Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EP Košarka SICG, općenito, rezultati.

elitemadzone.org :: MadZone :: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 26756 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boyy
Pomoravski okrug

Član broj: 19159
Poruke: 216
195.252.103.*



Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.20.09.2005. u 23:10 - pre 225 meseci
Citat:
H@usto®: Sta bre tripujete oko toga? Jaka stvar. Svi znaju da smo najbolji, zar moramo da pobedimo svaki put? Bice i svetsko, pa...

"Svi znaju da smo najbolji" mozda u tome lezi problem kod nas
boyyyyyyyyy
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

dinke
Član broj: 933
Poruke: 1008
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.20.09.2005. u 23:13 - pre 225 meseci
Kako se zove ova debilna emisija na RTS-u koja ide ceo dan na drugom kanalu ?

PLAVI POBEDNIK

Pre neko vece interview-u sa Borom Stankovicem. Novinar ga pita hocemo li moci ovako bar do polufinala, a on odgovara namrsteno "ako je samo polufinale vas cilj to je vas problem. Svi mi znamo koji je nas cilj na ovom prvenstvu". Dakle, sve osim zlata je neuspeh.

Btw, obzirom da smo (jos uvek) svetski prvaci, kako to da nemamo pravo da branimo titulu (tj. necemo ni igrati svetsko prvenstvo). To su promenjena pravila ili sta ?

[Ovu poruku je menjao dinke dana 21.09.2005. u 00:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.41.EUnet.yu.



+4 Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.20.09.2005. u 23:29 - pre 225 meseci
Citat:
malo da igramo kvalifikacije


Još uvek ništa od igranja kvalifikacija, mada bi to verovatno solidno doprinelo kvalitetu igre i ozbiljnosti u reprezentaciji, od kojih god igrača da je sastavljena. Dinke, još uvek smo aktuelni svetski prvaci i tek kad sledeće godine ne udjemo u četvrtfinale na SP u Japanu padamo na kvalifikacije. U prevodu, očekujte još jedan debakl sledeće godine.

Vreme je da se postava reprezentacije potpuno zameni maldjim igračima. Iskreno, Obradovićev izbor nije bio najsrećniji ni ove ni prošle godine. Iz aviona se vidi da medju igračima nije postojala želja (znate svi kako je to ranije izgledalo) za pobedom. Svi su samo odradjivali. Iako je večerašnja utakmica protiv Francuza ujedno i najbolje odigrana utakmica na EP ove godine to nije ni blizu kvalitetu igre od ranije. Realno, timski smo bili bolji kompletne tri četvrtine, čak i pored solidnog broja grešaka ali su oni više želeli da prodju od nas. Zato su i prošli. I bolje je tako (mada sam se žestoko iznervirala).

Ono što je Obradoviću praksa je to da čim se udje u malo ozbiljniji deo takmičenja (čitaj: kad se prodje takmičenje po grupama) je to da se mladji i neiskusniji igrači ne uvode u igru. Tako večeras nismo videli na terenu Miličića, Milojevića, Avdalovića samo na kratko. Ispostavlja se kao pogrešna taktika.

Kada je Pešić, 2002. godine, poveo reprezentaciju na SP u Inidianapolisu, u početnom delu takmičenja sam mislila da nije normalan. Kritična situacija na utakmici, Pešić - tap! - tri mlada igrača! Gledam, mislim... "Daj, brate, nekog sigurnog, šta će ovaj mali, tek se ispilio..." Jes', ispilio, taj "mali" pika basket otkad zna za sebe. Generalno, tim je dobro igrao, bilo je grešaka, svi igrači su imali gotovo ravnopravnu minutažu, greške su ispravljane u letu, svaku sledeću utakmicu igra je bivala sve bolja. Mladji igrači su imali ravnopravnu ulogu kako u početnim tako i u odlučujućim delovima mečeva. Recimo, Vujanić je te godine, valjda, prvi put zaigrao za reprezentaciju i igrao je u startnoj postavi protiv Amerikanaca. Zapravo, odigrao je sigurno 15ak a možda i više minuta na parketu i sjajno se snašao. Čuj, snašao, dao je sve od sebe, postigao solidan broj poena. Kasnije sam čitala neki njegov intervju u kom je rekao da se pomalo zbunio kad ga je Pešić poslao na Amere i da mu je na njegovu zbunjenost Pešić samo rekao "Igraj svoju igru, nisu oni vanzemaljci" i tako je i bilo. Poverenje selektora opravdano, Ameri pobedjeni.

