Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GASni kotao . Sta mi predlazete?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: GASni kotao . Sta mi predlazete?

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 536107 | Odgovora: 688 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yowandbm
Vrsac

Član broj: 334190
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?04.09.2018. u 06:33 - pre 68 meseci
Ja sam prošle zime kupovao kotao, a i moji u drugoj kući u dvorištu. Pisao sam dosta ovde na temi, opisao i kakva je kuća itd. Napisali vam prosečnu potrošnju gasa za prošlu zimu za obe kuće:

1. Kuća - dva sprata po cca 65 m2, dole se greje ceo dan, gore posle 17h, pred spavanje isključuje kotao. Potrošnja cca 200-220 kubika mesečno. Detaljan opis kuće/izolacija itd imate nazad na temi. Kotao je Remeha Tzerra 24kw, kondenzacioni, ali radijatori.

2. Kuća - prizemna švapska, bez izolacije, 95 kvadrata, sa jedne strane nalepljena zgrada na kuću. Pola kuće se greje ceo dan, pola ne (sobe do ulice), pred spavanje se gasi. Potrošnja oko 220 kw. Kotao Nova Florida Nibir KC 24, kondenzacioni, panelni radijatori.

Iz mog iskustva ne uštedi se puno kad zavrneš u nekoj sobi. Treba grejati konstantno, ako se kuća ohladi (odeš na 2-3 dana) potroši se mnogo gasa da se ponovo ugreje sve.
 
Odgovor na temu

yowandbm
Vrsac

Član broj: 334190
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?04.09.2018. u 06:35 - pre 68 meseci
Izvinjavam se, ja sam pisao ovde u zimu 2016-te...
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?04.09.2018. u 08:30 - pre 68 meseci
I šta kaže majstor ,koji su razlozi ?
Ako nema obrazloženja ... ?
Ako ste čitali malo unazad... pisao sam da sam kupio kondenz "italijana" . Jest bila blaga zima , ali smo troškove grejanja prepolovili
Citat:
Majarasa17:  ja sam za kond. kotao bosch marke ali majstor koji merio i gledao preporucuje vaillant kombinovani 24 kw. Da li je to ok ili ne... Kada sam ga pitala za bosch rekao da ne preporucuje... Hvala unapred na odgovorima.


[Ovu poruku je menjao old.man dana 04.09.2018. u 17:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yowandbm
Vrsac

Član broj: 334190
Poruke: 27
212.200.85.*



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?04.09.2018. u 10:01 - pre 68 meseci
Svaki majstor svoje preporučuje, ljutio se neko ovde ili ne ...
Moj Remeha kotao ima loše uputstvo npr. Nema displej, ima dva točkića za upravljanje i dve diode koje svetle u raznim kombinacijama boja, pa ti onda uzmeš crno-belo štampano uputstvo i tumačio grešku...nemoguća misija (greška jer nestane struje, gasa i sl.).
Hoću da kažem da su uglavnom svi kondenzaciona efikasni, ali treba gledati i jednostavnost upotrebe itd.
Mislim da danas nema smisla davati 1300+ evra za kotao od 24kw... besmislica.
Majarasa17 da li vam treba i grejanje sanitarne vode ili ne? To isto isključuje neke kotlove. Ja nisam hteo tu opciju npr. a mnogi nemaju kotao bez toga.
Uglavnom majstori nemaju (za tebe) dobar razlog zašto nešto neće/hoće da ugrade
 
Odgovor na temu

Majarasa17
Maja Petronijevic
Barmen
Np smart evolution
Jagodina, Srbija

Član broj: 339007
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?04.09.2018. u 13:14 - pre 68 meseci
Citat:
old.man:
I šta kaže majstor ,koji su razlozi ?
Ako nema obrazloženja ... ?
Ako ste čitali malo unazad... pisao sam da sam kupio običnog "italijana" . Jest bila blaga zima , ali smo troškove grejanja prepolovili :)
Citat:
Majarasa17:  ja sam za kond. kotao bosch marke ali majstor koji merio i gledao preporucuje vaillant kombinovani 24 kw. Da li je to ok ili ne... Kada sam ga pitala za bosch rekao da ne preporucuje... Hvala unapred na odgovorima.


