Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 36039 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

varginjo
Atila Varga
Čoka

Član broj: 25671
Poruke: 258
212.200.124.*

Sajt: rs.linkedin.com/in/atilav..


+1 Profil

icon Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?29.08.2005. u 14:34 - pre 226 meseci

Jel zna neko neke dobre linkove, e-books, clanke ili da da savete u
vezi pcelarstva ?
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
*.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?29.08.2005. u 18:11 - pre 226 meseci
ne znam za linkove,ali imaju sjajni clanci u casopisu "dobro jutro". mada je najbolje se raspitati u lokalnoj kacelariji ili prodajnom mestu udruzenja pcelara u svakom gradu
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+104 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?29.08.2005. u 18:13 - pre 226 meseci
Ovo je valjda jedini domaci sajt
http://www.pcela.co.yu/

Hrvati imaju vise
http://www.pogodak.hr/search.jsp?q=pcelarstvo

Ima ih sigurno dosta na netu, ali ih nisam skoro posecivao , pa ne mogu da preporucim.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?29.08.2005. u 20:53 - pre 226 meseci
Na poljoprivrednom fakultetu u NS cini mi se da ima kstedra za pcelarstvo. Ima nekoliko dobrih profesora. Ako te neko moze savetovati pravilno onda su to oni. Na sajmovima knjiga imas dosta kvalitetnih knjiga a clanaka na internetu bezbroj. Dobra varijanta je i da nadjes nekog iskusnog pcelara kome ces pomagati a zauzvrat ucis. Naravno, treba da imas bar 4-5 kosnica i da radis s njima. Sa 30 kosnica mozes da imas lepu zaradu ako je dobra pasa.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

varginjo
Atila Varga
Čoka

Član broj: 25671
Poruke: 258
212.200.125.*

Sajt: rs.linkedin.com/in/atilav..


+1 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?30.08.2005. u 07:23 - pre 226 meseci

Polako cu skidati te clanke sa www.pcela.co.yu .

Citat:
fanfon: Na poljoprivrednom fakultetu u NS cini mi se da ima kstedra za pcelarstvo. Ima nekoliko dobrih profesora. Ako te neko moze savetovati pravilno onda su to oni. Na sajmovima knjiga imas dosta kvalitetnih knjiga a clanaka na internetu bezbroj. Dobra varijanta je i da nadjes nekog iskusnog pcelara kome ces pomagati a zauzvrat ucis. Naravno, treba da imas bar 4-5 kosnica i da radis s njima. Sa 30 kosnica mozes da imas lepu zaradu ako je dobra pasa.


Samo ne znam ,ako hocu da stupim u kontakt sa profesorima u NS, da li ce i
prihvatiti, jos plus nisam ni njihov student ( da li to ima veze ? ) !?

A iskusnih pcelara ima , samo je pitanje da li "hoce" da pomognu na pravi nacin,
ima onih koji zele da te navedu na pogresni put, ne znas kome da verujes, svako
za 1. stvar kaze sasvim nesto razlicito.

hvala vam
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?30.08.2005. u 08:24 - pre 226 meseci
Citat:
Samo ne znam ,ako hocu da stupim u kontakt sa profesorima u NS, da li ce i
prihvatiti, jos plus nisam ni njihov student ( da li to ima veze ? ) !?


Pa nista te ne kosta da pokusas. Verovatno nece imati vremena da ti licno pokazuju ali ce ti dati korisne savete u vezi literature i sl. Ne mozes nista saznati dok ne pitas.

