Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ima li uopste neki c++ programer u Beogradu ??? ili su svi "preko grane"

[es] :: C/C++ programiranje :: Ima li uopste neki c++ programer u Beogradu ??? ili su svi "preko grane"

[ Pregleda: 3394 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gdjuric
Goran Djuric
Sabac

Član broj: 66464
Poruke: 32
212.62.52.*

Sajt: www.amalteja.co.yu


Profil

icon Ima li uopste neki c++ programer u Beogradu ??? ili su svi "preko grane"10.09.2005. u 10:51 - pre 226 meseci
Potreban mi je kolega, c++ programer da se odradi zajednicki posao - budzet obezbedjen. Javite se ... Posao je active-x kontrola, radi se u MS C++ 6.0 ...

Uopste, postavlja se zaista pitanje, radi li neko ozbiljno c++ u Srbiji, ili se svi zezamo samo sa vb, c#, web, script i slicnim "laksim programiranjem" :( ? Ili nema dovoljno konkretnog (placenog) posla c++ u Srbiji, pa se nikome ne isplati da investira u ucenje dok eventualno ne ode u inostranstvo ? Ne racunam tu ono znanje c++ akademskog tipa (otprilike moj nivo), vec mislim na aktivno znanje kao sto je potrebno za ovaj slucaj - sesti i za par dana prouciti vec uradjen srednje slozen ocx projekat i ukljuciti se i nastaviti rad na njemu.

Ocekujem , sada gomilu odgovora koji ce me demantovati :) , bilo bi to dobro, zar ne?
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
*.bar.novatv.hr.



+9 Profil

icon Re: Ima li uopste neki c++ programer u Beogradu ??? ili su svi "preko grane"10.09.2005. u 10:55 - pre 226 meseci
Neznam za Srbiju, no u Hrvatskoj ima hrpa timova specijalizirana baš za komponente u VC++u. Osobno preferiran Borland jer je dosta jednostavniji u tome i gotovo da i nije potrebno znati IDL jezik, već je preko wizarda sve automatski i puno brže.

[Ovu poruku je menjao itf dana 10.09.2005. u 11:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejandj

Član broj: 92
Poruke: 3620
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Ima li uopste neki c++ programer u Beogradu ??? ili su svi "preko grane"10.09.2005. u 16:44 - pre 226 meseci
Citat:
gdjuric: Potreban mi je kolega, c++ programer da se odradi zajednicki posao - budzet obezbedjen. Javite se ... Posao je active-x kontrola, radi se u MS C++ 6.0 ...

Uopste, postavlja se zaista pitanje, radi li neko ozbiljno c++ u Srbiji, ili se svi zezamo samo sa vb, c#, web, script i slicnim "laksim programiranjem" :( ? Ili nema dovoljno konkretnog (placenog) posla c++ u Srbiji, pa se nikome ne isplati da investira u ucenje dok eventualno ne ode u inostranstvo ? Ne racunam tu ono znanje c++ akademskog tipa (otprilike moj nivo), vec mislim na aktivno znanje kao sto je potrebno za ovaj slucaj - sesti i za par dana prouciti vec uradjen srednje slozen ocx projekat i ukljuciti se i nastaviti rad na njemu.

Ocekujem , sada gomilu odgovora koji ce me demantovati :) , bilo bi to dobro, zar ne?


Pogresna ti ideja, DOK ne napises posto kilo? (Nije od nekog znacaja Budzet od jedne pare!)

Gomiiila firmi iz skupljeg sveta trazi to isto...
Neznam sta fali Indijancima?
Jezik?
Ili eventualno sacekaj da se Kinezi jace prikace...

Ovde, ogromnom vecinom studenti (ucenici) pocetnici sa neverovatnim "zadatcima".