Pa nije dao obrzlozenje, samo da nije za bosch i kad sam pomenula da bih kondezacuoni on je predlagao konvencionalni. Ne znam zasto... I kad sam ga pitala da li za kondezacioni kotao majstor treba da ima licencu, sertifikat on je rekao da to nije problem... Nista mi nije jasno. Sumnjiv mi je ali moj muz je opusten po tom pitanju. Zna ga, dobar lik, bla bla bla, ali ja sam da kad radim nesto, uradicu kako treba i raspitacu se... Ludim a grejna sezona se blizi.
 
Odgovor na temu

Majarasa17
Maja Petronijevic
Barmen
Np smart evolution
Jagodina, Srbija

Član broj: 339007
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?04.09.2018. u 13:20 - pre 68 meseci
Citat:
yowandbm:
Svaki majstor svoje preporučuje, ljutio se neko ovde ili ne ...
Moj Remeha kotao ima loše uputstvo npr. Nema displej, ima dva točkića za upravljanje i dve diode koje svetle u raznim kombinacijama boja, pa ti onda uzmeš crno-belo štampano uputstvo i tumačio grešku...nemoguća misija (greška jer nestane struje, gasa i sl.).
Hoću da kažem da su uglavnom svi kondenzaciona efikasni, ali treba gledati i jednostavnost upotrebe itd.
Mislim da danas nema smisla davati 1300+ evra za kotao od 24kw... besmislica.
Majarasa17 da li vam treba i grejanje sanitarne vode ili ne? To isto isključuje neke kotlove. Ja nisam hteo tu opciju npr. a mnogi nemaju kotao bez toga.
Uglavnom majstori nemaju (za tebe) dobar razlog zašto nešto neće/hoće da ugrade


Ne treba mi sanitarna voda... Samo grejanje. Ipak cu ja jos nekog da dovedem da vidi. Sve sto sam ovde procitala i sto me interesovalo zapisala sam, i kad je dosao pocela sam sa pitanjima, on me gledao zacudjeno, kao od kud ja to sve znam. Bosch kond sam htela jer je cena pristupacnija a i hvale ga dosta. Kao sto rekoh, ako vec radim nesto, hocu da uradim kako treba i da se raspitam. A da li je 24 kw dovoljno ili ptevise za moj stan?
 
Odgovor na temu

yowandbm
Vrsac

Član broj: 334190
Poruke: 27
212.200.85.*



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?04.09.2018. u 13:31 - pre 68 meseci
Dosta ti je 24kw, meni je isprojektovano da 3 etaže sa tom snagom grejem. Ne znam da li ima slabijih to treba pogledati. Sa kondenzacionim kotlom bi stan grejala sa temperaturom vode od 45-50 stepeni i još bi zavrtala radijatore na 2-3, potrošnja gasa bi bila mala. Kondenzacioni je pod obavezno, tj moj savet. Sa starim konvencionalnim kotlovima računi budu min 50% viši. U EU se konvencionalni više ne ugrađuju, još samo ih još ovde uvoze.
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?04.09.2018. u 17:14 - pre 68 meseci
Citat:
Majarasa17: Ne treba mi sanitarna voda... Samo grejanje. Ipak cu ja jos nekog da dovedem da vidi.

Svakako, to ništa ne košta
Citat:
Sve sto sam ovde procitala i sto me interesovalo zapisala sam, i kad je dosao pocela sam sa pitanjima, on me gledao zacudjeno, kao od kud ja to sve znam.

Ehhh majstoti majstori... Čast izuzetcima!

Citat:
Bosch kond sam htela jer je cena pristupacnija a i hvale ga dosta.

Svaki je dobar ako se normalno eksploatiše. Treba paziti da, za taj model, postoje ovlašteni seviseri.
Imao sam Italijanski "Thermovur" trpio me je 28 godina pre nego sam ga zamenio

Citat:
.A da li je 24 kw dovoljno ili previse za moj stan?

