Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Motorne kose, molim savet

elitemadzone.org :: TechZone :: Motorne kose, molim savet

[ Pregleda: 6691 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.so.sbb.co.yu.



+105 Profil

icon Motorne kose, molim savet20.09.2005. u 13:33 - pre 226 meseci
Koji model da kupim ( elektricna-benzinska), za kosenje trave oko kuce(nekih 10-ak ari, ali ima i dosta korova i sl).
Vidim da u ponudi ima modela od poznatih svetskih proizvodjaca( STIHL, HAUSQVARNA, SOLO , ALPINA...), a ima i nekih domacih.
Razlika u ceni je velika izmedju elektro i benzinskih modela, pa ako neko ima iskustva da mi preporuci nesto u ekonomskoj klasi
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Motorne kose, molim savet20.09.2005. u 14:29 - pre 226 meseci
Ja sam skoro kupio kosu Stihl FS45 (benzinski model, glava za košenje sa najlonom) i mogu reći da sam zadovoljan. Platio sam je 200 evra, teška je oko 4 kg. Za travu/korov je ok, šiblje već ne bi mogla da kosi, ali nemam ni potrebe za tim. Mislim da su uopšte benzinski modeli mnogo bolje rešenje nego na struju (osim ako je travnjak mali i blizu kuće); jeste da su skuplji ali bar u mom slučaju je na struju bilo nemoguće (bašta mi je previše daleko od najbliže utičnice).
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: Motorne kose, molim savet20.09.2005. u 14:53 - pre 226 meseci
ja imam benzinku ,italijanska je ali vec crkava ,pukla mi radilica jednom ,josh ovca sezona i to je to ,ali dosta dugo je sluzila bez problema i zadovoljan sam,i da dodjem u situaciju da biram elektricnu ili nista ,pre bi birao nista ,jer kositi travnjak koliki ja imam sa elektricnom je skoro nemoguce ,samo jedno preporucio bih one bez one lgupe korpe ,jer samo nervira ,brzo se puni a lakse je posle okupiti travu ,inace jer i vashe kosilice "sagorevaju ulje" od prevelike toplote ,ak ose kosi sa njima po 1-1.5 sati?
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Motorne kose, molim savet28.03.2007. u 13:53 - pre 207 meseci
Za veće (velike) površine svakako bi preporučio kupiti traktorić-kosilicu, na kojoj se sjedi i upravlja, poput automobila. Kod nje se noževi podižu i spuštaju prema potrebi, u vožnji. Može kositi i visoku travu, i korov, čak i manje šiblje. Zapuštena i obrasla površina ubrzo se pretvori u lijepo njegovani travnjak. Ja koristim MTD, koja kosi širinu oko 1m.

Za manje (male) površine bolja je obična 4-taktna kosilica, osim ako se ne radi o nagnutim terenima. U slučaju nagnutih terena ispada da je najbolja ona s Hondinim motorom, zbog kartera i ulja kojeg ona uvijek dovoljno dobiva.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Motorne kose, molim savet

[ Pregleda: 6691 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.