Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 82374 | Odgovora: 367 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara30.11.2005. u 10:22 - pre 224 meseci
Citat:
Sad pricam sa ljudima, neki kazu da nece da placaju pa neka im iskljuce struju pa ce da se sude... a drugi slezu ramenima i kazu da moraju jer ce im se gomilati dug iz meseca u mesec... O cemu se radi...

Pa o tome se radi.Samim tim što je račun za pretplatu vezan na račun za struju, ti ako od prvog računa odbiješ tih 300 dinara, od sledećeg 600, pa od sledećeg 900 itd...sve se to gomila kao dug za struju, što na kraju dovodi do isključenja iste.E sad neko i može da se inati, ali mnogi ljudi se greju na struju, a imaju malu decu kući i ne smeju da rizikuju, pa će takvi stisnuti zube i plaćati tih 300 dinara.RTS i ide na to, jer makar i polovina da plaća pretplatu, njima je i više nego dovoljno.A ovi što ne budu plaćali će da se smrzavaju i da žive u mraku, sve dok se ljudima potpuno ne smrkne, pa lepo izađu na ulicu i nekom malo ispraše zadnjicu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara30.11.2005. u 10:24 - pre 224 meseci
Ljudi, na kraju kako da zajebemo plaćanje ove šugave tv pretplate koja nema nikakvog opravdanja za svoje postojanje!

Mene lično uopšte ne zanima bilo kakav javni tv servis bez obzira koliko zaposlenih on imao i na kraju krajeva što bih plaćao nešto što UOPŠTE ne gledam!
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara30.11.2005. u 11:44 - pre 224 meseci
Citat:
teddy:P.S. I ne preteruj sa hiperbolama, jer čisto sumnjam da možeš da iskopaš više od desetak primera zakona i njihovog kršenja (iako naravno nećeš uspeti ni približno sve da pobrojiš), što je za civilizovane zemlje svakako puno, ali su trenutno od manjeg značaja za Brisel nego ovo s javnim servisom, pa se stoga još uvek tolerišu.



Mogu li ja da iskopam jedan? Ali vredan ;-)

Trenutno kopam da nadjem tacno zakon, clan i stav pa cu da ga postujem ovde.

A odnosi se na to da po zakonu EPS ne sme da iskazuje na racunu usluge koje na pruza. Obzirom da EPS ne pruza usluge javnog servisa to i ne sme da bude na racunu. Zato, valjda, firme i dobijaju odvojene racune, jer za firminog advokata bi trebalo da bude jednostavno da ospori placanje pretplate. Fizicka lica imaju komplikovaniji put do tog svog prava a i velika vecina ce placati racun za struju da "ne bi ostali bez struje" sto je klasican primer zastrasivanja. Trebalo je da EPS samo dostavlja uz racun za struju i racun za rtv pretplatu.

Samo mi nije jasno zasto se rtv pretplata ne nalazi na objedinjenom racunu za usluge ("infostan")? Moja je pretpostavka da je to zato sto kontrolu i naplatu toga vrse lokalne vlasti a EPS je pod kontrolom republike. Mozda gresim...



[Ovu poruku je menjao mexico dana 30.11.2005. u 12:46 GMT+1]
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+1 Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara30.11.2005. u 11:56 - pre 224 meseci
EPS neće seći struju zbog RTS-a tj. onima koji redovno budu plaćali za 300 din umanjen račun, već će ih RTS terati na sud pošto im EPS prosledi podatke. Pretpostavljam da će država pritisnuti sudstvo da brzom brzinom rešava takve slučajeve.

http://arhiva.glas-javnosti.co...5/11/23/srpski/D05112201.shtml
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara30.11.2005. u 12:19 - pre 224 meseci
Citat:
mexico: Samo mi nije jasno zasto se rtv pretplata ne nalazi na objedinjenom racunu za usluge ("infostan")?

