Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ste za legalizaciju prostitucije ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39750 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 01:17 - pre 226 meseci
Citat:
meni kada se digne, moram nešto da kresnem i tačka!


Amen!
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 01:25 - pre 226 meseci
Citat:
-uvecala bi se pojava narkotika(ovo je neminovno;pogledajte Holandiju,Tajland itd)
-prostitutke bi se pojavljivale i kad im nije vreme
-pojavljivale bi se na raznim mestima koa za njih nisu primerena(skole,vrtici itd)


Pa ne kreshu se svi zbog droge, neko hoce da trosi pare i na druge stvari.
Opet moze da se uvede da se na mesecnim pregledima radi i test na prisustvo drogi pa bi se u knizicu/dozvolu (nazovi kako hoces) navodilo dali je "sexualna radnica" uzivalac narkotika ili nije.

Sto se tice pojavljivanja, verujem da bi se tacno navelo gde,kako i kada mogu da rade, na ulici im definitivno treba zabraniti jer gde ce da se tusiraju?
Bez problema moze da se uvede ogranicenje da u okolini javne kuce/salona za masazu u krugu od xyz metara ne sme da bude skola,vrtic... (nesto kao za kockarnice).

Za Sloveniju ne znam detalje, znam da je legalizovana.
 
Odgovor na temu

Željko Obradović
Novi Sad

Član broj: 68503
Poruke: 32
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.belgrade2005.com


Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 01:30 - pre 226 meseci
Citat:
moze da se uvede ogranicenje da u okolini javne kuce/salona za masazu u krugu od xyz metara ne sme da bude skola,vrtic...

Sta ste zapeli vise za taj vrtic, kao da deca iz vrtica samo cekaju da se kurvanje legalizuje da potrce u javne kuce?
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 01:34 - pre 226 meseci
Pitaj Bilija on se uhvatio za iskakanje nprostitutki ispred vrtica.
Valjda covek mrzi kurve pa mu sve smeta.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 01:39 - pre 226 meseci
Citat:
Željko Obradović:
Sta ste zapeli vise za taj vrtic, kao da deca iz vrtica samo cekaju da se kurvanje legalizuje da potrce u javne kuce?


Ama deca će da trče da vide gde im roditelji svraćaju pre/posle/u pauzi posla
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 01:46 - pre 226 meseci
Citat:
dintel011:
Valjda covek mrzi kurve pa mu sve smeta.


Hm? zamisli da mu (buduća)devojka/žena izrazi pozitivno mišljenje o legalizaciji muške prostitucije?

Ili bi ga ubio šlog, ili bi on ubio nju..treće nema
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 02:21 - pre 226 meseci
Da li sam za legalizaciju prostitucije i zasto? Jesam. Mrzi me da objasnjavam.
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 06:46 - pre 226 meseci
@BillyTheKid_79
Te "argumente" si već izneo, nema potrebe da ih ponavljaš. Nakon što smo ih jedan-po-jedan raskrinkali, mnogo si nisko spao sa svojim tvrdnjama (tipa: "e, ja tako kažem, pa tako i jeste"). Podigni nivo svojih postova ako hoćeš da i dalje učestvuješ u diskusiji.

Citat:
McKracken: Ovi postovi mirisu na "zastitimo nasu decu od zlog sexa, in God we trust style" :)

Svaka čast, uspeo si da ubodeš poentu. :-)

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
*.sdnet.co.yu.

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 09:34 - pre 226 meseci
Slazem se sa legalizacijom. Mada....

Bice mi smesno da cujem kako je Poreska Inspekcija upala u javnu kucu....... Zbog neizdavanja fiskalnih racuna ili neplacanja poreza.
Neko je spomenuo sta ce pisati na fiskalnom odsecku,bas me interesuje na koj nacin se naplcuje:)

Idemo dalje.....

Dobro je sto ce uskoro svi morati da uzmu uredjaje za Creditd Cards tako da ce moci u bliskoj buducnosti ako se ovo legalizuje moci i karticom da se plati. Zamislite situaciju... "Izvinite jel mozete da mi date profakuru da uplatim preko firme :)" a da ne pricam jel moze na kredit ili preko platnog spiska :)

Jebanje na kredit za samo 3 dana vec vidim reklame na RTV PINK-u :)
 