Nije previše zato što svaki ima regulaciju kojom se može podesiti i temperatura i brzina (odnosno sporost) sagorevanja a na taj način i ušteda na kondenzu
 
Odgovor na temu

Majarasa17
Maja Petronijevic
Barmen
Np smart evolution
Jagodina, Srbija

Član broj: 339007
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?04.09.2018. u 20:54 - pre 68 meseci
hvala na odgovrima. :) ali imam jos jednu nedoumicu... Danli staviti senzor spoljne temperature ili unutrasnje ?
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?04.09.2018. u 21:29 - pre 68 meseci
Citat:
Majarasa17: hvala na odgovrima. :) ali imam jos jednu nedoumicu... Danli staviti senzor spoljne temperature ili unutrasnje ?

Oba:-)
 
Odgovor na temu

yowandbm
Vrsac

Član broj: 334190
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?04.09.2018. u 21:40 - pre 68 meseci
Ako se dobro podesi mislim da senzor spoljne temperature više vredi. Pogotovo u stanu gde nemaš, pretpostavljam, prostorije koje ne greješ.

Mada to je ekstra stvar, meni nije trebalo npr.

Ja bukvalno ujutro dođem do kotla, uključim na 50 i ne diram do uveče kad ga isključimo. Tako celu zimu, koliko god da je hladno napolju.

Sigurno ima finih rešenja ali ja nisam imao para za finese, a ovo moje mi nije nikakva muka.
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?04.09.2018. u 23:35 - pre 68 meseci
Citat:
Majarasa17: ... ali imam jos jednu nedoumicu... Danli staviti senzor spoljne temperature ili unutrasnje ?

Unutrašnje obavezno.
Predlažem ovo sa slike, ja ga imam. Košta oko 3500.din
Može se programirati za 1. noć/dan, 2. pre pode kad ste na poslu 3. oko 13 sati da podiže temp. kad dodjete kući da je toplo.. i t.d.

Ima i bezžična verzija , ali je duplo skuplja.

Spoljni možda ??
Zavisi od bojlera. Ovaj moj je fasadna verzija i ima senzor u usisnoj cevi.
Kako napolju zahladi , on diže temperaturu vode.
Znači ovaj model bojlera ima ugradjeno.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?05.09.2018. u 08:52 - pre 68 meseci
Izvinjavam.. tek jutros sam video da se slika nije zakačila

[Ovu poruku je menjao old.man dana 05.09.2018. u 10:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Majarasa17
Maja Petronijevic
Barmen
Np smart evolution
Jagodina, Srbija

Član broj: 339007
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?05.09.2018. u 16:09 - pre 68 meseci
Uh.... Bila u 2 radnje da se raspitam za materijal i kotlove.... Jedan umesto vaillanta preporucuje viessman, imaju dobru servisnu podrsku, bolji su i itd, cena u razlici 1000 din. Drugi energy net preporucuje remehu... Isto dobra servisna podrska itd.... Cena u razlici 20000.... Sta mislite i kakva iskustva imate sa viesssman ili ti sa remehom?
 
Odgovor na temu

yowandbm
Vrsac

Član broj: 334190
Poruke: 27
212.200.85.*



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?05.09.2018. u 16:18 - pre 68 meseci
Ja sam se jednu sezonu grejao Remehom, napisao sam ti koji je režim, a iza koju stranicu na temi imaš tačne detalje kuće.
Mi smo zadovoljni, 200-220 kubika gasa mesečno.
Zvaću za mesec dana da dođu da mi očiste izmenjivač u kotlu, pregledaju pre početka sezone i to je to.
Zamerka je malo komplikovanije tumačenje blinkanja dioda, tj. statusa kotla, tu su mogli bolje.
Postoje njihovi senzori, spoljni, unutrašnji, WiFi..ja nisam imao para jer sam još xy drugih stvari u kući završavao, ali zaključio sam da mi i ne treba nakon prve sezone.
Ja sam Remehu Ceru 24kw na nekom popustu popusta platio 90 000 hiljada, a na početku sezone je bila 140 000. Valjda se čistio lager..
Ako te još nešto interesuje pitaj.
 