Citat:
A iskusnih pcelara ima , samo je pitanje da li "hoce" da pomognu na pravi nacin,
ima onih koji zele da te navedu na pogresni put, ne znas kome da verujes, svako
za 1. stvar kaze sasvim nesto razlicito.
hvala vam


Opet isti odgovor. Moras da ih pitas da li hoce da ti pomognu a siguran sam da ima dosta onih koji hoce. To znam iz licnog primera. Pcelarstvo se najlakse uci kad se prakticno radi a to podrazumeva da radis sa nekim ko ima iskustva jer ces greske svesti na minimum. E sad, kome ces da verujes zavisi od tebe. Sigurno je da ima sarlatana ali zato je bolje da ucis od njih vise jer ces u tom slucaju moci da poredis ono sto si naucio i da izaberes najbolje resenje. U svakom slucaju ko izabere da se bavi pcelarstvom izabrao je spoj lepog i korisnog...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

varginjo
Atila Varga
Čoka

Član broj: 25671
Poruke: 258
212.200.125.*

Sajt: rs.linkedin.com/in/atilav..


+1 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?01.09.2005. u 17:33 - pre 226 meseci
@FANFON

Probacu da pronadjem profesore na sajtu http://polj.ns.ac.yu/ , jer tesko da cu
ici u NS, pa bar da probam da stupim u kontakt preko email-a. Da li mozda znas imena profesora, koji su na katedri za pcelarstvo ?

Ono sto kazes da je 5 kosnica dovoljno za pocetak, tu se apsolutno slazem ,
mi smo uzeli 7 kosnica i normalno s vremenom kako se budemo uhodavali , sigurno
cemo uzeti jos , u medjuvremenu sam nabavio neku literaturu i poceo sa citanjem .
Kako si naveo "spoj lepog i korisnog" , skroz miran posao , mene licno , bas
opusta kada sam u okruzenju sa pcelama .



poz

[Ovu poruku je menjao varginjo dana 01.09.2005. u 21:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+104 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?01.09.2005. u 17:50 - pre 226 meseci
Treba uzeti u obzir i ulaganja.
U pocetku ces morati da kupujes sve( i vosak i kosnice i drustva...)
Kasnije, kad budes rojio trebace ti samo nove kosnice(kvalitetne su oko 50 evra), ali se isplate(kroz med) vec sledece godine.
Slazem se da ce ti u pocetku koristiti saveti nekog iskusnijeg pcelara, jer ima mnogo bitnih "sitnica" kojih nema u knjigama.

[Ovu poruku je menjao ironman dana 01.09.2005. u 18:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?01.09.2005. u 20:18 - pre 226 meseci
ili je bila slicna tema ili se meni cini .. sve jedno . lep posao za hobi ali za neku proizvodnju neisplativ jer recimo madjarska ima mnogo kvalitetniji i zdraviji med od nas a uz to i jeftiniji ... tako da opet nismo konkurentni . Inace male kolicine od 5 kosnica se uvek mogu prodati u okolini tako da prodaja za to nebi trebala da bude problem

pozdrav
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+104 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?01.09.2005. u 21:15 - pre 226 meseci
Citat:
Milos niks: ili je bila slicna tema ili se meni cini .. sve jedno . lep posao za hobi ali za neku proizvodnju neisplativ jer recimo madjarska ima mnogo kvalitetniji i zdraviji med od nas a uz to i jeftiniji ... tako da opet nismo konkurentni . Inace male kolicine od 5 kosnica se uvek mogu prodati u okolini tako da prodaja za to nebi trebala da bude problem

pozdrav


Nisam bash siguran za ovo o kvalitetu, istina je da je kod njih pcelarstvo na visem nivou( kao uostalom i sve ostalo)
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?01.09.2005. u 22:01 - pre 226 meseci
@ Milos niks
To da Madjari imaju kvalitetniji, zdraviji i jevtiniji med si bas lupio. Otkud ti ti? Pokazi mi uporedne hemijske analize vise vrsta meda iz Madjarske i iz Srbije i bas da vidimo. Opasno je tako nesto reci. Kineski med je opasnost za trziste EU zbog cene i oni su vec doneli neke propise i zabrane po tom pitanju. Jednom mi je jedan lik iz Madjarske rekao da je njihovo povrce kvalitetnije od naseg jer imaju kvalitetnije zamljiste i ne koriste pesticide. Bas sam se smejao. Svasta ljudi izmisle a da ne mogu dokazati. Pravi med(citaj kvalitetan i dobar) se uvek moze prodati. Naravno da ima onih koji prave medljikovac i slicne podvale ali ih uvek provale. Negde sam cuo da se za savrseno kopirani med moze samo laboratorijski utvrditi da nije prirodan ali to jos nisam pitao nikog ko je nosio med na analizu u BG. Za laike je dovoljno sigurno da se linija ne kida kad ga prosipas...