Zato sto ja za vikendicu na planini nemam infostan ali imam struju, tacnije, veci deo Srbije nema infostan.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara30.11.2005. u 12:42 - pre 224 meseci
Citat:
pctel: Zato sto ja za vikendicu na planini nemam infostan ali imam struju, tacnije, veci deo Srbije nema infostan.



Opaaaaaa... Vikendica??? Ima se moze se!!! ;-)

Ma shalim se. Eh, kamo lepe srece da svi imaju po dve vikendice: planina+more!!!
Ili bar po apartmancic!!!


Shvatio sam sta je cilj i kako ga ostvaruju!!!
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara30.11.2005. u 12:42 - pre 224 meseci
Citat:
Teddy
Pretpostavljam da će država pritisnuti sudstvo da brzom brzinom rešava takve slučajeve.


Eh da... prikljucenje EU i pritiskanje sudsva od strane izvrsne vlasti ;)))))) Kako sve to nenormalno zvuci, al valjda kad je u pitanju Srbija - i to se zove napredak ;).

Bice da je TV pretplata bitna stavka u tom procesu prikljucenja onda ako bude doslo do krsenja razdvojenosti vlasti, inace elementarnog pravila organizacije svih EU drzava ;)

Lepo kazem... razlog je smanjenje javne potrosnje... briga drzavu i za platise, i neplatise, bitno je da oni ne finansiraju RTS iz budzeta kako bi se cike iz MMF-a obradovale... ostalo ...

No videcemo ;)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 30.11.2005. u 13:45 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+1 Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara30.11.2005. u 13:01 - pre 224 meseci
U Srbiji je mnogo veći problem u vezi sa sudstvom to što vlast vrši pritiske kojima želi da utiče na sadržaje presuda. Kamo lepe sreće da samo pritiskaju u cilju ubrzanja procesa.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara30.11.2005. u 13:04 - pre 224 meseci
Naravno ubrzavaju se samo oni procesi koji odgovaraju vlastima...
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara30.11.2005. u 13:09 - pre 224 meseci
Citat:
teddy: Kamo lepe sreće da samo pritiskaju u cilju ubrzanja procesa.

Svodi se na isto, jer se procesi koji im idu na štetu "samo" usporavaju i odlažu "na dno gomile".

Meni je malo sumnjiva druga jedna stvar koju pominješ, a to je pritisak EU da RTS postane javni servis. Meni se lično čini da svi ti preduslovi koje EU postavlja wannabe članicama nikako nemaju podjednak prioritet (a mi se sve nekako hvatamo prvo za one najmanje važne) - mislite li da je javni servis zaista neophodan preduslov priključenja?

Njima je, što kaže Ivan, bitno da se budžet rastereti, ne verujem da bi ih posle uopšte zanimalo pravimo li mi obrazovno-naučne emisije BBC kvaliteta ili imamo samo jednog zaposlenog Žiku koji samo menja kasete "Boljeg života", "Srećnih ljudi" i "Porodičnog blaga".
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara30.11.2005. u 13:21 - pre 224 meseci
Citat:

U Srbiji je mnogo veći problem u vezi sa sudstvom to što vlast vrši pritiske kojima želi da utiče na sadržaje presuda. Kamo lepe sreće da samo pritiskaju u cilju ubrzanja procesa.


Mislim da svaka mogucnost izvrsne vlasti da direktno utice na sudsku vlast, kao sto kaze Jablan, je usporavanje procesa koje neka hipoteticka vlast ne smatra bitnim. Uz indeks korupcije koji krasi Srbiju potpuno je neralno ocekivati da ako ta mogucnost (uticanja) postoji, da nece biti iskoriscena u neke negativne svrhe.

Dobar sistem se trudi da obezbedi sistem transparencije vlasti i ostre borbe sa bilo kakvim uticajima na sudstvo - a ne da po bilo cijem zahtevu (pa i Brisela) direktno utice na rad sudske vlasti - to je jednostavno lose, i to ne radi niko normalan.

