Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije!

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12019 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hefestionlove

Član broj: 58003
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 11.09.2005. u 18:01 - pre 225 meseci
Prelistao sam "Politiku" od petka,9.septembra 2005.,i zgranuo sam se koliko su to lose novine! U njima nema "mesa",receno novinarskim zargonom,odnosno nema sadrzaja. Tekstovi su sterilni i dosadni,dizajn je iz perioda Titove komunisticke diktature,zali Boze hartije! Izgleda da "Politika" odlicno zaradjuje na objavljivanju citulja jer nasi malogradjani ne zale pare samo da im izadje citulja na pola strane!
"Politika" je postala "specijalizovan servis" za obavestenja o sahranama,kremacijama,pomenima,itd.
Ja poznajem ljude koji kad ustanu prvo provere u "Politici" kada je cija sahrana,a onda se maksimalno potrude da prisustvuju bar na 3-4 sahrane. Ako ne prisustvuju bar na 2-3 sahrane dan im je propao! To im je dusevna hrana,a "Politika" odlicno zaradjuje na tim morbidnim malogradjanima.

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 11.09.2005. u 19:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

risboj

Član broj: 51720
Poruke: 174
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 11.09.2005. u 19:47 - pre 225 meseci
Ne lupaj! Politika je jedna od naših najboljih dnevnih novina.

A tekstovi? Pa uporedi ekonomske vesti, npr. Pogledaj rubriku "Svetska privreda i finansije", u Politici i ekonomske vesti u drugim novinama (svode se na izveštaje o cenama na pijacama)...
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 11.09.2005. u 19:49 - pre 225 meseci
Politika je njesra! Prvi put se slazem sa pandorom! Stvarno dizajn je iz 17. veka.
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 11.09.2005. u 19:53 - pre 225 meseci
Politiku sam citao sve do 99 god, a od 5-o otobarskih promena iskljucivo NOVOSTI, najjaci list u zemlji, pa onda Blic!!!
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 11.09.2005. u 20:25 - pre 225 meseci
@Hefestionlove: jbg,ne mogu svake novine sadrzajem da budu ono sto ti hoces...ti mozda volis Gay casopise,i ostani na njima,ali Politika je i dalje jedan od najcitanijih listova u SCG.
Jedino u cemu bih mogao da te podrzim je malo losiji kvalitet papira,ali ni to nije bas toliki problem,kolikim ga ti predstavljas.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 11.09.2005. u 21:11 - pre 225 meseci
Hefestionlove iskreno ... pricas gluposti
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 11.09.2005. u 21:36 - pre 225 meseci
@Cita li neko uopste "Politiku"?

Pogledaj tiraž POLITIKE.

http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
212.200.107.*



+11 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 11.09.2005. u 21:54 - pre 225 meseci
naravno da Hefestu smeta Politika jer u nju njemu omiljeni pink kitch nikad nije imao niti ce imati mesta.

Predlazem ti: Skandal, Sponzor, Asfalt, Svet...
 
Odgovor na temu

zus
marketing

Član broj: 41900
Poruke: 354
*.eth-wifi.verat.net.

Sajt: www.sr.wikipedia.org


+20 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 11.09.2005. u 22:28 - pre 225 meseci
Ruku na srce, Politika jeste novina koja je poslednjih godina izgubila najveci broj citalaca.
Juce je proslost.....
Sadasnjica je tajna.....
Sutrasnjica je poklon
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 11.09.2005. u 23:28 - pre 225 meseci
Citat:
U njima nema "mesa",receno novinarskim zargonom,odnosno nema sadrzaja.

Hteo si da kažeš da nema tračeva?

Citat:
Tekstovi su sterilni i dosadni,dizajn je iz perioda Titove komunisticke diktature,zali Boze hartije!

Tekstovi su po meni veoma informativni i interesantni. Verujem da bi ti se dopale rubrike poput "Otkačeni svet" i "Da li znate?".

Citat:
Izgleda da "Politika" odlicno zaradjuje na objavljivanju citulja jer nasi malogradjani ne zale pare samo da im izadje citulja na pola strane!
"Politika" je postala "specijalizovan servis" za obavestenja o sahranama,kremacijama,pomenima,itd.

"Politika" je komercijalni proizvod u istoj meri kao i bilo koji drugi dnevni list. To što u njoj ima više oglasnih poruka određenog tipa u odnosu na konkurentne listove može da znači da je davalac oglasa mišljenja da će baš u tom listu oglasna poruka imati veće efekte.

Citat:
Ja poznajem ljude koji kad ustanu prvo provere u "Politici" kada je cija sahrana,a onda se maksimalno potrude da prisustvuju bar na 3-4 sahrane. Ako ne prisustvuju bar na 2-3 sahrane dan im je propao! To im je dusevna hrana,a "Politika" odlicno zaradjuje na tim morbidnim malogradjanima.

Ovo neću ni da komentarišem...
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.drenik.net.