Obradović, pak, to nikada ne radi. On se uvek trudi da ima sigurnu petorku, eventualno šestorku i to je to. Striktno - prva postava, druga postava, bez mnogo kombinovanja. Evo, večeras smo videli 10ak puta istu kombinaciju. Neki plej ili krilo, proigra odbranu Francuza, udje u polje, povratna spolja, povratna njemu, oslobodi se reket, iz suludog ugla na peticu - koš. Situacija u kojoj se Krstić nekoliko puta nije snašao, za razliku od Rebrače koji je to završavao. To je cela, jedna akcija. Nekako imam osećaj da su to uvežbavali pola priprema.

U situaciji 'bez kombinovanja' ne postoji timska igra. Ne postoji faktor iznenadjenja za protivnika. Mislim, Bodirogin prodor svi već znaju napamet, na primer. I on više ne prolazi, naravno.

Da skratim...
Bedak je što nismo poneli bilo kakvu medalju na sopstvenom terenu. Makar da smo stigli do polufinala. Organizacija takmičenja je, koliko sam shvatila, dosta dobra, FIBA je zadovoljna, verujem i silni stranci koji su se sjatili u domaće gradove da navijaju za svoje reprezentacije. Dakle, jedini faktor koji je ostao neispunjen je reprezentacija.

Lepo Bodiroga kaže - "Danas svi igraju košarku"
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.41.EUnet.yu.



+4 Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.20.09.2005. u 23:32 - pre 225 meseci
Mnogo sam kucala :) pa mi ovo promače...

Citat:
Btw, obzirom da smo (jos uvek) svetski prvaci, kako to da nemamo pravo da branimo titulu (tj. necemo ni igrati svetsko prvenstvo). To su promenjena pravila ili sta ?


Što ne bi igrali?
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.20.09.2005. u 23:33 - pre 225 meseci
Bilo je publike uopste? Ja ih nesto nisam cuo.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Sunjalo

Član broj: 24330
Poruke: 298
*.proxy.astra-net.com.



+6 Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.20.09.2005. u 23:36 - pre 225 meseci
Citat:
Floyd: Bilo je publike uopste? Ja ih nesto nisam cuo.


???????? bravo za ovo, sta si ti gledao ???????
 
Odgovor na temu

DZomba
Beograd

Član broj: 40835
Poruke: 92
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.20.09.2005. u 23:40 - pre 225 meseci
1.Ove manekene sa frizuricama treba sve(osim kapitena) pohapsiti i j....i im mamicu.Prvog Jarica ,plejmejkera koji ne moze da pogodi slobodno bacanje a o sutu sa distance iliti nedaj boze 3poena da i ne govorim.

2.Svi ste videli da oni nemaju m..a,imaju srce kao prepelice.

3 najbitnije.Kakva drzava(zajednica)takav i sport.

P.S
Pa crnogorci u Podgorici nigde nisu istakli zastavu zajednice ali su zato istakli crnogorsku i napisali na parketu u Moraci "podgorica-montenegro" dok je u svim ostalim halama napisano samo ime grada.!!??

edit: izbacena uvreda

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 21.09.2005. u 16:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.41.EUnet.yu.



