Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADUT International ???

elitemadzone.org :: MadZone :: ADUT International ???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20102 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

varginjo
Atila Varga
Čoka

Član broj: 25671
Poruke: 258
212.200.125.*

Sajt: rs.linkedin.com/in/atilav..


+1 Profil

icon ADUT International ???03.09.2005. u 14:04 - pre 226 meseci

Da li je neko vec imao iskustva sa ovom firmom, kao dobijas katalog i treba
nesto da narucis da bi ucestvovao u nagradnoj igri.


 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: ADUT International ???03.09.2005. u 14:06 - pre 226 meseci
Ja naravno ne ali znam ljude koji jesu.Moj ti je savet -batali to,zesca prevara je u pitanju!
Calexico
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.sys.co.yu.



+52 Profil

icon Re: ADUT International ???03.09.2005. u 14:26 - pre 226 meseci
http://arhiva.glas-javnosti.co...3/05/21/srpski/R03052001.shtml

http://www.subnovine.co.yu/ind...mp;srednja=clanak&id_cl=44
 
Odgovor na temu

Hefestionlove

Član broj: 58003
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADUT International ???03.09.2005. u 15:41 - pre 226 meseci
Ja sam se prevario nekoliko puta pa sam porucio od njih poklopac za cedjenje rezanaca koji su naplatili,ukljucujuci i PTT troskove,oko 1 700 dinara!!! Da bi ucestvovali u nagradnoj igri morate nesto da porucite,a ja sam izabrao poklopac posto je bio najjeftiniji.
Oni vas lukavo navuku da ucestvujete tako sto vas obmanu kako ste vi siguran dobitnik i samo treba nesto da porucite iz kataloga. Ali to je fora dok vas ne navuku. Kasnije shvatite da takvih "sigurnih dobitnika" ima Bog te pitaj koliko? Znaci ako dobijete neku reklamnu brosuru od njih u kojoj pise kako ste vi siguran dobitnik kola,bacite je u djubre. Ustedecete minimum 2 000 dinara.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: ADUT International ???03.09.2005. u 17:49 - pre 226 meseci
Ja sam davno imao iskustva sa inostranim prevarantima cija je ADUT Internacional bleda kopija. Naravno, nista nisam kupio, tj. mozda i jesam, ali znam da sigurno nista nisam platio Pretili su sa nekim inkasso-agencijama i trte-mrte, ali kad sam im pomenuo da cu da ih tuzim zbog nedodeljenih nagrada, prestali su. Naravno, "potvrde" jos cuvam, kao i par korisnih stvari koje su poslali. Ono za sta su trazili pare i sto je trebalo jos da im platim, a sto mi nije bilo potrebno, poslao sam im nazad. Doduse, negodovali su sto sam im strpao sve u jednu kutiju, a oni prihvataju povracaj iskljucivo u odredjenom roku i uz originalno pakovanje.

Kad vidite ADUT Internacional, odmah bacajte ta g..na iz ruku. Bilo je 2003. ili 2004. na TV-u, kao otisli ljudi kod njih po nagradu, kad ono tamo za nagradu se ceka u redu, a oni "su se to eto samo salili" i "nigde ne pise da ce oni nagradu i dodeliti".

 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: ADUT International ???03.09.2005. u 18:19 - pre 226 meseci
I meni to stiglo prosle godine,na svu srecu nisam naseo :)

Batali to,neko bi trebao da ih tuzi.Fora je u tome da oni to napisu tako da izgleda kao da ste siguran dobitnik,al kad se malo bolje pogleda,jasno se vidi o cemu se radi


Poz
 
Odgovor na temu

varginjo
Atila Varga
Čoka

Član broj: 25671
Poruke: 258
212.200.125.*

Sajt: rs.linkedin.com/in/atilav..


+1 Profil

icon Re: ADUT International ???03.09.2005. u 19:13 - pre 226 meseci
Citat:
andrej: I meni to stiglo prosle godine,na svu srecu nisam naseo :)

Batali to,neko bi trebao da ih tuzi.


Procitao sam te clanke u novinama, nije mi jasno kako uopste mogu da egzistiraju
ako se bave prevarama, nemoguce da nema neke inspekcije koja bi ih zabranila,a bogami zasluzuju i ostrije kazne, ovako obmanjuju i zajebavaju ljude.

poz ljudi
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: ADUT International ???03.09.2005. u 19:29 - pre 226 meseci
stiglo pre neki dan.

ni manje ni vise nego Clio.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: ADUT International ???03.09.2005. u 23:22 - pre 226 meseci
Uh zar su opet u akciji.Mojima prosle godine tri puta slali pisma.
Svaki put nagrada po milion dinara....

Inace o ADUT-u je pisano vec par puta.

PREVARANTI su to i zaista se pitam ko ih stiti i kako im nije zabranjen rad.
 
