Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji arhiveri

[es] :: Advocacy :: Najbolji arhiveri

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17899 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri02.04.2006. u 21:07 - pre 220 meseci
Citat:
milke: Misliš tar + bzip2 ?


tar kreira tarballove, tj. danas se najvise koristi za pakiranje vise fileova, ili cijele hierarhije direktorija, u jedan file. Ako zelis bz2 kompresirat vise datoteka u jednu, moras ih prvo tarballirat, pa onda taj tarball zapakirat, pa ces dobit .tar.bz2. Mozes bez problema sa samo bz2 kompresirat jednu datoteku, i dobit .bz2 file. Dakle bzip2 je cisto kompresijski program. Sa tar-om zasebno mozes radit tonu drugih stvari, poput premjestaja jednog direktorija + svih njegovih podclanova na drugo mjesto sa jednom relativno kratkom komandom. Ali to je van ovog topica...



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.dbsch1.nb.home.nl.



+3 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri02.04.2006. u 23:22 - pre 220 meseci
Citat:
z@re: tar kreira tarballove, tj. danas se najvise koristi za pakiranje vise fileova, ili cijele hierarhije direktorija, u jedan file. Ako zelis bz2 kompresirat vise datoteka u jednu, moras ih prvo tarballirat, pa onda taj tarball zapakirat, pa ces dobit .tar.bz2. Mozes bez problema sa samo bz2 kompresirat jednu datoteku, i dobit .bz2 file. Dakle bzip2 je cisto kompresijski program. Sa tar-om zasebno mozes radit tonu drugih stvari, poput premjestaja jednog direktorija + svih njegovih podclanova na drugo mjesto sa jednom relativno kratkom komandom. Ali to je van ovog topica...
O tome ti i pričam, tema se zove "najbolji arhiver", a bzip2, kao što sam kažeš, nije arhiver.

Ali, bzip2-om možeš kompresovati više datoteka u jedan .bz2 file, bzip2 kompresovani data stream to u potpunosti omogućava. I dekompresiju istih. Znači, možeš da kompresuješ fajlove jedan za drugim u .bz2 bez da praviš arhivu (većina programa ovo ne podržava, ali je moguće). Naravno u ovom slučaju sam samih podataka iz fajla, zaboravi na očuvanje bilo kakvih metadata (imana, datuma,...).
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri03.04.2006. u 00:54 - pre 220 meseci
Istina milke, ali tema se razvila na arhivere i kompresijske programe (algoritme). Ja sam bzip2 naveo kao primjer ovih drugih, on je potpuno kljast u klasi arhivera. Moze se i s njim zapakirati par fileova u istu arhivu, ali sam si naveo nedostatke. I jasno sam naveo WinRAR kao moj izbor za ovu prvu kategoriju, arhivera. Sta se tice arhivera pod UNIXima, ipak sam malo vise old-school, dakle konzola, ili MC-eva podrska preko VFS-a.

I jos da dodam...koliko vas i koliko cesto koristite napredne mogucnosti arhivera, tipa enkriptiranje, zastita, izrada selfextractora...ja mozda to koristim u 1% slucajeva. Mora se priznat da se ipak arhiveri masovno koriste radi dvije osnovne operacije, dakle pakiranje i odpakiranje. I bas radi toga je bitno da algoritam i standard budu otvoreni. Jer tad, taj standard se moze integrirati u file managere. Istina je da svi posteni arhiveri imaju dobar drag'n'drop, ali zar nije puno ljepse kad u Windows Commanderu ili MC-u jednostavno udres enter na arhivi, pa ti se u panelu otvori kao da si usao u direktorij. Baratas s njom, kao da ne postoji.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri03.04.2006. u 12:16 - pre 219 meseci
PAQ i npr. novi Stuffit koji koristi proprietary implementacije PAQ algoritama
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.sr.gov.yu.



+2790 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri10.04.2006. u 16:33 - pre 219 meseci
Neko j pomenuo kgb. Nešto mi se nije proslavio po przini.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri13.04.2006. u 05:55 - pre 219 meseci
7zip (http://www.7-zip.org). Naravno i kombinacija tar/bz2... A ponekad (kad je kriticna brzina), tar/gz.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri13.04.2006. u 11:35 - pre 219 meseci
Yup...kriticna brzina. Recimo kad neki server on-the-fly kompresira podatke, i salje na download upit. Tu nije bitna toliko kompresija koliko brzina. Bas bi bilo lijepo kad bi netko okacio neku grafiku oko kompresijskih algoritama, usporedba kompresija/brzina.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri13.04.2006. u 11:38 - pre 219 meseci
Evo ima nesto ovdje :

http://www.malayter.com/compressiontest.html

Detaljan tabelarni prikaz za bzip2, gzip, WinZip, WinRAR, i 7zip.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
as54-tz1.dlp438.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri15.04.2006. u 04:48 - pre 219 meseci
Citat:
z@re: Yup...kriticna brzina. Recimo kad neki server on-the-fly kompresira podatke, i salje na download upit. Tu nije bitna toliko kompresija koliko brzina. Bas bi bilo lijepo kad bi netko okacio neku grafiku oko kompresijskih algoritama, usporedba kompresija/brzina.