+4 Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.20.09.2005. u 23:41 - pre 225 meseci
To sa Crnogorcima je druga priča, ali na ovoj temi nećemo ulaziti u detalje, zbog pravila ESa pa vas molim da ne potežete politička pitanja.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.21.09.2005. u 00:39 - pre 225 meseci
Veceras se pokazala i dokazala jedna prosta stvar... zastarela filozofija kosarke (citaj igramo pun napad) gde se od 10 ekstra tj. vanserijskih pojedinaca trazi da se podrede pozicionoj igri u napadu jednostavno ne pije vodu vise.. od Rakocevica, Radmanovica, Jarica i da ne nabrajam koji iste sekunde mogu da rese svaki napad i situaciju traziti svaki put ceo napad to je zaista smesno.. zato smo i prosli ovako.. kako ne kapirate da je takva filozofija kosarke davno proslo vreme.. sada komotno mogu da se Obradovic i Tanjevic uhvate pod ruku drugu ruku za usi i da igraju u Areni za vreme tajmauta i zabavljaju gledaoce koji su platili da gledaju verovatno svoju reprezentaciju a ovako nek se bar zabavljaju za iste pare... a ono "igraci su krivi" pa ono je kriminal... ti 10 vanserisjkih igraca (ne racunam zalutale Avdalovica i Milojevica) koji su bolji od bilo kog drugog na turniru uspes da skenjas da ne mogu nikog da pobede pa to je stvarno tragedija.. MOJE ISKRENO MISLJENJE JE DA SMO IGRALI BEZ TRENERA I PRIPREMA IGRALI BI NAJMANJE POLUFINALE...
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.21.09.2005. u 07:36 - pre 225 meseci
Citat:
cicika: Još uvek ništa od igranja kvalifikacija, mada bi to verovatno solidno doprinelo kvalitetu igre i ozbiljnosti u reprezentaciji, od kojih god igrača da je sastavljena. Dinke, još uvek smo aktuelni svetski prvaci i tek kad sledeće godine ne udjemo u četvrtfinale na SP u Japanu padamo na kvalifikacije. U prevodu, očekujte još jedan debakl sledeće godine.


Na žalost (ili na sreću kako je krenulo), nema nas na svetskom prvenstvu ukoliko od FIBE ne dobijemo wild card. Izgleda da su pravila promenjena.
 
Odgovor na temu

DARK FORCE

Član broj: 68038
Poruke: 36
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.21.09.2005. u 08:40 - pre 225 meseci
Ma da je tu Pesic mi bi ih razbili, on je znao da vodi tim, imao je neku strategiju, a ne Obadovic:"Gurovicu sutni kad god mozez", bolesno!
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.21.09.2005. u 09:04 - pre 225 meseci
E da je samo selektor problem.... sve bi bilo super. Ali nije....
Ne kapiram ljude koji kažu da je bilo bolje dok je Pešić bio selektor, pa već 2002. se videlo da dolaze crni dani, iako smo osvojili svetsku titulu. Ni tad nismo imali nikakvu igru, već mnogo sreće, pa je konačni rezultat zakrpio rupe. Bez namere da branim Obradovića, ali najlakše je sve svaliti na jednog čoveka, a ne valja čitava košarkaška organizacija, zemlja je skroz nedefinisana, pojedini igrači su priča za sebe....

Uz sve to, vođenje tima u poslednjoj četvrtini utakmice je bilo katastrofalno, i u jednom trenutku sam pomislio da Obradović iz samo njemu znanih razloga želi da izgubimo, jer držati na klupi Radmanovića kome je konačno krenulo, i Miličića koji je bio odličan pod košem u prethodne dve utakmice je samoubistvo. Ja nisam košarkaški stručnjak, ali čak i laiku je bilo jasno da nema šanse da dobijemo utakmicu sa onako sporom, plašljivom i bezidejnom igrom sredinom četvrte i u četvrtoj četvrtini. Uz to, čovek igra sa jednim centrom čitavu utakmicu.... potpuno neshvatljivo. Kad je Parker sto puta ušao pod koš i šutirao preko 20 cm višeg Krstića nismo ni mogli da dobijemo.

Ja mislim da je on prs'o i da je jednostavno hteo da se ta agonija završi što pre. U svakom slučaju nije zaslužio da ostane na mestu selektora, ali mi imamo mnogo više problema koji će se kao po običaju u zemlji Srbiji rešiti tako što ćemo da sredimo posledice, a ne uzroke.
 
Odgovor na temu

van t hoff

Član broj: 13138
Poruke: 230
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.21.09.2005. u 09:47 - pre 225 meseci
Ima pet vajld karata cini mi se, izvjesno je da cmo mi dobiti jednu, mada pthh...

Ovaj, mislim da neko mora da odgovara, ako se vec onakav hram kosarke vec 15, ponavljam 15 godina pravi, samo za ovih 10tak dana, da bi zivio i ozivio malo ovu zemlju na 10tak dana, a da se neko na svu tu muku i novac ovako popisa, ne moze.

Ja razumijem da je sve to samo igra ali ovog puta je bilo i vise, a ako se izgubi na trenenu onda nema sta, nemam komentara, ali i to treba uraditi ljudski. ALI kada umjesto tezista na igri taktici kosarci, teziste padne na neke druge stvari, onda to ne moze.