Citat:

Njima je, što kaže Ivan, bitno da se budžet rastereti, ne verujem da bi ih posle uopšte zanimalo pravimo li mi obrazovno-naučne emisije BBC kvaliteta ili imamo samo jednog zaposlenog Žiku koji samo menja kasete "Boljeg života", "Srećnih ljudi" i "Porodičnog blaga".


Upravo tako - ja smatram:

a) Da je drzavu apsolutno briga kakav je RTS "Servis" u ovom momentu (a verovatno i u buduce), bitno je da ga nemaju u budzetskom bilansu za 2006 kako bi se nekako (po ko zna koji put) provukli kod MMF-a.

b) Da RTS "Javni Servis" kroz nekakvu nemustu "agenciju" nece moci u dogledno vreme da se bavi sam sobom na izvrsni i menadzerski nacin... ti ljudi u agenciji nece imati de-facto vlast, vec ce to biti razno-razni klanovi, uostalom isto kao i u slucaju telekomunikacija - eto agencije za iste... a deregulacija trzista u pelenama.

Pokusavam da zamislim da ta ista agencija otpusti 3000 radnika koji su zaposleni po ko zna kojim osnovama ;) No ajde, da ne budemo pesimisti - ajd da vidimo i to cudo kako ce se posle 3 godine odjednom probuditi ;)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 30.11.2005. u 14:23 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara02.12.2005. u 01:08 - pre 224 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Lepo kazem... razlog je smanjenje javne potrosnje...

Ma da, javna potrošnja. Mislim, jeste to, ali kako uvek krenu od repa i udaraju tamo gde obično i "bedno pučanstvo" najviše boli? Evo najnovijeg primera: praktično se preti bankama da će se strogo povesti računa da potrošačke i gotovinske kredite finansiraju samo iz sopstvenih novčanih resursa, što bi trebalo da dovede do povećanja i onako velikih kamata, samim tim manje kredita i, vidi čuda, smanjene javne potrošnje i zauzdavanja inflatorne aždaje. A ogromna većina banaka već odgovara da izdavanje kredita tako i finansira i da je to moguće usled povećanje štadnje građana i da se uslovi za dobijanje kredita neće menjati. Tada pak, "nezavisni" ekonomisti ali i oni koji rade u vladi (u međuvremenu im došlo iz d...ta u glavu) dolaze do zaključka da ove mere skoro da i neće uticati na smanjenje javne potrošnje i da je glavni problem u GLOMAZNOM I NEEFIKASNOM DRŽAVNOM APARATU I JAVNIM PREDUZEĆIMA (da na kažem javnim kućama, jer po načinu svog delovanja na to liče), a sa čijem se restruktuiranjem (čitaj masovnim otpuštanjima neradnika, lezilabovića i d...uvlaka) kasni (ma šta kažete?!), a bilo najavljeno za ovu godinu... Stara zamena teza.

Sve ovo više nema veze ni sa time ko je na vlasti, ni ko će doći, kao narod smo totalno sjebani, moralno, duhovno, materijalno... Izgleda da nikada i nismo bili nešto solidni, ali smo se u poslednjih 10 - 18 godina izgleda sjebali skroz. Ko ovde zajaše, ostavlja svaki moral i ljudskost iza sebe i samo grabi, grabi u sopstvenu zadnjicu, a "posle mene makar i potop".

Izvinjavam se za off-topic, koji možda to i nije, stvarno mi je više muka, protiv svega ovoga se više ne vredi boriti, traba samo bežati ako se ugrabi prilika.

Za one koji "neće da plaćaju da bi gledali 48 sati..." OGROMNA većina ljudi u Srbiji ima ispražnjene glave (zvuči uvredljivo, ali je tako i tu nisam ja kriv) i ako već mora da plaća ima da zahteva da im se to s***** nikako ne ukida! Na žalost, to je sredina u kojoj živimo. Evo, pre par dana se vratih u zemlju i vidim da sada postoje i "specijali" tih emisija (48 sati, onda one dve guskice, Ana Mihajlovski i ona druga, nemam pojma kako se zove, što se kao zgražavaju nad selom i seoskim načinom života) u "specijal" temnimina, sa glavnim zvezdama (ove dve glupačice), data im je nova prilika da dodatno lupetaju gluposti... Strašno.