+3 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 11.09.2005. u 23:32 - pre 225 meseci
Te novine još uvek postoje?
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 11.09.2005. u 23:36 - pre 225 meseci
Po meni politika gubi ciaoce ne zato sto je los sadrzaj, nego zato sto postoje novine kao Kurir koje kostaju manje ima vise izmisljenih skandala, traceva i sarenih laza [sto narod voli] i najzanimljivije naslove na svetu [ koji cesto nemaju veze sa textom, nego sluze za privlacenje citalaca ]...
Dok politika je po tim pitanjima ozbiljnija.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
82.117.201.*

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 12.09.2005. u 09:05 - pre 225 meseci
Ima istine u ovome. Odavno čitam Politiku, gotovo svakodnevno, i može se slobodno reći da je ovo najozbiljniji i najkvalitetniji domaći dnevni list.

Onaj ko nema kontinuiran uvid u veći broj dnevnih izdanja, sigurno ne može najrealnije da sudi. Ono što izdvaja Politiku od ostalih izdanja je "ljudski faktor", odnosno novinari i kvalitet sadržaja. Pobrojaću samo neka imena koja mi padaju na pamet kada se pomene Politika: Ljubodrag Stojadinović, Petar Lazić, Ivan Torov, Branka Otašević, Bogdan Ibrajter, Dubravka Lakić, (u poslednje vreme i) Miroslav Lazanski... i mnogi drugi.

Pokušajte da se setite samo jednog novinare nekog drugog medija.

Ono u čemu Politika, pa i svi ostali dnevni listovi podbacuju, su lokalne vesti, čemu je uzrok nerazvijena mreža dopisnika (kao i kvalitet istih).

edit: citat

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 12.09.2005. u 11:40 GMT+1]
ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 12.09.2005. u 10:37 - pre 225 meseci

Politiku je pregazilo vreme ,sto je cudno jer,pretpostavljam,da imaju kvalitetne novinare!

Citat:
Acika:iskljucivo NOVOSTI, najjaci list u zemlji, pa onda Blic!!!


Ja sam skoro presao sa Blica na Novosti(posle 5 godina uzimanja Blica svakog dana),a glavni razlog prelaska,je zato sto Blic procitam za 10 minuta!


...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
*.sdnet.co.yu.

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 12.09.2005. u 12:01 - pre 225 meseci
Ovako Dok mi je baba bila ziva u kuci su stalno bile te novine Politika... Zena je volela da cita a ja sam ih mrzeo do zla boga samo zato sto me nervira kako dolaze ko bre KUPUS neki Mislim podeljeno na 3 dela a mnogo me to nervira...... Stojim na tome da su novine ozbiljne.

Sta volim kod novina tipaa NOVOSTI.... Kod njih uzmem lepo otvoris sredinu vidim neku golu pi*** da mi nasmesi dan pa krenem ka desnoj strani pa preskocim 2-3 lista (citulje) i dodjem do sporta.... Kad hocu da dan pokvarim onda krenem od prve stranice a nikako da stignem do sredine....

Blic je takodje interesantan svidja mi se njihov stil, ali mi je sve to nekako uprosteno...

One koje najvise volim da citam to je naravno KURIR... Zasto zato sto je 20% ozbiljnost 80% zaje*******.... Svidja mi se kako prozivaju sve i volim da ih citam jer se non stop smejem.... Najvise volim da citam Crni humor ovaj crnu hroniku Inace da su tracare ne mogu da tvrdim ali sigurno nije u rangu casopisa Skandal....

Tolko.

mod edit: izbačene nepristojnosti



[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 12.09.2005. u 16:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 12.09.2005. u 12:42 - pre 225 meseci
Politiku kupujem samo nedeljom.To je kod mene postao ritual.
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 12.09.2005. u 13:41 - pre 225 meseci
Od novina koje izlaze svaki dan NOVOSTI su mi na prvom mestu, e sad specijalizovani casopisi (tipa sex, sport, automobilizam i sl) o tome ne vredi raspravljati, jer su ukusi razliciti!!!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 12.09.2005. u 13:42 - pre 225 meseci
Mislim da Politika nije zatarela što se tiče dizajna i kvaliteta papira!
Već ako niste primetili oni furaju neki svoj stil (pomalo pomešan sa engleskim novinama) i drže do toga.

Inače i dalje mislim da je Politika N01 list u Srbiji
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 12.09.2005. u 14:58 - pre 225 meseci
politiku citam od treceg osnovne... da najkvalitetnije mora da bude i najprodavanije, sada bi svi slusali ozbiljnu muziku i gledali obrazovni program...
 
Odgovor na temu

Hefestionlove

Član broj: 58003
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije! 12.09.2005. u 14:59 - pre 225 meseci
Proverio sam po kaficima koje novine nude posetiocima i nigde nisam primetio "Politiku"??? Predpostavljam da je to zato sto "Politiku" vise niko i ne cita? U ponudi su:"Blic","Kurir","Glas javnosti",
",i nedeljnik "Vreme".
Danas sam prelistao "Glas javnosti" i moram da priznam da je ipak za nijansu bolji i interesantniji od dosadne "Politike". Posetioci najvise traze i citaju "Blic".

"Politika" je kompromitovana za vreme Slobine strahovlade,a posledica toga je da ju je pregazilo vreme!

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto je list "Politika" toliko los? Cita li neko uopste "Politiku"? Zali Boze hartije!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12019 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.