Hiljade i hiljade ljudi je radilo da se ovo prvenstvo desi sada kod nas, hiljade je radilo, gradilo, ne samo halu, ulice saobracajnice, nas novac, iz gradse kase republicke, prije toga itd, je bukvalno letio na sve strane da bi sve bilo OK, sve je placeno puno vise samo da se zavrsi i popravi na vrijeme.

Mene ne interesuje ko je najvise kriv, interesuje me da svi i najmanje odgovorni povuku otkaze i kroz rate da vracaju pare ovoj drzavi koje su procerdali, kako znaju i umiju. A ako ne osjecaju odgovornost i nisu svjesni svojih dijela, mislim da ih mi moramo osvjestiti.

O kosarci neki drugi put.
 
Odgovor na temu

skijash
Nikola Petrović
Software engineer, Vast.com
BG

skijash
Član broj: 8511
Poruke: 344
*.44.eunet.yu.

Sajt: www.mafiamotorsport.org


+2 Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.21.09.2005. u 10:18 - pre 225 meseci
Tako to ide kad su p**** u reprezentaciji. Njima je bitniji klub i ego nego reprezentacija. Trebao je Obradović da zove neke klince iz juniorske reprezentacije, oni bi se polomili u igri...
Ja mislim da su Rakočević i Tomašević sigurno ok (i Bodiroga, Milojević, Rebrača), i da su napali smradove Jarića i Radmanovića zbog nezalaganja i zbog Jarićevih idiotskih ulaza. Uglavnom treba pohvaliti prave ljude za zalaganje i trud, a smradove oterati u tri p**** materine, nek igraju u svojim smrdljivim klubovima i nek nikad ne osete kako je kad te ljudi obožavaju i dočekuju pred skupštinom kao boga...
...:::|skijash|:::...
www.beoprint.rs ::: www.mafiamotorsport.org
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

dinke
Član broj: 933
Poruke: 1008
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.21.09.2005. u 10:30 - pre 225 meseci
Citat:
techtris: E da je samo selektor problem.... sve bi bilo super. Ali nije....
Ne kapiram ljude koji kažu da je bilo bolje dok je Pešić bio selektor, pa već 2002. se videlo da dolaze crni dani, iako smo osvojili svetsku titulu. Ni tad nismo imali nikakvu igru, već mnogo sreće, pa je konačni rezultat zakrpio rupe. Bez namere da branim Obradovića, ali najlakše je sve svaliti na jednog čoveka, a ne valja čitava košarkaška organizacija, zemlja je skroz nedefinisana, pojedini igrači su priča za sebe...

Tacno tako. Selektor jeste problem, ali ne i jedini. I ranije je skripalo, ali smo imali mnogo vise srece i tako se provlacili. Da li se iko seca kako smo ranije pobedili Hrvate (trojka u poslednjoj sekundi), Argentince u finalu SP u Indijanapolisu i sl. No to smo ocigledno brzo zaboravili.

Nas narod kaze da riba smrdi od glave. Obzirom da sam radio 3 godine u firmi koja izmedju ostalog drzi i kosarkaski klub upoznat sam sa nekim stvarima za koje obicni ljudi ne znaju. Trulo je u samom korenu (savez) gde je izgleda bolest sa fudbala presla i na kosarku :(


[Ovu poruku je menjao dinke dana 21.09.2005. u 11:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

dinke
Član broj: 933
Poruke: 1008
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.21.09.2005. u 11:38 - pre 225 meseci
Citat:
Obradović: "Igrači nisu ljudi, oni su krivi"


Selektor košarkaške reprzentacije SCG Željko Obradović optužio je igrače za debakl nacionalnog tima na Evropskom prvenstvu.

“Ovi igrači nisu ljudi. Gore ljude nikad nisam video. Čekao sam da se možda dogovore ili ujedine. Oni među sobom ne govore.

Svako je gledao svoj interes i radio šta je hteo, dolazio u hotel u pet ujutro. Niko nije slusao ono sto smo se dogovarali na treninzima.

Igraci ne znaju šta je reprezentacija i dres koji nose, ali za njih nema sramota jer nemaju obraza. Većina je nepoštena i moja je greška što ih nisam šestoricu oterao sa priprema, ali šestorica su morala da lete", rekao je između ostalog Obradović, koji još uvek nije podneo ostavku, ali je najavio da će to učiniti.