Moj deda je prodavao svojevremeno tonu i po meda godisnje na malo(na pijaci, kuci i sl.) i to samo zato sto je imao stalne musterije a u gradu je bilo jos dosta pcelara. Preporuka cuda cini. Neko ti moze preporuciti los proizvod ali ti sigurno posle toga neces nikome.

@varginjo

Ne znam licno nijednog od profesora po imenu ali citao sam dosta o njima u casopisima Dobro jutro i sl. Bilo je reci o njima i u nekim emisijama o pcelarstvu ali ne mogu da se setim imena. Kad odem u NS oticu do poljoprovrednog pa cu potraziti nekog. Imam i ja pitanja za njih pa cu ti javiti. Nisam siguran ni da je to katedra za pcelarstvo. Moguce da je samo jedan predmet ali ipak mi se cini da je ono prvo. U svakom slucaju imas mnogo mogucnosti. Mozes da kupujes rojeve, matice, gotove pune kosnice i sl. Najvaznije je da nabavis onaj osnovni alat i da se sto vise potkivas znanjem. Pcelarstvo se uci ceo zivot. Najvaznije ti je da dobro prezime i da ih zastitis od varoe i eventualno americke kuge jer tada nastaje pomor. Iz iskustva sam naucio da ih zimi moram bar dva puta prihraniti da bi ostale jake do proleca. U suprotnom, na prolece ces imati gomilu mrtve pcele a proces obnavljanja je dug i mukotrpan.

Ne znam da li ste znali ali vazduh je savrseno cist u krugu 8 metara oko kosnice a u krugu od 16 metara nema mikroba, jer pcele su veliki cistunci. Strsljenovi i ptice pcelarice su najvece opasnosti za njih jer za nekoliko sati mogu da desetkuju celu prikolicu pcela.



[Ovu poruku je menjao fanfon dana 01.09.2005. u 23:02 GMT+1]
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?01.09.2005. u 23:31 - pre 226 meseci
Imam kompletan izvestaj Nemaca o potrebama za uvoz proizvoda na njihovu teritoriju , ne samo o medu , nego i o drugim proizvodima npr. psenici . Med koji smo im ponudili po oko 5 eu ( bagremov ) nije zadovoljavo neke kriterijume eu , dok su im madjari ponudili med po 2 eu i tu ponudu su prihvatili . Iz toga sam izvukao zakljucak da je kvalitetniji i jeftiniji ili nas nije toliko kvaliteniji da je opravdao cenu 2.5 vecu, izvestaj je iz 2003 g Naravno moguce je bilo da je neko kod nas u tom trenutku plasirao loseg kvaliteta med za izvoz i da se to odrazilo na celokupan izvoz ali to vec nisu cinjenice

Druga stvar , moj komentar si shvatio kao licnu uvredu , zato sto ljudi koji rade neki posao vise generacija ili dosta dugo ne mogu da podnesu kritku i odmah idu na faktor "moje je najbolje zato je skuplje" bez nekih cvrstih argumenata U svakom slucaju izvinjavam ti se ako sam te uvredio .