Odgovor na temu

Majarasa17
Maja Petronijevic
Barmen
Np smart evolution
Jagodina, Srbija

Član broj: 339007
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?06.09.2018. u 12:22 - pre 68 meseci
Nisam pametna, ja potrosnja vam je ok, tj sasvim odlicna... A sto se tive rada, mislim na remehu...sem tih dioda, pretpostavljam da niste imali problema... Sada mu je cena 120000.... Ja se kolebam zbog servisera, jer su mi rekli da za remehu imaju na teritoriji jagodine 4,5 a sto se tice vaillanta slabi su... Jedan covek, mnogi su izgubili licence...
A za 120000 hiljada imam i boshov kondezacioni da kupim, ja sam i bila za njega ali ovaj majstor mi izricito rekao ne... Dosta sam ovde procitala za njega i bas sam resila da ga uzmem i dodje majstor i ubi me u pojam...
 
Odgovor na temu

yowandbm
Vrsac

Član broj: 334190
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?06.09.2018. u 14:40 - pre 68 meseci
Ja nisam imao cele sezone zahteva za ikakvih intervencijama majstora. Dešavalo mi se da zavrnem ventil gasa kad odem na par dana pa onda uključimo kotao bez da sam pustio gas. Tada treba dugme za reset da se stisne i to je to.

Bosch je dosta veći od remehe ali sam skoro siguran da je vrhunski kotao. Pazi, sama proceni čoveka i njegovu argumentaciju, ja lično mislim da ne zna šta priča..
Za Bosch ima servisne podrške uvek.
 
Odgovor na temu

Kristijan K.
Nastavnik fizickog vaspitanja
Osnovna skola

Član broj: 336483
Poruke: 8
109.94.116.*



Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?06.09.2018. u 15:36 - pre 68 meseci
Pomagajte :)

Da li neko ima iskustva sa Ariston i Biasi kondenzacionim kotlovima, majstor mi preporucuje Ariston, ali je oko 200e skuplji od Biasia, da li neko ima iskustva sa Biasiem?
U prodavnici mi nude Proterm kazu da je to Vailantov proizvod i jako ga hvale?
Kuca je inace montazna 80kv, 10cm mineralne vune u zidovima i 10cm stiropor spolja, u patosu je 5cm stirodura, a u tavanu 10cm mineralne vune.
Postavljeno je podno grejanje.
 
Odgovor na temu

Majarasa17
Maja Petronijevic
Barmen
Np smart evolution
Jagodina, Srbija

Član broj: 339007
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?06.09.2018. u 19:47 - pre 68 meseci
Citat:
yowandbm:
Ja nisam imao cele sezone zahteva za ikakvih intervencijama majstora. Dešavalo mi se da zavrnem ventil gasa kad odem na par dana pa onda uključimo kotao bez da sam pustio gas. Tada treba dugme za reset da se stisne i to je to.

Bosch je dosta veći od remehe ali sam skoro siguran da je vrhunski kotao. Pazi, sama proceni čoveka i njegovu argumentaciju, ja lično mislim da ne zna šta priča..
Za Bosch ima servisne podrške uvek.


Ipak sam se odlucila za vaillant condez eco tec pro 24 kw. Kad je bal nek je bal. Nasla sam u jednoj prodavnici za 11 hiljada manje kotao, i opremu, cevi i radijatore za 20000 manje..
Jesam se dvoumila, ali ne bih mogla mirno da spavam jer sam birala izmedju boscha i vaillanta i da sam uzela neki dr grizla bi me savest. Hvala u svakom slucaju na pomoci.
 
Odgovor na temu

yowandbm
Vrsac

Član broj: 334190
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?06.09.2018. u 19:54 - pre 68 meseci
Mislim da si super izbor napravila, nema greške 😉
Srećno sa kotlom, želim blagu zimu i niske račune 😁
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: GASni kotao . Sta mi predlazete?

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 536107 | Odgovora: 688 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.