Odgovor na temu

adenis
bih

Član broj: 24296
Poruke: 256
*.dlp207.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 09:44 - pre 226 meseci
ako vec niste bili u zemlji u kojoj je prostitucija legalna vi kao da nikad niste niti gledali njemacke satelitske kanale. mislim na ove koji spominju vrtice i pojavljivenje prostitutki u toku dana. obicno se odredi ulica u kojoj su bordeli. te ulice znaju biti i skroz zatvorene neprovidnom kapijom na kojoj stoji obezbjedenje. zabranjen ulazak maloljetnima. djevojke su u izlozima i imaju dnevni zdravstveni karton. sa madam se dogovara o vrsti usluge i cijeni. racun se moze dobiti sa fiskalne kase. u ponudi sem sexa se mogu naci i erotska masaza, jakuzi, obrok (dorucak,rucak,vecera), pice... sve potrebno da se covjek opusti i uziva. postoje i agencij preko kojih mozete i naruciti prostitutku da dode na zeljenu adresu. obicno dolaze u pratnji koja provjeri da li su tacni vasi navodi o broju ucesnika i zeljenim uslugama i odlazi. u zemljama u kojima je prostitucija legalna postoji i ilegalna prostitucija tj. prostituke koje rade kao sada nase. stoje po ulici, dolaze po pozivu i sl. ali znaci mozes da biras.
razlika izmedu legalne i nelegalne prostitucije je u tome sto bi se u slucaju legalizacije smanjio broj prostituki na ulicama. korisnik usluga bi bio sigurniji u zdravstveno stanje prostitutke, povecao bi se kvalitet usluga. s druge strane prostituke bi dobile vecu sigurnost, ne bi morale da se kriju od policije, bjeze i strijepe da ce ih uhapsiti i eksponirati javnosti, s obzirom da bi uglavnom radile u bordelima povecala bi se i higijena sto je jos jedan veliki plus.

prostitucija je uvijek postojala i postojace bez obzira na nase misljenje. oni koji koriste usluge prostituki koriste ih i sada i koristice ih i ubuduce bez obzira da li ona bila legalna ili ne. sa legalizacijom su svi samo na dobitku i korisnici i prostitutke a i sadasnji makroi koji bi jednostavno samo promjenili nacin rada.

zanimljivo bi bilo cuti misljenje neke prostutke o ovoj temi.
 
Odgovor na temu

Ave
Beograd

Ave
Član broj: 17476
Poruke: 152
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+238 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 09:48 - pre 226 meseci
Da, ja sam za legalizaciju prostitucije, ali uz obavezan
mesecni pregled prostitutki kao u Francuskoj.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bowneglobal.com.



+6 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 14:15 - pre 226 meseci
Pretpostavimo da su "seksualne usluge" posao kao i svaki drugi. Mene ovde zanima sledeći scenario (u stvari čitao sam da se nešto slično i desilo u jednoj od zemalja gde je legalizovana prostitucija):

Imate nezaposlenu mladu ženu, npr medicinsku sestru. Ona prima zdravstveno i socijalno osiguranje od zavoda za zapošljavanje ili slične institucije koja se brine o nezaposlenima. Recimo, ona dobije ponudu za posao od firme za pružanje "seksualnih usluga". Šta da uradi?

1) Da odbije i tako izgubi beneficije koje dobija od države (u većini zemalja nemaš pravo na beneficije ako odbiješ ponuđeni posao).
2) Da prihvati, "jer je to posao kao i svaki drugi".


 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 14:31 - pre 226 meseci
Da prihvati ;)

Šalu na stranu normalno da to tako ne bi išlo, ipak je to malo "specifičan" posao.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 14:44 - pre 226 meseci
Slažem se, to jeste posao koji je malko drugačiji od ostalih. Po mom mišljenju, to spada u prinudnu prostituciju tako da ne bi tako moglo da ide. Ako ništa drugo, to bi kršilo ustavno pravo na izražavanje svoje verske pripadnosti pošto mnoge religije ne vole baš mnogo prostituciju.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 15:10 - pre 226 meseci
Nijedna religija ne voli prostituciju, tachnije. Sekte ne ubrajam u to, mada i medju sektama ima onih koje ne podrzhavaju prostituciju (mada popularno mishljenje je totalno drugachije)...

Elem, i ja sam za legalizaciju prostitucije, svi pozitivni stavovi su vec debelo izneti, mozhda neki negativan stav (moj lichno) je da je ovo ipak Srbija, da zhivimo u dosta konzervativnom drushtvu, da ce buduce "legalne" prostitutke ipak veshto izvrdavati placanje svojih obaveza (kao i u svakom poslu, more or less), a to nas dovodi u josh gori polozhaj - niti imash kvalitetnu zashtitu, niti imash regulisan pravni status prostitutki, niti drzhava naplacuje kvalitetno svoje prihode od poreskih obveznika (prostitutki)...