I nikada ne "lupam " ,mada kao sto sam gore napisao shvatam tvoj flame za nesto sto i sam znas da je istina ....

pozdrav


 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?02.09.2005. u 06:26 - pre 226 meseci
Ako si iz zakljucka da su Nemci prihvatili ponudu Madjara za med zato sto je jevtiniji zakljucio da je nas med losiji, onda lose zakljucujes. U C.Gori je med 10evra na malo i veoma je kvalitetan a kod nas je 5evra i mislim da je ispod cene. Drugacije je kad ga prodajes na veliko a i prvi put cujem da je neko ponudio med na veliko po 5evra jer to je neprihvatljiva cena i za nase otkupljivace. A da sam tvoj komentar shvatio kao licnu uvredu-ima i tu istine. Nisam rekao da je nas med bolji zato sto je skuplji-ti si to napisao, a ne svidja mi se sto spadas u one sto misle kako je sve sto nije nase bolje od naseg, pa i med izmedju ostalog.

Na trzistu EU vlada tolika konkurencija da se obraca paznja na svakakve sitnice sto kod nas jos nije standard. Osim kvaliteta meda oni veliku paznju posvecuju ambalazi, skladistenju, transportu i ne znam cemu jos, a kod nas to nije slucaj. Tu smo mozda iza njih ali po kvalitetu ne verujem. Znas i sam da dobar med ne moze da se pokvari ako ga skladistis kako treba. U svako slucaju okaci te analize ako mozes da vidimo o cemu se radi. Pozdrav
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

varginjo
Atila Varga
Čoka

Član broj: 25671
Poruke: 258
212.200.125.*

Sajt: rs.linkedin.com/in/atilav..


+1 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?02.09.2005. u 08:00 - pre 226 meseci



@IRONMAN

Pa dobro za ulaganje nema problema, svestan ja toga ,normalno ako se covek zeli necemu iole ozbiljnije posvetiti, mislim da su ulaganja neizbezna.

@Milos niks

Jos sam laik vezano za pcelarstvo, ali bas da je njihov med i kvalitetniji i zdraviji od naseg , tu bas nisam siguran.
Mislim, ako vec pcelar kao proizvodjac meda,sam poradi na tome, da prilikom vrcanja dobije pre svega higijenski cist med, znaci da vodi racuna o cistoci i vrcala i ambalaze i ostale pratece opreme, zasto se na taj nacin ne bi dobio kvalitetan i cist med. Ovo kazem, jer su mi pricali kako neki uopste ne vode racuna o tome, njima je bitan samo med, tj. kolicina koju dobiju , a higijena im na drugom mestu .
A ne znam po cemu je, recimo zdraviji bagremov,suncokretov... med dobijen u Madjarskoj i isti dobijen kod nas ?

@FANFON

Mi smo pcele hranili gotovo svaki dan, malo redje kada su isle na pasu, koristili smo one pogacice za pcele i sirup ( voda i secer). Prosle nedelje smo nasli, na kosnici malo gnezdo strsljena( za jednog), samo ne znam kako oni mogu da dospeju do kosnice i koja je najbolja zastita od njih (verovatno ima i u literaturi , ali jos nisam procitao) .

poz
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?02.09.2005. u 14:38 - pre 226 meseci
Strsljenovi se inace hrane pcelama i prava su napast za njih. Pcela strsljenu bukvalno ne moze nista. Oni se uvek gnezde u blizini pcelinjaka. Prosle godine sam pronasao jedno gnezdo u drvetu sa preko sto strsljenova. To gnezno je moglo da opustosi sve pcele u okolini ali im nisam dao fore. Plasticni reket za tenis je korisna stvarcica koju uvek treba imati blizu pcela u slucajevima kad naidje strsljen. Ako te napadne samo zastiti vrat jer ako te tu ubode veoma je opasno. Moze doci i do smrti usled gusenja. Meni je takodje strsljen napravio gnezdo u jednoj praznoj kosnici ali sam primetio pre nego sto se izlegla sledeca generacija. Ako ih nadjes u rupi drveta gde se obicno gnezde, naguraj samo papir i zapali. Kad im izgore krila nemaju sanse. A to sto si nasao u kosnici je mozda bilo gnezdo ose. ose se cesto gnezde blizu kosnice. Ako je rupa na gnezdu te velicine da osa moze uci onda nije gnezdo strsljena.

