Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vrata od lifta lupaju

elitemadzone.org :: TechZone :: Vrata od lifta lupaju

[ Pregleda: 7602 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9495
82.117.206.*



+10253 Profil

icon Vrata od lifta lupaju12.10.2005. u 08:36 - pre 225 meseci
Evo ovako: zivim u soliteru, NBgd. Vrata od lifta su na oko metar i po od ulaznih vrata mog stana i na moju veliku nesreću, žestoko lupaju, jer komšije nemaju nameru da ih pridrže. Lift je standardni, domaći, "David Pajić". Kao što verovatno svi znate, spoljna vrata na svim lifovima tog tipa imaju jedan "amortizer" koji ublažava lupanje, tj. ima zadatak da na oko 15 cm od zatvaranja uspori vrata maksimalno. Pretpostavljam da je to neki uljni amortizer ali nisam siguran. Pošto od službe za održavanje zgrade nema vajde, moram sam sebi da obezbedim miran san. Dakle pitanja za one koji znaju :
Kako to da popravim ? Dali je to neko pokušavao ? Uspešno ? Bezuspešno ? Kako se amortizer skida ? Ima li mu leka ?

Svaki odgovor je dobrodošao. Hvala.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Vrata od lifta lupaju12.10.2005. u 10:38 - pre 225 meseci
Zdravo, ja sam predsednik kućnog saveta ili skupštine stanara u mojoj zgradi već gotovo dve godine i imamo lift. Novogradnja u Žarkovu, 5+1 sprat...
Naravno da sarađujem sa liftbojem, hehehe. On je mator čiča, privatnik i naplaćuje nam mesečno oko 20 e. Znači, ne dajemo pare Infostanu...

Kako to da popravim ?

Propali "primicač" vrata ne možeš da popraviš sam, ili JAAAAko teško. On se menja posle određenog perioda.

Dali je to neko pokušavao ?

Ja. Uzeo sam sa petog i spustio u prizemlje, jer se najviđe "drka". Naravno, noću, kada svi spavaju...

Uspešno ? Bezuspešno ?

Privremeno. Mora se staviti nov, jer kad jednom krene, nema kraja lupnjavi.

Kako se amortizer skida ?

Popni se na neku stolicu ili merdevine i odozgo pogledaj. Uzmi šrafciger i odšrafi dva šrafa i TVOJ JE!

Ima li mu leka ?

Ne... kad rikne, gotovo. Nov jedva rukom "prelomiš", a sjeban može i dete... pritom, prvo probaj da PRIŠRAFIŠ primicač, možda je tu trik!

P.S. Ima italijanskih, koji koštaju oko 2000-2500 dinara minimum, i "privatnički", koji su gotovo iste cene, ali crkavaju posle mesec-dva.

Ako si u PANICI, kontaktiraj me preko PP. Gde živiš, NBG?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Milan BG

Član broj: 62276
Poruke: 135
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Vrata od lifta lupaju12.10.2005. u 21:42 - pre 225 meseci
A da zalepiš / prišrafiš parče gume na ivice?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9495
82.117.206.*



+10253 Profil

icon Re: Vrata od lifta lupaju13.10.2005. u 07:46 - pre 225 meseci
Pa dobro, nije to isključeno, ali u tom slučaju vrata svejedno tresnu. Verovatno će se malo ublažiti zvuk, ali to nije ono tiho i lagano zatvaranje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bonzobgd
bonzobgd
http://www.kamioniavioni.com

Član broj: 76583
Poruke: 31
92.244.142.*

Sajt: www.kamioniavioni.com


+1 Profil

icon Re: Vrata od lifta lupaju19.02.2013. u 19:19 - pre 135 meseci
Posle vise od 2000 dana naidjem na temu. Koristan savet za samostalno skidanje. Ima da stavim na mom spratu i da se naspavam ko covek. Diktatore na vratima sam nasao ovde i planiram sutra da zovem. Ako ima neka bolja ponuda obavestite me.

http://www.annd-vasic.com/

Uljni amortizer (Diktator)

U ponudi imamo dve tipa uljnih amortizera. Tip David Pajić koji je ekvivalent Schindler diktatorima i tip Rade Končar odnosno Europa. Uljni amortizer služi za ublažavanje udarca poluautmatskih prilaznih vrata.

2 ponuda

http://www.liftovijefto.co.rs
diktatori i ostali delovi




Posto sam na NBGDu svraticu do horizonata i proveriti.
Ima sigurno jos na vise mesta ali meni za prvi upit.

http://www.kamioniavioni.com
Aukcije Kupi Prodaj
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Vrata od lifta lupaju

[ Pregleda: 7602 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.