U svakom sluchaju, glas za!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 15:13 - pre 226 meseci
Citat:
od pocetka teme,je bilo jednoumlje SVI su za!

Evo, vec dosta vremena sedim i razmisljam zasto je to tako, zasto su kompjuterski radnici toliko jednoglasni po pitanju legalizacije prostitucije i konacno, eureka, dosao sam do zakljucka!
Prvo da vidimo ko su u principu ljudi koji se bave kompjuterskim i slicnim zanimanjima. To su:
1) lenji ljudi koji ni po cenu zivota ne bi radili neki posao fizicki tezi od smestanja sopstvene zadnjice u fotelju.
2) plasljivi ljudi koji se ne mogu baviti poslovima vezanim za vojsku, saobracaj, opasne materije i sve slicno gde je verovatnoca da se pogine veca od 0,00009%.
3) ljudi pokretljivosti nedovoljne za bavljenje sportom, bez osecaja za bilo koju umetnost
4) ljudi bez ideja i smelosti da zarade neke ozbiljne pare privatnim biznisom.
Drugim recima, kompjuterasi su ljudi koji ne bi da se late nekog ozbiljnog posla a hteli bi neke velike pare. Prostitutke su bas isto to, samo zenskog pola! Ako bismo pravili analize tipa "sta bi bilo kad bi bilo", dosao sam do sledeceg zakljucka:
Da se priroda malo poigrala sa nama pa se mi kompjuteristi kao osobe zenskog pola, minimum polovina nas bi sada bila na ulici i vrtela torbicu
Retko ko je toga svestan, ali stavovi koje smo izneli ovde dokazuju da se mi podsvesno identifikujemo sa prostitutkama i zato se borimo za njihova prava vize nego za svoja i njihove probleme smatramo svojim problemima

@BytEfLUSh
Na pocetku rasprave sam naveo link sta se dogadja u Nemackoj. Znaci, covek je naj normalnije dosao na biro rada i trazio da zaposli nekoliko zena. Odbijanje ponudjenog posla je jednako tretirano bez obzira sto se radi o... bese snimanju filmova, ali sa moralne strane to je veoma slicno. Znaci, legalizacija prostitucije je jedan zakon, a zakon o radu drugi. Kad se legalizuje prostitucija, mora da prodje odredjeni vremenski period da na dnevni red dodje izmena zakona o radu. Dok se to ne desi, ako neko ima zenu evidentiranu u zavodu za zaposljavanje nek me obavesti, mozda joj nadjem posao
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 15:47 - pre 226 meseci
Citat:
mkdsl: Nijedna religija ne voli prostituciju, tachnije. Sekte ne ubrajam u to, mada i medju sektama ima onih koje ne podrzhavaju prostituciju (mada popularno mishljenje je totalno drugachije)...

Ajd objasni malo detaljnije sta si hteo da kazes ovim podebljanim recima. Ja nikada nisam upoznao nikoga ko podrzava prostituciju, svi bi hteli da gledaju, pipaju ili, kako to MC kaze "heftaju", ali, ne verujem da bi se bilo ko sa ponosom hvalio prijateljima kako mu keva, zena i dve sestre rade u javnoj kuci. Kad bi ih neko uputio na taj "posao", cak i oni koji su ljudi modernih shvatanja bi rekli kako je prostitucija nesto sto je moralno neprihvatljivo.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 17:20 - pre 226 meseci
Pctel, mislim da si promasio poentu. Nije u pitanju da li treba podrzavati prostituciju (u stilu "Join the hoes, see the world!") .. vec da li legalizovati ono sto vec postoji.

Btw: Za stereotip "kompjuterasa" si maksimalno promasio :)
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 18:19 - pre 226 meseci
Mislite li da ce legalizacijom prostitucije razne kamenjarke oko raznih mostova, stajgi, itd. prestati sa radom, odnosno legalizovati svoju "radnju"? Pa nece. One ce i dalje biti na svojim radnim mestima, bez obzira koliko bude bilo pufova u gradu, i uvek ce imati svoje musterije.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?30.09.2005. u 19:12 - pre 226 meseci
Citat:
pctel: Ajd objasni malo detaljnije sta si hteo da kazes ovim podebljanim recima.


Totalno me nisi razumeo. Samo sam odgovorio Byte-u na komentar o verama koje podrzhavaju prostituciju - i dodao komentar da je popularno mishljenje da sekte podrzhavaju istu - iako uglavnom podrzhavaju poligamske odnose... No svakako sam otishao u offtopic, no eto, nisi me razumeo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39750 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.