Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24169 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.dynamic.telemach.net.



+242 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj04.12.2022. u 13:50 - pre 15 meseci
Gledao sam sve utakmice do sada, što se tiče vaše reprezentacije, mislim kao prvo da vam fali jedan stub odbrane, kao što je bio nekada Franco Baresi u Italiji, koji bi napravio red u odbrani, pa tek onda gradiš ekipu dalje. Ne možeš svaki put da izgubiš utakmica a daš dva ili tri gola. Nije nogomet vaterpolo da pobeđuješ sa 7:6 i slično. To je moje mišljenje.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

Bora Sonar

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj04.12.2022. u 13:54 - pre 15 meseci
Reprezentaciji je potreban igrač kao što je bio Refik Šabanadžović.

PING!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.119.*



+165 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj08.12.2022. u 08:45 - pre 15 meseci
Citat:
Bora Sonar: Reprezentaciji je potreban igrač kao što je bio Refik Šabanadžović.

PING!


Bio je potreban Nemanja Vidić iz najboljih mančesterskih dana. Mada odbrana ko odbrana i Pavlović i Milenković su realno još deca, ako se njihova karijera bude razvijala kako treba, stasaće za sledeći SP. Ono što nama fali su bekovi. Dok su igrali Ivanović i Kolarov, odbrana je i ličila na nešto. A falio je i Nemanja Matić, kao "osigurač" iz sredine terena, koji će da pomaže odbrani, izlazi u blok i u napadu iznosi loptu. Izglupirao se što se oprostio od reprezentacije, ima 34 godine i jedan je od vodećih igrača Rome i Murinjov ljubimac. Mogao je posle ovog SPa

Ta taktika sa 3 igrača pozadi, pije vodu samo ako su ta tri igrača Maldini, Nesta i Canavaro. Sve ostalo je smešno. Može to da izgleda lepo protiv Kazahstana, Luksemburga, Azerbejdžana, ali ozbiljna reprezentacija će takvu formaciju razbucati za pola sata.

Ali ono što više fali našim fudbalerima je mozak, glava i pobednički mentalitet. Da se malo manje lože, malo manje jurcaju za Qr@wama a malo više igraju fudbal i daju sve od sebe. Kada se to desi i poklope zvezde, mogu da operu Portugal u gostima. A kada igraju "prosečno" i Estonija je "neugodan" protivnik.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj08.12.2022. u 09:12 - pre 15 meseci
Ma kakav Crni Nemanja !!

Jel se jos neko seca osim mene onog Nesrecnog SP u Juznoj Africi 2010 !!

Tada je selektor bio Antara , a vodja ekipe iz najboljih dana i igara u Mancesteru Vidic !!


I sta bi ?

Na utakmici Vidic koji je imao 1.000 teskih meceva u karijeri se ponasa kao da je Prvi put u Zivotu Video Loptu !! Hvata rukom neku Bezveznu loptu koja je daleko od gola 10 metara i ide u Gol-Aut !!!

Penal ! Itd. to je samo jedan primer kako Najbolji igraci nasi , na Velikim takmicenjima igraju kao Idioti !!

Imao je on jos takvih poteza koji su nas zavili u crno !!

Onaj penal sto je Namerno promasio ? Posle toga ga vise nisu ni zvali da igra jer covek ima Psihicke probleme !!


Ovde su jos jednom Pobedili , izvesni Dzaka i Saciri !!

Psihologija je pobedila !!
 
Odgovor na temu

chris6212

Član broj: 347297
Poruke: 158



+27 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj08.12.2022. u 11:48 - pre 15 meseci
Piksi: "Jesmo izgubili, ali nismo poraženi! Ovo nije katastrofa..." ;)

Eto i ja da naučim nešto pod stare dane, a bio sam ubedjen da su ovo sinonomi... ;)

Konferencija počinje od 15-og minuta u videu, izdržao sam da ga gledam i slušam samo 15 minuta, dalje nisam imao živaca. Ukratko, priznao je da je nespremne i povredjene igrače smestio u tim od početka, a to je ono što mi jedino nije bilo kristalno jasno. I moje interesovanje za fudbal ovde prestaje za sva vremena. Džabe spiskane pare poreskih obveznika umesto da ih daju onima kojima su preko potrebne... :


 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.dynamic.telemach.net.



