Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dodatni troskovi kod narucivanja iz inostranstva

elitemadzone.org :: MadZone :: Dodatni troskovi kod narucivanja iz inostranstva

[ Pregleda: 5240 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Dodatni troskovi kod narucivanja iz inostranstva13.10.2005. u 13:05 - pre 225 meseci
Pozdrav,
hteo bih da narucim nesto sa http://store.yahoo.com/semsons-inc/ pa me zanima da li pored postarine ovi nasi mogu da mi naplate i carinu,porez ili nesto slicno?Ako mogu,koliko ce to da iznosi?


Poz
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

malisha
Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Dodatni troskovi kod narucivanja iz inostranstva13.10.2005. u 13:36 - pre 225 meseci
AKO dobijes to sto porucujes... tj. AKO "prodje" carinu... da.. naplatice ti se i carina i porez.. u iznosu koji ekipa u carinarnici odluci da je to tako...

ima i ona "caka" da se roba ispod odredjene vrednosti oslobadja carine itd. ali ti to niko ne garantuje... mozes ti da imas 100000 racuna koji dokazuju da je to sto si porucio manje od npr. 200 EUR... njihova je zadnja.

jedino bi trebalo da budes malo sigurniji ako salju preko DHL-a ili tako neke firme... jeste skuplje.. ali je i mnogo veca verovatnoca da ces to sto si platio i dobiti.
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Dodatni troskovi kod narucivanja iz inostranstva13.10.2005. u 17:48 - pre 225 meseci
A koliko bi trebalo da iznose carina i porez (cena uredjaja je 84$)? I sta znaci "ako prodje carinu"?
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Dodatni troskovi kod narucivanja iz inostranstva13.10.2005. u 19:14 - pre 225 meseci
Citat:
Andrej Čvoro: A koliko bi trebalo da iznose carina i porez (cena uredjaja je 84$)? I sta znaci "ako prodje carinu"?

Roba u iznosu manjem od 100$ je oslobodjena carine i PDV-a...
Barem bi trebalo da je tako, a da li nasi carinici to pravilo postuju stvarno ne znam!

[Ovu poruku je menjao Boki4u dana 13.10.2005. u 20:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

malisha
Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Dodatni troskovi kod narucivanja iz inostranstva13.10.2005. u 19:40 - pre 225 meseci
ono AKO "prodje" carinu znaci ako to sto zelis da porucujes nikom ne zapadne za oko...

bilo je vec tema na ES-u gde su se ljudi zalili da su im nedostajali delovi paketa koje su porucivali ali i celi paketi...

ono cega se secam da je neko porucio tastaturu i mish-a.. i dobio samo tastaturu.. u razbucanoj posiljci.... kao sto vidis iz ovog primera.. ni vrednost nije bitna... i nije podpadao pod carinu...

a drugi slucaj... mnogi su se i na ovo zalili.. su Ubuntu Linux CD paketi.... iako su DZABE, mnogi ih nisu mogli podici u Posti...


sve u svemu.. dobro razmisli pre nego sto ista porucis...
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Dodatni troskovi kod narucivanja iz inostranstva13.10.2005. u 20:35 - pre 225 meseci
Pa kad sam ovo cuo,definitivno necu nista da porucujem
Zar su oni na carini toliki pe*eri da ce da uzimaju stvari koje je neko porucio ili koje mu je neko poslao iz inostransva?Ne mogu da verujem...
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Dodatni troskovi kod narucivanja iz inostranstva13.10.2005. u 22:34 - pre 225 meseci
Pa znas sta, da li su pe*eri ili nisu ne znam...meni bi trebali da posalju neki paket avio mail-om, i ako bude nesto falilo, neko ce na toj carini grdno da naj*be, pa makar bio ni kriv ni duzan, jeb*s mi sve!
 
Odgovor na temu

gavrantije

Član broj: 52384
Poruke: 26
*.ptt.yu.



+33 Profil

icon Re: Dodatni troskovi kod narucivanja iz inostranstva14.10.2005. u 02:26 - pre 225 meseci
Niposto!!! Svemu se moze doakati u ovoj zemlji ali biblijskim carinicima,nikada.To je zona sumraka,da cu slaviti dan ako im iko, ikada dodje glave,a ne verujem.Sve moze da se promeni, samo su nasi carinici vecni gospodari zivota i smrti,zivaca i novcanika.

Ja sam na E-bay-u kupio jedan uredjaj(polovan), i platio ga 30 Eura, sa postarinom 60, u Nemackoj.Pozvan sam da ga preuzmem u posti u Beogradu, na z.stanici,gde je i carina,sto ce reci da me benzin kosta koliko i kupovina.

Posto sam navikao na zadrigle,nedodirljive face nasih vladara,prijatno me iznenadila pojava,takoreci,devojcice u haljinici "Sara Kay" sve sa kovrdzama."O, hvala Bogu",pomislih,"konacno se nesto izmenilo".Da vas ne gnjavim,ta "devojcica" me je tako izvozala da nisam znao sta da radim.Prvo,uopste nije znala zasta to sluzi i kada sam joj ja budala rekao,trazila mi je nekih hiljadu potvrda tipa MSSER-254, a izmedju ostalog sam morao i da maltretiram Nemca od koga sam to kupio.Posto me je toliko iznervirala, ja se zainatim i dostavim joj sve sto je trazila.

Kupljenu stvar nikada nisam dobio.Oni mogu da rade sta hoce i nista kupljeno ne vredi maltretiranja sa njima.I dalje kupujem preko interneta ali,izuzev knjiga i sl. sve ostalo prosledjujem kod prijatelja u inostranstvu,pa kad' stigne.
 
Odgovor na temu

toleander
J2EE Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 21230
Poruke: 116
82.117.193.*



+1 Profil

icon Re: Dodatni troskovi kod narucivanja iz inostranstva14.10.2005. u 09:17 - pre 225 meseci
aj' da ja i podelim moja iskustva sa vama...

u poslednje dve godine sam nekih 20-ak puta kupovao preko neta, knjige, cd-ove, dvd-ove, digitalne aparate, pulsmetre, ultrazvucne odbijace pasa (ne znam kako da ovo drugacije prevedem ), filtere i adaptere za foto-aparat i vise ni ne mogu da se setim svega...

lm, epilog je da mi NIKAD nista nije falilo, NIKAD me niko nije smarao sa obrascima, i carinu sam platio samo kada je vrednost zaista bila preko €100. pri tome, samo jedna isporuka je isla preko dhl-a, sve ostalo obicnom ili avio postom.

dakle, iskustva su veoma razlicita i nemoj da te to do te mere pokoleba da odustanes...

pozdrav!
Esse Quam Videri
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Dodatni troskovi kod narucivanja iz inostranstva14.10.2005. u 15:18 - pre 225 meseci
Hmmm...Pa ako se carina ne placa za robu ispod 100e,mozda mogu da pokusam.Samo se plasim da ne bude to najgore,pa da i mene smaraju,cimaju...itd.Koliko se placa DHL dostava?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dodatni troskovi kod narucivanja iz inostranstva

[ Pregleda: 5240 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.