Kod nas inace vlada uvrezeno misljenje da je bagremov med najkvalitetniji a to nije tacno. Ima ljudi kojima taj med uopste ne odgovara. Najkvalitetniji je po sastavu livadski(cvetni) jer kad ga prave, pcele slecu na mnogo razlicitih vrsta cvetova tako da on ima najvise korisnih supstanci.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+104 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?02.09.2005. u 15:08 - pre 226 meseci
Citat:
fanfon U C.Gori je med 10evra na malo i veoma je kvalitetan a kod nas je 5evra i mislim da je ispod cene.


Interesuje me ovo oko cene.
Da li ce zaista biti 5evra( 400 din), jer je uglavnom 300din, a i na ovu cenu se zale da je visoka.
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?02.09.2005. u 17:34 - pre 226 meseci
Citat:
fanfon: Ako si iz zakljucka da su Nemci prihvatili ponudu Madjara za med zato sto je jevtiniji zakljucio da je nas med losiji, onda lose zakljucujes.


Objasni , u svakom slucaju jeste losiji ako (ne)kvalitet nije dovoljan da opravda cenu 2.5 puta vecu da nepricamo o tome da nije prosao kriterijume EU . I opet tvoji komentari su pisani srcem cak izgleda nisi ni procitao moj komentar kada dva puta pisem iste stvari . .... zasto je nas med bolji od madjarskog ? , jer je kvalitet jedino zbog cega moze da bude skuplji a priznjes jeste skuplji i to dosta .. ili je to mozda zato sto je made in SRBIJA , zemlja koja je bombardovana osiromasenim uranijumom pa su pcele zato vece i proizvode vise meda
Ali cak i da jeste tako kao sto ti pricas to bi bilo isto kao da mi proizvodimo passata b7 standardna oprema sa 19 incnim felnama i prodajemo ga za 75.000 evra dok madjari proizvode identicnog passata b7 sa 17incnim felnama za 30.000 evra , izbor je logican ... medjutim mozda neko kupi naseg ako nije dobro obavesten i ima visak pare i kaze "PA fuc@ nas je kvalitetniji ,lepsi, malo udobniji zato je skuplji " . Da ne govorim o trenutku kada dodje do dolaska njihove robe na nase trzite , tu bi tek bio problem .... Ne mislim da je sve strano kavalitetnije od domaceg , ali mislim da su neke grane
privrede na nivou iz kamenog doba , drzavu boli q. za to nema nikakvih pogodnosti (osiguranje ,obuka, krediti itd) koje bi stimulisalo zdravu proizvodnju i barem donekle konkurentnost na trzistu i kao takve kompletne privredne grane propadaju ili opstaju u uslovima mini proizvodnje i imaju ista shvatanja kao i ti .

Sto se tice cene od 5 evra , ne znam zasto je tako jaka cena bila , mozda nije bilo dovoljno robe ni za nase trzite pa je ono bilo u fazonu ,ako prodje o.k ako ne prodacemo ovde , inace cena meda kod jednog lika koji ovde proizvodi je 450din za kg dok kada sam zadnji put u segedinu bio bila je 3 i nesto evra (u prodavnici ) s tim da sam video u Bg na pijaci vidikovac neki klinci su prodavali kg za 200 din zasta mislim da je med + 800gr secera :))))

poz.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?02.09.2005. u 19:04 - pre 226 meseci
@ironman

Cena meda varira od 200 do 500 dinara. Kako gde. Imas ljudi koji ga prodaju po 500 i opet imaju dosta musterija jer ljudi znaju da kupuju kvalitet. Ti nece da daju med ispod odredjene cene jer smatraju da se tako ponistava njihov rad. Na drugoj strani ima i onih koji kvalitetan med daju budzasto jer ih konkurencija prisiljava na to.