 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Ima li uopste neki c++ programer u Beogradu ??? ili su svi "preko grane"10.09.2005. u 17:16 - pre 226 meseci
ja da ziim u BG, i da ti mogu pomoci u vezi toga, prvibih se prijavio (normalno ako je para prihvatljiva)
jer volim da stvaram, pomazem i naplacujem svoj rad....

a da li ima (dobrih) C++ programera u BG??
pa naravno da ima...
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

gdjuric
Goran Djuric
Sabac

Član broj: 66464
Poruke: 32
*.gromnet.net.

Sajt: www.amalteja.co.yu


Profil

icon Re: Ima li uopste neki c++ programer u Beogradu ??? ili su svi "preko grane"11.09.2005. u 11:07 - pre 226 meseci
Koliko vidim, vecina su korisnici C++Builder-a, konkretan posao za koji mi je potreban kolega je zapocet u Microsoft VC++6.0. Ipak , sveukupno odziv je slab, izgleda da MS C++ programeri ne vole novac :)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Ima li uopste neki c++ programer u Beogradu ??? ili su svi "preko grane"11.09.2005. u 15:27 - pre 226 meseci
Citat:
itf: Osobno preferiran Borland jer je dosta jednostavniji u tome i gotovo da i nije potrebno znati IDL jezik, već je preko wizarda sve automatski i puno brže.


Sa MCVC 7.0 i novijim možeš da koristiš ATL atribute i onda ti takođe ne treba znanje IDL-a.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Ima li uopste neki c++ programer u Beogradu ??? ili su svi "preko grane"11.09.2005. u 20:07 - pre 226 meseci
Citat:

[...] izgleda da MS C++ programeri ne vole novac :)


Da :) Mazda se radi o starom pravilu: Sto covek vise poznaje neke stvari, sve mu
se vise cini da pojma nema o svemu tome... pa ljudi nece da se javljaju...

Programiranje na C++ je sirok pojam, pa cak i programiranje na MS C++.

Strucnjak ze jednu oblast ne mora nuzno da ima pojma o nekoj drugoj oblasti koja
je takodje nekome bitna.

Nekad sam radio u jednoj tele-job firmi (radilo se o Borland C++ i OWL biblioteci,
dakle onaj stari kompajler) u kojoj mnogi programeri pojma nisu imali kako izgleda
Borland C++ IDE !!!

Jednostavno, koristio se sasvim drugi editor (bas taj koji je i razvijan) a prevodjenje
je islo iz komandne linije... Dodeli ti se editor i tehnologija za razvoj/prevodjenje,
a jedino sto je jos trebalo iz IDE-a bio je Help.

P.S.

Da, setih se... Pita me tada gazda na testiranju, da li samo koristim Borlandov
kompajler ili i njegov IDE za razvoj, a ja pojma nemam sta me pita...


[Ovu poruku je menjao X Files dana 11.09.2005. u 21:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.varmdo.se.

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Ima li uopste neki c++ programer u Beogradu ??? ili su svi "preko grane"12.09.2005. u 07:27 - pre 226 meseci
X Files, bez uvrede, otisao si od teme totalno. A i drugi pre tebe...

U vezi problema sa ljudima koji ne znaju sta je kompajler, a znaju sta je IDE, ovde se diskutovalo hiljadu puta...

Sto se tice C++ programera - Ima ih jako puno, ali svi koje ja licno znam ne koriste niti Borland, niti MS VC++ kompajlere, vec GCC. Uglavnom ti ljudi razvijaju softver koji radi na vise platformi... Znam doduse i par ljudi koji koriste samo Borland C++ Builder, ali oni su u poslu preko glave.

Moj predlog je da pokusas da nadjes bilo koga ko je voljan da radi, nebitno gde se nalazi. Sa danasnjim odlicnim "version control" sistemima (Subversion, CVS, OpenCM, BitKeeper...) programer moze biti i na Antarktiku, a da opet odradi posao kako treba, i na vreme...

[Ovu poruku je menjao leka dana 12.09.2005. u 08:31 GMT+1]
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Ima li uopste neki c++ programer u Beogradu ??? ili su svi "preko grane"

[ Pregleda: 3394 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.