Odgovor na temu

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: ADUT International ???03.09.2005. u 23:55 - pre 226 meseci
Motka... izum veka.
vdl/nlns
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.206.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: ADUT International ???03.09.2005. u 23:55 - pre 226 meseci
Stiglo i meni pre neki dan. Pažnju mi je privuklo to što je prvi put u mom životu neko pogrešio u imenu, a ne u prezimenu (Dišan Dželebdžić).

Ko hoće da sazna nešto više o firmi:
http://www.apr.sr.gov.yu/Reps/...Data.aspx?LegalSubjectId=18122
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: ADUT International ???04.09.2005. u 12:02 - pre 226 meseci
Da postoji drustvo za zastitu potrosaca (u pravom smislu tih reci), mislim da tim prevarantima odavno ne bi palo na pamet ni da pomisle da varaju bilo koga. Ali ne postoji...
 
Odgovor na temu

Lt. Cmdr. Harmon Rab Jr.

Član broj: 57973
Poruke: 2
194.106.162.*



Profil

icon Re: ADUT International ???05.09.2005. u 14:29 - pre 226 meseci
I ja sam dobio pismo i katalog ali je sve to završilo u kanti. Ali me zainteresovalo nešto drugo, otkud njima moje ime i prezime i tačna adresa sa sve brojem stana, a ništa se nevodi na mene (nema me ni u white pages).
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: ADUT International ???05.09.2005. u 16:07 - pre 226 meseci
Od Neckermanna, a verovatno imaju i druge izvore.
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADUT International ???05.09.2005. u 16:43 - pre 226 meseci
Otkud Neckermannu pravo da deli oko tuđe podatke?

Doduše, mene nema ni u Belim stranama (tj. ne vodi se na mene telefon), ni u Neckermannovoj bazi, pa su me opet našli...
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: ADUT International ???05.09.2005. u 19:30 - pre 226 meseci
Moju adresu su sigurno iskopali iz Neckermanna, jer sam pri prijavljivanju za njihov katalog napravio slovnu grešku (i još kliknuo da sam "gospođa" mesto "gospodin" ;), a pismo od ovih hohštaplera iz Aduta stiglo mi je baš tako adresirano.

Otkud im pravo? U principu, dok se ne donese Zakon o zaštiti potrošača i/ili Zakon o zaštiti privatnosti, mogu da rade šta hoće. Znam samo da Neckermann zbog ovoga nikad neće ni dinar od mene dobiti.
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: ADUT International ???05.09.2005. u 20:03 - pre 226 meseci
Citat:

ADUT INTERNACIONAL
Pravna forma: Društvo sa ograničenom odgovornošću
Sedište: Beograd (Zvezdara)
Puno poslovno ime: PREDUZEĆE ZA TRGOVINU USLUGE I MARKETING ADUT INTERNACIONAL DOO BEOGRAD, JOVANKE RADAKOVIĆ 25 L
Matični broj: 17333291 Status: Aktivno privredno društvo
Datum registracije: 20.04.2005 Broj registracije: 3643

Poslovno ime privrednog subjekta
Naziv: ADUT INTERNACIONAL
Opis delatnosti: PREDUZEĆE ZA TRGOVINU, USLUGE I MARKETING
Pravna forma: Društvo sa ograničenom odgovornošću:
Sedište: Beograd (Zvezdara)
Puno poslovno ime: PREDUZEĆE ZA TRGOVINU USLUGE I MARKETING ADUT INTERNACIONAL DOO BEOGRAD, JOVANKE RADAKOVIĆ 25 L
Adresa: Jovanke Radaković 25 L, Beograd (Zvezdara), Srbija i Crna Gora

Datum osnivanja (dd.mm.gggg): 07.02.2001
Vreme trajanja: Nema ograničenja
Pretežna delatnost

Šifra delatnosti: 52610
Naziv delatnosti: TRGOVINA NA MALO ROBOM PREKO POŠTE
Registrovan za spoljnotrgovinski promet
Registrovan za usluge u spoljnotrgovinskom prometu
Podaci o direktoru

Opšti podaci
Matični broj: OOPC64277, FRANCUSKA
Ime i prezime: Philippe Cazenave
Podaci o kapitalu

Upisani kapital
Novčani: 15.106,78 USD
Ne-novčani:
Uplaćeni kapital
Novčani: 2.500,00 USD; 07.02.2001
12.606,78 USD; 26.04.2001


Brojevi telefona na koje im možete poželeti puno poslovnog uspeha:

Citat:
2971472 Adut internacional doo beograd Jovanke Radaković 25l Beograd
2970575 Adut internacional doo beograd Jovanke Radaković 25l Beograd
2970576 Adut internacional doo beograd Jovanke Radaković 25l Beograd
2971475 Adut internacional doo beograd Jovanke Radaković 25l Beograd
2970574 Adut internacional doo beograd Jovanke Radaković 25l Beograd


Na prvom broju (a verovatno i na ostalim) posle radnog vremena može se ostaviti poruka na sekretarici ili poslati faks.