+242 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj08.12.2022. u 18:33 - pre 15 meseci
Možda grešim ali napisatću svoje mišljenje. Nema dobre reprezentacije bez dobrog klupskog nogometa. Mislim da je tu najveći krivac nogometni savez, koji zapostavlja domaće igrače i gura u prvi plan "gastarbajtere". Nemam ništa protiv gastarbajtera, ali većina njih ne doživljava reprezentaciju kao igrači kojima nije prva stvar najnoviji BMW ili Lamborghini. Pola ekipe bi trebala biti iz redova Partizana i Zvezde. Piksiju svaka čast, ali meni su bolji treneri koji potiču iz odbrane, pa kad vodiš 2:0 i kad ti trener kaže idemo dalje kao da je 0:0, sigurno ćeš prije pobediti nego kad ti kaže lako ćemo. Imam osećaj da ste u zadnje vreme, bolji u individualnim sportvima nego u ekipnim, kao što je bilo do nedavno. Živi primjer je Nole, svaka mu čast. Mnogi se neće složiti sa mnom, ali to je moje mišljenje, gledajući na situaciju malo sa strane.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.119.*



+165 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj09.12.2022. u 08:36 - pre 15 meseci
@Ademare - Tvoj post je tipičan post prosečnog srpskog selektora. Sudiš o igraču kroz jednu - dve utakmice.

Svakom se desi loš dan. Promašio Vidić penal, promašio Mijatović penal.. I Kuzmanović je na tom prvenstvu napravio sličan penal, u to vreme je bio jedan od bitniih igrača Intera koliko mi se čini.

Za prvenstvo 2006 smo primili jedan gol u kvalifikacijama, pa kad se Vidić povredio, raspala se igra na SPu u paramparčad, prva ozbiljnija reprezentacija koja je naletela nam je uvaljala 6 komada.

Ali se svakako slažem sa tobom. 90% poraza naše reprezentacije što u košarci, što u fudbalu su psihološke prirode. I uvek neko na nekoj bitnoj utakmici napravi neki kiks na nivou amatera. 1998e smo imali igrače Juventusa, Reala, Barselone, Intera, Lacija, imali jednog od najtalentovanijih fudabelra Evrope (D.Stankovića), imali Piksija kapitena.. I odrala nas Holandija. Jedini razlog je što je većina njih prošla svoj vrhunac karijere i imala preko 30god. Da smo igrali 1994 možda bi postigli neki bolji rezultat, a možda i ne.

Sada smo individualno bolji i od Kameruna i od Švajcarske. Kamerunu smo mogli da uvaljamo 5,6 komada bez problema. Ali to ti je mentalitet, dali dva gola brzinski, dali treći gol lepom akcijom i pomislili "sad će Kamerunci da skinu gaće, gotovo". Onog trenutka kada Šaćiri i Džaka odu u penziju, gde god sretnemo Švajcarce, dobijaćemo ih.

Citat:
baresi: Možda grešim ali napisatću svoje mišljenje. Nema dobre reprezentacije bez dobrog klupskog nogometa.


U globalu si u pravu, mada ne mora da znači. Primer Hrvatska.. I Dinamo u LŠ služi za popravljanje gol razlike, možda je za nijansu bolji od Zvezde i Partizana. Onda tu je Češka (ona generacija koja je igrala u finalu EPa). Nemačka i Italija imaju jaču ligu od Portugala pa su skroz propali kao reprezentacija.

Ali da fale jake utakmice fale. Fali pobednički mentalitet. Mi od gorepomenutih Vidića i Stankovića nemamo igrača koji je osvojio LŠ (mislim da je posle njih samo Ivanović dizao ušatog). Ne računam Luku Jovića koji je mahao peškirom na klupi Reala. Imamo igrače Ajaxa, Lacia, Fiorentine, Fulama, Ajntrahta, Hetafea, Šalkea, Verone, Sevilje, Torina, Sasuola i tako nekih divljih timova. Niti su to loši timovi niti loši igrači, ali je činjenica da oni imaju u nogama malo utakmica za trofeje, malo velikih utakmica. Hrvati su pre 4godine imali igrače i u Realu i u Barsi i Bajernu i Čelziju i Cityu, Interu.. I to ne mahače peškirom i vodonoše, nego ključne igrače
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj09.12.2022. u 09:35 - pre 15 meseci
Citat:
Turmen: Sada smo individualno bolji i od Kameruna i od Švajcarske.