Novinari su izlaganje selektora nekoliko puta prekinuli aplauzom.

"I dalje tvrdim da smo košarkaški najbolja selekcija ovde, ali ljudski jako daleko. Ja takve odnose u reprezentaciji nisam nikad video kao za ova dva meseca. Nisam uspeo da ubijem ego u njima. Od prvog dana sam trošio po sat vremena na individualne razgovore da im objasnim zašto su ovde. Na pripremama na Kopaoniku je bilo sve u redu, ali posle sam morao da ih jurim po gradu gde ko izlazi. Samo se takmiče ko će da bude veći šmeker, ko će da dâ dva poena.

Pa da li je normalno da se na 15 razlike za nas igrači posvađaju zato što jedan drugom nije dodao loptu?! Da li je normalno da igrač neće da trči u odbranu jer nije dobio loptu? Crtam im napade, neće da igraju. Da li mislite da ja ne vidim šta i kako je trebalo da igram? Ja zovem trougao, igrač neće da doda loptu, jer mora da misli na svoja dva poena. Nemaju koncentracije, ne mogu da zapamte najosnovnije kretnje. A zašto? Zbog ega.

Reuters
Reuters

Obradović je priznao da je prvog dana EP optužio publiku samo da bi zaštitio igrače, ali da oni nisu shvatili šta treba da rade.

"Ova publika je čudo. Ja sam posle zvizduka od Španije rekao ono da bih zaštitio igrače. Nisam imao problema što mi zvižde, ali sam mislio na igrače. A šta mislite, koliko nas u reprezentaciji ima koji to cene? Njima nije ni motiv da igraju pred 20.000 ljudi u Beogradu. Nikad lakše nisam doneo odluku ko će da otpadne, a imao sam još četvoricu na spisku.

Meni su svi igrači isti, bez obzira odakle dolaze. Oni se, međutim, trude samo da ispadnu veći šmekeri. Takmiče se ko će da dođe na sastanak kasnije da bi bio veći mangup, svađaju se kad vodimo. Oni u mom klubu ne bi izdržali ni 24 časa. Dođu na pripreme i veruju da su čudo od igrača. A znate kakvo je to čudo? Date im dve informacije i oni dožive kolaps u glavi. Oni ne znaju kretnje 'pet na nula' - dodaj, protrči, prođi. Takvi u klubovima ne bi došli ni na klupu posle takvog ponašanja na treningu, a sutra ne bi ni bili u klubu. Sudaraju se na terenu.

On nije želeo da govori konkretno o imenima, samo je novinarima rekao da pitaju igrače za stvari koje je rekao novinarima.

"Neka pokažu da imaju nešto drugo, pa nek vam kažu to u oči. Ali niko neće da priča o sebi, svi su na sastancima hteli samo da govore o 'onom drugom'. Žali se igrač da ga ovaj preskače u napadu, ja pozovem tog drugog da vidimo u čemu je problem, a ovaj prvi neće pred njim to da ponovi. To je karakterna osobina. Ja nikad nisam bio veliki igrač, ali sam znao koje je moje mesto u reprezentaciji. Kakvi god da su nam bili odnosi, kada bismo izašli na teren ginuli bismo jedan za drugog.

On je rekao da neće više biti selektor, ali da tu odluku mora da saopšti ljudima iz Košarkaškog saveza i da će tada to biti zvanično.

"Čega da budem selektor? Čega? Sada sam za hospitalizaciju - tako se osećam. Meni je savest mirna, osim onoga što sam već rekao. Dve godine svog života sam posvetio ovome! Imao sam najviše ambicije. 'Ej! Igraš prvenstvo pred svojom publikom, šta više možeš da tražiš? Ono što se kod nas dešavalo je strašno. Igrači mrze jedan drugog. To je mržnja! Znate li šta znači ta reč”?

Reuters
Reuters

On je razliku između igrača koji su bili u prethodnoj generaciji i sadašnjih potkrepio primerom kada je jednom od reprezentativaca objašnjavao kako mora da popravi odnos, dok je drugi prolazio gledajući u pod.

"Ja kada sam video njega kako prolazi i ne progovara ni reč, otišao sam u svoju sobu i isplakao sam se. Baš tako, tek kada sam došao sebi, otišao sam do njega i rekao sam mu da proba da se sredi, jer je on lider ovog tima. Svaka čast onima koji su izgarali, a ima ih. Lepo je Željko Rebrača rekao pre šampionata - ako pobedimo sebe, pobedićemo i na turniru. Jesmo li pobedili sebe? Nismo, očigledno.