Upravo im kucam faks u kojem im se ljubazno zahvaljujem na nagradi i ponudi, a u prilogu dostavljam i kopiju njihovog pisma. Sve zajedno, oko desetak stranica.

Ne znam zašto imam utisak da će im uskoro trebati još tonera i/ili papira na faks aparatu.
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: ADUT International ???05.09.2005. u 20:12 - pre 226 meseci
He he,svaka cast care :)
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: ADUT International ???05.09.2005. u 20:15 - pre 226 meseci
Citat:
"Reno klio" u snovima
Mislio sam da mi se osmehnula sreća, ogrebao sam zaštitnu foliju i otkrio broj koji je donosio glavnu premiju, ali uzalud , tvrdi Popović

Javio se Milorad Popović iz Kruševca na oglas za učešće u nagradnoj igri "Bestseler" beogradskog preduzeća ,,Adut internacional". Krajem prošle godine dobio je i službenu potvrdu o učešću , ogrebao zaštitnu zlatnu foliju i otkrio tajni lični broj 1335967. Osmehnula mu se sreća, jer taj broj u Službenom spisku nagrada donosio glavnu premiju. Tačnije automobil "reno klio" ili 500.000 dinara. Ali, da bi učestvovao u igri na sreću, morao je, kao uslov, da kupi najmanje jednu knjigu sa spiska koji mu je unapred dostavljen.

Odgovorni za nagradni fond i dodelu nagrada Filipe Kazanave propisao je da učesnik koji naruči dve ili više knjiga može, pored jedne od predviđenih sedam nagrada, dobiti i dodatnu premiju od 30.000,00 dinara. Milorad poručio i ispoštovao pravila, popunio narudžbenicu i dobio dve knjige. Razmišljao je on, potom, o igrama hoće li ga sreća poslužiti i čekao.

Ali, kad je u januaru pročitao Milorad oglas epiloga nagradne igre, razljutio se. Igra na sreću donela mu je samo razočaranje. Njegovog imena na spisku nagrađenih nije bilo . U oglasu su naveli da je "njegovu" premiju dobio izvesni Miroslav Veselinović iz Beograda, koji je umesto automobila uzeo novčanu protivrednost od 500.000 dinara.

Na " utešnu nagradu - knjigu koju nije naručio,, i obaveštenje " da će biti još nagradnih igara i bezbroj prilika da dočeka sreću, Milorad je odgovorio tužbom.
- Umesto izvučene nagrade, objavljen je spisak dobitnika bez brojeva, a ,, dobitnik" glavne nagrade nije uopšte imao dobitnički broj 1335967. U istant igri to je nemoguće, jer je plan dobitnih brojeva unapred objavljen. Bez teške prevare i obmane, nemoguće je da svaki tajni broj dobije bilo koju nagradu pod bilo kojim brojem. Valjda će sud mene i ostale građane zaštiti od ovakvih prevaranata - nada se Milorad Popović. U tužbi traži da mu "Adut internacional" na ime prve nagrade isplati 500.000 dinara, a na ime sudskih troškova, prevoza i duševnog uznemiravanja još 100.000 dinara.

Advokat Milan Lukić, zastupnik preduzeća "Adut" kaže da su navodi tužioca ,, neosnovani" .
- U pravilima konkursa nigde nije navedeno, niti se iz dokaza može utvrditi da je tužilac dobitnik prve nagrade. Organizatori igre jasno su predočili da će dobitnik prve nagrade biti izvučen 15. januara 2003. godine. Popović nigde ne dostavlja dokaz kakvo je to duševno uznemiravanje doživeo, kao i kakav je to prevoz i dokle morao da obezbedi, smatra advokat.

- Nemoguće je dokazati duševno uznemiravanje, to sud nek oceni. Zamislite šok na vest da ste dobili prvu nagradu, a posle se ispostavi da od toga nema ništa. Infarkt bi, valjda bio materijalni dokaz. Je l" treba da umrem da bih dokazao da sam duševno uznemiren ovom podvalom? Ostaje pitanje koliko je građana pored mene ovako prevareno i koji su to sve brojevi učestvovali u izvlačenju od prve do sedme nagrade - pita Popović.


Izvor - Glas Javnosti


 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.220.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: ADUT International ???06.09.2005. u 11:09 - pre 226 meseci
Citat:
Upravo im kucam faks u kojem im se ljubazno zahvaljujem na nagradi i ponudi, a u prilogu dostavljam i kopiju njihovog pisma. Sve zajedno, oko desetak stranica.

Pošalji ti to, za svaki slučaj, u 5-6 primeraka. I ja bih mogao da im bacim koji fax, taman da isprobam modem, nisam ga koristio mesecima

If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: ADUT International ???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20102 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.