A najbolje je podjednak omjer i jednog i drugog!"Osuđenicima" na dial-up je bitan svaki ušteđeni bit.

Stepen kompresije zavisi i od "materijala" koji se kompresuje...npr. tekstualne datoteke kao obični .txt,Wordovi dokumenti,"tekstualni" HTML(bez slika) se mogu smanjiti za čak i 60 %,dok npr. .mp3 i video-tek za par kilobita.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 15.04.2006. u 06:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri15.04.2006. u 17:55 - pre 219 meseci
Pa naravno, kad je MP3 vec kompresiran. Nego, na onoj stranici gore je tip testirao na "mjesanom" sadrzaju.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri10.05.2006. u 14:23 - pre 218 meseci
Win RAR definitivno,sto se tice Win-a-odlican stepen kompresije,pouzdanost,podrzan veliki broj drugih oblika arhiva...
Linux/unix-gzip i narocito bzip2-odlican stepen kompresije....

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri10.05.2006. u 16:04 - pre 218 meseci
WinRAR - svi ga znate
IzArc - raspakuje 48 razlicitih formata, pakuje 11 razlicitih formata (www.izarc.org), free
ZipGenius - nesto kao klon WinZipa, samo bolji i free

Ništa ja ne potpisujem...!
 
Odgovor na temu

mtraj
Gerald Bostock
Not in Portland

Član broj: 17348
Poruke: 960
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri12.05.2006. u 03:58 - pre 218 meseci
Evo još jednog uporednog prikaza kompresija različitih arhivera, ovog puta sa KGB-Archiver sajta:
http://kgbarchiver.sourceforge.net
http://kgbarchiver.sourceforge.net/en/tests.php

Koliko sam shvatio, ovde se glasa :-)
U tom slučaju, bez razmišljanja "zaokružujem" WinRar :)
 
Odgovor na temu

_goThic_
Colt Willcox
Java
Coffee City

Član broj: 43667
Poruke: 237
194.106.187.*



+15 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri23.06.2006. u 21:24 - pre 217 meseci
Nije mi bitna brzina...
Gledam samo stepen kompresije.

Nekad WinRar... Sad WinAce...
(jeste, znam da winrar ima bolju kompresiju od winace, al opet...) ;)
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri23.06.2006. u 21:43 - pre 217 meseci
IZArc je ubedljivo najbolji arhiver na nasem je jeziku i besplatan je ,koristim ga vec godinu dana ,pre toga sam radio sa Zip i Rar sada samo sa IZAarc ocena do 10 je 10
 
Odgovor na temu

_goThic_
Colt Willcox
Java
Coffee City

Član broj: 43667
Poruke: 237
*.beotel.net.



+15 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri24.06.2006. u 06:32 - pre 217 meseci
Skinuh ovaj KGB... Odlicna kompresija...

Al trazim ram... Nista bez dva giga ;)
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.yu.



+292 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri24.06.2006. u 07:40 - pre 217 meseci
Do sada sam koristio Winace,u proseku najbolja kompresija.Jedina primedba da zahteva brzu makinu
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri24.06.2006. u 10:55 - pre 217 meseci
7zip je najbolji. Pre sam koristip winace ali sam primetio da je winrar prešišao winace po stepenu kompresije. Posle sam prešao na 7zip. Em je tata za oba ova win* arhivera, em je free, em je OSS. Ima i prevod na srpski. Jak je i WinUHA, besplatan je ali podržava samo svoj format. 7zip pakuje zip i 7zip, a raspakuje sve poznate formate osim ace.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

adok_007
adok adoko
sa

Član broj: 111303
Poruke: 32
*.europronet.ba.



Profil

icon Re: Najbolji arhiveri15.09.2006. u 23:25 - pre 214 meseci
Jel moze pomoc : snjimila sam film koji je u winraru,ali ne i kao do sada,ranije bi otvorila i odmah bih se pojavio film,ali sad kada otvorim,otvori mi se jos desetine takvih winrar,ne znam kako da dodjem do tog filma? mozda je ovo za nekoga bezze pitanje ali sam pocetnica pa......
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
212.200.220.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Najbolji arhiveri15.09.2006. u 23:34 - pre 214 meseci
Rekao bih da tvoja "babuska" ne sadrzi film.
Sta se desava kad pokusas da otvoris bilo koji fajl od tih desetinu?
Negde mora biti kraj
To je skinuto sa neta?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Najbolji arhiveri

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17899 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.