Žao mi je ljudi iz stručnog štaba, žao mi je tih igrača koji su pošteno radili, koji su potrošili svoje vreme. Nisam ranije rekao da prvih mesec dana nisam ispuštao telefon pošto sam nagovarao igrače da dodju na pripreme. Kao da je to moja lična reprezentacija! Oni samo gledaju 'da li će doći onaj drugi'. Žarko Paspalj, Predrag Bojić, Dragan Šakota i ja jurimo igrače, svi hoće da dođu dok ne budu pripreme, a onda ih nema. Nego su oni mislili da će malo samo da 'poguraju' i da su evropski prvaci, pa još da iskoriste što su u Beogradu. Ja još u telefonu čuvam poruke koje su mi slali igrači. Ja nekima otac mogu da budem, a crvenim samo kada se setim šta tamo piše.

Ova Francuska nije posebna ekipa. U normalnim uslovima, kažem u normalnim, lako je dobijamo sa 20 razlike. Šta se to promenilo od kada smo ih na pripremama dobili 27 razlike? Nije počeo Toni Parker. Pa kakva je to promena? Samo, ovo nisu normalni uslovi. Kažem igraču da pravi faul, on ga ne napravi. Pitam ga zašto, on slegne ramenima. Rekao sam im da ću sve da vam kažem, a vi ih pitajte sami da vidite da li će biti ljudi da vam išta priznaju. Trebalo je da ih udaljim posle prvog konflikta.

On je istakao da pre dve godine niko nije želeo da preuzme reprezentaciju, a da su mu prijatelji rekli da je budala kada je pristao da je preuzme.

"Ko su ti igrači? Šta su oni osvojili? Ja znam kakav sam trener i šta imam iza sebe. Osvajao sam trofeje, da li su oni osvajali? Da li će osvajati? Ja sam za sebe siguran da hoću", rekao je Obradović, posle čega je dobio aplauz novinara.


Izvor:
b92
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon EP Košarka SICG, općenito, rezultati.21.09.2005. u 11:42 - pre 225 meseci
Na sajtu budućeg svetskog prvenstva piše da Fiba dodeljuje četiri pozivnice (wild cards), a nigde se ne pominje automatsko učešće aktuelnog šampiona.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.21.09.2005. u 12:06 - pre 225 meseci
Evo jednog komentara sa sajta B92 malo da podigne atmosferu:

Citat:
Pa naravno da nije Zelimir kriv!
Treci kos je iz cistog ofsajda, voda je bila pretopla, srednji blokeri su totalno zakazali, nas golman je kriv bar za 2 kosa, lopta je bila prepumpana, jedan navijac je jeo za vreme utakmice lepo se vidlo, Milicicu nisu bili u redu kramponi pa Zelimir nije hteo nista da rizikuje, Radmanovic je umalo pocepao mrezicu pa je ugrozio nastavak sampionata-bolje da ne sutira vise, nasi su imali Michelinove djonove koji su dobri u BG ali slabi u Novosadskim krivinama...
Samo budale i neznalice misle da je Zelimir jedini krivac. Ne daj se Zeljko!!!

(Goran18, 20. septembar 2005 23:53)


[Ovu poruku je menjao teddy dana 21.09.2005. u 13:27 GMT+1]
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.21.09.2005. u 12:46 - pre 225 meseci
Citat:
nema nas na svetskom prvenstvu ukoliko od FIBE ne dobijemo wild card. Izgleda da su pravila promenjena.


Uh, nezgodno. A pretpostavljam da će se tek sledeće godine znati dobismo li ili ne wild card. Izvinjavam se za dezinformaciju, nisam ovo znala.

Ne znam kako i da li ćemo uopšte proći kvalifikacije, u tom slučaju.

Ne znam za vas, ali ja verujem u ovo što Obradović kaže za igrače. Uostalom, to se videlo na terenu.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.21.09.2005. u 12:59 - pre 225 meseci
Nema kvalifikacija za one koji dobiju wild card, a za druge kvalifikacije predstavlja Evropsko prvenstvo. Još jednom, link na Fibin sajt.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: EP Košarka SICG, općenito, rezultati.

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 26756 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.