Tacno je da ima dosta onih koji prodaju tzv. med šećerac i njih nije lako spreciti da to rade jer smo po pitanju inspekcije jos uvek daleko od normalnog stanja, a na ruku im ide i to sto mnogi ne znaju kupiti med pa se vode samo niskom cenom. Mislim da je realna cena meda kod nas na malo 5 evra, jer kad uzmes da je 100 grama kvalitetne cokolade manje od 1 evra onda lako mozes uporediti. Med je po sadrzaju nesumnjivo kvalitetniji i zdraviji od cokolade. Druga stvar je sto je nas standard izuzetno nizak pa ne mozemo sebi priustiti ni neke osnovnije stvari od meda. Kad poraste standard bice i bolja cena meda. Ali ko sto rekoh, za kvalitetan med ce se uvek naci musterije, cak i po ceni vecoj od konkurentne.

@Milos niks

Tacno je da su nas bombardovali osiromasenim uranijumom ali to ne znaci a priori da je iz tog razloga los med. Nije svaki pedalj Srbije gadjan municijom sa uranijumom. Med izmedju ostalog sadrzi minerale i vitamine. Da je njihov med kvalitetniji, to bi znacilo da ima vise minerala i vitamina a to bi znacilo da im je zemljiste bolje klase jer u krajnjem slucaju biljke te minerale i vitamine uzimaju iz zemljista. A koliko mi se cini po pitanju Vojvodine, Panonska nizija je i ovde i u Madjarskoj a livade i sume se ne tretiraju hemijski kod nas. Mozemo odgovor na pitanje odnosa kvaliteta naseg i Madjarskog meda traziti od nekog strucnog iz te oblasti pa cemo videti kako stoje stvari.

Tacno je da drzava ne ulaze u vecinu privrednih grana, ali kad pogledas pcelarstvo onda se moze primetiti da je ono uglavnom bila samofinansirajuca oblast. Drzava nikad nije preterano stimulisala pcelarstvo. Cak nisu ni obavestavali kad je prskanje komaraca a mnogo pcela je stradalo zbog toga. Ako ne mogu da daju stimulans za malinu od koje imaju mnogo veci profit nego od meda, onda je iluzorno tako nesto ocekivati po pitanju pcela.

Sto se tice cene, mislim da je u sadasnjoj situaciji otkupna cena na veliko od 200 dinara i vise nego povoljna i da imam vecu kolicinu verovatno bih prodao ali koliko mi se cini ona je mozda 100 i kusur dinara pa o tome ne vredi ni raspravljati.


Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
213.137.127.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?02.09.2005. u 20:50 - pre 226 meseci
INTERNET DISKUSIONA GRUPA

Sve sto treba uraditi je sledece, poslati e-mail na adresu
[email protected].
Kada dobijete odgovor, samo posaljite ripley i uskoroce vam stici porika da ste postali clan grupe

Sta je to diskusiona grupa?
To je grupa ljudi koja se dopisuje elektronaskom postom preko Interneta. Pismo svakog clana automatski bude prosledjeno i svim ostalim clanovima.

Primao sam e-mailove preko 6 meseci i veoma su mi pomogli u sagledavanju stanja u pcelarstvu i pomogli u odlukama.Najveci problem u pcelarstvu su falsifikovani med i varoa jakobson.Takodje veliki problem ce biti i crna buba kada se pojavi iz Amerike.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?03.09.2005. u 00:40 - pre 226 meseci
Sada sam bas nasao na sajt na nemackom , prilicno dobro znam nemacki pa ako sam dobro preveo onaj ko ima registrovano pcelarsko gazdinstvo :) dobija od vlade besplatno medicinsko i zivitno osguranje od uboda pcele ( i jos par insekata za koje nemogu bas da nadjem adekvatan prevod ) ....jedan od primera kada sam rekao da vlada nekako treba da podstice privredne grane je i ovaj ..

poz

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Kako se kvalitetno baviti pcelarstvom ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 36039 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.