Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Generatori za proizvodnju struje!

[es] :: Elektronika :: Generatori za proizvodnju struje!

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 95820 | Odgovora: 145 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Generatori za proizvodnju struje!10.12.2014. u 14:20 - pre 114 meseci
Sto se tice ucenja, tu smo da pomognemo, onoliko forumski, koliko je moguce.

Covek je mlad, dok uci.

Ono sto je nezgrapno je skakutanje sa 1.2W, ili 10W nebitno, direktno na kontinentalne regulative i planetarnu energetiku.

Struja za poljoprivredno dobro je poseban problem. Resavanje problema je stvar resursa. Znanje ce doci brzo i brze, kada je cilj fokusiran. Bez rasplinjavanja.

Nebitno je koliko se KW nalazi u litri dizela, teoretski, kada je iskoristljivost sus motora oko 15%(nemojte me hvatati za detalj, da li je 14 za benzin ili 16 za dizel ili atkins, da ne potezem sada teoretske cikluse). Ali uz nisku cenu biodizela nije ni bitno.

Kod iskoriscavanja energenta, bitan termin je i "eksergija", ona energija koja se moze "izvuci" iz materije.

Pravljenje biodizela je nacin, da se smanje troskovi poljoprivrednog gazdinstva. Ili neka druga verzija iskoriscenja biomase, bioplinova...

Mastati o VETRU nije dobar smer. To je slaboiskoristljiv izvor, na nasim terenima, integralno, uz neke gubitke pri trasformaciji i skladistenju energije.
Biodizel svakako resava problem skladistenja energije. Pride je u svakom trenutku upotrebljiv, po potrebi.









 
Odgovor na temu

teslijanac
Denis Dudas
Kovačica, Srbija

Član broj: 330125
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Generatori za proizvodnju struje!02.03.2016. u 19:44 - pre 99 meseci
Imam ja neku ideju za generator i to u nekom obliku naizmenicne struje, semu cu da postavim za vikend, jer nisam sad u mogucnosti, dakle generator se sastoji od stalnih magneta, kalemova i balon (balon samo za prototip) dakle na neku cvrstu podlogu bih pricvrstio magnete onda bih na neki ram pricvrstio balon i na balon bih zalepio te kalemove, i to priblizio magnetima i pricvrstio, tobi uglavnom radilo (proizvodilo struju) tokom kise. Dok bi padala kisa, ona bi padala na gornju stranu balona i izazivala bi pomeranje kalemova na balonu (zato bih koristio balon (zbog elasticnosti)) i tako bi se indukovala struja u kalemovima. A ima dana kad kisa pada ko luda jos ovaj generator usavrsiti i ima da bude struje ... Samo balon bi koristio za mali prototip, ali jel ima takav elasticni materijal (kao balon) vecih dimenzija (za vece takve generatore)?
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Generatori za proizvodnju struje!02.03.2016. u 20:05 - pre 99 meseci
Probaj sa ovim!
[img][/img]
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Generatori za proizvodnju struje!02.03.2016. u 20:20 - pre 99 meseci
Citat:
teslijanac:
Imam ja neku ideju za generator i to u nekom obliku naizmenicne struje, semu cu da postavim za vikend, jer nisam sad u mogucnosti, dakle generator se sastoji od stalnih magneta, kalemova i balon (balon samo za prototip) dakle na neku cvrstu podlogu bih pricvrstio magnete onda bih na neki ram pricvrstio balon i na balon bih zalepio te kalemove, i to priblizio magnetima i pricvrstio, tobi uglavnom radilo (proizvodilo struju) tokom kise. Dok bi padala kisa, ona bi padala na gornju stranu balona i izazivala bi pomeranje kalemova na balonu (zato bih koristio balon (zbog elasticnosti)) i tako bi se indukovala struja u kalemovima. A ima dana kad kisa pada ko luda jos ovaj generator usavrsiti i ima da bude struje ... Samo balon bi koristio za mali prototip, ali jel ima takav elasticni materijal (kao balon) vecih dimenzija (za vece takve generatore)? :D


EEee, jesi mi blizu : Kovacica-Pancevo,

ali, aj probaj da Upleteš neku "Kakvu-Takvu" dobronamernu gramatiku u svoj tekst.

Ja Te jedva citam, koji sam "Odavle",

a kamo li neki iz "Beograd" ili iz jos dalje....
De, "Apdejtuj" se na 2016-u,

Bice svima lakse...
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Generatori za proizvodnju struje!02.03.2016. u 20:28 - pre 99 meseci
@zica49
Vidim da.....Palis od kad si mali bio,

Prestani sa Tim ekzibicijama, zapalit ces komsiju sa svim Suvim Senom,

Kako vidim,

Tebi Ne treba Osciloskop, Niti FLUKE instrument,

Ti Si Vatren i bez požara, ........i ne odustajes, dok ne dodje do "povisene Temperature"

:-) :-) :-)

poz Zica49,

izvinjavam se na OFF-u,
(kapiram da nije u redu)


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Generatori za proizvodnju struje!02.03.2016. u 20:52 - pre 99 meseci
A mogao bi i ovaj, za prototip.

@Living Light: Forum nije Chat Room
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Generatori za proizvodnju struje!

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 95820 | Odgovora: 145 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.