Mi imamo max 3-4 igraca plus golman koji su oko ili malo vise od proseka ovog Svetskog prvenstva, ostali su daleko daleko ispod. Ono Tadic iznad, Mitrovic - prosek na svojoj poziciji, Vlahovic - iznad, Sergej - prosek, Pavlovic - ispod ali blizu, ostali po mom skromnom misljenju ne bi mogli da igraju ni za jednu reprezentaciju.

Ranije si mogao da igras dobar fudbal i da pusis 3 pakle pljuga na dan, danas moras da si rodjen kao atleticar plus da si talentovan sa loptom, plus da treniras i da si pod rezimom kao gimnasticarke i balerine od seste-sedme godine zivota.

Nista od ovoga nije moguce u danasnjoj Srbiji.

Sto se mentaliteta tice, on se bilduje radom, selekcijom, radom, selekcijom i talentom. Mislim na pozitivnu selekciju.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj09.12.2022. u 09:58 - pre 15 meseci
@ Turmen

Kod tebe vidimo Piksijevsko-Vucicevsko piskaranje !

Te relavitizacije ne znace nista !

Sta ako covek ima 1 los dan ?

Nista ako taj los dan ima Uvek , na svakom vaznom mecu !!


Ti si bio Klinac 2010 ! Ili imas Amneziju !!

Ne secas se da su ih novinari snimili , fudbalere kako Puse i Piju !! Pred utakmicu !

I onda nemaju snage da istrce ?!


Vidic je Namerno promasio penal !! Druga stvar je slucajno ! Druga stvar je Namerno !! Bila neka velika svadja sa selektorom i resio da se osveti !!

Lose procenjujes igrace i licnosti fudbalera !

Reprezentacija Srbije ej jedina Evropska ekipa koja NIJE imala Psihologa u timu !! Nudjeno im i Besplatno odbili kome treba psiholog ?

Mada su oni vise za Psihijatra , ali ajde daj sta das !


Kada neko ima Kompleks tamo nekog Levog , Dzake i Sacirija , treba mu i vise od Psihijatra !!

Videli smo te " Svajcarce" kao izduvani balon protiv Portugalije !!

Saciri jedino Strah unosi Srbiji ?!
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj09.12.2022. u 13:48 - pre 15 meseci
Koji ce rezultat izvuci danas Hrvaćani ?
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj09.12.2022. u 14:02 - pre 15 meseci
Sačuvaj bože da su jos i Portugaliju pobedili, pa džigericu bi nam pojeli!

Delovalo je da je konačno došao na scenu tim koji će da raskrsti sa našom poslovičnom bezidejnošću i lošom psihologijom.
Ali avaj. Kada su u jednom trenutku posle 2:1 protiv Švajcaraca počeli da muljaju loptom, da je u našem starom stilu vraćaju nazad ka golmanu, videlo se da će nas to na kraju odvesti u poraz. I tako je i bilo.

A trebalo je baš mi da dobijemo taj internacionalno-šiptarski tim (koji sa Švajcarskom ima veze u tragovima) istim onim rezultatom kojim su ih dobili Portugalci. Ili da ih odvučemo na dno sa sobom, a da Kamerun ide dalje. To bi još više bilo u srpskom duhu

Postoji mogućnosti i da je ono što je nama laicima utisak o problematičnoj psihologiji ustvari posledica lošeg vođenja. Bio je u onoj emisiji na RTS-u koja je išla u pauzama jedan momak koji je analizirao mečeve. Gosti u emisijama su ga hvalili, što znači da je verovatno imao dobre poente. On je rekao da su Švajcarci dobro proučili našu igru jer su efikasno eksploatisali naše mane, a da mi njihove baš i nismo. Da li to znači da one nisu ni bile uočene od strane vođstva, ili jesu, ali plan nije ispoštovan od strane igrača a zbog pomenute psihologije, ne znamo, ali, ako je ovo prvo u pitanju, onda je takvom čoveku (a što da ne baš i njemu) apsolutno mesto u timu.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.a1.rs.