Citat:
jablan:... ili imamo samo jednog zaposlenog Žiku koji samo menja kasete "Boljeg života", "Srećnih ljudi" i "Porodičnog blaga".

A "Vruć vetar"? Kako si to zaboravio? :-) Vidim da ga ponovo najavljuju u velikom stilu "Legendarni Šurda bla, bla, slin..." Da ga repriziraju prvi put nakon 25 godina, pa i da shvatim, ovako ovo je već [figurativno] 17-ti [/figurativno] put.
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara03.12.2005. u 09:17 - pre 224 meseci
Sigurno će mnogima zatrebati
Zahtev za oslobađanje od plaćanja RTV pretplate po osnovu člana 81 zakona o radiodifuziji - obrazac 2
http://www.rts.co.yu/pretplata/zahtev-obr2.doc

Na drugoj strani dokumenta su detalji.
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara03.12.2005. u 16:44 - pre 223 meseci
Ja nemam vikendicu niti drugu kucu ili stan... ali necu da im placam ni na ovu jednu sto je imam. Sta ja da radim i kome da se zalim?
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara08.12.2005. u 21:55 - pre 223 meseci
Ukoliko vas TV pretplata nije iznervirala ovo sigurno hoće
Uskoro RTS1,RTS2 i RTS3 u BiH kabelskim
Citat:
U toku je postavljanje opreme i sistema za optički prenos 3 zemaljska programa RTS-a od Beograda do Banja Luke odnosno do centralnog studija u Banja Luci. To znači da će Kabel Operaterima u BiH biti ponuđena mogućnost za preuzimanje 1. 2. i 3 programa RTS-a.
Početak testne faze emitovanja predviđen je za otprilike mjesec dana...

Zainteresirani naravno da se jave i naravno uz naknadu za reemitovanje programa ali i ugovor o autorskim pravima sa njihove strane ....

U potpisu: RTS - Dopisništvo Banja Luka


Eto.... ko kaže da ne znamo na šta će se trošiti naš novac.....
 
Odgovor na temu

njamb

Član broj: 61469
Poruke: 45
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara13.12.2005. u 00:42 - pre 223 meseci

Ja ne zelim to da placam, studiram u BG, placam stan,struju,vodu,telefon.
TV nemam i necu ga imati i ne pada mi napamet da placam!!!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara16.02.2006. u 06:54 - pre 221 meseci
Citat:
njamb: Ja ne zelim to da placam, studiram u BG, placam stan,struju,vodu,telefon.
TV nemam i necu ga imati i ne pada mi napamet da placam!!!


Zelje su jedno, obaveze sasvim drugo...

Nego vidim stisala se buna protiv rts dahija? Svi placaju pretplatu... cccc a pricalo se o nekakvim bojkotOvima silnim...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara16.02.2006. u 10:28 - pre 221 meseci
Svi? Paa, ne bas... ;)
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara17.02.2006. u 00:48 - pre 221 meseci
Citat:
Mister Big Time: Zelje su jedno, obaveze sasvim drugo...

Nego vidim stisala se buna protiv rts dahija? Svi placaju pretplatu... cccc a pricalo se o nekakvim bojkotOvima silnim...


Većina ćuti i ne plaća ovaj namet.
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara17.02.2006. u 15:27 - pre 221 meseci
Ne vredi... premalo nas zeli da se bori za svoja prava... mozemo da cutimo ili da se bunimo ali u svakom slucaju efekta nema...

Ovo je od mene (kad sam bio besan) :))

http://www.rts.co.yu/forum/pri...emaID=15804&PagePosition=1
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 82374 | Odgovora: 367 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.