (doduse trebalo je vremena i truda -:)


mislim da je vreme romanticarskog nacionalizma davno prevazidjeno... 'ello year 2005, kuc, kuc... problem je izgleda kod nas slabo tece vreme od 1389. ocigledno kao posledica neke mentalne dilatacije istog.
 
0

deroko

Član broj: 48499
Poruke: 123
195.252.86.*



Profil

icon Re: Da li smo stvarno elita?16.08.2005. u 15:38 - pre 227 meseci
@Ivan Dimković:
Ti bi mogao da neavedeš 3 suverene države koje govore nemački, ja bih mogao da navedem takođe 3-4 suverene koje govore Enegleski i par komada koje govore španski, portugalski, ali ostaje u biti da Brazilci ne kažu : "Ja govorim brazilski, no kažu govorimo portugalski", to što je na ovim prostorima došlo do unijaćenja i islamiziranja Srba, koji kasnije prave svoji "hrvatski" i "bošnjački" je patetično...

@Beltrammi:
ES bi trebao da bude vrsta srpskog brenda, kao što je Žuta osa srpski brend po pitanju rakije, a konzumiraju je širom sveta. U tom pogledu se potpuno slažem sa tobom i hvala Bogu da ima nekog kome je još stalo do ovog naroda...





Citat:
cicika: Hvala, Ivane, upravo sam to htela da kažem.

Da je forum pisan na flamanskom mogao bi da postane nečiji nacionalni brend. Ovako, forum je razumljiv svim svojim članovima i gostima (jer ako je neko pretragom na sopstvenom jeziku naišao na ES sigurno je da razume jezik(e) kojim(a) se ovde piše)... Tako da... brend, može... srpski... više ne.


A contrario, srpski brend, i nema treće. Ne razumem što druge narode sa ovih prostora vređa ako je nešto srpsko. Pa oni su 100% Srbi, samo druge vere. Dokažite mi suprotno ako možete. Primer Emir Kusturica, Iso Kalač, Mesa Selimović, Skenderbeg, Mehmed Paša Sokolivć, Viktor Novak i mnogi drugi...


Shodno tome, ES iako nije forum mog tipa, ali s obzirom broja članova mora i treba da bude srpski brend.


Citat:
caboom:
mislim da je vreme romanticarskog nacionalizma davno prevazidjeno... 'ello year 2005, kuc, kuc... problem je izgleda kod nas slabo tece vreme od 1389. ocigledno kao posledica neke mentalne dilatacije istog.


Vreme teče brzo, ali se sporo zaboravljaju nepravde. Čisto onako okvirno da podsetim na stradanja tokom 1914-1918 i kad je Đeneral Stepa okrenuo topove da se sveti Bugarima Francuzi kažu NE.
1941-1944 Četnici(Vojska u Otadžbini) kao jedina legitimna i legalna vojka, su po svim kriterijumima trebali da pobede i da se kralj vrati, no Teheran-Jalta podela uticajnih sfera 50:50, Srbi gube rat u moralnom smislu i dobijaju Tita i komunizam kao posledica podela gore pomenutih sfera.
1991 - Generalna Skupština na osnovu izveštaja Badinterove komisije smatra da je propala SFRJ i svu krivicu svaljuje na državu koja je ostala po strani sukoba, međutim zaboravlja na kfalifikaciju primarnog protivpravnog dela - secesiju koja je zabranjena Poveljom UN.
1991-1992 svim narodima je "priznato" pravo na samoopredeljenje, a samo ne srpskom narodu. Secesionističke države bivaju priznate prvo od strane pape(što je Viktor Novak predvideo), a potom i od UN ikao nisu ispunjavale uslov "miroljubivosti" za prijem, iz Krajine je 1995 proterano 250.000-300.000 Srba... Tadašnji predsednik GS je poželeo "dobrodošlicu" svojoj islamskoj braći...
UN su se takođe oglušile o obavezu da zaštite svog originalnog člana, Jugoslaviju što je bila dužna da učini u skladu sa slovom Povelje.
1999 počinje bombardovanje SRJ između ostalog i na zahtev Pape, Srbi bivaju ponovo proterani sa ognnjišta svojih.
2002 postajemo SCG i prekidamo pravni kontinuitet sa Kraljevinom Srbijom koja vuče korene od Berlinskog kongresa 1878. Shodno tome Srbija je u jednom kratkom periodu na zahtev Amerikanaca prestala da postoji, budući da nismo imali nikakve obaveze u datom trenutkom, Amerika ultimativno zahteva da preuzmemo sve obaveze SRJ... bez presedana u istoriji.

Romantičarski nacionalizam? Čisto sumnjam, pre bih rekao objektivna stvarnost....


Ima još dosta toga da se pomene, ali me mrzi da kucam...

[Ovu poruku je menjao deroko dana 16.08.2005. u 16:59 GMT+1]
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.americas.bgsinternal.com.



+6 Profil

icon Re: Da li smo stvarno elita?16.08.2005. u 15:52 - pre 227 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Chicago je isto srpsko govorno podrucje, bre :-)


No. Srbi iz Čikage imaju svoj lengvidž, a to ti je pravi mes.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Da li smo stvarno elita?16.08.2005. u 16:03 - pre 227 meseci
Ok.. tema je otisla predaleko u klasicna prepucavanja oko istorije i politike, bas ono sto necemo na ovom forumu.

Tema ide pod lock.

ES je globalni brend i njemu pripadaju svi ljudi koji se razumeju - dakle to ukljucuje srpski, bosnjacki, hrvatski i sve ostale jezike koji su kompatibilni.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li smo stvarno elita?
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14928 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.