+557 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj09.12.2022. u 18:18 - pre 15 meseci
Osvetiše nas Hrvati :)

Samo da ne slave uz tompsona što mu u poeziji pesmama leševi plove niz Savu ..

Ćao Brazil
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Onaj_od_pre

Član broj: 347554
Poruke: 250
*.dynamic.a1.rs.

Sajt: https://tomstudiopark.com


+20 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj09.12.2022. u 18:31 - pre 15 meseci
Ja se sećam kad smo postali svetski prvaci u košarci. Hrvatski novinar kaže pred početak njihovog dnevnika: ..živimo pored svetskog prvaka, neka nam je srećno... tako nešto..

Ja uvek navijam za slabije kad je ovakva situacija... i ebaga pobediše slabiji.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj14.12.2022. u 05:56 - pre 15 meseci
.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.static.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj14.12.2022. u 08:06 - pre 15 meseci
Sad kad su Hrvati ispali, sad nam je lakše i lepše da gledamo preostale utakmice.

Naša krava crkla, ali, eto, bognaspogledao, pa i komšiji crkla krava!


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj14.12.2022. u 09:26 - pre 15 meseci
Nisu Kurvati još ispali. Ostala je utakmica za 3-će mesto.

Kurvati igraju sve onako zbog čega se fudbal ne gleda.
Na prethodnom svetskom prevnstvu 2018. su dva kruga prošli na penale isto kao i ove godine.
Ove godine imaju samo jednu pobedu protiv Kanade i stigli su u polufinale!!!

Na utakmici protiv Maroka Luka Modrić je pravio faul za faulom i trebao je da fasuje crveni karton.
Nije dobio ni žuti.

Juče protiv Argentine Kvazimondo Joško Gvardiol samo u Mesijevom slalomu za 3-ći gol je u kontinuitetu faulirao Mesija da je morao odmah da ispuši crveni karton.
Ni on nije dobio ni žuti.


Negativna igra celu utakmicu da bi stigao do penala - ehbeš fuzbal.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj14.12.2022. u 10:14 - pre 15 meseci
^ Tako je.

Jedine dve tekme Hrvata koje sam gledao poslednjih godina su bile finale 2018-te sa FR i ova sada.
U obe sam imao utisak da su Hrvati zalutali i da nisu ni blizu protivniku. U obe tekme su mogli da prime 5-6 golova.
 
Odgovor na temu

Onaj_od_pre

Član broj: 347554
Poruke: 250
*.dynamic.a1.rs.

Sajt: https://tomstudiopark.com


+20 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj14.12.2022. u 10:38 - pre 15 meseci
Da se vratimo na temu. Jel se seća neko kad su igrači do 21' godinu mislim, igrači Srbije, postali prvaci sveta. U finalu smo pobedili Brazil... to je bilo pre par godina... ne moguće da sam to sanjao...

Fenomenalna igra naših juniora ili šta li su već bili... I šta sad treba da se uradi... pa što ne skupe tu ekipu ponovo, SVE TE igrače... sigurno su nešto naučili i postali još bolji. I eto s njima bi možda dalje otišli na ovom prvenstvu... Nek neko potraži podatke o tim klincima... kad je bilo to prvenstvo?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.static.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj14.12.2022. u 10:51 - pre 15 meseci
2015, Novi Zeland

https://fss.rs/dan-kada-je-srb...-prvak-sveta-video/?script=lat
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Onaj_od_pre

Član broj: 347554
Poruke: 250
*.dynamic.a1.rs.

Sajt: https://tomstudiopark.com


+20 Profil

icon Re: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj14.12.2022. u 12:09 - pre 15 meseci
Eto. Gde su ti ljudi? Sigurno je da su uigrani. Da uvedeš samo jednog novog igrača, odmah se ruši cela koncepcija. Nego... politika je to i mafija.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24169 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.